Jump to content

Moto Zajednica

Jel zna neko detalje o ovom Ducatiju? Najlepsi motor ikada!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova

Eh, u kategoriji zujalica - ovo je nesto najlepse i najmocnije sto sam ikada video (dodushe samo na slikama). Hebote, posle ovoga mi svaki novi Japanac mega znaru. Ovo je dizajnerska perfekcija. Italijani tate. Prelepo...

 

2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663726-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663727-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663729-200.jpg

 

2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663739-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663733-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663746-200.jpg

 

2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663744-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663731-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663737-200.jpg

 

2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663736-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663734-200.jpg 2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663743-200.jpg

 

Mislim posle ovih linija i dizajna - ovo: 2007%5C05%5C19%5Cbikepics-903022-200.jpg izgleda ko da su se deca igrala. Ccc, Japanci sve imaju, samo im nekako ukus i odnos prema lepom fali - nekako su operisani od toga i dizajna generalno. Ovo (R1 2007) u odnosu na gornjeg Ducatija bash ko za decu dizajnirano, nekako ko space lego igracka, do 19 god max, zhasu...

 

E sad, ja ovaj Ducati iskopah kao "Damian Wieja's 2006 Ducati Desmocedici"? Sta mu to dodje? Da nije neki koncept? Jel uopste ima ovo da se kupi? E sad, ovo je model za 2006 god, i taj mi je savrshen. Vec za 2007 god su ga malko ukakili

2007%5C01%5C12%5Cbikepics-769402-200.jpg

sa svetlima i usisima ispod njih - malko je previshe namrsteno za moj ukus. Al ovaj iz 2006 je PERFEKCIJA! Jel ima neko detaljnije informacije o ovom modelu iz 2006-te? Tipa snaga, kubikaza, max brzina, sta mu dodje to "Desmocedici" i na kraju de to ima da se kupi i koja bi mu bila cena ;). Uff kakav motor :shock:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

ja kad vidim ovako nesto prvo sto mi padne na pamet je "brza smrt" ...

 

ja volim low varijante .. chopere.. kruzere... ti dukatiJi i ostali space shutle-ovi nisu za ulicu.. oni su za pistu i SAMO pistu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Mnogo dobar motor, gledao sam neku emisiju o njima,kazu da oni jedini imaju onaj(laicki receno) drzac za zadnji tocak na jednoj strani, tako da kad pogledaju motor sa desne strane vide ceo zadnji tocak, i umesto da stave auspuh odma sa strane zadnjeg tocka oni ga lepo uviju i stave ispod sedista, cisto da ne kvari koncepciju :shock: :shock: :shock: !

Ma to su bre Italijani!!!!!!!!!!!!!!!

A i ovaj novi u MotoGP super vozi sa Ducatijem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Mnogo dobar motor' date=' gledao sam neku emisiju o njima,kazu da oni jedini imaju onaj(laicki receno) drzac za zadnji tocak na jednoj strani, tako da kad pogledaju motor sa desne strane vide ceo zadnji tocak, i umesto da stave auspuh odma sa strane zadnjeg tocka oni ga lepo uviju i stave ispod sedista, cisto da ne kvari koncepciju :shock: :shock: :shock: !

Ma to su bre Italijani!!!!!!!!!!!!!!!

A i ovaj novi u MotoGP super vozi sa Ducatijem![/quote']

 

Izvini ali ovaj primerak kojim se Bender odusevio nikako nema MONO viljusku (pogledaj slike)..;)..1098 ima mono viljusku i sve sa jedne strane, ali ovaj nema..;)

 

BTW, jeste dobar ali mi nije nista specijalno..i ne mislim da su japanci toliko losiji od italijana u dizajnu , jesu malo, ali ne i drasticno..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Desmosedici je Street Verzija Dukatijevog MotoGP bike od 1000cc. Cena je sitnica od 65,000 USD, uslov je bio da ste vlasnik 999R modela i da polozite kaparu od 10 soma. Prodaja je uveliko pocela i skoro su svi rasprodati ali zbog ogromne potraznje za modelom 1098 isporuka je pomerena za kraj Avgusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
Cena je sitnica od 65' date='000 USD[/b']

 

Iiju! Kuku meni! E hebiga, sto sam ja proklet neki covek, sve sto se meni svidja je MEGA skupo :(... Hebiga, bolje cijeli zivot kao milijunash, nego sedam dana u bedi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Eh, pa i ti si bas njega nasao da ti se svidja :lol:

Joj koliko se meni tek svidja sve to ispod crvenog oklopa :jecaj:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pisano je na forumu veæ o ovom modelu, ducati dsmosedici RR, sanga preko 240 konja, max brzinu sam zamisli, inaèe to je prošlogodišnji motogp ducati, ima 1000cc, od ove godine motogp je 800ccm pa su italijani odluèili da puste par komada u prodaju, cena preko 50 000e, i što kaže RSV moraš imati 999r pre njega, inaèe u tu cenu je uraèunato trogodišnje održavanje.

 

mašina je v4 sa 16 ventila i desmo razvodom ventila, otud ono desmosedici - desmo 16.

 

 

a da je lep, lep je u p... materinu!

 

ne mogu japanci da priðu italijanima što se tièe dizajna i šminke.

 

inaèe ovaj motora sa druge slike nema veze sa desmoRR, to je ducati 1098, ima V2 agregat sa 160ks, najaèi seriski v2 motor pod nazivom testastreta evolucione, u prevodu uska glava, i to je osnova za ovogodišnji superbajk. i on je lep u p... materinu. o njemu imaš više u novom broju motopulsa.

 

cena 22000e, okvirno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Model Ducati Desmocedici, je dobio ime po Italijanu koji ga je dizajnirao i proizvodi se u limitiranoj verziji. Inace tvorac ovog prelepog motocikla je ostao nepokretan posle pada sa Dukatija , i dalje radi u fabrici u odeljenju za razvoj i dolazi u kolicima na posao. Nesto vise o modelu i tvorcu ovog motocikla mozete procitati u reviji "dva tocka" br. 6 .

Fuel control: Desmodromic valve control

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
pisano je na forumu veæ o ovom modelu, ducati dsmosedici RR, sanga preko 240 konja, max brzinu sam zamisli, inaèe to je prošlogodišnji motogp ducati, ima 1000cc, od ove godine motogp je 800ccm pa su italijani odluèili da puste par komada u prodaju, cena preko 50 000e, i što kaže RSV moraš imati 999r pre njega, inaèe u tu cenu je uraèunato trogodišnje održavanje.

 

mašina je v4 sa 16 ventila i desmo razvodom ventila, otud ono desmosedici - desmo 16.

 

 

a da je lep, lep je u p... materinu!

 

ne mogu japanci da priðu italijanima što se tièe dizajna i šminke.

 

Ej bre ljudi, to je kao da poredite Mitsubishi EVO X i Ferrari F430. Pa normalno da je lepsi i bolji, ali za jednog takvog Dukca kupis skoro pet yamahi R1. Ovo poredjenje vam ne stoji nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa dobro, nisam mislio na ovog dukca i R1.

 

inaèe reè je o izgledu, plastici, ne mašini i ostalom.

 

pogledaj monstera i ostale motore tog tipa. znaèi samo izgled.

 

italijani u veæini sluèajeva vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
gledao sam neku emisiju o njima' date='kazu da oni jedini imaju onaj(laicki receno) drzac za zadnji tocak na jednoj strani, tako da kad pogledaju motor sa desne strane vide ceo zadnji tocak, i umesto da stave auspuh odma sa strane zadnjeg tocka oni ga lepo uviju i stave ispod sedista, cisto da ne kvari koncepciju :shock: :shock: :shock: !

Ma to su bre Italijani!!!!!!!!!!!!!!!

[/quote']

 

Gledao si Fifth Gear i Viki Butler Henderson a rec je bilo o Ducatiu 996

 

A9ckF_ducati996sps2000a4f8819ll8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

404.jpg

 

Honda VFR RC35 :)

ne znam zasto,ali morao sam da pokvarim ovu temu o dukcima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Japanci su jednostavno vezare za lepo. Dzaba njima sto unajmljuju evropske dizajnere i njihove timove kad uvek izaberu najgori koncept na kraju ;). Ma gledah ja neki serial na motors TV ili BBc-u gde li vec, japanci iznajmili nekog mega baju - mislim Engleza - koji je dizajnirao gomilu lepih automobila, izmedju njih valjda i "Bentley continental GT" evo fotke:

 

GT-Ext-Photo-2_l2_w728_h402.jpg

 

GT-Ext-Photo-4_l2_w728_h402.jpg

 

I sad unajmio njega Subaru, kao aj nam dizajnirash novu Imprezu. I cova im uradi do yaya prototipe! I sad, ono video bim, sala, i ulaze kosooke retardirane, ali bash deluju onako zadriglo jagnece brigade retardirano - odbor nekih shatro vlasnika - direktora - punisha - japanskog dizajnerskog odeljenja savetnika - trt-mrt. E ne samo da su zadrigli, nego svi imaju ruzna odela i mega ruzne kravate pored svih para ;), e da, i svi su znaru onako kao likovi ;). I krenushe oni nesto da mu grokæu, te izmeni ovo, te povecaj ono, te vazdusni tuneli, te liju od gline u prirodnoj velicini. I od svih ponudjenih prototipa, oni se odlucise za NAJRUZNIJI! Znaci ruzne face napravishe ruzan auto ;):

 

AIL03124_stco_047_lg.jpg

 

AIL03124_stco_046_lg.jpg

 

I pojavi se ovo znaru njesra na video-bimu i svi ko jedan aplauz!? Ccc - zhasu...

 

Eto, cak su tog baju dizajnera ovi Englezi voditelji, u nekoj drugoj emisiji, na sajmu automobila zehebavali, kao kako covek koji dizanira nesto ovako lepo:

 

GT-Ext-Photo-2_l2_w728_h402.jpg

 

moze da isto dizajnira nesto ovako ruzno ;) :

 

AIL03124_stco_047_lg.jpg

 

On se samo kulturno osmehivao i kontao u sebi - klepio sam lovu glupim dzaposima, mozete svi da me uvatite za k**** ;)...

 

 

E tako, uopste ne sumnjam da je neki talentovani dizajner evropskog porekla Japancima za novu R1 ponudio neki ovakav dizajn:

 

2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663726-200.jpg

 

Al oni su ga odma, posle visecasovnog igranja svemirskih igrica i napucavanja sa svemircima u luna parku, ispravili i rekli mu - ovo je dobitna kombinacija ;) :

 

2007%5C05%5C19%5Cbikepics-903022-200.jpg

 

A ni ameri nisu bolji ;). Gledah kad je ford unajmio nekog Talijana da im dizajnira neki model. E covek je imao PRELEP koncept. Kako su to odbori direktora i ameri zasrali u sekundi. Ccc. Ja sam bio popizdeo. A Talijan kosu cupa. Na kraju ispade tipicno amercko neupadljivo njesra od auta. Hebiga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

@ Bender 75

 

Taj Subaru na slici je samo redizajnirano "ruzno pace" sa kraja 90-tih. Znaci nije uopste u pitanju novi automobil. Jedino ako si mislio na onaj najnoviji model (2007) koji se od skoro proizvodi. Ali to nije taj na slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
404.jpg

 

evo ga 2007. model.

 

Lol pa i ovaj je zhnaru ;). Pa sta znam, one fotke su sa oficijalnog Subaru sajta http://www.subaru.com/shop/overview.jsp?model=IMPREZA&trim=WRX_STI ne znam sto bi stavili fotke starog automobila!? One fotke su model za 2007, i da slazem se da su neverovatno ruzne za nov auto ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Meni je Continental GT ruzan :)

to je stvar ukusa,ne treba o tome raspravljati :)

 

Slazem se da su italijani neuporedivo lepsi,ali samo to,i nista vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Honda VFR RC35 :)

ne znam zasto' date='ali morao sam da pokvarim ovu temu o dukcima ;)[/quote']

 

nemoj da me držiš za reè ali mislim da kad je vfr dobio mono viljušku pozadi da je to bilo delo italijana, mislim da je Najzli pisao o tome u nekoj temi.

 

a sad pogledaj malo ovo... :D

 

404.jpg

 

8AFu5_bikepics27462800to0.jpg

 

 

ali da ne poredimo babe i žabe, svi ovi dukci i aguste su barem tri puta skuplje od japanskih ekvivalenata, a da ne ptièamo o impreci i bentliju :shock: , ali opet, to je plasrika, pa kad praviš ružnu plastiku možeš valjda i lepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Ako pricamo konkretno o dizajnu, o ukusima ne treba raspravljati, ali ne mogu da ne prilozim nesto sto je meni lepse (kazem LEPSE,ne tvrdim da je i bolje) od Desmocedici-ja..;)

 

CBR1000rr1Medium.jpg

 

CBR1000rrMedium.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Auh ljudi estetika je stvar ukusa tako da ne kacimo sad hiljadu slika tu inace to je RC30 a ne RC35 ima RC36 ali to je obican VFR, RC30 neces kupiti ispod 10 soma evrica bez obzira sto je star 20ak god, razmislite i zasto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Cek cek da ih stavim jedne uz druge, da ih bolje osmotrim ;):

 

Znaci ovo:

CBR1000rrMedium.jpg

 

Je lepse od ovoga:

2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663726-full.jpg

 

Kao i ovo Japansko tipicno reshenje linija svetala:

2007%5C01%5C29%5Cbikepics-785927-800.jpg

 

Je lepse od ovoga:

2006%5C08%5C24%5Cbikepics-663736-full.jpg

 

 

 

Hm, sta znam, o ukusima definitivno ne treba raspravljati ;). Iako imam maximalan respect prema Hondi pogotovo, i mislim da sto se tice pouzdanosti i kvaliteta mashina + cena i performanse vredni Japanci su zakon. Ali dizajn je (po meni) ipak debelo na strani opushtenih, preplanulih Italijana ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

@ Bender 75

Kako bi sa ovim vozao devojke, vidis da nema suvozacko sediste. :)

 

Meni se ovaj Desmosedici bas i ne svidja, izgleda mi ko 8. putnik.

Mnogo mi je lepsi 1098.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja