Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ljudi skdajte blokade (ako već nisu skinute). danas sam se malo vozio, po gradu, i imam osećaj da vozim drugi motor! druga i treća brzina su osetno "duže". pre sam ranije morao da menjam brzine (iz druge u treću), sad drugom ide, čini mi se, bar 20ak kilomatara brže. ako se dobro sećam, ranije je negde na oko 80 tražio treću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: suzuki sv650s

evo link;http://www.louis.de/_10918b3603b97577adc8b8c46dd86f4b0d/index.php?topic=bikedb&article_context=bikedb&anzeige=0&CONTENT=technik&typ_id=AV%2FS ,ja sam stavio denso u27-esr,stelovani karburatori na vakume,a blokada motora mi je davno skinuta,i ide ko sumanut,a radi ko sat a ima predjeno 36000km :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Možda i nije greška jer se u Americi masovno koriste za trke. Postoji i posebna klasa sv650. ;)

 

 

pa nismo u americi boga mu poljubim 1lol.gif

 

Pa neka je prebace gde hoće, meni to uopšte nije važno niti sam na to obraćao pažnju. Ako ti je baš toliko zapelo obrati se adminima, to je najmanji problem. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

ljudi skdajte blokade (ako već nisu skinute). danas sam se malo vozio, po gradu, i imam osećaj da vozim drugi motor! druga i treća brzina su osetno "duže". pre sam ranije morao da menjam brzine (iz druge u treću), sad drugom ide, čini mi se, bar 20ak kilomatara brže. ako se dobro sećam, ranije je negde na oko 80 tražio treću.

 

Secnete dve zice kojima dobija INFO da je u drugoj i trecoj, neutral lampa nastavi normalno da radi.....

pogledajte semu i videcete tacno koje su..... mogu i da napisem ali ocekujem PIVO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Možda i nije greška jer se u Americi masovno koriste za trke. Postoji i posebna klasa sv650. ;)

 

 

pa nismo u americi boga mu poljubim 1lol.gif

 

Rece EASY NAKED..... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Secnete dve zice kojima dobija INFO da je u drugoj i trecoj, neutral lampa nastavi normalno da radi.....

pogledajte semu i videcete tacno koje su..... mogu i da napisem ali ocekujem PIVO!!!

meni bilo žao da sečem. povadio sam đuture sa buksnama,i izolov`o sa termo bužirom. ima li druga generacija tu "blokadu" ?. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zar razlicite svecice nisu kad ih ima 2 po cilindru??? Kad je normalno idu NGK CR8E ili DENSO U24ESR-N. Ne postoji nikakva logika koju potkrepljuje inzenjerija da idu razlicite svecice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Meni je neko kome verujem rekao da je problem sa radilicom u velikom opterećenju koje prima pri kočenju motorom. Neki to rešavaju (ta ekipa se trka u Americi) proklizavajućim kvačilom, a neki kao dotični gsopodin olakšanim zamajcem i tzv. total loss-om, tj. skidanjem svega što im za trkanje nije potrebno. Neke veoma lagane baterije imaju struje za 10 - 12 krugova (za endurance ne skidaju alternator, starter, magnete... ).

Mislim da pri oštrijoj vožnji međugas na šaltanju na niže pomaže ali bi trebalo da se upražnjava religiozno. Problem je što ne znaš ko ga je i kako vozio pre tebe. Mislim da nije razlog za brigu. Dešava se po nekom a ne većini.

Ovo sa vodom je verovatno dodatni faktor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

i niko mi ne rece sta je razlika kod SV sa sivim ramom i ovim s crnim osim sto crni lepsi po meni :takoje: i treba li zbog bilo cega pre kupiti SV sa ivim ramom ili sa crnim? Prica se da je potrosnja smanjena kod ovih sa crnim, pa ima li istine u tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

i niko mi ne rece sta je razlika kod SV sa sivim ramom i ovim s crnim osim sto crni lepsi po meni :takoje: i treba li zbog bilo cega pre kupiti SV sa ivim ramom ili sa crnim? Prica se da je potrosnja smanjena kod ovih sa crnim, pa ima li istine u tome?

 

Znam da ima nekih razlika ali jedina koja mi pada na pamet je da je subframe na K3 čelični a na kasnijim alu.

Što se potrošnje tiče slobodno zaboravi na istu. Možda je razlika par stotina grama na 100 km što na 10.000 km godišnje

čini razliku od 20 litara ili ti 30 evra a to jedva proizvede 300 evra razlike u potrošnji na DESTE GODINA!

 

@Ramirez: jebem kevu sa bazičnim računom, a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

i niko mi ne rece sta je razlika kod SV sa sivim ramom i ovim s crnim osim sto crni lepsi po meni :takoje: i treba li zbog bilo cega pre kupiti SV sa ivim ramom ili sa crnim? Prica se da je potrosnja smanjena kod ovih sa crnim, pa ima li istine u tome?

 

Znam da ima nekih razlika ali jedina koja mi pada na pamet je da je subframe na K3 čelični a na kasnijim alu.

Što se potrošnje tiče slobodno zaboravi na istu. Možda je razlika par stotina grama na 100 km što na 10.000 km godišnje

čini razliku od 20 litara ili ti 30 evra a to jedva proizvede 300 evra razlike u potrošnji na DESTE GODINA!

 

@Ramirez: jebem kevu sa bazičnim računom, a?

Aaa logicno je da ovaj sa poluoklopima manje trosi jel da? Mene zanima koliko bi na krstarecim brzinama 90-120 po magistrali trosio 2004 SV650S u turama 300-400km, na satu ima 21500 neznam dal pravih :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Druze N varijanta trosi od 5-8 litara (tako je kod mene bar) sve i da ti trosi 8 umesto 5 to je za tu voznju oko 1000 din. Mislim da se bez ikakve potrebe opterecujes potrosnjom motora. Gledaj sta ti je oku drago i kupuj mani se potrosnje jer u tom slucaju kupi motor sa manje kubika jer i na registraciji ces ustedeti isto toliko kao i na gorivu pa onda gume su ti jevtinije za neki pojma nemam npr KLE i ako krenes stavku po stavku bicikl ti ne gine :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Mene zanima koliko bi na krstarecim brzinama 90-120 po magistrali trosio 2004 SV650S u turama 300-400km, na satu ima 21500 neznam dal pravih :neznam:

Moj je 2002 sa karburatorima i pri takvoj krstarecoj voznji trosi 4.5l, ima na satu 52000. Sa oklopima i injection-om bi mogao jos manje da trosi. Ne brini oko toga, SV je mali potrosac, po tome je poznat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Mene zanima koliko bi na krstarecim brzinama 90-120 po magistrali trosio 2004 SV650S u turama 300-400km, na satu ima 21500 neznam dal pravih :neznam:

Moj je 2002 sa karburatorima i pri takvoj krstarecoj voznji trosi 4.5l, ima na satu 52000. Sa oklopima i injection-om bi mogao jos manje da trosi. Ne brini oko toga, SV je mali potrosac, po tome je poznat.

 

E pa super, posto u principu mene takve voznje i zanimaju, interesuje me da li bih jeftinije putovao na cbr600f4i ili na SV650s 2004? Ima li nekog ko je imao i na ovaj nacin vozio ova dva modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

i niko mi ne rece sta je razlika kod SV sa sivim ramom i ovim s crnim osim sto crni lepsi po meni :takoje: i treba li zbog bilo cega pre kupiti SV sa ivim ramom ili sa crnim? Prica se da je potrosnja smanjena kod ovih sa crnim, pa ima li istine u tome?

 

Znam da ima nekih razlika ali jedina koja mi pada na pamet je da je subframe na K3 čelični a na kasnijim alu.

Što se potrošnje tiče slobodno zaboravi na istu. Možda je razlika par stotina grama na 100 km što na 10.000 km godišnje

čini razliku od 20 litara ili ti 30 evra a to jedva proizvede 300 evra razlike u potrošnji na DESTE GODINA!

 

@Ramirez: jebem kevu sa bazičnim računom, a?

 

Pa ti ne možeš ni na godišnji da odeš jer ne prebacuješ mozak na "stand by";) . Ko to nije doživeo ne zna kako je.

P.S. Čekao sam te da odgovoriš na opasku o Stoneru na onoj našoj svakodnevnoj...

 

@lug: Tebi nije važno koliko će da troši? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

 

@lug: Tebi nije važno koliko će da troši? :jee:

 

 

kako nije!? pa ako troši previše znači da nešto ne radi kako treba :lol:, isto tako i ako troši premalo, znak je da nešto nije u redu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Treba mi brzi odgovor ako neko zna...

 

D.I.D x ring u louis katalogu nema oznaku i pretpostavljam da je 520 a ne 525, kosta 90 e na popustu,

D.I.D 525VX/E je 120 e i to znam sta je, posto sve pise, jel`... :)

 

Pitanje je da li je neko kupovao taj lanac koji nema oznaku samo pise X-RING, i da li znate koji je u pitanju 520 ili 525...

Inace na D.I.D sajtu pise da su oba za do 750cc a da im je zatezna cvrstoca 520=37.5 KN, a 525=41KN, sto i nije neka razlika koja nama normalnima pravi razliku, jer nam realno treba upola toga jer ne forsiramo lanac da krajnjih granica.

 

Razlika u ceni nije velika, ali trenutno mi pravi razliku, jer hitno moram menjati set, pa da znam da li da narucujem taj jeftiniji.

Ako je negde o ovome pisano malo vise, izvinjavam se!

 

Hvala i lepu voznju vam zelim po ovom lepom vremenu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

@lug: Tebi nije važno koliko će da troši? :jee:

 

 

kako nije!? pa ako troši previše znači da nešto ne radi kako treba :lol:, isto tako i ako troši premalo, znak je da nešto nije u redu :lol:

 

Troši premalo pa ćeš da turiš gumu od Harleya? :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ma to je zato što je, na toj drugoj slici, bila bliže objektivu. dimenzija joj je 160-60-17, mada je moguće da je malo šira. možda do 1cm max. i meni se tako učinilo, ali tek kad sam je doneo kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pitanje je da li je neko kupovao taj lanac koji nema oznaku samo pise X-RING, i da li znate koji je u pitanju 520 ili 525...

Inace na D.I.D sajtu pise da su oba za do 750cc a da im je zatezna cvrstoca 520=37.5 KN, a 525=41KN, sto i nije neka razlika koja nama normalnima pravi razliku, jer nam realno treba upola toga jer ne forsiramo lanac da krajnjih granica.

 

Evo ako ti nesto znaci, ja sam za prethodne motore lance kupovao ovde:

1. http://www.wemoto.com/bikes/suzuki/sv_650_x_y_k1_k2/99-02/picture/chain_did_vx_heavy_duty_x-ring/

2. http://www.wemoto.com/bikes/suzuki/sv_650_x_y_k1_k2/99-02/picture/chain_did_vx_x-ring_premium_gold_&_black/

3. http://www.wemoto.com/bikes/suzuki/sv_650_x_y_k1_k2/99-02/picture/chain_did_zvm-x_super_heavy_duty_x-ring_gold/

4. http://www.wemoto.com/bikes/suzuki/sv_650_x_y_k1_k2/99-02/picture/chain_izumi_heavy_duty_o_ring/

 

Dosta su dobre tabele, vidi se snaga i dimenzije, svi odgovaraju za sv.

U jednom servisu su mi rekli da ce i najjeftiniji lanac da nadzivi lancanike, pa ne moras da brines da li je malo slabiji ili jaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@Zogu: Hvala, reseno je...

 

Narucio sam taj "obican", pa ce sezonu-dve izdrzati sigurno!

Videcemo sta i kakav je kad stigne!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja