Jump to content

Moto Zajednica

Sta vi mislite

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Varadero, Super Tenera, BMW1200GS Adventure, Africa Twin, KTM 990 Adv...Mislim da sam nabrojao sve malo "glomaznije" putne enduro motore koji bi, koliko - toliko izgledali pod tobom kao motori a ne kao igračke ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Bez razmisljanja bih jurio Africu na tvom mestu, jedino ako do sad nisi vozio neki od 125ccm, mozda bi trebao da odradis bar jednu sezonu na nekom iz te klase(tebi bi u tom slucaju najvise odgovarao Varadero125) pa da onda predjes na 600-750ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja sam posle samo jedne sezone na 125cc presao na Super teneru i nije nikakav problem. Nikola92 nisi napisao ni do koliko para gledas motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4697 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Super tenere je malkice veći motocikl od Afrike i puno bolje ide ali zato puno više troši i takodje je malkice nekvalitetniji od Afrike. Trans alp izbegni u širokom krugu jer je mali i neudoban naročito za tvojih dva i kusur metra. Pozdrav i nek je sa srećom kupovina.

Molio bih Afrikance da ne komentarišu ovo što sam napisao, jer nemaju vajde od toga!!! 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa prvo, trebao si da stavis tekst teme kao naslov, a naslov kao tekst. Onda ja nebih morao ovo kuckati niti bi otvarao temu.

Ali kad sam vec tu, 205 cm je premalo parametara za jednu takvu preporuku.

Svaki putni enduro je dobar za covjeka od 205 cm, ono sto cini razliku su starost (citaj cijena), koncept (dugotrajno vs nabrijano), namjena (ribolov / puno ili malo km / poziranje / ...) , zastita od vjetra bitna ili ne, snaga, potrosnja....itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Kao sto sam naveo na pocetku interesuje me putni enduro.

Najveca namena bi bila puno kilometara sa dobrom zastitom od verra sa ne tako velikom potrosnjom sa puno mesta za prtljag tj.za kofere...swe owo sam video u V-srtom-u 650.ali trenutni i najveci problem je novac.pa zato trazim neki drugi putni enduro od nekih 2500 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ipak ne Pegaso. Visok je za njega, izgledaće kao igračka ispod njega.

Za te pare sa kojima se raspolaže je valjda najbolje kupiti Afriku ili Super Teneru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ako ti je za utehu, V-strom je nizi i od AT-ST i od TA. Tacno je, ima sve sto treba (i vise od pomenutih), ali je nizi za tvoju visinu, pa se eto tesi time. :D :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Mislim da ti je najbolji izbor Super Tenere s obzirom na tvoju visinu, na kolicinu novca koji si spreman izdvojiti za kupovinu i za nacin na koji planiras koristiti motocikl.Sretno sa kupovinom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Widowmaker

Varadero, Super Tenera, BMW1200GS Adventure, Africa Twin, KTM 990 Adv...Mislim da sam nabrojao sve malo "glomaznije" putne enduro motore koji bi, koliko - toliko izgledali pod tobom kao motori a ne kao igračke ::)

 

 

Čika-Arakis ;) , mislim da si prevideo još jednog glomaznog lepotana, a to je Aprilia Caponord ETV1000, moje je skromno mišljenje da i o njemu treba ozbiljno razmisliti...

 

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Evo mog saveta, naravno, u cenovnom okviru koji si spomenuo... Sa akcentom na Africu, zbog tvojih gabarita.

1)Africa

2)Super Tenera

3)Transalp 1hej.gif (bojim se da sam pristrasan) 1ooo.gif

Ima jedna Africa koju bi preporucio za novac kojim raspolazes, prodaje je nas clan "motoljuba"(0643559408), ima je i u oglasima prodaje, ovde na forumu! Mislim da je cena ne vise od 2000 evra...

Evo i linka:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52050-africa-twin-rd03/page__p__895538#entry895538

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Pozdrav svima. Resih da i ja dam svoje skromno misljenje. Imam ST i druga tvoje visine i nekih 150 kg. Vozi moj motor kao da je igracka i deluje mi, kad ga gledam, kao da mu je broj manji. Najbolje bi bilo da probas sam, ako imas prilike, i da ocenis sta ti najvise lezi. Mozda ne bi bilo lose da pogledas neki motor koji je malo glomaznije izrade (Caponord ili Varadero 1000) ako se uklopis u cenu i ako ti registracija ne predstavlja problem. Ne kazem da su AT i ST mali motori ali bi neki motor vece sirine ipak bolje isao uz tvoju visinu jer glupo izgleda kad se motor ne vidi ispod vozaca. A i ko te terao da rastes toliko :hej: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

1. Suzuki DR BIG 800 (jeftin u startu, jako dobar motor, velik, skuplja registracija)

2. Honda Afrika (nema tu previse price :care: :care: :care: )

3. Super tenera (nemam pojma, vidim neki ljudi se vozaju i sa njom :stabre: )

 

 

Ma uzmi bilo sta, sta ti se najvise svidja, vazno je da se nesto vozi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A jel to neko pomenuo KLE-petusu...??? :takoje::zvizduk::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Naj verovatnije izbor ce biti Honda Varadero1000 glomazan motor,ima visoko teziste.Samo da nadjem pare i model Varadera Preko 2003god. zbog karburatora tj.prevelike potrosnje. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja