Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora, Srbija vs Ostatak sveta

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A da ipak ne govoriš istinu druže? I šta ti to treba da izvrćeš istinu kada vrlo dobro znaš šta je i kako bilo? Prećutkuješ najcrnja pljuvanja i provokacije grupice ljudi koji su iskoristili motoriste Srbije za svoju ličnu promociju...

 

Hajde da se uzdržimo od ovakvih komentara koji sigurno nikom neće dobra doneti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Nema leba dok Dinkic ne kupi motor ima da placamo i placamo......

Da znaš...kako se aktivirao, pa još i "uvaljuje" svoje kompozicije raznim šupcima, muzičari nikad

bolje nisu živeli. Mislim na ove kao poznate, tzv. zvezde itd...

 

Pa kad je nož pod grlo, ima i tu leka. Taksisti svaki put kada blokiraju grad, terorišu građane

ovog grada, zahtev im prođe...na guzove, ali PROĐE!!!

Ako se ima snage, želje, ukoliko postoji sabornost kod svih članova, garantujem da bi nas "primetili"

itekako i pozvali na saradnju, kada bi blokirali grad. Ali ne kod Skupštine, to je laka prehlada.

Nego, na nekoliko mesta odjednom! Nemanjina, Skupština, skver kod Energoprojekta na N.Bg...

Obavezno da se pronađu reči podrške kod pojedinih političara, glumaca, sportista...

PROSULI BI IM CREVAaaaa!!!

Licemere koji trenutno čuče po VLADI, prozvati na saobraćajnu netoleranciju i

što pozivaju građane na linč motorista...

Sada je hladno, ali krajem proleća... :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A da ipak ne govoriš istinu druže? I šta ti to treba da izvrćeš istinu kada vrlo dobro znaš šta je i kako bilo? Prećutkuješ najcrnja pljuvanja i provokacije grupice ljudi koji su iskoristili motoriste Srbije za svoju ličnu promociju...

 

Hajde da se uzdržimo od ovakvih komentara koji sigurno nikom neće dobra doneti.

Ili se pravis zaboravan ili ne znas sta se desavalo. Meni su poznati svi detalji organizacije protesta, easy rider govori apsolutnu istinu.  

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Lako je provocirati, teško je pametno i razložno komunicirati.

Ako misliš na mene, ja sam krajnje ozbiljan, i nemam potrebe ovde nikoga da provociram.

Sa svojih 50 godina sam...mhmm...ma nema veze.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Citas li Gile??

 

Jer je to opet neko ismejavanje i omalozavanje na necije skolsko obrazovanje?

 

Boze, odakle ti ideja za ovo?? Ne, pitao sam zato sto je sad inn opljunuti po svojoj zemlji. Kao sto vidis, postoje zemlje gde su troskovi registracije i osiguranja mnogo veci, nismo mi bas najgori na svetu po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Gledam nesto u zemljama EU tehnicki pregled motora se vrsi jednom u 2 godine ili se ne vrsi, a kod nas ce, kada se novi zakon primeni u ovoj oblasti, vecina motora koje vozimo ici 2 puta godisnje na tehnicki pregled (cija ce cena biti "dranje", takodje) :stabre:

 

Ma najveci smo mi evropljani u Evropi <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Što kažu neki drugovi, ima u evropi i skupljih zemalja od naše, al mi smo zato rekorderi u inflaciji za 2010. godinu. Pa onda, imamo najjeftinije cigarete u evropi, pa imamo najmanje prihode u evropi, pa imamo najviše kancera na 1000 stanovnika, itd. Ima tu još štošta da se kaže.

E da za tu sloveniju sam pročitao u Politici da je prag sdiromaštva za jednočlano domaćinstvo 530 Evara, pa im valjda zato daju da moptore registruju kvartalno.

 

Imam pitanje za cenjeni skup, koliko košta registracija motora u Califirniji - USA?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Zaboravih bitnu stvar, uz Ukrajinu delimo prvo mesto u evropi po broju samoubistava.

Sombor prvak Srbije! u 2009.godini pedesetjedno samoubistvo, prešišali smo Suboticu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Nema leba dok Dinkic ne kupi motor ima da placamo i placamo......

Da znaš...kako se aktivirao, pa još i "uvaljuje" svoje kompozicije raznim šupcima, muzičari nikad

bolje nisu živeli. Mislim na ove kao poznate, tzv. zvezde itd...

 

Pa kad je nož pod grlo, ima i tu leka. Taksisti svaki put kada blokiraju grad, terorišu građane

ovog grada, zahtev im prođe...na guzove, ali PROĐE!!!

Ako se ima snage, želje, ukoliko postoji sabornost kod svih članova, garantujem da bi nas "primetili"

itekako i pozvali na saradnju, kada bi blokirali grad. Ali ne kod Skupštine, to je laka prehlada.

Nego, na nekoliko mesta odjednom! Nemanjina, Skupština, skver kod Energoprojekta na N.Bg...

Obavezno da se pronađu reči podrške kod pojedinih političara, glumaca, sportista...

PROSULI BI IM CREVAaaaa!!!

Licemere koji trenutno čuče po VLADI, prozvati na saobraćajnu netoleranciju i

što pozivaju građane na linč motorista...

Sada je hladno, ali krajem proleća... :zvizduk:

 

potpisujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Citas li Gile??

 

Jer je to opet neko ismejavanje i omalozavanje na necije skolsko obrazovanje?

 

Boze, odakle ti ideja za ovo?? Ne, pitao sam zato sto je sad inn opljunuti po svojoj zemlji. Kao sto vidis, postoje zemlje gde su troskovi registracije i osiguranja mnogo veci, nismo mi bas najgori na svetu po tom pitanju.

 

Uz svo duzno postovanje, nismo najgori, ali ako se nastavi ovo, kao sto misa-pei rece, savijanje kicme bicemo.I to ne u evropi nego cemo juriti prosek sa zimbabveom i ugandom....Da ne palamudim imam 25 godina i necu nikome nista da pricam dobar deo vas je duplo stariji od mene i pregurali ste od tita preko milosevica i znate kako vam je bilo....ja nemam pojma, samo znam da ovakve izjave su u fazonu "cuti moze i gore" <_<:zbunjen:<_<:(

Ako se ne bunimo oni ce nas opteretiti jos vise dobicemo porez na luksuz na 500 kubika....ko ce onda da vozi....onda ce nas terati u sumu, kupicemo testere od 125 cc i po livadi bezati od vlasti ko najgori.......srpska kicma je elasticna,naviklo se to jos od turaka.... :( Ljudi, ako neko moze i mora nesto da uradi i da pokrene to je MAS kao (jedina :neznam: ) moto organizacija i ovaj forum kao najveci domaci forum....Ako vi kao najveci i najvazniji u ovoj zemlji ne mozete da se slozite onda smo u qrcu i to je zalosno.....Ne znam sta se desilo pre, u toku i posle protesta, verovatno ce mi neko to uzivo saopstiti, posto ovde se ocigledno izbegava ta tema.........Iskreno bih apelovao na vlast ovog foruma da nadje zajednicki jezik sa MAS-om, ako je to moguce,ako nije dajte da vidimo sta mozemo sami da uradimo...Mada sam ja uvek za varijantu svizajedno!!

P.S.izvinjavam se na podugackom postu ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Sve si u pravu. Taj razdor nas ubija. Svi prebacuju loptu kod onog drugog nikad ne znas ko je u pravu...

 

"Samo Sloga Srbina Spasava"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ovako to izgleda u mom slucaju, u pitanju je Savezna Drzava Illinois u SAD:

 

Godisnja registarcija: $38 nezavisno od kubikaze

Godisnje osiguranje: $550, e sad moze i jeftinije ali je to za najvecu polisu koju to Osiguranje prodaje uz sledece popuste:

a) Stariji sam od 35 godina

b) Imam vozacku Dozvolu

c) Imam dobru vozacku istoriju (nemam prijave)

d) Ozenjen sam

e) Nisam podnosio zahteve za nadoknadu stete, Nisam nikad naplatio osiguranje.

f) popust za vise polisno osiguranje (2 automobila, kuca itd)

 

Cena osiguranje se odredjuje prema visini rizika odredjenog motora. Oni gledaju koliko je prijavljanih slucajeva kradje, udesa itd za taj nesamo tip motora nego i model motora. Tako ispadne da su retki motori jeftiniji da se osiguraju jer se bukvalno ne kradu. Jeftinije je osigurati Apriliju RSV4 i Ducati 1198 nego R1 ili GSXR1000.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Deki, znam da je komplikovano, ali nam kaži kakvo je to tovoje osiguranje od 550$? Šta ono pokriva i do koje sume štetu? Da li je to samo osiguranje u odnosu na treće lice ili pokriva i tvoju štetu i nedajbože povrede, kao kod nas kasko? Koliko bi, odokativno, koštalo osiguranje u rangu našeg obaveznog osiguranja -samo za štetu nanetu trećem licu.

 

 

 

 

Isto, da li je to lično osiguranje ili je to osiguranje vozila, ko god da ga vozi? Da li ćeš morati isto to (ili slično) da platiš i za Trijumfa ako ga registruješ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ovako to izgleda u mom slucaju, u pitanju je Savezna Drzava Illinois u SAD:

 

Godisnja registarcija: $38 nezavisno od kubikaze

Godisnje osiguranje: $550, e sad moze i jeftinije ali je to za najvecu polisu koju to Osiguranje prodaje uz sledece popuste:

a) Stariji sam od 35 godina

b) Imam vozacku Dozvolu

c) Imam dobru vozacku istoriju (nemam prijave)

d) Ozenjen sam

e) Nisam podnosio zahteve za nadoknadu stete, Nisam nikad naplatio osiguranje.

f) popust za vise polisno osiguranje (2 automobila, kuca itd)

 

Cena osiguranje se odredjuje prema visini rizika odredjenog motora. Oni gledaju koliko je prijavljanih slucajeva kradje, udesa itd za taj nesamo tip motora nego i model motora. Tako ispadne da su retki motori jeftiniji da se osiguraju jer se bukvalno ne kradu. Jeftinije je osigurati Apriliju RSV4 i Ducati 1198 nego R1 ili GSXR1000.

 

 

Svaka čast državi Illinois, da daje popust, tačka d) ipak je najskuplja stavka u životu. ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Pitanje za RSVMillenian,

može li se motor registrovati i osigurati kvartalno, i vraća li se neki deo novca ako se otkaže registracija.

Pozdrav, Branko.

 

Motor se nemoze regstriovati kvartalno. Registracija je godisnja i tacka. Takodje nema povracaja registracije, nju mozes da prebacis a novi motor ako zelis ili je jednostavno otkazes ili obesis tablicu u arazu kao sav normalan svet.

 

 

Deki, znam da je komplikovano, ali nam kaži kakvo je to tovoje osiguranje od 550$? Šta ono pokriva i do koje sume štetu? Da li je to samo osiguranje u odnosu na treće lice ili pokriva i tvoju štetu i nedajbože povrede, kao kod nas kasko? Koliko bi, odokativno, koštalo osiguranje u rangu našeg obaveznog osiguranja -samo za štetu nanetu trećem licu.

 

 

Isto, da li je to lično osiguranje ili je to osiguranje vozila, ko god da ga vozi? Da li ćeš morati isto to (ili slično) da platiš i za Trijumfa ako ga registruješ?

 

Osiguranje je uglavnom licno nije na vozilo. Kada se vozilo proda osiguranje prestaje ili se prebacuje na drugo vozilo ili se balans zamrzne do kupovine drugog vozila ali ne duze od 12 meseci. moje osiguranje je malo drugacije jer ja dodatno placam da sam osiguran na svakom motoru koji vozim. tako da kad vozim recimo Banetovog BMW moje osiguranje bi pokrilo stetu.

 

U USA postoje takodje dve vrste osiguanja:

prvo i najjeftnije je osiguranje takozvano Liability Osiguranje koje je isto kao nase osiguranje u odnosu na trece lice. Zakonski minimum je da to osiguranje u Illinoisu bude 20,000/40,000 sto u prevodu znaci da ce u slucaju potrebe osiguranje isplatiti maksimum od 20,000 dolara po osobi u slucaju telesnih povreda do maksimalnih 40,000 dolara. To je najcesca i najgluplja polisa koja je dozvoljena kod nas. U nekim drzavama imaju i manje polise. Ova polisa ne pokriva tvoju stetu u slucaju tvoje krivice. Zvao sam moje osiguranje da mi kazu koliko bi me kostalo takvo osiguranje i cena je $350 godisnje, znaci svega $200 manje.

 

Moja polisa je kasko polisa s limitom od 250K/500K sa ucescem od 500 dolara, to je najskuplja polisa mog osiguravajuceg drustva, cena opet zavisi od mnogih drugih faktora. Ucesce znaci da prvih 500 dolara stete pokrivam sam a sve posle toga pokriva osiguranje. Ako se motor uzima na kredit onda je kasko ili "Full Coverage" obavezan jer ga zahteva banka koja kreditira kupovinu. Ja nikada nebih vozio motor bez punog osiguranja.

Puno osiguranje na Daytoni bi me sa svim popustima kostalo opet $550 godisnje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Sad sam izracunao registraciju za motor iz 2007 od 1000cc u Beogradu:

Osiguranje 11452.00

Eko Taksa 161.00

Porez na upotrebu MV 12495

Komunalna Taksa 720

Drumarina 110.00

Republicka taksa 1310.00

Total 26248.00

 

Kada se odbije osiguranje registracija je 140 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovako to izgleda u mom slucaju, u pitanju je Savezna Drzava Illinois u SAD:

 

Godisnja registarcija: $38 nezavisno od kubikaze

 

 

A to isto u Srbiji (dakle bez osiguranja), za motor preko 1100ccm iznosi oko 36000 dinara iliti $460

>:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Molio bih mala pojašnjenja oko ovih inostranih osiguranja.Koliko ja kapiram samo obavezno osiguranje je jevtinije u proseku i prema plati ali ona puna osiguranja deluju skuplje.Međutim i to je privid jel kod nas nema mogućnosti punog osiguranja suvozač kasko ,krađa itd. Ima za kola i onda je cena za prosečan auto u srbiji 10 % vrednosti ko ne veruje neka proveri ako uopšte bude mogao da osigura prosečan auto stariji od 5 godina.

Sve u svemu po meni je i dalje preko mnogo jevtinije i povoljnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Molio bih mala pojašnjenja oko ovih inostranih osiguranja.Koliko ja kapiram samo obavezno osiguranje je jevtinije u proseku i prema plati ali ona puna osiguranja deluju skuplje.Međutim i to je privid jel kod nas nema mogućnosti punog osiguranja suvozač kasko ,krađa itd. Ima za kola i onda je cena za prosečan auto u srbiji 10 % vrednosti ko ne veruje neka proveri ako uopšte bude mogao da osigura prosečan auto stariji od 5 godina.

Sve u svemu po meni je i dalje preko mnogo jevtinije i povoljnije.

 

hm...ja pogledah ovdje za Dunav Osiguranje. Ima kasko sa 0% bonusa i 0% ucesca pri steti, za auto od 20000 eura je 904 eura. Na to ide 5% poreza, minus eventualni bonus (no claim).

A ima i sva ostala osiguranja koja si naveo.

 

Kod mog osiguranja sam izracunao za auto od 18000 eura, iste uslove, izadje 1221 euro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja