Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

SV-isti na sta da obratim paznju pre svega kad pazarim SV kod ovih sa ubrizgavanjem? Ima li nesto sto je posebno problematicno i ta elektornika oko ubrizgavanja oce li da zagorca zivot ili nije strasna?

 

 

Ovo i mene interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

evo ja danas diskonektov`o ove žice. post-13916-0-00174900-1334595451_thumb.jpg , imam utisak da je malo agilniji u drugoj i trećoj brzini, na kojima ova prepravka i treba da deluje. inače dok sam čačkao, setih se da mi je naš kolega Vaximo944,(majstor za Ducatija), govorio da se to tako nekako radi. e sad da li se dobija puno ne znam, to bi neki bolji vozač bolje procenio. a već kad sam čačkao te žice, malo sam i skratio creva sa usisnih grana koja su mi služila za sinhronizaciju karburatora. tako da je možda malo i do toga. inače kad se ceo konektor raskači, ne radi lampica za neutral. kad se raskače crvena i zelena trebalo bi da tada “ignition controller”, daje optimalnije vreme za varnicu, verovatno i "tačnije paljenje", malo više snage, i ono što bih ja voleo, manju potrošnju :hej:.

 

aj` nek proba još neko, jednostavno je i nema šta da se zajebe. (osim ako prethodni gazda to već nije uradio :D ).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

E pa posto za SV niste otkrili slabe tacke ili ih krijete :nanana: moze li neko da mi kaze ima li razlike u sistemu za ubrizgavanje izmedju modele 03/04 i recimo 06/07? Posto neki kazu da ovi prvi modeli trose dosta vise od ovih kasnije sa crnim ramom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Ja sam otkrio SLABU tacku, koleno radilice prednjeg cilindra.... :staa:

 

A koliko kilometara ga vozis na zadnjem tocku :lol: ako su slaba oba kolena bi bila slaba ne samo na prednjem :Mina:

 

E posto vidim da si ti tvog bas ganjao koliko je trosio taj s karburatorima?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

evo i ja da se prijavim da sam postao ponosni vlasnik jednog SV650N 2002.

Pre njega sam vozio copera i prvi utisci su fenomenalni...

Pozdrav svima! post-4198-0-59736900-1334852726_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ja sam otkrio SLABU tacku, koleno radilice prednjeg cilindra.... :staa:

 

A koliko kilometara ga vozis na zadnjem tocku :lol: ako su slaba oba kolena bi bila slaba ne samo na prednjem :Mina:

 

E posto vidim da si ti tvog bas ganjao koliko je trosio taj s karburatorima?

 

Maksimalno 3.5 km....generalno na SV forumima stranim je bilo dosta ljudi koji su imali problem sa kolenom prednjeg

cilindra a da nikad nisu vozili na zadnjem tocku..... oko 45.000 do 50.000 im se javljao problem....

Isti problem je susreo i RAPTOR na CAGIVI RAPTOR (SV agregat) nas clan sa foruma....

 

potrosnja mi je bila min 4.6L (otvoreno, kolona BIKE ROCK misija 80kmh) do 6L gradska i oko 8L staza.... moze i manje, kod mene je bio SKRACEN prenos dosta!!!

+ BMC protocni filter, radjeni karbovi i struja.... otVoren izduv + LUDA glava... :)))

post-132-0-67762800-1334854032_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

E pa posto za SV niste otkrili slabe tacke ili ih krijete :nanana: moze li neko da mi kaze ima li razlike u sistemu za ubrizgavanje izmedju modele 03/04 i recimo 06/07? Posto neki kazu da ovi prvi modeli trose dosta vise od ovih kasnije sa crnim ramom...

 

Ima li neko odgovor na ovo pitanje? To crank? Rboban?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

zanimljivo ovo sa kolenom prednje radilice prednjeg klipa. da to nije posledica prekida rada prednjeg cilindra usled ulaska vode u kanal prednje svećice? dešava mi se uvek posle posle pranja puškom a i crevom. ako ne odstranim vodu prekida, muči se, jedva ide...i koji su početni simptomi otkaza radilice?

 

edit: ubih se da nađem al` slaba vajda; pre nedelju dana, naleteh na nekom sajtu na podatak da kod nаših ljubimaca ne idu iste svećice na oba cilindra. zna li neko nešto o tome, i ima li neke logike u toj priči?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

zanimljivo ovo sa kolenom prednje radilice prednjeg klipa. da to nije posledica prekida rada prednjeg cilindra usled ulaska vode u kanal prednje svećice? dešava mi se uvek posle posle pranja puškom a i crevom. ako ne odstranim vodu prekida, muči se, jedva ide...i koji su početni simptomi otkaza radilice?

 

edit: ubih se da nađem al` slaba vajda; pre nedelju dana, naleteh na nekom sajtu na podatak da kod nаših ljubimaca ne idu iste svećice na oba cilindra. zna li neko nešto o tome, i ima li neke logike u toj priči?

 

Ja sam imao PRE slucaj problem sa prednjom svecicom, cak sam jednom prilikom morao desetak kilometra po VELIKOJ kisi da

vozim tako.... mozda sam ga i tad naceo...., pa mi se ponovilo jos par voznji kad je bas kisa.... posle toga sam nalio CRVENOG silikona oko lulice, i vise se NIKADA nije

desilo...... a simpomi su lagano kuckanje iz prednjeg cilindra, promena zvuka pri usporavanju.... i onda sve

JACE i JACE, dok NE predje u udaranje i to je kraj...... THE END!!!!

 

A svecice idu ISTE u oba cilindra, bar koliko se ja secam....ne vidim razlog zasto bi bile razlicite, jedno ako nije neki TIP&TRICK upravo zbog navedenih problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Motor sam kupio od rodjaka iz trsta i isto mi je skrenuo paznju na taj problem sa prednjom svecicom, kaze da se njemu par puta desilo da krene da trokira po kisi (ja sam ga pitao odkud vama kisa na moru :) ), to mi je pricao i pre nego sto smo uopste bili u prici o kupovini, kaze da su mu to uspesno resili sa gumicama oko svecice (on je odrzavao sve u servisu, nije nista sam ceprkao). Ja vidim te gumice kod mene, sad ne znam da li je to nesto fabricki ili malo bolje nego fabricke, par puta sam vozio po kisi i nisam imao nikakve probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

moj ne voli cr9e, stavio sam nove i radio je lošije(možda je problem u svećicama, možda ne odgovaraju specifikaciji). a onda sam vratio stare cr8e i kao da sam stavio nove. ne diram ih više.

 

e sad ono za različite po cilindru, našao sam na sajtu neke internet prodavnice, trebalo je da ga bukmarkujem. baš me zanima koje su preporučili i zbog čega. možda baš zbog "TIP&TRICK" što reče rboban.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Da li se taj problem sa kolenom prednje radilice prednjeg klipa javlja i kod novijeg modela ili su ga otklonili?

ne verujem da je to "serijska" grška prve generacije.pre će biti posledica slučaja o kome pišu i na stranim forumima. kao što i rboban pretpostavlja da ga ga je kiša, voda u svećici "načela". druga generacija već ima po dve svećice pa je možda na taj način "greška" otklonjena. jer koleno radilice je isto za obe klipnjače. osim ako se prednja lošije podmazuje. zamišljam samo šta se dešava u prednjem cilindru kada se usled neopaljivanja nakupi gorivo, pa onda povremeno, kad ima varnice "o(t)kine" radilicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

razlicite mu svecice idu ngk cr9e i cr9eix :takoje:, a silikon je mama za prednju kapicu :care:

koja ide gde?turi link ako si naš`o negde.

 

edit: moj svakako ne voli cr9e, verovatno ima pandana i u cr8e

 

 

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja