Jump to content

Moto Zajednica

Jel zna neko detalje o ovom Ducatiju? Najlepsi motor ikada!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
@ Bender 75

Kako bi sa ovim vozao devojke' date=' vidis da nema suvozacko sediste. :)

 

Meni se ovaj Desmosedici bas i ne svidja, izgleda mi ko 8. putnik.

Mnogo mi je lepsi 1098.[/quote']

 

Pa ja tripujem da mu se skida poklopac za zadnje sediste ko na mom FZR-u?

 

Mislim da slucajno ne zaboravite - samo za Yomana, SStruju i ekipu ;) - ja ovo drajvam gZfwX_img0109zd4.th.jpg

 

Eh nisam izdrzao :D:D:D

 

Pa tripujem skinesh poklopac i voila... A ako nema mesto za sapatnicu - ondak su stvarno prolupali!? Pa ultimativna shminka za Strabana, da kad se parkirash u Strabana sve shminkere zavijesh u crno - a da nema mesta za sapatnicu!? Nemoguce... Pa Italijani sve sto prave, prave ISKLJUCIVO za muvanje ribica ;). Takav narod hebiga opusten. E i kola su im takva - cim ribica sedne unutra - odma da ovlazi, i motori su im takvi, i garderoba im je takva, i u kranjoj liniji i klopa ;). Dok se Japanci drogiraju shushijem & zhivom ribom + onaj sake grozni od rizhe itd, ovi lepo raviolli, pizze, shpageti, srnetina u vinu, vinca, mia bella itd ;)... Nemoguce da nema mesta za sapatnicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Iako nikad ne bih dao tolike pare za motor, ovaj Dukac sa slike je definitivno savrseno dizajniran (MNOGO BRE LEP) :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Ja posedujaem tu ruznu Imprezu Wrx sti 2.0 285ks u verziji pro drive iz 2004 mogao bih da ti kazem da lupetas. Auto je prelep a ti kad bi jednom seo u njega i provozao se promenio bi misljenje.Taj auto je pravljen za relly i ne moze on da ima neke svemirske linije a ovo sto je uradeno uradeno je idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
Joj koliko se meni tek svidja sve to ispod crvenog oklopa :jecaj:

 

Prenijece ti Cale utiske,posto je neki dan dobio 1098 na testiranje. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Bender75:

 

DUCATI DESMOSEDECI RR

 

To je motor koji je skoro identican onom koji je bio na Moto GP. Pravila Moto GP su jasna, na tom takmičenju ne može učestvovati motor koji se može kupiti (serijski model). Pošto je po novim pravilima kubikaža smanjena sa 1000 ccm na 800 ccm Ducati je ovaj stari model izbacio na tržište jer on, eto, nema veze sa ovim što sada učestvuje u Moto GP.

Eh, da i NE MOŽEŠ SMJESTITI SUVOZAČA na njega. Pogledaj malo bolje gdje mu se nalazi izduv. Da, iduvni gasovi bi ,,gadjali'' direkno u zadnjicu eventualnog suvozača. Dakle stroj pravljen za pistu koji po zvaničnim podacima razvija ,,preko 200 KS i ide preko 300 km/h''. Zbog svega toga pravi se po narudjbi a za naše tržište cijena bi mu varirala izmedju 50.000 i 60.000 eura (u cijenu uključeno i trogodišnje održavanje)

Pa ko voli...

 

Ovaj drugi je DUCATI 1098 i evo ga ovdje

 

http://www.bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=3568

 

a kako je tekao razvoj do tog modela možeš pročitati ovdje (zadnji postovi o 916)

 

http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=2748&start=0

 

a na početku druge strane te teme imaš nešto malo o čovjeku koji se zove Fabio Taglioni

 

Bice još o Ducatiju u toj temi :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

ere031:

 

bokser motor, pogon na sva četri točka, direktan volan... zagarantovan kez od uva do uva

Tehnologija vrhunska, ja svaki Subaru gledam opčinjeno, ali ispod lima.

I dalje smatram da ne znaju svu tu fenomenalnu tehniku da spakuju u ljepše oblikovane limove, što mu je i jedina mana.

A da je tehnička poslastica, jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Model Ducati Desmocedici' date=' je dobio ime po Italijanu koji ga je dizajnirao i proizvodi se u limitiranoj verziji. Inace tvorac ovog prelepog motocikla je ostao nepokretan posle pada sa Dukatija , i dalje radi u fabrici u odeljenju za razvoj i dolazi u kolicima na posao. Nesto vise o modelu i tvorcu ovog motocikla mozete procitati u reviji "dva tocka" br. 6 .

Fuel control: Desmodromic valve control[/quote']

Bez uvrede ovo je najveca glupost koju sam procitao.

Desmosedici RR je dobio ime spajanjem reci Desmo (tip ventila Desmotronic) i po broju ventila (16).

 

Inace bice proizvedeno 1000 primeraka, proizvodnja kasni pa ce tek mozda na jesen biti isporuceni prvi motori. cena je skocila na preko 70K evra, bar po pismu koje je moj prijatelj dobio od Dukatija uz izvinjenje i tri potpisane slike od Capirosija i Baylisa i jos nekog koga nemogu da se setim. Njemu su rekli da bi krajem septembra trebao da ga ocekuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Dao sm link gdje mogu da pročitaju kako se zvao čovjek koji je konstruisao desmo razvod ventila.

Ajde da opet ponovim on se zvao Fabio Taglioni.

Inace desmo razvod se koristi kod Dukatija od šezdesetih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Prvo molitva...

 

dFvZJ_d2lv6.jpg

 

...pa onda voznja.

 

404.jpg

 

 

Juce sam imao priliku da ga probam. Uzivanje je bilo dugacko 32km. Kratko, ali daj, sta das :D

Motor je lagan i poslusan kao jagnje. U gradu ga je lakse voziti nego R1 ili ZX10R, pa cak lakse i od vecine 600R motora, jer ne zahteva naterivanja. Vuce jednostavno svako put kad mu das gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Juce sam imao priliku da ga probam. Uzivanje je bilo dugacko 32km. Kratko' date=' ali daj, sta das :D

Motor je lagan i poslusan kao jagnje. U gradu ga je lakse voziti nego R1 ili ZX10R, pa cak lakse i od vecine 600R motora, jer ne zahteva naterivanja. [b']Vuce jednostavno svako put kad mu das gas[/b].

 

V2..ccc..momenta koliko hoces..:)..

Malo je reci da ti zavidim.. :jecaj:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS
Model Ducati Desmocedici' date=' je dobio ime po Italijanu koji ga je dizajnirao i proizvodi se u limitiranoj verziji. Inace tvorac ovog prelepog motocikla je ostao nepokretan posle pada sa Dukatija , i dalje radi u fabrici u odeljenju za razvoj i dolazi u kolicima na posao. Nesto vise o modelu i tvorcu ovog motocikla mozete procitati u reviji "dva tocka" br. 6 .

Fuel control: Desmodromic valve control[/quote']

Bez uvrede ovo je najveca glupost koju sam procitao.

Desmosedici RR je dobio ime spajanjem reci Desmo (tip ventila Desmotronic) i po broju ventila (16).

 

Inace bice proizvedeno 1000 primeraka, proizvodnja kasni pa ce tek mozda na jesen biti isporuceni prvi motori. cena je skocila na preko 70K evra, bar po pismu koje je moj prijatelj dobio od Dukatija uz izvinjenje i tri potpisane slike od Capirosija i Baylisa i jos nekog koga nemogu da se setim. Njemu su rekli da bi krajem septembra trebao da ga ocekuje.

Pa lepo sam ti naveo casopis u kome je opisan tvorac ovog modela

" DVA TOCKA " izdanje broj 6 i kompletan intervju sa tim likom.

Sutra cu da objavim taj clanak iz revije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
Pa lepo sam ti naveo casopis u kome je opisan tvorac ovog modela

" DVA TOCKA " izdanje broj 6 i kompletan intervju sa tim likom.

Sutra cu da objavim taj clanak iz revije.

 

Nema veze ko ga je konstruisao, ali ime je dobio spajanjem dve reci, Desmo (od Desmodromic) i sedici (16, jer ima 16 ventila).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kao što veæ rekoh... :D

 

mašina je v4 sa 16 ventila i desmo razvodom ventila' date=' otud ono desmosedici - desmo 16.[/quote']

 

inaèe dezmo sistem nije konstruisao taj lik jer je to veæ odavno poznato, mislim da je ga je mercedes koristio na svojim predratnim trkaèkim mašinama, mislim.

 

ranije je dezmo imao prednost u odnosu na klasièan sistem u tome što je ventile zatvarao breg a ne opruga, ovo je bilo bitno kod frizirannih mašina koje su radile na visokim obrtajima pa klasiène opruge nisu stizale da zatvore ventil do kraja, delimièno rešenje je bila ugradnja jaèe opruge ili dve, jedna unutar druge što je opet uzimalo dosta snage motoru.

u novije vreme sa razvojem materijala došlo je i do konstruisanja opruga koje mogu da eliminišu ovaj problem kod visokoturažnih mašina, tako da je dezmo postao nešta kao tradicija i ekskluzivnost kod dukca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS
Model Ducati Desmocedici' date=' je dobio ime po Italijanu koji ga je dizajnirao i proizvodi se u limitiranoj verziji. Inace tvorac ovog prelepog motocikla je ostao nepokretan posle pada sa Dukatija , i dalje radi u fabrici u odeljenju za razvoj i dolazi u kolicima na posao. Nesto vise o modelu i tvorcu ovog motocikla mozete procitati u reviji "dva tocka" br. 6 .

Fuel control: Desmodromic valve control[/quote']

Bez uvrede ovo je najveca glupost koju sam procitao.

Desmosedici RR je dobio ime spajanjem reci Desmo (tip ventila Desmotronic) i po broju ventila (16).

 

Inace bice proizvedeno 1000 primeraka, proizvodnja kasni pa ce tek mozda na jesen biti isporuceni prvi motori. cena je skocila na preko 70K evra, bar po pismu koje je moj prijatelj dobio od Dukatija uz izvinjenje i tri potpisane slike od Capirosija i Baylisa i jos nekog koga nemogu da se setim. Njemu su rekli da bi krajem septembra trebao da ga ocekuje.

Evo kao sto rekoh, prvi izvor : revija "Dva tocka" broj 5.

Sa staze za drum: stize prvi trkacki dukati sa svetlima i registracijom. Bice proizveden u 350 primeraka , motor ce razvijati preko 200ks, a cena ce mu biti 55.000 evra.Ovaj model dukatija su vozili na trkama Kapirosi i Ziberno.Motor je sa sekvencionalnim paljenjem tipa "tvin plus",sa cilindrima koji se u svakom cilindarskom redu pale simultano.Tesko bi bilo pozeleti nesto vise, a i cena od 55.000 evra odgovara tome.U cenu je ukljucena sva oprema ,tri godine garancije i rad servisera na odrzavanju. Koliki ce postotak od 350 srecnih vlasnika zaista da ga vozi po ulicama, to ostaje da se vidi.

Drugi izvor podataka: moto revija "dva tocka" broj 6.

Intrvju sa Filipom Precozijem:

Eto ga ime cuvenog tvorca modela Dezmosedici(inace moja jedina greska u ranije navedenom textu jer sam pomesao prezime talijana i motocikla sto i nije toliko bitno kako je dato ime motociklu).Motocikl je dobio ime po sistemu" Fuel control: Desmodromic valve control" a ne kao sto citirani navodi "Desmotronic".

Inace Desmo sistem je upotrebljen jos 1978 god na modelu dukati 350 desmo, koji je imao V motor sa 2 ventila po cilindru.

Filipo Precozi jec rodjen u Perudji 14. aprila 1968. Diplomirao sa najvisim prosekom 1992. kao masinski inzinjer. U dukatiju je od 1994 godine. Direktor odeljenja Dukati korse je postao 2005. Ozenjen je Arijanom.

Kratak deo iz intervjua sa Filipom Precozijem:

Kad nekoga pokrece ovolika strast, onda ga niko i nista ne moze zaustaviti. Tvorac modela "dezmosedici" nam je ispricao kako je od svoje ljubavi prema motociklima napravio uspesnu karijeru koja ga je dovela do samog vrha Dukatija,fabrike iz cijih pogona izlaze vrhunski trkacki modeli.Inzinjer Precozi jos ima decacki izraz na licu, a kada pocne da govori o motociklima oci mu zablistaju a mladalacki osmeh mu ne silazi sa lica.Ispricao nam je kako se na masinski fakultet upisao samo zato sto je voleo da radi sa motociklima, kako je puno ucio da bi stekao tehnicka znanja koja ce ga uciniti spremnim za razgovor da se zaposli u dukatiju.Precozijeva strast je zaista istinska i nepresusna. Bez obzira na to sto ga je pre par godina tezak udes trajno vezao za invalidska kolica, nikada nije prestao da jurca, da projektuje, da se uzbudjuje...Uostalom on je idejni tvorac dukatijevog "dezmosedicija", motocikla kojim je postignut apsolutni svedski moto GP rekord u brzini.

tehnicki podatci o motoru :

izvor : moto puls katalog za 2007.godinu

kategorija superbike

tip agragata V4, cetiri cilindra, cetvorotaktni

zapremina 989 ccm

razvod dve bregaste osovine u glavi i 4 ventila po cilindru

snaga preko 200ks pri 13.500 obr./min. sa trkackim izduvima

napajanje elektronsko ubrizgavanje (raspon 50mm)

menjac 6 brzina

okvir od celicnih cevi, zadnji kraj od ugljenicnih vlakana

oslanjanje prednje usd viljuska od 43mm

zadnje monoamortizer

gume prednja 120/70-ZR17

zadnja 190/50-ZR17

kocnice napred dvostruki disk od 320 mm,radijalna kjesta 4 klipica

nazad disk od 240 mm

visina sedista od tla 820 mm

max.brzina preko 300km/h

boje crvena, crveno bela

 

To su kompletne informacije o tvorcu ovog modela kao i o samom motociklu, pa pored ostalih koji ce iz ovog teksta po nesto saznati o ovom modelu mozda i RSVMillenian nauci nesto vise o ovom modelu od toga kako je dobio ime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Motocikl je dobio ime po sistemu" Fuel control: Desmodromic valve control" a ne kao sto citirani navodi "Desmotronic".

 

Nemogu da verujem' date=' pa ovo je cista prozivka. Nazalost da se raspravljam oko spelinga ili koliko doticni cita magazine i prati drugu literaturu nemam nameru. Inace nije Filip Precozi nego Filippo Preziosi Tehnicki Director Ducati Corse koji je razvio Desmosedici. Toliko sto se tice spelinga.

inace moja jedina greska u ranije navedenom textu jer sam pomesao prezime talijana i motocikla sto i nije toliko bitno kako je dato ime motociklu.

Upravo su i svi komentari u ovom postu upuceni na ovu gresku a ne na nesto drugo, i veoma je bitno.

 

To su kompletne informacije o tvorcu ovog modela kao i o samom motociklu' date=' pa pored ostalih koji ce iz ovog teksta po nesto saznati o ovom modelu mozda i RSVMillenian nauci nesto vise o ovom modelu od toga kako je dobio ime.[/quote']

 

FILIPPO PREZIOSI ON THE DESMOSEDICI

http://membres.lycos.fr/desmo350/historique_desmosedici.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Jao Ducati i dizajn.........

Pa to je fabrika koja mapravi najljepsi ali i NAJRUZNIJI motor ikad viddjen...

.....pogledaj samo onaj (mislim) da je oznaka 749....da povratis......a i svi prethodni(gotovo svi) su vrlo upitni kad je estetika u pitanju!

 

.....a Impreza je ko bombonaaaaaaaaaaaaaaa...........a poredis rally vozilo sa streetracerom...i pricas o estetici.............

 

Ja u mom poslu sta sam god (ali bukvalno svaki uredjaj) kupio talijansko zestoko proplakao i zakukao! Skupi ko dragi kamen ,dizjan tu i tamo a kvalitet albanski.....cigani su to brateeeeeee......nista njihovo ne uzimati!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Pre nego sto se upustite u neku zescu raspravu cisto da ubacim i ja po koju rec. Svaka informacija koja dodje iz revije Dva tocka ili neke slicne koju je SAT preveo sa italijanskog je za posebnu proveru. Samo iz njihovih tekstova sam uspeo da procitam neke info koje se u potpunosti potiru sa svim ostalim ikad pronadjenim.

Sto se tice dizajna modela 749/999 mislim da je i Ducati sam priznao da je to pomalo promasen model jer je ipak ne uspeli naslednik 916 (koji je po meni  najlepsi motor ikad napravljen). A fazoni tipa konfekcija i losa roba mogu da dodju samo od nekog ko nikad nie imao taj motor ili je dolazio u kontakt sa nekom krsinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Brate, svaka ti cast sto si u prvoj poruci napisao da je Desmosedici zujalica. ??? Aha, zujalica, al od 240 konja!Usput, Desmotronik je, koliko ja znam sistem za kontrolu otvaranja ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Pod  a) Ne vredjajte mi Subaru-a.

 

Pod  b) O ukusima definitivno ne treba raspravljati.I to sto su,primera radi,Japanci odabrali ovakav koncept,a i kasniji izgled Impreza-e WRX STi,to je samo stvar tradicije,kao i kod svih ostalih proizvodjaca.Kakvom bi se fabrikom smatrao Porsche kada bi poceo da radi automobile u sedan izvedbi ili karavane,Mercedes-kada bi promenio tradicionalnu Nemacku jednostavnost kokpita i trokraku zvezdu,BMW-kada bi izbacio ona 2 "bubrega" sa maske hladnjaka,Yamaha - kada bi nova YZF-R1 bila sva zaobljena,kao neka Aprilia,Honda - kada bi pocela da experimentise sa agregatima i kvalitetom istih,i sl.?Onda nista ne bi imalo smisla.Ne bi imao zasto da volis takvu marku,cije su osobine relativne i promenljive...Nista te za nju ne bi vezivalo,ne bi posedovala neke karakteristike...Jednostavno - bezveze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja