Jump to content

Moto Zajednica

% mesavine

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@ acim, unosis zabunu bez potrebe, to pokusavam da ti objasnim. mislis li da je pametno da neko ko ne zna koji procenat ulja koristi motor uzme sam da popravlja mesac? ili mozda ti umes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

E da, Jawe i MZ-ovi koriste taj njihov Pre-Mix pa nisam cuo da je nekome očepila svecica zbog viska ulja a znam da i ovi modernizovani 2t skuteri i 2T zujke s vremena na vreme otvaraju i čiste auspuhe isto kao i mi sa starinskim cvajtarama.

 

I dalje, ja bih na mestu pokretača teme batalio mesač i pravio ručnu mesavinu. Ionako nece tim motorom ici na neka putovanja pa da se smara ispred svake pumpe, sipajuci ulje iz merice...U tom slučaju, barem ZNAM da ima ulja u rezervoaru :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da li smo bar danas na času naučili da automatski mešač ulja ubacuje varijabilni procenat ulja? :moto3:

 

Ja jesam, sasvim slučajno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ja sam samo citirao post sa TS foruma, nisam izmislio ;) Ako vi znate bolje, onda OK.Ovo nije moje znanje, već samo prenosim tudje sa sajta koji se bavi samo TS-ovima. Ako je čoveku ispravan mešač, ne znam zašto bi ga bacio :moto3: Stvarno ste pravi Srbi, karabudž majstori :lol:

 

Pitaj RadicaM kako mu se sjebo dobar motor, odnosno zbog cega sad radi generalnu, ili polugeneralnu

 

Pa onda proceni zasto su dobre Srpske karabudz majstorije :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

na leru ima ulja 1% mesavine,povecanjem gasa mesavina se povecava i do 4% inace nebi ni postojala sajlica za otvaranje klapne mesaca to jest pumpe za ulje,

ali optimum je 2 do 3%mesavine i nema da boli glava,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

A da mu napravimo elektroniku sa dugmetom + i - na kormanu da desnom dodaje gas a levom pritiska + za povećanje ulja u mešavini? 1jee1.gif

 

I obrnuto 1lol.gif

hahaha da da da moze i tako,to je bas onako..jednostavno :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

e sad mi vec ides na zivce, sipaj 2% mesavine i vozi to cudo od motora, jbo te mesac i majstor i acim, ako ti crkne od 2% javi se ja cu ti uraditi generalnu.

hahahaha tako je care :care::lol: a u qrac i mesac i sve evo i ja se pridruzujem radicemo lapo lapo ako crkne...hahaha :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

e sad mi vec ides na zivce, sipaj 2% mesavine i vozi to cudo od motora, jbo te mesac i majstor i acim, ako ti crkne od 2% javi se ja cu ti uraditi generalnu.

hahahaha tako je care :care::lol: a u qrac i mesac i sve evo i ja se pridruzujem radicemo lapo lapo ako crkne...hahaha :lol: :lol: :lol:

 

ma brate istegli mi zivce, prave dramu oko trivijalnih stvari a toliko ljudi u svetu gladuje :aha::aha::aha:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

A kitovi i foke? 1neznam.gif

a oni da se jbu, tada ce ih biti vise, drugacije im ne mozemo pomoci :moto3::moto3::moto3:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

e sad mi vec ides na zivce, sipaj 2% mesavine i vozi to cudo od motora, jbo te mesac i majstor i acim, ako ti crkne od 2% javi se ja cu ti uraditi generalnu.

hahahaha tako je care :care::lol: a u qrac i mesac i sve evo i ja se pridruzujem radicemo lapo lapo ako crkne...hahaha :lol: :lol: :lol:

 

ma brate istegli mi zivce, prave dramu oko trivijalnih stvari a toliko ljudi u svetu gladuje :aha::aha::aha:

BAS :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Auu bre al' pokvariste coveku temu, sram da vas bude. Sad tu i neki zoofiliju pominjete, kako vas samo nije sramota :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Bilo kako bilo videcu da skinem i ocistim mesac i sa njim nastavim da teram ciste ruka ko gospodin sipam i ne razmisljam o % i svim tim glupostim svremena na vreme skinem crevce zakurblam proverim i cao mogi i malo da sipam u rezervoar cisto da mi savest bude mirna.

Hvala sviam na savetima i ponudama za pomoc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sa motorom nameravam da idem na putovanaj od 100 do 200km a sto se tice sjebavanja nije kriv mesac vec ja jer nisam vratio crevo koje vodi sa mesaca do karburatora znaci mesac je ispravan i posle 18 god stim sto cu ga ocistiti za svaki slucaj i znam kako je vuci kante sa sobom gde god krenes i ne bih voleo to da radim ponovo a takodje sam i sa ATX-om prelazio po 100 km u cugu ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

druze,uzmi ocisti taj mesac kako si vec planirao,ostavi ga u funkciji,a ako se bas bojis da ce da zakuca ti onda na svaki rezervoar goriva dospi i malo ulja unutra za svaki slucaj i onda nema brige,ima malo vise da cadjavi al ces ti bar biti siguran u sebe :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

2-4%, neces pogresiti. Optimum je 1:25, ili 2,5% ;)

 

'Alo druže, 1:25 je koliko % ? :(

(da ti pojasnim ako jedna litra ulja ide na 25 litara benzina, koliko litara ulja tada ide na 100 litara benzina ? i koliko je to onda % )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

1L ulja na 100L benzina je 1%

1L ulja na 25L benzina je 4%

 

Za 2 % je 200g na 10L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

1L ulja na 100L benzina je 1%

1L ulja na 25L benzina je 4%

 

Za 2 % je 200g na 10L

 

Nije, pošto 10 litara benzina teži 7200-7550 grama, dakle 200 grama ulja je 2,78% kod spec.tež.7200 g/lit ili 2,65% kod 7550 g/lit.

Ako želiš točan postotak moraš izražavati % vol.(volumni), dakle 200 ml/10 lit.

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Bilo kako bilo videcu da skinem i ocistim mesac i sa njim nastavim da teram ciste ruka ko gospodin sipam i ne razmisljam o % i svim tim glupostim svremena na vreme skinem crevce zakurblam proverim i cao mogi i malo da sipam u rezervoar cisto da mi savest bude mirna.

Hvala sviam na savetima i ponudama za pomoc.

 

:na_glavi:

 

:sampion:

 

:goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja