Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne sviđa mi se, ima Aprilia štender. Zaobiđi ga. Šalim se, na fotkama lepo i očuvano izgleda. Ako je održavan, 60.000 km za njega nije puno ako je dobro održavan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

U, prilično deluje zdravo i lepo. Retko se ovakav viđa. Cena je i tek kako na mestu osim ako nema neki krupan nedostatak. Na oglasima ga nisam primećivao ranijih godina, što znači da je verovatno bio u nečijem dužem vlasništvu.

Promenio član Marek1987
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Ekipa, da se prijavim, pao je Suzuki. 

Gledao sam jednog u Novom Sadu, na fotkama nije izgledao nešto specijalno, međutim totalni obrt uživo. Veoma lep, pedantno vođena kompletna servisna istorija i u stvarno dobrom stanju. Prosto u neverici da motor koji tako nekako bledo i bezveze deluje na slikama, tako lepo izgleda uživo. Neverovatno... Da budem pošten, njega sam hteo da vidim samo da bih mogao da ga uporedim sa mašinom iz Futoga. 

 

Prešao 69.000km, sa kompletnom servisnom istorijom u poslednjih 7 godina koliko je motor kod vlasnika, fabrički auspuh (mnogo mi više prija za uši i moje potrebe), lanac super, gume starije, dot 20 (čitaj za zamenu), i agregat potpuno suv. Kao jedinu manu vlasnik prijavljuje da po hladnom vremenu pri prvom kretanju se desi da kvačilo prokliza. Kaže desilo mi se par puta u sezoni i na savet majstora nije menjao, ali zna da je stavka koja će doći ubrzo na zamenu. Dakle, lamela za zamenu. Ja to u vožnji nisam osetio, a ni iskusniji motoraš koji je pošao sa mnom. Vlasnik veoma kulturan, fer i korektan. Pokazao mi slike lepih putovanja, ispričao sve detalje u vezi sa motorom, otvoreno pre kupovine rekao da ga je farbao kada ga je kupio (imao ulubljenje na rezervoaru sa obe strane i ogrebotine), da mu je kasnije ponovo farbao rezervoar zbog pada sa nogare (tom prilikom zamenio migavac i popravljao cajger), popili kafu, lako se dogovorili i motor stiže kući. Veoma cenim iskrenost i stavka da je farban mi zaista ne predstavlja problem. Da je havarisan, ne bih rekao. Motor prav kao strela. 

 

Sa druge strane, motor iz Futoga koji tako lepo deluje na slikama, ma toliko da sam bio ubeđen da je to, to, idem bre njega da uzmem, nosim novac... Fina priča prodavca, čuo se sa njegovim majstorom, agregat ne troši ulje, mirno radi, u dobrom stanju, po neka sitna ogrebotina... Kaže dođi, mislim da se nećeš pokajati. Opet kažem, to je to, sav srećan i radostan idem konačno po motor! Molba naravno da me sačeka hladan, dva puta molim prodavca, stižem, motor na ulici, pipnem agregat, topao, reko možda je od sunca, odem sa druge strane, topao... Nema veze, palimo mašinu, BAM prvo izleće plavi dim i gasi se... Gledam nivo ulja i shvatam zašto majstor kaže da motor ne troši ulje. Ne troši, jer ulja nema! Zamislite da prodajete motor bez ulja!!! Ulja svuda sem u motoru, dekla mokra, agregat, ispod agregata, ma sve faze ulja, i sveže i skorelo i poluskorelo. Dalje, agregat ofarban u crno. Vlasnik veoma otvoreno i iskreno pokazuje ogrebotinu veličine 3cm, valjda da bih stekao poverenje. U glavi mi je da sam prevalio puta za nešto za šta sam kroz 2 minuta shvatio da nije za mene. Radim na kontroli svog besa (obećao ženi), izvinjavam se čoveku i kažem da to nije motor za mene. Vidi moje crne obe šake od ulja i kaže ja se iskreno ne razumem, meni to majstor održava. Totalno razočarenje. Ovo je drugi put u životu da mi se dešava ista situacija, išao sam već po auto, a presudio drugi koji nisam hteo ni da gledam, jer mi je prodavac preko telefona rekao samo da je dobar i da UPRAVO SEDI u njemu. Možda je i nešto omanje u pitanju, npr. dihtung ili tako nešto, da treba naštelovati karburatore, ali se takve stvari ne kriju i pričaju se otvoreno, a ne da svesno govoriš ljudima da dođu da pogledaju i da se neće pokajati, dok ne motor ceo u ulju. 

 

Sve u svemu, velika lekcija i poruka za sve, ne sudi po tekstu oglasa, vlasniku i slikama, idi uživo da pogledaš i onog koji ti se čini kao najgori. 

 

Kako sam ovaj prvi pogledao i kako ga je iskusniji motoraš probao, shvatili smo obojica da to vredi. Sa mašinom od NS do Pančeva bez problema, veoma udoban i stabilan, definitivno nisam pogrešio što sam se odlučio za ovaj model. Na jače potezanje gasa čupa volan iz ruku i pravi ozbiljan kez. Srećan kao da sam kupio nešto vredno milione... Neopisiv osećaj. 

 

Za sada, ide u garažu, pa na proleće na zamenu svega što je potencijalno pred zamenu i naravno na servis. Gume ću sačekati da se u prodaji pojavi dot 24. 

 

Hvala ljudima koji su mi se javili i hvala za svaki savet. Zaista mi je mnogo značilo. Voleo bih početkom sezone da napravimo neku turu i da častim barem piće celu ekipu. 

 

Narednih dana je kod mene u Pančevu, pa ga garažiram. Ako nekom forumašu Pančevo bude na putu, svratite da probate mašinu, a ja častim kafu. Svako iskustvo i savet mi mnogo znače. Više glava je uvek pametnije od jedne, pa i u ovom slučaju od dve. 

 

Za sada dve slike, u mraku, a biće ih još nekom drugom prilikom. 

 

Veliki pozdrav! 

IMG_20231029_175123.jpg

IMG_20231029_175129.jpg

Promenio član Luka9905
  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav svima,

Lomio sam se cele zime da li da nastavim da vozim maxi skuter ili da konačno kupim motor koji sam želeo još pre više od 10 godina ali sam igrom slučaja prvo dobio na korišćenje pa posle kupio Apriliu Scarabeo 500ie koju sam slupao jesenas i odmah prodao u bescenje jer mi se smučila.

Najviše sam se lomio zbog menjača jer sam i polagao na skuteru i od motora sa menjačem sam jedino vozio nekoliko puta Virago750 kad ugrabim od drugara.

Sada se lomim između ova dva motora pa bi mi značila pomoć vas iskusnih šta pre da gledam. Ovaj noviji videh da  prodaje kolega sa foruma a ovaj drugi mi se svidja zato što je sve živo promenjeno na njemu ali mi je čudno što po opisu ispada da stoji dugo na oglasu.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki SV650 SV 650, 2006. godište, Naked, vozilo prešlo 63338 km, Beograd. Cena 3.200 € - Motori - Polovni...

http://www.polovniautomobili.com/motori/22292883/suzuki-sv-650-n

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2758 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Druze, ovaj drugi je teska karakondzula!

Pa sto je menjao frajlauf na 60.000?

I farbana kljesta i 100 drugih djavola!

3000 eura moze jedino za 3 takva komada. Pri tom, ne moze da bude 2002.  ni naopacke, jer je agregat crn. 1999. ili sam pocetak 2000.

Da se niko ne uvredi sto oblatih motor, ali ajd da budemo realni jbt.

 

Moj je kao da je iz fabrike izasao, nikad nista radjeno na agregatu, nista farbano, nista menjano, a ima blizu 70.000 km. 

Ovaj na 60.000 nije promenio samo ram. Kako da ne... 

 

Edit:

Ovaj prvi link je motor kao bombonica, bar sto se sa oglasa moze videti. A jos ako je od clana, samim tim bi trebalo da je sigurnija kupovina. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Prvi je definitivno motorče sa foruma, evo linka teme. No koment, prelep bukvalno. Samo napred! 

 

Što se tiče drugog, znam da ga nudi u zamenu drugim ljudima po ceni mnogo manjoj od navedene na oglasu. Čak smo i komunicirali, priča neke priče koje ne ulivaju nikakvo poverenje. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2758 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre sat vremena, Luka9905 je napisao:

Što se tiče drugog, znam da ga nudi u zamenu drugim ljudima po ceni mnogo manjoj od navedene na oglasu. Čak smo i komunicirali, priča neke priče koje ne ulivaju nikakvo poverenje. 

Moze da ga nudi u zamenu i za 1500 eura, mnogo je.

Mnogi me sa foruma sad vec znaju, znate koliko sam "duboko" u SVovima. Ovaj ne vredi upola te novce. I da mi dodje vlasnik licno, u lice bih mu stavio do znanja.

Svako ceni svoje koliko zeli, verujem da je utukao novce, ali prva generacija za 3000... 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6
On 1/31/2024 at 5:16 PM, glavichanin said:

Pozdrav svima,

Lomio sam se cele zime da li da nastavim da vozim maxi skuter ili da konačno kupim motor koji sam želeo još pre više od 10 godina ali sam igrom slučaja prvo dobio na korišćenje pa posle kupio Apriliu Scarabeo 500ie koju sam slupao jesenas i odmah prodao u bescenje jer mi se smučila.

Najviše sam se lomio zbog menjača jer sam i polagao na skuteru i od motora sa menjačem sam jedino vozio nekoliko puta Virago750 kad ugrabim od drugara.

Sada se lomim između ova dva motora pa bi mi značila pomoć vas iskusnih šta pre da gledam. Ovaj noviji videh da  prodaje kolega sa foruma a ovaj drugi mi se svidja zato što je sve živo promenjeno na njemu ali mi je čudno što po opisu ispada da stoji dugo na oglasu.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki SV650 SV 650, 2006. godište, Naked, vozilo prešlo 63338 km, Beograd. Cena 3.200 € - Motori - Polovni...

http://www.polovniautomobili.com/motori/22292883/suzuki-sv-650-n

 

 

 

 

Ovaj mi za deluje u dobrom stanju https://www.polovniautomobili.com/motori/22003086/suzuki-sv-650? i ovaj treba pogledati https://www.polovniautomobili.com/motori/22577023/suzuki-sv-650-sa-abs?

Promenio član IvanY
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Lep je ovaj žuti ali mi je daleko a i treba da se registruje i nemam opciju da vodim majstora sa sobom a ja pojma nemam oko mehanike tako da odpada.

Čuo sam se sa kolegom,u subotu se vidimo da odvezemo motor do servisa da ga pregleda majstor koga su mi preporučili drugar koji kod njega servisira svoj motor i majstor koji mi je održavao skuter i bože zdravlje da ga pazarim ako me neko ne preduhitri i ako ne izleti nešto u medjuvremenu 🙂

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Gospodja Extremeboys se vraca posle tacno 10godina na 2 tocka, SV650 nam delovao nekako najprikladnije za tu svrhu. Pre 10godina je vozila GS500E i bila je jako zadovoljna, nadamo se da nas SV nece razocarati, u pitanju je 2006god sa 42000km :)

 

 

IMG-20240218-152301492.jpg

 

IMG-20240218-152518137-HDR.jpg

Promenio član Gile_Extremeboy
  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7132 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

SV650 je najuspešniji motor koji je Suzuki napravio u poslednjih 20 godina. Neverovatno kako su uboli taj motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Moj burazer ga vozi 12 godina čini mi se. Okruglo nula problema. Verovatno jedan od najkvalitetnijih motora ikad napravljenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06
Pre 3 sati, Paljevina je napisao:

Omasio si model. K5. 

U Austriji upisuju Datum prve registracije pa se vodi kao 2006. Ali provalio Sam da nema Katalysator (2006 vec ima Katalysator) sto je extra Kader stavimo neki prikladan auspuh :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2758 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 7 sati, ironhorse je napisao:

Moj burazer ga vozi 12 godina čini mi se. Okruglo nula problema. Verovatno jedan od najkvalitetnijih motora ikad napravljenih.

01.04.2011. datum prve registracije u Srb. Kod mene, na satu nekih 29.500 km tad. Cini mi se realnih. I dalje je tu i dalje nikad nikakav problem. Sad je blizu 70.000 km. 

Doduse, poslednjih par godina je registrovan a ne vozi se, ali jedno 40.000 ispod moje guzice. I to najstariji model- 1999.

I sad je utegnut da moze ponovo iz cuga do Istanbula. I ne bi mu bio prvi put. 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Evo i ja da se pohvalim, pazario sam od kolege i za sada sam prezadovoljan kupovinom. Mogu da kažem da me je dečko i više nego  maksimalno ispoštovao i svaka mu čast. Motor sam danas ostavio u servisu da se odradi sve što treba i jedva čekam da ga uzjašem 😊

 

20240210_123542.jpg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Pozdrav ekipo, da se i ja upišem u klub SV-ovaca Stigao iz Nemačke za Svetog Valentina. Za sad deluje jako dobro i utegnuto. Sledi servis i zamena svih tečnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IMG_5814.thumb.jpg.97ab13b951b628642db42660865a408f.jpgIMG_5815.thumb.jpg.fe07e3fcdcec7d2278d8c1c8b424331e.jpg

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06
pre 53 minuta, nikolavik je napisao:

Pozdrav ekipo, da se i ja upišem u klub SV-ovaca emoji4.png Stigao iz Nemačke za Setog Valentina. Za sad deluje jako dobro i utegnuto. Sledi servis i zamena svih tečnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_5814.jpgIMG_5815.jpg

Prelepa mašina, u zdravlje da te služi! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja