Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 13 minuta, drmilan_ je napisao:

@Немања, jedno zapazanje. Svaka cast za koriscenje cirilice ali vec kad koristis cirilicu i srpsko pismo, onda nije 8h, nego je 8č. Neprirodno je citati 8h na cirilici. :) 

У праву си. Него због посла морам да користим латиницу па направим гаф а тако би волео странцима да пишем на ћирилици па нека се сналазе:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8782 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preko Zajecara i Knjazevca se spustio u Nis (Cestobrodica, Boljevac... Prazan put, uzivancija bas! Svratio i do "Ramonde" na Rtnju)

Aleksinac, Krusevac, Vrnjacka banja, Kragujevac... Tvrdji sundjer stavljen na vozacev sedalni deo (u Nis-u).

 

400 i nesto preko km i jedino sto sam osetio je da me bole butine posle stotinak kilometara, takav je ugao valjda, CBF-om sam se spustio do Canja i isto vece otisao da se vozim po Bar-u, polozaj je ocigledno na njemu bio (meni) prijatniji. Podigao sam malo sediste, situacija se popravila ili su se noge navikle. Sve u svemu, ovaj me agregatic opcinjava (po treci put), nit manje kubikaze nit veselijeg motora, iz svakog stepena prenosa se rado zavrti i povuce!

IMG_20231008_104122.jpg

IMG_20231008_110609.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Vremenska prognoza za subotu najavljivala je prelep dan, ali  kako je već prilično skraćena obdanica koja, u smiraj dana, svoje mesto brzo ustupa prohladnoj večeri radijus vožnje morao se tome prilagoditi. To znači, u vr' glave, šest sati efektivne vožnje i još dva sata pauze za kafu i klopu. Da vidimo šta kažu Mape: 

IMG-20231008-144147.jpg

Khmm, više od 7 sati vožnje?! Ali kako odoleti: NS - ŠA - VA - Osečina - Pecka - Ljubovija - M. kamen - Krupanj - Tekeriš - ŠA - NS. Ne mogu ništa da izbacim jer ceo Septembar sam prednost davao obavezama i neizdrž je došao po svoje. :ooo:Kasnim malo u polasku, već je prošlo 10 časova kada sam krenuo uz Most Slobode, u slobodu prostranstva. Nema veze, pošto vozim sam daću mu ga malo po gasu...:moto3: Avaj, posle Rume ima prilično radova na izgradnji brzog puta Ruma - Šabac, eto rade i subotom... Malo rasute zemlje i šljunka po asfaltu i mnogo prašine u vazduhu nalažu određenu dozu opreza u vožnji, ali i to brzo prolazi i nakon Šapca kreće lepši deo vožnje, da bi posle Koceljeve krenulo pravo uživanje. U Valjevu pravim pauzu u restoranu Lovački dom, kao što to obično i radim kada krenem na tu stranu. Za one koji ne znaju (mada sumnjam da ima takvih) restoran se nalazi na izlasku iz VA prema Osečini (put br. 27).

 

IMG-20231007-123503.jpg

 

IMG-20231007-122739.jpg

 

Nastavljam vožnju prema Osečini jednom od najlepših ruta za dvotočkaše u ovom delu Srbije. Nižu se, naizmenično, krivine: leva - desna - leva - desna... I sve tako do Osečine, nekih 30 kilometara ukupno. U Osečini skrećem levo ka Peckoj solidnom asfaltom, prolazim je i penjem se na Proslop,

 

IMG-224dd9325c88929752f4b3b184482ae8-V.j

 

i potom spuštam dolinom rečice Ljuboviđe u Ljuboviju. Iz Ljubovije "hvatam" desno niz Drinu do skretanja za Krupanj (put br. 137), preko Gračanice i Postenja. Prvi put vozim ovu deonicu i moram da kažem da sam prezadovoljan kvalitetom asfalta i lepotom krajolika, pogotovo kada se put popne do vrha. Ubrzo, potom, nailazi se na malo Y račvanje gde se levo skreće za Mačkov kamen a desno za Krupanj. Neću trošiti reči ni vreme čitaoca da objasnim šta predstavlja spomenik na Mačkovom kamenu, na dušu i obraz onom ko ne zna. 

 

IMG-20231007-150341.jpg

IMG-20231007-150525.jpg

IMG-20231007-150649.jpg

IMG-20231007-150417.jpg

IMG-20231007-151402.jpg

 

Nastavljam dalje pun nekog mira i ponosa na naše junačke pretke, a i baš dođoh na Zadušnice - lepo se poklopilo. Spuštam se ka Krupnju okružen zelenilom i postajem svestan da sam gladan. S obzirom da je skoro 16 časova svraćam u neku, rendom izabranu kafe piceriju sa Mapa, koja sigurno ne predstavlja perjanicu krupanjske ugostiteljske ponude, ali burgeri su bili, iako mali, sasvim korektni i veoma povoljne cene (380 din par sa pomfritom). Klopam na brzaka i sedam na motor, čeka me još dosta puta, a Sunce je već nisko.

Stajem na Tekerišu par minuta ispred spomenika junacima Cerske bitke, i nastavljam dalje.

 

IMG-20231007-170138.jpg

 

Od Tekeriša do Šapca je veoma loš asfalt i to će tako biti, izgleda, doveka. Bukvalno sam, na nekim deonicama, vozio slalom između rupa. :jok:

Prelazim Savu i ulećem u gužvu koja me je pratila sve do kuće, od Iriga kolona je bukvalno milela 25-30 km/č, dok sa leve strane Srem "gori" u sutonu.

 

IMG-20231007-182816.jpg

 

Drugom prilikom bih is*izdeo, ali pošto je iza mene prelepo proveden dan ništa me ne može iznervirati. Sa tim osećanjem ulazim, lagano, u svoj grad.

Do sledeće vožnje budite mi dobro! :zdravo:

 

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 24
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 722 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Preko Zajecara i Knjazevca se spustio u Nis (Cestobrodica, Boljevac... Prazan put, uzivancija bas! Svratio i do "Ramonde" na Rtnju)
Aleksinac, Krusevac, Vrnjacka banja, Kragujevac... Tvrdji sundjer stavljen na vozacev sedalni deo (u Nis-u).
 
400 i nesto preko km i jedino sto sam osetio je da me bole butine posle stotinak kilometara, takav je ugao valjda, CBF-om sam se spustio do Canja i isto vece otisao da se vozim po Bar-u, polozaj je ocigledno na njemu bio (meni) prijatniji. Podigao sam malo sediste, situacija se popravila ili su se noge navikle. Sve u svemu, ovaj me agregatic opcinjava (po treci put), nit manje kubikaze nit veselijeg motora, iz svakog stepena prenosa se rado zavrti i povuce!
IMG_20231008_104122.thumb.jpg.39349507708e37406a5470fd4529e210.jpg
IMG_20231008_110609.thumb.jpg.e97714cfd572fb736f8174d4214646b7.jpg
I ja danas prošao tim putem, od Niša do Knjaževca, i obrnuto, možda smo se i sreli, bilo je puno kolega na putu..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


cf107350203bf8ce0e811609af8aace3.jpg
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I zaista je malo falilo da se juče sretnemo @travelman

 

image.png.2a9fb9f0c1a0f2232814ffac71271640.png

~350km

 

Tek pre neki dan sam video temu o gulašu u Mehani i koliko ste nahvalili klopu. Mada smo prošle nedelje išli na ovu stranu, predlažem drugarima da odemo da probamo taj gulaš. Nalazimo se u 10h kod Ade i, kako bismo preskočili dosadni deo Ibarske u blizini Beograda, idemo Obrenovačkim putem sve do skretanja za Stepojevac gde izlazimo na Ibarsku.

 

Na Ibarskoj, u početku, saobraćaja ima, ali ne previše. Međutim umesto saobraćaja, problem je deo pored TE Kolubara gde je vazduh toliko bio zagađen da jedno 30 sekundi uopšte nisam mogao da dišem. Znači ne da sam kašljao, već uz svaki udah kreće gušenje u plućima od toksina koje ispušta ova TE. Čim smo se makli odavde, krenula je lepa vožnja.

 

Današnji cilj, osim gulaša, bio je tunel na starom putu za Ovčar Banju. Video sam na forumu da se ovuda vozilo, pa sam hteo da vidim kako to izgleda uživo. I to je tunel koji sam mislio da će i @travelman da juri :). Lako smo ga našli i ispostavilo se da je ovaj saobraćaj na ovom putu mnogo frekventniji od onoga što sam očekivao. Na svakih 5-6 minuta prolazio je bar jedan automobil.

 

image.thumb.png.0d27650ccc8a2b2fadbe48e22c211711.png

 

image.thumb.png.1a6ff485cdfaef024b059aea39a9da06.png

Ekipa mala, ali zato spora :D 

 

Bacili smo pogled na meandre Zapadne Morave i ostali zabezeknuti količinom smeća, plastike i šuta koji ljudi ovde izbacuju. Vlažne i obične maramice da na pominjem, čak smo naleteli i na ostatke kiselog kupusa. 

 

Nastavivši dalje, dolazimo do centra Ovčar Banje i istog mesta na kom je već pomenuti kolega bio nekoliko sati pre nas. Ovde se uključujemo na Ibarsku i vozimo do Mehane. Nažalost, nisam shvatio da oni nemaju klopu u standardnoj ponudi, tako da nismo ovde mogli da jedemo, ali nas jako fini domaćini upućuju na drugi restoran 50m dalje. Pomanđasmo teleće pečenje i svinjsku butkicu uz veliko zadovoljstvo.

 

S obzirom da se dan skraćuje, rešavamo da odavde krenemo nazad za BG, opet Ibarskom, ali nećemo na Obrenovac kao jutros, već skroz do kraja za BG. Kao i uvek, posle Stepojevca kreće mrcvarenje i obećavamo sebi da ćmo ovu deonicu definitivno ubuduće preskakati bez izuzetka. U 19h motor je parkiran i kreću pripreme za noćni život :) 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, Forsberg je napisao:

I to je tunel koji sam mislio da će i @travelman da juri

Ja sam u jednom trenutku pomislio da ti mislis na njega ali nisam znao da je to stari zeleznicki tunel. Mislio sam da je za kola i pesake.

 

Inace, ja sam dobacio do onog velikog novog zeleznickog tunela, iz pravca srusenog viseceg mosta, i tu napravio pauzu za dorucak. U medjuvremenu su prosle dve velike grupe srednjoskolaca pa sam odustao da idem dalje do tog starog tunela jer nisam hteo da se guram sa njima po putu.

 

Posle u banji vidim par turistickih buseva, izgleda da je za vikend bila guzva u njoj.

 

Ono za TE kolubara si takodje u pravu, ja sam tu noc hteo da se ugusim dok sam prolazio pored nje.

Promenio član travelman
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3192 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

I mi smo se, baš smo se danas smo se... baš! :)

Bilo nas je vagon... i još pola vagona. 

Ne mogu da tražim nickove,muka je velika... Sorry

 

Dogovoreno da se ide do Tršića pa Tronoše manastira. Pre toga do Tekeriša... Ajde da ih čekam kod spomenika u Tekerišu, taman imam lufta  da malo šnjuram, volem... pade mi u oči jedno mesto između Uba i Koceljeva, identičnog naziva kao i rumunsko, pa pomislih da se zezamo kasnije... 

sjbm56g.jpg

 

Ali naravno, pomislih pazi kad ne bude nijedne table sa imenom mesta i  naravno nema.Iza su Zukve, normalno stoji tabla, samo Novaci nema... Psujući u sebi nastavljam dalje, da ne obilazim, nekih 7km. pre Tekeriša, krenem nekim makadamom, slušajući Gugleta... Suzy samo mrndža, zanoveta, zar si morao... ebiga izvini! Mileo sam, ne vredi...će se peremo, ne brini. 

 

iz9XJ9x.jpg

 

0kUSHFi.jpg

 

'vaka je bila oko 09h...

B3pKNqL.jpg

 

Oko 10:30h se zabelela... 

Szc8GIr.jpg

 

Ma opušteno(kao:grr:)

 

Bojan i Dragana već stigli, ne mnogo zatim stižu Huni! :)

Usnimih ih. 

 

Malo pričice i upoznavanja, potom Goran-fotograf nas uslikao grupno ispred spomenika, palimo mašine, pravac Tršić. 

Klopa u "Promaji"...

 

RAMuKtS.jpg

 

MDMPrgD.jpg

 

oBYt3He.jpg

 

gE7yY2R.jpg

 

bMjNuA6.jpg

 

Tu smo se malo duže zadržali, pešice do Vukove rođene kuće... 

TpKqSAp.jpg

 

M6ZzPPu.jpg

 

Oduži se malo, palimo ka manastiru Tronoši. 

dOnnuss.jpg

 

Pustiše na zvučnik o istoriji manastira, poslušasmo, krenusmo zatim da se malo okrepimo izvorskom vodom Jugovića. 

w73Ntrs.jpg

 

Gs8per1.jpg

 

WHzRN4C.jpg

 

I vreme je za nazad, idemo do Krupnja, tu mala pauza, tankanje...

 

xJMVjbl.jpg

 

5bxgGry.jpg

 

Dan okratio... Idemo čuvenom stazom, putem LO-VA... I ona nije ono što je bila, ima ulja, neke tečnosti prosute ali je još ok. 

Razdvajamo se u Lajkovcu, ostali na auto put, ja na Lazarevac pa Bistrica... stižem pre 19h,pih...uveliko mrak. Ali bilo je super druženje, vožnja... hvala, do sledećeg okupljanja... 

Ende! 

  • Sviđa mi se 22
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kroz par tunelcica od Ovcar banje moze za Cacak a moze i prema Gojnoj gori i Pranjanima.

Onaj najduzi tunel je pun barustinica , los. Ali saobracaj putnickim vozilima se odvija. Inace tu je i planinarski dom u Ovcar banji gde ima bar teleca corbica ako ne i gulas. I naravno rostilj.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
12 hours ago, travelman said:

Ja sam u jednom trenutku pomislio da ti mislis na njega ali nisam znao da je to stari zeleznicki tunel. Mislio sam da je za kola i pesake.

Edit: nisam bio siguran, ali evo proverih u nekoliko članaka i jeste bio deo pruge uskog koloseka :) 

Promenio član Forsberg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
On 8. 10. 2023. at 1:15, travelman je napisao:

Jos je rano i nigde nikog, koristim priliku i zapitkujem vlasnika kako je sve ovo nastalo. Kaze da je ziveo preko i dosta putovao a onda se sa svih strana sveta predmeti slili u ovcar banju.

 

U ovom, za mene, nevidjenom blagu kafa je bila poslednje sto me zamimalo. Dobio sam neku po njegovom izboru i moram priznati da mi je prijala.

IMG20231007085521.jpg

...

Meni su svakako bili zanimljiviji eksponati koji su svuda oko mene.

 

Kako bi ja ovo udarao palicom, hvatao, trcao ...

IMG20231007085356.jpg

...

Svaki eksponat ima svoju pricu, meni bese zanimljiva prica o ovom stapu i njegovoj duzini do plafona. Neki kapitalci se pecaju al da pukne nece sigurno.

 

IMG20231007091430.jpg

....

A tek kakva je ovo prica.

Ko ovo ne bi voleo da odvoza ...

IMG20231007090045.jpg

...

Cuj, medved na putu.

Ja dobio fobiju da mi ne istrci zec i olupa branik a kamoli da natrcis na medveda.

IMG20231007090242.jpg

 

...

Ima tu za svakoga ponesto, evo ga prikolicar ...

IMG20231007090104.jpg

....

Tu je i Miki bajker, ko zna sa koje strane sveta je dospeo ovde ...

 

IMG20231007092937.jpg

...

Bese tu i neki beli pekarski kucov, travelic je poznat kao veliki ljubitelj zivotinja pa me ovaj malisa pratio u stopu.

IMG20231007085339.jpg

...

Na mene je najveci utisak ostavila klonja.

 

Da, KLONJA.

 

Sta reci za ovo sem da je ovde greh i prdnuti a kamoli kenjati.

IMG20231007085759.jpg

...

IMG20231007085834.jpg

...

IMG20231007085828.jpg

...

A za one koji ne cene ovu vrstu umetnosti i ipak spuste svoje doope na wc solju moze da relaksira pogled na ovako nesto ...

IMG20231007085809.jpg

...

Svasta nesto jos ima tamo al da ne otkrivam bas sve. Neka vam ovaj caffe bude izgovor za voznju na tu  stranu.

 

Svoje skitarenje nastavljam dalje ali pre toga preturam po Švabi i trazim par retro sitnica koje poklanjam vlasniku.

 

A onda je bilo 

 

Ček ček, daj to vamo da vidimo izbliza.

IMG20231007092553.jpg

...

Prija komentar i pohvala od nekoga ko voli starež.

 

Hvala drug ...

IMG20231007090833.jpg

...

Iz banje skrecem levo u tunel a onda pravac jelen do gde odmah iza kamenoloma skrecem desno u brda a onda kojekakvim stazama i bogazama vozim nekih 30 km po proplancima a sve u cilju da dobacim do divcibara.

 

Šlag na torti za taj dan je bilo upoznavanje i druzenje sa kolegom @slave74 koje zapocinjemo na divcibarama a onda nastavljamo kod njega u vikendici par km dalje.

 

Na ovoj voznji nisu bili bitni km iako ih je bilo preko 400 ...

 

Bio je bitan onaj stisak ruke posle koga nekog zoves prijateljem.

 

Ne poznanikom nego prijateljem :takoje:.

...

IMG20231007150844.jpg

....

Pozzz do neke sledece voznje.

Nažalost, ovaj kafić je noćas totalno izgoreo u požaru.

  • Zbunjen 2
  • Tužan 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Malo pre mi kolega javio, bas mi zao.

Ostadose samo lepe uspomene na vlasnika i objekat.

....

WWW.GLASZAPADNESRBIJE.RS

Čačak - Od kafića u centru Ovčar Banje sada je ostalo samo zgarište. Tokom noći izgoreo je...

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 10 sati, travelman je napisao:

Malo pre mi kolega javio, bas mi zao.

Ostadose samo lepe uspomene na vlasnika i objekat.

....

WWW.GLASZAPADNESRBIJE.RS

Čačak - Od kafića u centru Ovčar Banje sada je ostalo samo zgarište. Tokom noći izgoreo je...

 

Užas, dva dana imah posla, nisam ni pajao po vestima, sad malopre upalim komp i ajd da vidim ša ima i ovo mi prvo iskoči, reko ajd na forum da vidim jel to taj lokal kad jeste ... baš mi je žao, nema tu povratka, ovo je bilo tipovano da se to ukloni, sad samo treba pecati kome će posao da procveta

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Danas zvanicno zatvaranje sezone, mada bice jos po koji lep dan... 

Oko 14h polazak, gas ka Fruskoj Gori. Usput srecem nenormalan broj motora, izasli svi da se oproste od lepog vremena. Iriski venac, pa tamo na Zmajevac, jako dobar put za voznju. Predjoh nasu lepu Frusku Goru uzduz i popreko, nisam mnogo slikao, mrzelo me da vadim telefon, vise sam bio raspolozen biti offline ali ima po koja fotka.  

 

Negde u meni nepoznatom delu FG pauza, prokljucah, skidanje, lađenje pa ajd dalje. 

1000015296-01.thumb.jpeg.7fc8f30c4185f91129494e4a1bc5f75c.jpeg

 

 

Negde kod Suseka. Lep pogled iza bas bas.

1000015309-01.thumb.jpeg.196bd797be0089dfa010017d87be3efe.jpeg

 

A sa druge strane....... 

20231014_161944.thumb.jpg.9622e6ae0b89782ea653d4ce4eb1be09.jpg

A i na ulazu u Susek dobrodoslica jos gora, ogromna deponija odmah uz put... Tuzno... 

 

Okrenuh se nazad pa gas prema Beočinu, kod cementare, skrecem desno i opet beg u brda i krivine. Nikog na putu, uslovi idealni, put čist, suv, ajd' malo gas da vidim sta mala Hondica moze. Peva kroz citav raspon obrtaja skoro do same blokade. Valja ponekad, da se izduva garež.

 

Onda onaj momenat kad pocnu da se nizu krivine jedna za drugom i ne postoji nista vise sem tebe i motora, neprocenjivo... 

Refresh na mozak...

 

Sustizem polako i auta i usporavam i ja, nema potrebe ulaziti u neka suluda preticanja, ima prostora ali nije bezbedno, ima dosta kolega iz suprotnog smera koji peglaju bas bas, za sekund se pojave iza krivine... 

Sledi spust dole niz Iriski Venac ka Petrovaradinu i tu vec krece dosadna ravnica. 

 

Pred dolazak kuci iznenadjenje:

1000015346-01.thumb.jpeg.78dd3208a14407962d2ad6881a42dc33.jpeg1000015341-01.thumb.jpeg.b9958bb1547f14b8aac6766b0bd509d0.jpeg

Prže se cvaje, oseti se miris mešavine u reonu od 100m. Neka trka je u pitanju, mogu vam reći da piče i to pošteno. 

ezgif.com-optimize(2).gif.c5111b5a02827136401c1167b968e9ca.gif

ezgif.com-optimize(3).gif.cd0d735953b98ae79cf38d625e4ac272.gif

1000015327-01.thumb.jpeg.6de41f7ee4fea146ae13614e20336e23.jpeg

Okupili se i ostali dvotočkaši, garant ih privukao miris.:jee:

1000015332-01.thumb.jpeg.6ddb5fd859f259f9e9a40d90c53c86aa.jpeg1000015322-01.thumb.jpeg.d7ece44e17502d7280cf033da8c924a6.jpeg

 

Sve ukupno lepo proveden dan. 

To bi bilo to za ovu sezonu. :'(

 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2433 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Rider000 said:

Danas zvanicno zatvaranje sezone, mada bice jos po koji lep dan... 

Oko 14h polazak, gas ka Fruskoj Gori. Usput srecem nenormalan broj motora, izasli svi da se oproste od lepog vremena. Iriski venac, pa tamo na Zmajevac, jako dobar put za voznju. Predjoh nasu lepu Frusku Goru uzduz i popreko, nisam mnogo slikao, mrzelo me da vadim telefon, vise sam bio raspolozen biti offline ali ima po koja fotka.  

 

Negde u meni nepoznatom delu FG pauza, prokljucah, skidanje, lađenje pa ajd dalje. 

1000015296-01.thumb.jpeg.7fc8f30c4185f91129494e4a1bc5f75c.jpeg

 

 

Negde kod Suseka. Lep pogled iza bas bas.

1000015309-01.thumb.jpeg.196bd797be0089dfa010017d87be3efe.jpeg

 

A sa druge strane....... 

20231014_161944.thumb.jpg.9622e6ae0b89782ea653d4ce4eb1be09.jpg

A i na ulazu u Susek dobrodoslica jos gora, ogromna deponija odmah uz put... Tuzno... 

 

Okrenuh se nazad pa gas prema Beočinu, kod cementare, skrecem desno i opet beg u brda i krivine. Nikog na putu, uslovi idealni, put čist, suv, ajd' malo gas da vidim sta mala Hondica moze. Peva kroz citav raspon obrtaja skoro do same blokade. Valja ponekad, da se izduva garež.

 

Onda onaj momenat kad pocnu da se nizu krivine jedna za drugom i ne postoji nista vise sem tebe i motora, neprocenjivo... 

Refresh na mozak...

 

Sustizem polako i auta i usporavam i ja, nema potrebe ulaziti u neka suluda preticanja, ima prostora ali nije bezbedno, ima dosta kolega iz suprotnog smera koji peglaju bas bas, za sekund se pojave iza krivine... 

Sledi spust dole niz Iriski Venac ka Petrovaradinu i tu vec krece dosadna ravnica. 

 

Pred dolazak kuci iznenadjenje:

1000015346-01.thumb.jpeg.78dd3208a14407962d2ad6881a42dc33.jpeg1000015341-01.thumb.jpeg.b9958bb1547f14b8aac6766b0bd509d0.jpeg

Prže se cvaje, oseti se miris mešavine u reonu od 100m. Neka trka je u pitanju, mogu vam reći da piče i to pošteno. 

ezgif.com-optimize(2).gif.c5111b5a02827136401c1167b968e9ca.gif

ezgif.com-optimize(3).gif.cd0d735953b98ae79cf38d625e4ac272.gif

1000015327-01.thumb.jpeg.6de41f7ee4fea146ae13614e20336e23.jpeg

Okupili se i ostali dvotočkaši, garant ih privukao miris.:jee:

1000015332-01.thumb.jpeg.6ddb5fd859f259f9e9a40d90c53c86aa.jpeg1000015322-01.thumb.jpeg.d7ece44e17502d7280cf033da8c924a6.jpeg

 

Sve ukupno lepo proveden dan. 

To bi bilo to za ovu sezonu. :'(

 

24h trkanje, ima i tema na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Deja vu...

 

Ponovo lepa subota, ponovo supruga radi, ponovo Rumunija.

Šta je novo? Prošli put sam imao obaveze u Beogradu u 5, sada već u 3:30. Nema veze, voziću brže.

Oko 8 krećem. Komšija iz garaže preko puta taman kreće da isparkirava auto kada sam sišao. Komšija je stariji čovek, pritom teško pokretan, pa ću ja kao svaki dobar mlađi sugrađanin da sačekam. Ne mogu ni da otvorim u garažu da krenem da se opremam od njegovih kola... Čekam... 10 minuta, komšija odlazi, ja otvaram garažu. Nema veze, nadoknadiću.

 

Deja vu do Kovina, opet sam hteo 3 puta da se izbodem. Deja vu do Kaluđerova - zanimljiviji predeli na obodu Deliblatske peščare. Deja vu, nema gužve na granici. Već sam skinuo 15ak minuta sa vremena koje mi je Navigacija dala, pa računam da će biti sve ok.

 

Šta se razlikuje? Priče iz Rumunije se uglavnom usmeravaju na Transfagarašan i Transalpinu, U slučaju kraćih tura na Nerei Beusnita, gde sam i sam išao pre 2 nedelje ili eventualno Semenic. Razmišljam kud ću, gde ću...

Lično mišljenje - Dunavska magistrala je najlepši put za vožnju u Srbiji. Još dok sam živeo u Bukureštu, svaki put kada smo se vraćali kolima preko Đerdapa sam se pitao kako izgleda Dunavska magistrala sa Rumunske strane. Kolokvilalno Drumul prin Clisura Dunării, formalno drum național 57 će biti današnja putanja.

Možda mali problem može da predstavlja to što Google mape kažu da je put zatvoren. A možda može biti problem i što table govore isto to.

image.png.df1070ad3e0fb4c7c2209376081ea0c1.png

Nema veze, improvizovaću.

 

Čim se pređe granica skreće se desno. Rekao bih da je put u osnovi napravljen od naslaganih betonskih ploča, kao što je nekada bio stari Novosadski put, samo su ploče kraće. Dosta neprijatno za vožnju, mada je kvalitet asfalta kojim je put presvučen uglavnom dobar. Osim na par mesta gde je put klizav, a postoje i dosta duboki kolotrazi, i to uglavnom u desnim krivinama. Imao sam dve situacije gde sam morao da dižem motor iz obaranja kako bi povratio stabilnost. Dakle, potrebna je pažnja ali može lepo da se vozi.

Nakon nekih 20ak km se put popravlja i uskoro izbija na Dunav. Subjektivni utisak - priroda je lepša sa Rumunske strane. Dodatno popravlja utisak to što je put uglavnom dosta niži od puta sa naše strane, pa se vozi bliže reci.

Objektivno - put od Kladova do Golupca je u dosta boljem stanju.

Sa Rumunske strane uglavnom nije loš put, ali ima tu i tamo dosta zakrpa, jedan veliki odron gde semafor reguliše saobraćaj, radova na nekoliko mesta, na nekoliko mesta fali jedna traka usled klizišta, nekoliko dosta oštrih lakat krivina, kakvih sa naše strane nema i na nekim deonicama je put vrlo uzak. Sve u svemu, držim dobar tempo i uživam.

ADCreHcxXz0CaKvqeRJjGL5LG-Wgf1CL2bGdJLZSDQXWVY3bOOaF4_Y2MNsysYMPbgrI3-dwxxl1KxzOVc8bfDs-nspjS-DtWxbbRzT6jJg46d6oqP0xDuLrKTSDiiVW1i7KUsIEKFT_8sdtcOw7AFWobmtGdw=w1271-h953-s-no?authuser=0

ADCreHfOLkJqkg9woNAV8_4e62CQAfVH9hFQUHrl80pb6yJgSiFIQJ3sO2iwBFpuKwJJITb_nd3VH5iRBeZvwV7Ov154xSkUNYkySUcy5E-5FhRW3CJ98lmsOIijlOn86K8DKgrmJMbPWvH0-qSPf6Kt3ri66w=w1271-h953-s-no?authuser=0

ADCreHdjreFQd5l-DI5D8Mz7yqH9lPBx_DcxCdz2aZNjNG2vHDyJpMDf2-4cdqlScU1ug3XeKHonEqlq5mX1D7uni_kzYnciCp4n9o-o6U7uYsFRhn4oIgDa98vB--Cn8cX53LkgXDDJLwVFtosBHBC9XBKeYw=w1271-h953-s-no?authuser=0

 

Malo veća svinja u Svinjici :)

ADCreHdJOEoqQCA1bvkUgmDh9Bw6mQBqa0I6zSpCfV3KZzepCdJ6e0ijuIeTfmfWWmfD-UR6VznGP80FFrpMyZUG5oNt7IzzKLFi8HZlozuOKhM1O4BaYh3ignw9MlLbu0Cc1A4z0MNGJCpwr0oMeC6UcDlxeA=w714-h953-s-no?authuser=0

 

I pored radova, i pored povremenog stajanja radi fotografisanja, skidam minute sa navigacije neverovatnom brzinom. Milina jedna. Čak se i rizik sa putem isplatio pošto su table verovatno postavljane zbog gorepomenutog klizišta. Ili zbog nekih od radova. U svakom slučaju je prohodno (neće meni google da određuje gde mogu a gde ne mogu da vozim).

 

Skulptura Decebala se vidi i sa naše strane, ali je iz blizine još impresivnija

ADCreHfnfM4h2b2xM558Bcd88I0BxEa-G-1Hd_AzuVkK9FcJGD0cPrqBzd5MD6tNwRF3wj6U53pulIs-BfXD2WaZQl7i_2ipZ6cBN_qiC7o3T9wM_z2XUlvdfesb3oW00KYcsdhbbHGrSnlmAUYErzsK3fXb4g=w1271-h953-s-no?authuser=0

 

Pauza za sendvič i monster u Oršovi, i idemo lagano na Đerdap.

ADCreHewzW3VS5SNeiyQmAg8zL1Py_BKnu7BIJ-L_-DiLniMo_VsnuJxmpagXlB4v5_XudfOwxhFHzPfzzv4FnzglUcq1eaQ6CChLrZoWcx36Tkip1p1CMiWZwcxMh48uAPQqzFHDXx7z_cWpso92xbebWVIZg=w1271-h953-s-no?authuser=0

ADCreHf4vib75eWpsAMVDrewmt3KYjP3a-jeA8_ISsAo2uFdRmSAAQbHi-TkUwlTNrhQmQ7-OCIjDSFL9tz1eDrXZq0ntzzklCms1AfZYxigOnsZz-CCQKosAckYg6MKfZLA6k7qdf0uc8zYBGLfM1nbfE4jdQ=w1271-h953-s-no?authuser=0

ADCreHfHfYdA8I0Vok9rhgORSAEVArkwawCeLCTEpgcpaUoON2Y30tjLP05OGtVQhmiqg5ef9dA7U33iFmJA6vMmqEqzlunoGdSnxzrC_AliJZYDfHV7CuZuPlzCWSFT7r54i-Z0mJwELGg3mk0S078BgXTdZA=w1271-h953-s-no?authuser=0

 

Međutim, sudbina je odlučila da mogu svoje planove da zabijem sebi u guzicu.

 

Izlazim iz Oršove nazad na Rumunsku Dunavsku magistralu i ulazim u stojeću kolonu. Nema veze, krećem da obilazim lagano. Rumuni su bratine, neće me drkati previše i ako me zaustave. Sve ide lagano par km gde se isključujem desno na benzinsku pumpu. Sipam gorivo, ulazim unutra... Bugarin plaća evrima gorivo i pokušava da objasni mučenici na šalteru da je sipao goriva za 30€. Valuta u Rumuniji je Lei, tako da je dosta teško sa preciznošću utvrditi za koliko € je sipano, ali je Bugarin zaključio da je to tačno 30. Ona sve vreme insistira da joj kaže broj pumpe.

On priča sa nekim telefonom i govori joj sve vreme 30€ (na Bugarskom ne na Rumunskom)...

Bez ikakve zajebancije gubim na pumpi jedno 7-8 minuta. Dolazi starija koleginica, preuzima Bugarina a ova mukica naplaćuje meni. Ne znam kako se završila saga, ostali su pošto sam izašao.

Ubacujem se sa pumpe opet u kolonu, opet obilazim, ispostavilo se da su u pitanju radovi kojih nije bilo pre 2 nedelje. Dolazim do granice.

Skrećem. Daleko veća gužva nego što bih očekivao. Ovo je malo improvizovan granični prelaz pošto je ulaz iz pravca Turnu Severina, a kada se dolazi sa ove strane sa koje sam ja došao se faktički skreće u kolonu vozila koji već čekaju iz pravca Turnu Severina. Stoji čovek sa GS-om, iza njega neki kombi. Pitam ga da li mogu da se ubacim ispred njega - čovek sa osmehom mahne - naravno.
Stajem iza GS-a, gledam, Ukrajinske tablice.

Mali savet sa moje strane. Kada imate izbora - izbegavajte da stajete iza Ukrajinaca. Iz nekog razloga njihovo zaustavljanje uvek traje duže od običnog. Gubim nekih 10ak minuta čekajući da dođem na red. Pravim jedan senfi na granici i Ukrajinac i ja dolazimo na red.

ADCreHeuf0p0aM7fyqj7QKtRalXsmJQhbsvTWnM8qvOH_EQ_cIOqi4IpZvIaqQLOfTs08dFsVEbaK5Tfwa9LsbgWLDkFvU5l89fMu_8TWQ5pSpv7iqBibZpTk2LjCbcC2yh_L0gXs8izmR8XjxCmiYhXgf3pfA=w1271-h953-s-no?authuser=0

 

Dakle, vraćam se na teoriju o zadržavanju Ukrajinaca na granici. Prvo malo priče, onda daje pasoš.

Pa daje saobraćajnu.

Pa još jedno minut razgovora pa daje i vozačku...

U međuvremenu otvaraju drugi šalter, kasno je da prelazim. Prolazi Ukrajinac, prolazim ja. Meni, naravno, ne traže vozačku. Nisam Ukrajinac, a valjda imam lice koje uliva poverenje.

Na našoj strani nije bilo problema.

Izlazim na našu stranu Dunavske magistrale i dodajem gas. Već debelo kasnim.

Iz nekog razloga me navigacija ne vodi na Braničevo-Srednjevo (kraći put) već skroz do Velikog Gradišta. Nemam vremena da istražujem zašto, pratim navigaciju. Skidam minute, sve ide OK. Kod Požarevca idem na autoput, nemam vremena za Smederevski. Idem autoputem, sve ok, dolazim do naplatne rampe - milion vozila.

Gubim na naplatnoj rampi još 10ak minuta, to je to. Nisam stigao na vreme.

 

U svakom slučaju, evo ga relive

WWW.RELIVE.CC

View my motorcycle ride: Morning adventure

 

A evo ga i timelapse puta od granice do granice

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Jao, sličnu sam avanturu imao danas i to isto na Dunavskoj. Gomilao sam slobodno vreme prethodnih vikenda i rekoh ženi “idem i vraćam se kad se vratim”. :D U svakom slučaju sam imao krajnji limit do 18h…

 

Imao sam i “situaciju” u Negotinu na pumpi. Natočio nekih 13l i uzeo kolu, vodu i čokoladicu. Platim karticom i ni ne sačekam račun. Dok se pakujem nakon par gutljaja kole stiže notifikacija o plaćanju karticom - 330RSD. Lik mi nije naplatio benzin. Vratim se ja, a ono ko za inat sistem zaboo (a ni pre toga mi Drive.Go nije prošao, zato sam i išao na kasu), potrajalo je dobrih možda i 10 minuta. -.- Ništa strašno, ali bih to vreme radije potrošio u Golupcu…

 

Kraća pauza u Kladovu uz kratku šetnju na keju, onda do Golupca na pljesku i dalje preko Kučeva na Petrovac. Jbg, kasno sam krenuo i posle sam baš žurio da ispoštujem obećanje.

 

Ne lezi vraže, put od Kučeva do Petrovca navodno zatvoren zbog radova. Gde ću, šta ću, vreme mi ističe. Krenem nazad preko Voluje i Blagojevog kamena. “Ohoho, još ću i da uživam u povratku” - jer znamo kako je taj put dobar. :D Istog minuta skontam da tu garantovano kasnim, pa se okrenem da ipak probam do Petrovca. Stoji natpis da je obustava saobraćaja od 7h do 17h. Subota, pomislih “ma mora da će putari da srežu to radno vreme subotom”. Tako i bi. :D

 

U Petrovcu na pumpi slično - Drive.Go neće, čekanje da se terminal restartuje, i tako.

 

Verovali ili ne, stigao sam kući u 17:59 posle 560km. :D Bilo je interesantno, ali sledeći put lepo stavim i ženu na motor i nema žurbe. :D A nismo se vozili zajedno ima već 3 godine…

 

Nisam napravio ni jednu sliku, hteo sam sam da uživam, a uspomene eto ostaju u sećanju. :D

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 473 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
3 hours ago, Rider000 said:

Prže se cvaje, oseti se miris mešavine u reonu od 100m. Neka trka je u pitanju, mogu vam reći da piče i to pošteno. 

U pitanju je ovo:

BJBIKERS.COM

Trke izdržljivosti postaju sve popularnije, a trke u trajanju od 24 časa predstavljaju sam krem moto trkanja. Upravo će po prvi put u Srbiji biti održana trka u trajanju od 24 časa! Motodrom...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Sad je definitivno sitnije nasipano, solidno utabano - rekao bih poslednji sloj pre asfalta. Uradili su dobrim delom i asfalt, možda je samo nekih 2km bilo makadama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1388 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I ja juce iskoristio lep dan i predzadnji dan bolovanja. Zacelio slomljen prst na nozi i rekoh da se pustim. Takodje sam mnooogo kasno krenuo. Tek oko 12:30. Dok sam natocio gorivo, ode mast u propast.

 

Isao do Vidina, moj prvi prelazak granice motorom. Cak me i carinik pitao "da li mi treba samo pecat" :lol:  Rekoh ne, skidam mrak i ovo mi najblize :) Takodje pao i kompliment. Pita sta vozim, i rece "jel to novo?" Ohoho, rekoh, jok, matoro. Pohvali me da lepo izgleda kawa :)

 

Plan je bio da "ubijem" i BG i RO, ali sam kasno posao, bese mnogo zadrzavanja na granici i Kalafat i RO sam ostavio za drugi put. Nisam umeo da se probijem na drugo trece mesto na granici u koloni i cekao sam, bogami, 40 min ka Bugarskoj. 

 

Na granici sreo kolegu za nekom "zveri". Multistrada V4, iz Kragujevca, bas dobar motor. Ako cita forum, pozdrav za njega. Rece da ide za Bukurest.

 

Mrak pade vec oko 18h, i na putu od Knjazevca do Svrljiga mi bese hladno na prstima i noznim i na rukama. Definitivno mi trebaju deblje rukavice i bolja obuca.

 

 

20231014_165655.thumb.jpg.bb55061fb5114c70d134e9133887ea4e.jpg

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1164 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ne znam sta imas od obuce, vozim ujutro na posao i zna da mi bude od 8-12c, u koznim cizmama ne osetim da mi hladno, rukavice klasika letnje ali imam na motoru zastite za ruku tako da hladnoca za sad nista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja