Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora, Srbija vs Ostatak sveta

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Putujuci izvan granica Srbije, saznao sam da u Rumuniji motorasi kao i u ostalim zemljama Evropske unije, mogu da registruju tj. osigurava motor na 6,12,24 meseca. Ono sto je zanimljivo je cena tih osiguranja, jer su od osiguravajuce kuce do druge cene veoma slicne i kao da se godiste i snaga motora ne uzimaju u obzir jer kolko sam shvatio cene se krecu oko 90e za sve motore, na 12 meseci. Stim sto se tehnicki pregled radi jedanput u 2 godine i kosta 30e.

 

Informisao sam se malo i na Rumunskom moto forumu MOTOCICLISM.RO, i rekli mi da se carina ne placa vec samo Upis 10e.

 

A mi placamo ko da imamo nebeski standard: od 100-500e za registraciju godisnje, sramota. :hej:

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Putujuci izvan granica Srbije, saznao sam da u Rumuniji motorasi kao i u ostalim zemljama Evropske unije, mogu da registruju tj. osigurava motor na 6,12,24 meseca. Ono sto je zanimljivo je cena tih osiguranja, jer su od osiguravajuce kuce do druge cene veoma slicne i kao da se godiste i snaga motora ne uzimaju u obzir jer kolko sam shvatio cene se krecu oko 90e za sve motore, na 12 meseci. Stim sto se tehnicki pregled radi jedanput u 2 godine i kosta 30e.

 

Informisao sam se malo i na Rumunskom moto forumu MOTOCICLISM.RO, i rekli mi da se carina ne placa vec samo Upis 10e.

 

A mi placamo ko da imamo nebeski standard: od 100-500e za registraciju godisnje, sramota. :hej:

 

 

 

Kakve veze ima evropa sa tim,skoro svuda u svetu sujeftinije registracije nego u Srbiji,U Bugarskoj je recimo i pre ulaska u evropu registracija bilo oko 30 d70 eura za sva vozila.

Carine ne bih komentarisao i tu smo sampioni po visini nameta.Sve jugoslovenske republike su po raspadu Jugoslavije dozvolile svojim gradjanima da uvoze automobile sa malom carinom samo je Srbija stitla Zastavu.

E pa Zastave vise nema koga sad stite.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Nama se vise isplati da skupimo lovu i da svakom politicaru kupimo po motor. Ustedecemo taman da mozemo da sipamo gorivo za celu sezonu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

A bre Gile, pa zar ti nije jesno da smo mi vodeća svetska sila u svakom pogledu, i da je red da to uvek i dokazujemo, kroz prihode, zaposlenost, ljudske slobode, zdravstvo, i tako to. Zato molim te nemoj da se ništa čudiš, nego pasoš u ruke, pa pravac u te nazadne krajeve, i onda odande da nam pišeš kako nam je ovde lepo.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Dobih informaciju da za CBR 1100 XX maximalno bi se placalo 100-110e godisnje (sto je 3-4 manje nego kod nas) a moze se naci i neko low budget osiguranje za 60-70e.. (Rumunija)

 

Ja motor nikad vise necu registrovati u Srbiji ! :jok:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Opet pricate o Evropi.....a za primer Rumunija i Bugarska.Uz svo duzno postovanje prema "dragim" susedima za njih smo i bicemo Amerika......do kraja sveta.Nemojte samo jos da kazete da biste se sa njima menjali

Ja u Italiji samo osiguranje,za motor od 600ccm,placam 340e za celu godinu + taksa za posedovanje nekih 120.

Istina je da se tehnicki radi jednom u dve godine,ali ne daj Boze da te u'vate sa celavim gumama ili nehomologovanim auspuhom.Prvo ti uzmu motor i platis kaznu,pa se onda raspravljate....a dok ponovo vidis motor (ili auto)ume da prodje puuuuuuuno vremena.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Ukrainci su to lepo rešili.

Da nam je ovakav premijer,sigurno bi registracuje za naše mašine bile mnooogo manje :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

post-13004-023536900 1292331983_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Varadero

 

obavezno osiguranje sa 45 % bonusa (stekne se ga za 9 g. bez udesa).......134

godišnja dažbina za puteve..............................................................................22

usluga registracije..............................................................................................6

...................................................................................................ukupno........162 €

tehnički pregled................................................................................................17

 

opcija: lično osiguranje AO plus - sa 45 % bonusa...........................................95

 

osiguranja može na 6 rata

 

Kod odjave vozila iz saobračaja ne vraća se ostatak osiguranja, kao što se je to ranije moglo.

 

2007 je jedan osiguravajući zavod spustio cenu osiguranja za polovinu, jer je u jesen većina odjavljivala vozila iz saobračaja pa su morali vračati grdne pare. E, onda je krenula lavina (čitaj konkurencija).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Nema leba dok Dinkic ne kupi motor ima da placamo i placamo......

Uze mi reč iz usta! Mada ni onda ne plaća iz svog džepa nego opet iz našeg. :zvizduk:

 

Ukrainci su to lepo rešili.

Da nam je ovakav premijer,sigurno bi registracuje za naše mašine bile mnooogo manje :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

 

Da li je to fotošop :ups: ili je prava slika? :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Varadero

 

obavezno osiguranje sa 45 % bonusa (stekne se ga za 9 g. bez udesa).......134

godišnja dažbina za puteve..............................................................................22

usluga registracije..............................................................................................6

...................................................................................................ukupno........162 €

tehnički pregled................................................................................................17

 

opcija: lično osiguranje AO plus - sa 45 % bonusa...........................................95

 

osiguranja može na 6 rata

 

Kod odjave vozila iz saobračaja ne vraća se ostatak osiguranja, kao što se je to ranije moglo.

 

2007 je jedan osiguravajući zavod spustio cenu osiguranja za polovinu, jer je u jesen većina odjavljivala vozila iz saobračaja pa su morali vračati grdne pare. E, onda je krenula lavina (čitaj konkurencija).

 

 

Tomo jel godište motora igra ulogu u ceni ?

 

Ja jednostavno ne mogu da prihvatim kolko nas deru ko magarce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Ukrainci su to lepo rešili.

Da nam je ovakav premijer,sigurno bi registracuje za naše mašine bile mnooogo manje :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

 

Jaoooo Julijaaaaa :care: ......kako bre nemamo nikog.....moramo nekog da infiltriramo u skupstinu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Zadnja registracija za mog Stroma placena 260 eura,sto mislim da je mnogo, tako da nije sjajna situacija ni u Republici Srpskoj.(postoji neki glupavi porez na luksuz koji placamo prilikom registracije a to u drugom entitetu nema) >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Varadero

 

obavezno osiguranje sa 45 % bonusa (stekne se ga za 9 g. bez udesa).......134

godišnja dažbina za puteve..............................................................................22

usluga registracije..............................................................................................6

...................................................................................................ukupno........162 €

tehnički pregled................................................................................................17

 

opcija: lično osiguranje AO plus - sa 45 % bonusa...........................................95

 

osiguranja može na 6 rata

 

Kod odjave vozila iz saobračaja ne vraća se ostatak osiguranja, kao što se je to ranije moglo.

 

2007 je jedan osiguravajući zavod spustio cenu osiguranja za polovinu, jer je u jesen većina odjavljivala vozila iz saobračaja pa su morali vračati grdne pare. E, onda je krenula lavina (čitaj konkurencija).

 

Dobar primer, ali hajde nam daj tu racunicu bez bonusa od 9 godina bez udesa jer je to relevantan primer za poredjenje sa nasim iznosom za registraciju Varadera 1000. Ako se ne varam, to je skoro 300 evra onda, sto je vise nego kod nas.

 

Kod nas ti bonusi ne postoje, tj. koliko cujem, tek planiraju da ih uvedu. Mada, cujem da ce ih uvesti opet nakaradno, tj. tako da ti treba maltene trocifreni broj godina bez udesa da bi dobio neki jedva dvocifreni bonus, a samo li napravis jedan udes svojom krivicom, dobijas odmah dvocifreni malus...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ukrainci su to lepo rešili.

Da nam je ovakav premijer,sigurno bi registracuje za naše mašine bile mnooogo manje :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

 

Joj što bih joj dao da me provozaaaa....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Holandija nije idealna motor zemlja, pa mislim da bi propali totalno ako bi bili veliki nameti.

 

- putarina 96 godisnje (8 mjesecno)

- osiguranje od 2-3 do 50+ eura mjesecno, zavisi od pokrica osiguranja, cijene motora i mladosti

- NEMA TEHNICKI

 

S druge strane, ovdje se bez auta maltene nemoze

- putarina je ovisna o gorivu i tezini auta

nekoliko primjera (godisnje)

- 1000 kg benzin = 400 eura

- 1000 kg diesel = 884 eura

- 1300 kg benzin = 684 eura

- 1300 kg diesel = 1308 eura

 

- Osiguranje zavisi od mladosti (manje ili vise od 24 godine zivota = osjetna razlika), cijene auta (sto skuplji to skuplje), goriva, predjenih kilometara, bezstetnih godina......

primjer 1: Alfa Romeo 146 JTD 19000 eura (bio) nov, diesel, 20-25000 godisnje, stariji vozac, 0 godina bez stete = 600 eura godisnje obavezno osiguranje

primjer 2: Golf 1.4 TSI 25000 eura (bio) nov, benzin, 20-25000 godisnje, stariji vozac, 0 godina bez stete = 530 eura godisnje obavezno osiguranje

primjer 3: Golf 1.9 TDI 25000 eura (bio) nov, diesel, 20-25000 godisnje, mladji vozac, 0 godina bez stete = 1100 eura godisnje obavezno osiguranje + 140 eura licni rizik po dogadjaju (znaci isplacuje se -140)

 

Tehnicki je variabilan, ali je oko 30-40 eura za benzinca, a za dizelasa je oko 100.

 

Znaci golf diesel uz mladjahnog vozaca je oko 2400 eura godisnje "za registraciju", a mali benzinac + starkelja moze da izadje do nekih 700-800 eura....

A nekog BMW-a ili dzipa nisam smio ni da provjeravam....

 

Ko u Holandiji zivi bez auta, ne zna sta ce s lovom...:D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Varadero

 

obavezno osiguranje sa 45 % bonusa (stekne se ga za 9 g. bez udesa).......134

godišnja dažbina za puteve..............................................................................22

usluga registracije..............................................................................................6

...................................................................................................ukupno........162 €

tehnički pregled................................................................................................17

 

opcija: lično osiguranje AO plus - sa 45 % bonusa...........................................95

 

osiguranja može na 6 rata

 

Kod odjave vozila iz saobračaja ne vraća se ostatak osiguranja, kao što se je to ranije moglo.

 

2007 je jedan osiguravajući zavod spustio cenu osiguranja za polovinu, jer je u jesen većina odjavljivala vozila iz saobračaja pa su morali vračati grdne pare. E, onda je krenula lavina (čitaj konkurencija).

 

Dobar primer, ali hajde nam daj tu racunicu bez bonusa od 9 godina bez udesa jer je to relevantan primer za poredjenje sa nasim iznosom za registraciju Varadera 1000. Ako se ne varam, to je skoro 300 evra onda, sto je vise nego kod nas.

 

Kod nas ti bonusi ne postoje, tj. koliko cujem, tek planiraju da ih uvedu. Mada, cujem da ce ih uvesti opet nakaradno, tj. tako da ti treba maltene trocifreni broj godina bez udesa da bi dobio neki jedva dvocifreni bonus, a samo li napravis jedan udes svojom krivicom, dobijas odmah dvocifreni malus...

 

Tomo je malo "pobrkao lončiče"....situacija je malo drugačija....za motor Honda Varadero 1000 ccm

 

puna registracija (obavezno osiguranje) = 310,00 do 445,00 eur-a (zavisno od osiguravajuče kuče)

registracija sa 45% bonusa = 172,00 do 291,00 eur-a (zavisno od osiguravajuče kuče)

 

e sad daju još osiguravajuče kuče dodatnih 45-50% popusta na resto obaveznog osiguranja (u zavisnosti dali si član motokluba koje je u savezu motoklubova ili ne) ali sa uslovom da se motorno vozilo ne odjavljuje i traži povrat neiskoriščenog dela obaveznog osiguranja.

Kratko i jasno: registrujete motor na celu godinu, potpišete klauzulu o neodjavljivanju, nasred godine prodate motor, nema povrata neizkorištenog dela osiguranja.

 

ostale stavke su OK u Tomovom opisu...

U slučaju nepotpisivanja klauzule o neodjavljivanju, dobijate samo bonus popust bez popusta osiguravajučeg društva.

Konkretno sam ove godine platio za obavezno osiguranje za bmw R1200 GS sa osiguranjem vozača (stavka od 76,34 eur) i svim popustima te naravno neodjavljivanjem sumu od 178,98 eur-a.....za R1200C bez osiguranja vozača ta suma izađe ispod 100 eur-a godišnje

 

ALI NEMA ODJAVLJIVANJA IZ SAOBRAČAJA I POVRAT PARA.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ja sam ovo prepisao sa svoje polise (bez decimalnih vrednosti) i toliko sam i platio za tekuću registraciju. Ti svoje izračune plasiraj kako hočeš i gde hočeš.

 

Kolega bmw, igraj se ti sa svojim lončičima.

 

 

p.s.: Specialno zbog tebe ću sutra sa skenom polise dokazati ljudima na forumu, da ne pričam napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja