Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ljudi da li neko zna da li su sajle od gasa za sv 650n i sv650s iste duzine

:lol: mislim da znaju oni što su od S-a, pravili N. RBoban, čini mi se :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

izbor se, za sad suzio na:

 

1: http://goo.gl/W31as

 

2: http://goo.gl/uFRZT

 

mišelinke su skupje 2-3000rsd , (sa montažom) , dok su konti., sada sa popustom, par 22000rsd i dok stignu iz N.Sada + montaža, ima da izađu k`o i mišelinke.

 

šta mi je bolje. tj. šta bi ste mi prepručili? koje se brže troše, ima li bitne razlike među njima? što duže mislim, kanda mi je najpametnije da turim ove pod br.1 , makar su mi bliže.?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

svraćao sam, pre mesec dana, cene su ovde; http://goo.gl/pxc7a , trenutno 31144rsd za par, a to je već blizu 300e. a ove što bih ja, su oko 255e. možda su malo tvrđe, al ` svakako daleko bolje od trenutnih 5god starih i ispečenih od sunca. (pireli,diablo roso) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Pozdrav drugari,

 

Merkam SV-a kao jedan od potencijalnih motora, prelistao sam celu temu, citao postove (ne sve) pa bih vas zamolio za kratak uput o makini.

Videh da je potrosnja do 5,5l max, jel istina? Recimo cene potrosnih delova, decije bolesti, prednosti i mane.

Gume takodje oko 30 000din, jel' to skupo? :D Ako moze malo iformacija iz ugla vlasnika :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: suzuki sv650s

Pozdrav drugari,

 

Merkam SV-a kao jedan od potencijalnih motora, prelistao sam celu temu, citao postove (ne sve) pa bih vas zamolio za kratak uput o makini.

Videh da je potrosnja do 5,5l max, jel istina? Recimo cene potrosnih delova, decije bolesti, prednosti i mane.

Gume takodje oko 30 000din, jel' to skupo? :D Ako moze malo iformacija iz ugla vlasnika :Mina:

 

pravi motor i ako volis v2 zvuk,potrosnja jeste tu negde,ali zavisi dosta od tvoje ruke,cene potrosnih delova su ti kao i za sve ostale motore,za gume nikad nije skupo jel ih uzimas radi sebe a ne radi motora.motor je meni extra i nikad ga nebi menjao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

ljudi sta kazete na ovu rucnu izradu,malo sam se igrao tokom ovih hladnih dana

Meni se potrosnja krece 3,7l/100km (300km vonje po kisi i mraku) do 6l/100km (200km auto puta i konstantnih 190-200kmh na 7000-8000 o/min)).

Po gradu ne prelazi 5l/100km. Kad je pocela zima, popelo se na 5,5l/100km, verovatno zbog malo duzeg rada pod saugom.

Veoma zahvalna masina, imam je skoro godinu dana i predjenih 10 000km. Za to vreme nisam imao nikakvih problema. Redovna zamena ulja i ostalo odrazavanje, i uzivas.

Ako te jos nesto interesuje - slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

ljudi sta kazete na ovu rucnu izradu,malo sam se igrao tokom ovih hladnih dana

Meni se potrosnja krece 3,7l/100km (300km vonje po kisi i mraku) do 6l/100km (200km auto puta i konstantnih 190-200kmh na 7000-8000 o/min)).

Po gradu ne prelazi 5l/100km. Kad je pocela zima, popelo se na 5,5l/100km, verovatno zbog malo duzeg rada pod saugom.

Veoma zahvalna masina, imam je skoro godinu dana i predjenih 10 000km. Za to vreme nisam imao nikakvih problema. Redovna zamena ulja i ostalo odrazavanje, i uzivas.

Ako te jos nesto interesuje - slobodno pitaj.

90kmh :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Ma to je odlicno, kao skuter otprilike :takoje:

 

Recite mi molim Vas cene potrosnih delova, lanac/lancanici, plocice, i cega jos tu ima? Diskovi, filteri, i tako? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Motor nema ekonomsko opravdanje, to je stvar uzitka. Ako cu kolima zavrsiti danas obaveze sa 20 km predjenih, sa motorom cu preci sigurno 40 km jer mi se jednostavno vozi i necu gledati da idem najkracim putem, vec gde me put nanese. Ako volis da vozis motor, nista nije skupo. Ali definitivno sv je najekonomicniji u svojoj klasi, najmanje trosi, za zamenu ulja ti treba 2300 ml (koliko se secam), ima dve svecice, dva karburatora i to su vec upola manji troskovi odrzavanja nego sto imam sad sa Hornetom. Uzimaj odmah sv jer su trenutno dzabe.

 

Sretno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Motor nema ekonomsko opravdanje, to je stvar uzitka. Ako cu kolima zavrsiti danas obaveze sa 20 km predjenih, sa motorom cu preci sigurno 40 km jer mi se jednostavno vozi i necu gledati da idem najkracim putem, vec gde me put nanese. Ako volis da vozis motor, nista nije skupo. Ali definitivno sv je najekonomicniji u svojoj klasi, najmanje trosi, za zamenu ulja ti treba 2300 ml (koliko se secam), ima dve svecice, dva karburatora i to su vec upola manji troskovi odrzavanja nego sto imam sad sa Hornetom. Uzimaj odmah sv jer su trenutno dzabe.

 

Sretno sa kupovinom!

 

da se nadovezem,2700ulja sa filterom,noviji model ima 4 svecice i ubrizgavanje

mnogo bolej povlaci od starijeg,bar je to moj subjektivan osecaj.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

A i ti si LImA našao crkvu u kojoj ćeš se moliti.:lol: Pitaš nas zagrižene vlasnike SV-a da li je dobar? Kakav odgovor možeš da dobiješ? Subjektivan = najbolji je! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Hehe, nisam to pitao :D A ako cemo tako, onda mislim da objektivno misljenje :takoje:

Interesujem se samo o manama fakricki, prednosti ne mogu doneti nista lose. Tako isto i o ceni odrzavanja i sl. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Čovek koji je radio u Suzuki servisu u Beču mi je rekao da nemaju nijednu fabričku manu. Nije bilo ni serijskih grešaka. Potrošnja je mala ako se umereno vozi, a nije velika ako ga cepaš. Redovno održavanje je jeftinije jer ima dva cilindra. Motor je hiper elastičan pa ni menjač ne trpi opterećenja. Pročitaj brate sve postove iz ove teme pa ćeš se prosvetliti. Ima nekih mana, a njih možeš da osetiš kad se već stopiš sa motorom i kad ga teraš na stazi. U principu bi mu dobro došle upside down vile, bolja prednja kočnica i ako ga teraš na duže relacije - drugi položaj heblova (ako je "S") ili neki vetrobran (ako je naked).

Univerzalno pitanje: Šta ti tražiš od motora i za čega ti je potreban? U zavisnosti od odgovora izaberi motor za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Fakticki mi u potpunosti odgovara, gradski sam vozac, retko idem na putovanja, ili bar do sada nisam jer nisam imao uslova. Pitanje prvog motora sam namerno zaobisao, jer me ne interesuju komentari zna se kakvog tipa :takoje:

 

Sve u svemu, potreban mi je naked motor, lep, atraktivan, mladalacki, pouzdan naravno sto svako i trazi, komercijalan, da ima delova u zemlji, da se ne moraju narucivati. SV mi se svidja jako.

Jedina stavka sto me koci je ta "velika" kubikaza, zbog nje same, tj snage, i cene registtracije, jer nisam siguran da mi treba toliko snazan motor. Ostalo je na mestu, apsolutno.

 

Tu su u opciji, ER 6n, SV, Bandit... A vidim da je i tema otvorena pre neki dan :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja