Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Hvala na detaljnom odgovoru. Došlo je do malih izmena, trebalo bi da dobijem i cetvrtak slobodno, pa bi plan bio sledeći:

 

1.dan

 

BG- Temisvar-Sebes

 

2.dan

 

Sebes - TA -Novaci - Sebes - Sibiu

 

3.dan

 

Sibiu - TF -Curtea de Arges -Sibiu

 

4.dan

 

Sibiu- Sebes- Temisvar- BG

 

Sta misliš?

 

Koja ruta mi je najbolja do Temišvara: Zrenjanin, Vršac ili Kovačica?

 

Hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Hvala na detaljnom odgovoru. Došlo je do malih izmena, trebalo bi da dobijem i cetvrtak slobodno, pa bi plan bio sledeći:

 

1.dan

 

BG- Temisvar-Sebes

 

2.dan

 

Sebes - TA -Novaci - Sebes - Sibiu

 

3.dan

 

Sibiu - TF -Curtea de Arges -Sibiu

 

4.dan

 

Sibiu- Sebes- Temisvar- BG

 

Sta misliš?

 

Koja ruta mi je najbolja do Temišvara: Zrenjanin, Vršac ili Kovačica?

 

Hvala.

 

1. dan

Nisam bas siguran da li je Sebes najbolje resenje za nocenje. Prolazio sam puno puta ali nisam nikada zapazio ni nesto lepo za videti ni za prenociti. Moram priznati da nisam previse razmisljao o ovom mestu za nocenje. Moj predlog bi verovatno bio ili Deva ili Sibiu. Posto vec planiras nocenje u Sibiu mozda bi mogao odmah do Sibiu, da ti to bude baza. Ne moras voziti ni sve stvari, ostavis u hotelu i vozas se opusteno na dnevne izlete. A i smestaj moze biti povoljniji kada ga uzmes za vise nocenja.

 

U Sibiu mogu da preporucim Happy Day za nocenje. Veoma lep smestaj na 5 minuta setnje od srca starog grada.

 

 

Dan 2

Pretpostavljam da si za dan 2 mislio TA da odvezes u oba pravca. Za TA to nije nesto sto cini razliku kao na TF tako da bih ja preporucio:

 

Sibiu - Sebes - TA - Novaci - Ramnicu Valcea - Brezoi - Sibiu - oko 370km

Ovako bi imao nesto drugo za povratak a i taj put t.j. magistrala je prelepa sto se tice prirode. Ima saobracaja, ipak je to magistrala ali nije nista preterano.

 

 

Dan 3

Odvezes lepo TF u oba smera

Sibiu - TF - Curtea de Arges (rucak, pice) - TF - Sibiu

 

Dan 4

Varijanta 1, ako zurite ili nemate lepo vreme, istim putem kuci kojim ste i dosli... bas kako si i ti naveo, preko Sebesa i Temisvara

 

Varijanta 2, ako imate vremena i ako imate lep dan

Sibiu - Brezoi - Voineasa - jezero Vidra - Petrosani - Hateg - Caransebes - Resita - Vrsac - Beograd - oko 520km

ovaj potez Brezoi - Petrosani je meni prelep mali prevoj sa prelepom prirodom. Taj put sece TA na pola u blizini jezera Vidra. Ja sam par puta kampovao na ovom potezu. Bila je deonica od 5-10km posle mesta Voineasa bez asfalta ali je veoma tvrdo nabijen zemljani put, tucanik... prolazili su tuda i sa trkalicama i sa coperima bez ikakvih problema, pa ako ste za nesto drugacije preporucujem.

https://goo.gl/maps/Kx9tht1xmax

 

Varijanta 3 - Mala varijacija na temu bi bila posle Petrosanija

Sibiu - Brezoi - Voineasa - jezero Vidra - Petrosani - Targu Jiu - Drobeta-Turnu Severin - Dunavska magistrala sa rumunske strane Bela Crkva - Pancevo - Baograd - oko 580km

https://goo.gl/maps/xNp3Y9AV6jo

 

 

Kada je po tebi najbolje vreme (mesec) za ovu rutu? 

Iz iskustva, najstabilnije vreme je kraj avgusta. Ovo ne znaci da cekate do tada, vec se samo plasim da ce vreme oko 01.07. biti jos dosta nestabilno. Prati stanje na prevojima, prognoze... Guglaj sto vise prognoza, kretanja oblaka u karpatima, pogledaj mozda malo statistiku vremena za taj period... Generalno trebalo bi da su prevoji prohodni i otvoreni vec 7-10 dana pre vaseg polaska, ali vreme moze biti nestabilno, moze biti kisovito i veoma oblasno, a u tom slucaju biste na prevojima vozili kroz kisne oblake i maglu.

 

Pratite sve sto nadjete od prognoza i web kamera i u slucaju da je sansa da vreme bude lose, pomerite put za nedelju-dve. \

 

Sve ovo sto govorim za vreme je generalno tako, pa cak i moje iskustvo je takvo, ali ima izuzetaka... pre 2-3 godine je grupa iz SRB najnormalnije po prelepom vremenu presla TF u oktobru. A pre 4 godine sam ja sa prevoja sisao 2 septembra a 4 septembra su ljude spasavali helikopterima posto su ostali zavejani.

 

Cudna je to planina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ja sam mislio da idem krajem juna da bi supruga iskoristila stari odmor, ali izgleda da nije realno  :jok: . Juce smo isli burazer i ja do Kladova, pa preko djerdapa ponovo uz dunav sa druge strane na Belu Crkvu i kući. Put nije los, ima malo loseg dela kod Ostrove, ali sve u svemu, vidis Dunav iz dva ugla. Lepa voznjica, cca 530km.  TA i TF ostaju za avgust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: bmw r1200gs adventure

Dali ima parking za motore siguran u heppy day prenocistu?

Vidim da je lokacija dobra a i cjena je ok planiramo sljedeci tjedan u rumuniju..

Gdje je bolja cesta od bele cekve pa u rumuniju ili smederevo pa kroz srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dali ima parking za motore siguran u heppy day prenocistu?

Vidim da je lokacija dobra a i cjena je ok planiramo sljedeci tjedan u rumuniju..

Gdje je bolja cesta od bele cekve pa u rumuniju ili smederevo pa kroz srbiju.

 

Parking je na ulici ispred hotela. Znam da vecini to deluje strasno i nebezbedno ali nema razloga za brigu.

I ovde i na mnogim drugim mestima su nam motori bili na ulici. Ja retko kad stavljam cak i disc lock. Konkretno ovde, bilo nas je 5-6 motora pa su vezani u dve grupe sa lancima. Neki su tako lakse spavali pa se nisam protivio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

 

Hvala na detaljnom odgovoru. Došlo je do malih izmena, trebalo bi da dobijem i cetvrtak slobodno, pa bi plan bio sledeći:

 

1.dan

 

BG- Temisvar-Sebes

 

2.dan

 

Sebes - TA -Novaci - Sebes - Sibiu

 

3.dan

 

Sibiu - TF -Curtea de Arges -Sibiu

 

4.dan

 

Sibiu- Sebes- Temisvar- BG

 

Sta misliš?

 

Koja ruta mi je najbolja do Temišvara: Zrenjanin, Vršac ili Kovačica?

 

Hvala.

 

1. dan

Nisam bas siguran da li je Sebes najbolje resenje za nocenje. Prolazio sam puno puta ali nisam nikada zapazio ni nesto lepo za videti ni za prenociti. Moram priznati da nisam previse razmisljao o ovom mestu za nocenje. Moj predlog bi verovatno bio ili Deva ili Sibiu. Posto vec planiras nocenje u Sibiu mozda bi mogao odmah do Sibiu, da ti to bude baza. Ne moras voziti ni sve stvari, ostavis u hotelu i vozas se opusteno na dnevne izlete. A i smestaj moze biti povoljniji kada ga uzmes za vise nocenja.

 

U Sibiu mogu da preporucim Happy Day za nocenje. Veoma lep smestaj na 5 minuta setnje od srca starog grada.

 

 

Dan 2

Pretpostavljam da si za dan 2 mislio TA da odvezes u oba pravca. Za TA to nije nesto sto cini razliku kao na TF tako da bih ja preporucio:

 

Sibiu - Sebes - TA - Novaci - Ramnicu Valcea - Brezoi - Sibiu - oko 370km

Ovako bi imao nesto drugo za povratak a i taj put t.j. magistrala je prelepa sto se tice prirode. Ima saobracaja, ipak je to magistrala ali nije nista preterano.

 

 

Dan 3

Odvezes lepo TF u oba smera

Sibiu - TF - Curtea de Arges (rucak, pice) - TF - Sibiu

 

Dan 4

Varijanta 1, ako zurite ili nemate lepo vreme, istim putem kuci kojim ste i dosli... bas kako si i ti naveo, preko Sebesa i Temisvara

 

Varijanta 2, ako imate vremena i ako imate lep dan

Sibiu - Brezoi - Voineasa - jezero Vidra - Petrosani - Hateg - Caransebes - Resita - Vrsac - Beograd - oko 520km

ovaj potez Brezoi - Petrosani je meni prelep mali prevoj sa prelepom prirodom. Taj put sece TA na pola u blizini jezera Vidra. Ja sam par puta kampovao na ovom potezu. Bila je deonica od 5-10km posle mesta Voineasa bez asfalta ali je veoma tvrdo nabijen zemljani put, tucanik... prolazili su tuda i sa trkalicama i sa coperima bez ikakvih problema, pa ako ste za nesto drugacije preporucujem.

https://goo.gl/maps/Kx9tht1xmax

 

Varijanta 3 - Mala varijacija na temu bi bila posle Petrosanija

Sibiu - Brezoi - Voineasa - jezero Vidra - Petrosani - Targu Jiu - Drobeta-Turnu Severin - Dunavska magistrala sa rumunske strane Bela Crkva - Pancevo - Baograd - oko 580km

https://goo.gl/maps/xNp3Y9AV6jo

 

 

Kada je po tebi najbolje vreme (mesec) za ovu rutu? 

Iz iskustva, najstabilnije vreme je kraj avgusta. Ovo ne znaci da cekate do tada, vec se samo plasim da ce vreme oko 01.07. biti jos dosta nestabilno. Prati stanje na prevojima, prognoze... Guglaj sto vise prognoza, kretanja oblaka u karpatima, pogledaj mozda malo statistiku vremena za taj period... Generalno trebalo bi da su prevoji prohodni i otvoreni vec 7-10 dana pre vaseg polaska, ali vreme moze biti nestabilno, moze biti kisovito i veoma oblasno, a u tom slucaju biste na prevojima vozili kroz kisne oblake i maglu.

 

Pratite sve sto nadjete od prognoza i web kamera i u slucaju da je sansa da vreme bude lose, pomerite put za nedelju-dve. \

 

Sve ovo sto govorim za vreme je generalno tako, pa cak i moje iskustvo je takvo, ali ima izuzetaka... pre 2-3 godine je grupa iz SRB najnormalnije po prelepom vremenu presla TF u oktobru. A pre 4 godine sam ja sa prevoja sisao 2 septembra a 4 septembra su ljude spasavali helikopterima posto su ostali zavejani.

 

Cudna je to planina

 

Hvala ti puno, baš si mi pomogao.

 

Definitivno umesto Sebesa ide Sibiu kao treće noćenje. Ranije smo rezervisali ova dva planirana, sad smo i treće dodali. 

 

TA onda u jednom pravcu, a povratak po ovoj ruti koju si naveo.

 

Povratak ćemo verovatno istim putem kojim smo došli, a kako smo odustali od noćenja u Temisvaru, onda bismo malo da ga obiđemo u povratku. 

 

Naravno, pratimo prognoze obavezno. Nadamo se da ćemo moći po planu da odemo. Malo je nezgodno uskladiti obaveze i poslove, ali ako ne bude moglo zbog vremena pomerićemo.

 

Samo još jedno pitanjce, koji je put najbolji do Temišvara?

 

Hvala ti još jednom.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Do Temisvara... iskreno potpuno svejedno... dosadni Banat kako god okrenes. Ja iz NS uvek biram najbrzu opciju, Zrenjanin, Srpska Crnja. Gledam mapu i cini mi se da je I vama tako najbrze i najjednostavnije.

Zemun - Centa - Ecka - Zrenjanin a odavde imas opciju

 

1. preko 7-8 sela do Srpske Crnje pa granica

2. preko samo 3 sela do prelaza Jasa Tomic ali losijim putem i ako traktori krenu da rade nesto moze se desiti da ima dosta blata na putu i na nasoj i na njihovo strani

 

Ja motorom praktikujem Srpsku Crnju a kolima Jasu Tomic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: bmw r1200gs adventure

Molim vas dali u rumuniji prolazi placanje eurima ili bolje promjenit na ulazu u njihove novce ili kartica...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Gde god da zamenis pare u RO isti je kurs. Da li u banci ili u menjacnici. Nemaju njihove banke one ciganse fore kao nase. Za to nemoj da se brines.

Inace imaju mnogo lepe i zanimljive pare, plastificirane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Samo kod menjacnica gledaj da li imaju proviziju. Menjaj samo ako je 0.0%

 

Ako traziz manjacnicu gledaj gde pise:

 

schimb valutar (ako se raspitujes, izgovara se skimb valutar)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Plaćanje u eurima retko prolazi u Rumuniji,ako i prodje, kurs na ulici je mnogo lošiji nego u menjačnicama ili bankama. Najbolje je zameniti ili plaćati karticom!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ali zato retko gde ne može da se plati karticom

 

Znaci na kartici je dovoljno imati eure ili bilo koju valutu a citac katice automatski konvertuje u njihove pare i toliko skidaju kolko sam razumeo, postoji li tu neka provizija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nema provizije, samo kurs zna biti malo nepovoljniji ali to zavisi od tvoje banke.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Kad podižeš sa bankomata keš imaš proviziju ali ako plaćaš karticom, pumpa, restoran, prodavnica itd nema provizije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nema provizije na plaćanja preko POS terminala, samo na dizanje gotovine na bankomatima.

Tako je... uglavnom. Najvise zavisi od banke... treba se raspitati o provizijama i o konverziji iz valute u valutu prilikom placanja. Neke banke zahtevaju da imas i dinarski i devizni racun pa u SRB se sa kartice skidaju dinari a u ino, devize a prilikom toga se radi konverzija iz date devize u lokalnu valutu prema vrednostima koje su kombinacija onoga sto hoce tvoja banka i drzave u kojoj si ili po ugovoru koje banke imaju. Neke banke kao sto je procredit imaju samo dinarske racune za kartice pa se konverzije rade preko dinara.

 

Ja godinama koristim Procredit kao maticnu banku i svugde gde putujem, trudim se da sto vise placam karticom i da ne nosim kesa sa sobom. Moje iskustvo je da palcam manje - vise po nasem srednjem kursu u menjacnicama. Razlike se uglavnom desavaju kada se placanje proknjizi 7-10-15 ili vise dana kasnije. (jednom mi je placanje na kritu proknjizeno 2 meseca kasnije). U takvim slucajevima se desi da placanje bude malo skuplje od onoga sto sam mislio, zato sto je kod nas kurs skocio (posto nikad ne pada)

 

Podizanje para na bankomatima se radi samo u najekstremnijim slucajevima kada nema druge nego da se dodje do gotovine. U tom slucaju bolje se sracunati pa podici vecu sumu posto su naknade obicno fiksne. Jeftinija varijanta je obicno, podizanje novca na salteru banke, ali je potrebno ici u istu banku kao kod kuce t.j. u partnersku banku. Pa tako recimo Societe Generale kod nas je BRD u Rumuniji a logotip im je isti pa se lako prepozna.

 

Najbolje je otici u banku kod kuce i raspitati se o namknadama i provizijama za placanje, podizanje na bankomatima i bankama i pitati ih koja je partnerska banka u zemlji u koju se putuje (za internacionalne banke naravno. nase domace nemaju partnere ni u drugim nasim gradovima a kamoli u inostranstvu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

OMV ima,  a cesto sam vidjao WiFi znak na ostalim pumpama. Nisam pokusavao, ali treba pitati za user i pass, sigurno ce dati. Po kaficima u turistickim mestima uglavnom ima a gradovi kao Brasov imaju zone gde je open free WiFi na trgovima i slicno.

 

Uglavnom, u ovom segmentu su gradovi i turisticka mesta malo ispred nas, ne stroje interent i nije im zao da ga podele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja