Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4977 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 5/11/2024 at 2:01 PM, Motorcyclist said:

Rekao sam necu vise gledati oglase, samo se razocaram kad neko drugi kupi.

Savin ti je okvirno oko 2K. Što ga ne nazoveš? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Kolege, 

 

Da li je neko sređivao grane, polirao, čime, i da li se postižu neki rezultati? 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4977 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova
5 hours ago, MoToM said:

Lep!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s
On 5/19/2024 at 8:22 AM, MoToM said:

Pre godinu-dve sam umalo kupio ovaj SV, preporuke za motor..

Ako se dobro sećam, imao je tad Sava i noviji SV koji nije bio ocarinjen 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo ga i vlasnik da se javi, iako bespotrebno jer vidim da je sve u najboljem redu I da je sve pod kontrolom :) Hvala Vlado sto si ga provukao ovde i sto si stavio slike. 

 

Sv je I dalje na prodaju, iako nigde ne stoji na oglasima. Vodim se onom ako prodam je ok, a ako ne, lep motor uvek krasi garažu dodatno. Inače plavi novije generacije je prodat već neko vreme. Ostao je samo ovaj i crni (neocarinjen) koji sam vozio dva ili tri termina na navaku. Inače regularan je i može da se carini. 
 

da ste mi živi i zdravi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Možeš da napraviš sam od plastičnog čepa od balona. Ima ovde slika u temi, više nas je pravilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2758 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Porucili smo, cekamo sutra/prekosutra da stigne. Javim sta i kako kad vidim da li je to to...

Popravljao sam ih par puta, ali se desi da se toliko izlomi da nema popravke.

I uvek se slomi na zameni guma kad vulkanizer ne obrati paznju ili ne zna da mora da se namesti da lepo legne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Pozdrav svima.
Danas po prvi put istero SV na stazi navak. Sve prošlo super. Lepo smo se družili ali imam utisak da se puno borim u krivinama da ga oborim. Prvi put vozim heble i uopšte takvu vrstu motora. Pitanje za drugare koji voze SV na stazi imate li neki savet ili je sve stvar vežbe i prakse (i talenta naravno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stvar vežbe i prakse i vere u prednju gumu. Naime, najveća mana SV-a je što je duži (zbog V2) agregata i zatur prednjeg točka je pod manjim uglom, odnosno točak je prilično udaljen od agregata. Samim tim ne daje idealan povratni osećaj i treba ga malo na silu obarati u krivinu da bi se brže oborio. 


To jednostavno moraš da prelomiš u glavi. Meni je trebalo nekoliko TD-ova da to savladam i to je iskreno jedina i najveća mana tog motora. To najbolje možeš da vežbaš u prvoj krivini kod boksa i u 11-ici.

 

Ne znam koje gume voziš, ali samo se opusti i svaki put po malo brže spušta motor u krivini. Ne znam kako sad stoje markeri na NAVAK-u, ali pogledaj ovaj moj snimak pa pokušaj po njemu da gađaš markere.  

 

 

 

Ne znam koje sam vreme vozio na ovom snimku, ali sa SV-om mislim da mi je najbolji krug bio oko 1:34, a da sam imao nove gume, može SV do 1:30 opušteno

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Stare su mi gume prilično. Bridgestone S21. Nisam toliko jurio vreme, tek se upoznajemo l, ma da ja nikad neću ni biti toliko brz Pokušaću da naručim iste ili eventualno S22.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Preporuka za stazu, Metzeler Racetec RR u K1 komponenti i napred i nazad. Prednja će da ti drži celu sezonu, zadnja pola sezone. Gume drže odlično, nema šanse da puste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, nikolavik je napisao:

Vozim ja dosta i van staze. Nije mi staza prioritet baš. Jel imaš iskustva sa pirelli diablo rosso II?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nemam, nisam je nešto puno vozio da mogu da kažem kakva je. Trebalo bi da je dobra guma i za ulicu i za stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
19 minutes ago, Motorcyclist said:

Ovo mi je zanimljivo cuti. Do sada sam citao samo kako se obara sam od sebe.

Pročitah tvoj post da bi kupio Sv-a, ali da si u dilemi da li kupiti S verziju ili Naked. 

 

Ako nisam zakasnio (ne znam zašto ti tada nisam predložio), ja imam naked verziju, prva generacija, koja nije na prodaju, ali ću ti je rado ustupiti na par sati da probaš motor i da vidiš da li je takav motor za tebe. 

 

Živim u Pančevu, radim u Beogradu, radnim danima od 08 do 16h, pa ako ti odgovara, dođi da probaš. 

 

Možda ti pomogne oko odluke. Mnogo je drugačije kada provozaš motor. 

 

Svo dosadašnje iskustvo prenosim uz kafu, ili pivo, zavisi ko šta pije. I da, ja častim 💪

 

SV ti je 🤌

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 401 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA

SV650S se vozi kao bicikl. Prvi put čujem da se neko muči sa njim. Pre će biti da ti fali vežbe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, Overpressure je napisao:

SV650S se vozi kao bicikl. Prvi put čujem da se neko muči sa njim. Pre će biti da ti fali vežbe.

Vozi se on lagano, ali kad dođe da se vozi na stazi i da se mota vreme, tad nastaju problemi. Prvi problem što je težina nazad i što je nazad nizak. Budući da mu je zadnji amortizer fabrički loš, mora da se ugradi aftermarket. U najvećem broju slučaju sa Kawasakija ZX10R 2006. godište reši se posao.

 

Da bih dobio bolji ulazak u krivinu na mom sam upustio trouglove nešto oko 12 - 13 mm. Zatim su stavljene K-Tech opruge za moju masu, kako bi pružio potporu napred.

 

Do kraja nisam potpuno uspeo da ispeglam da motor brzo ulazi u krivinu, a da daje povratni osećaj. Trebalo bi da dignem zadnji kraj za još oko 1 cm, da bi to bilo to, ali sam u međuvremenu odustao od SV-a kao projekta za stazu. Mogao bih da ga spustim na 1:30 i to je to. Poslužio je odlično kao trening motocikl, ali sledeći korak bi zahtevao ozbiljnije ulaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2758 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Za ametersku voznju je OK. Tesko se obara, ali jako lepo drzi putanju. Nije brz, ali je za ucenje sasvim korektan. 

Najveca mana je sto fabricki nema nikakavo podesavanje ogibljenja. Da bi se ubrzao, mora da se menja i da se nabode. Ali za amatere, samo gaaaas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova
46 minutes ago, Luka9905 said:

Pročitah tvoj post da bi kupio Sv-a, ali da si u dilemi da li kupiti S verziju ili Naked. 

 

Ako nisam zakasnio (ne znam zašto ti tada nisam predložio), ja imam naked verziju, prva generacija, koja nije na prodaju, ali ću ti je rado ustupiti na par sati da probaš motor i da vidiš da li je takav motor za tebe. 

 

Živim u Pančevu, radim u Beogradu, radnim danima od 08 do 16h, pa ako ti odgovara, dođi da probaš. 

 

Možda ti pomogne oko odluke. Mnogo je drugačije kada provozaš motor. 

 

Svo dosadašnje iskustvo prenosim uz kafu, ili pivo, zavisi ko šta pije. I da, ja častim 💪

 

SV ti je 🤌

Hvala ti puno :) Ponudio se i kolega iz Begeca ali toliko sam bio zauzet da nisam stigao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja