Jump to content

Moto Zajednica

Kažu Aplilia ne valja

Recommended Posts

  • Drug član, 2847 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Pošt sam došao u posed Aprilie Pegaso650 Cube A mnogo njih priča kako imaju grešaka.Interesuje me šta je to konkretno da ne valja na ovom modelu i šta može da se unapredi.

Govori se o dihtungu glave. Dobro to će crći ako ga pregrejem ili prefprsiram (crće i na nekom drugom).Ili možda ima neki fazon za duži vek.

Govori se o frajlaufu.Ako crkne crko je valjda ću ga srediti zasad radi dobro ili možda ima neki način održavanja da on ne crkne.

Govori se o lošoj elektrici i da treba uradti neki upgrade.Šta to podrazumeva šta crkava kako se manifestuje i šta to treba uraditi da bi se sve to predupredilo.

Unapred zahvalan na korisnim savetima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Neverujem da je ista losila od ostale brace i sestara kao i Japanske rodbine....uglavnom nemoj da obracas paznju na rekla kazala.... ako se motor pravilno odrzava...radice...ako si kupio motor koji su vozili bez ulja....drndali po skupovima...pucali sa njim velika je sansa da mu se nesto desi...ali to onda generalno nije greska tog modela nego neadekvatne upotrebe....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za frajlauf samo jedno pravilo UVEK skroy pun akumulator i bez dugih vergalanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

ovako druze vozio sam pegasa 650cube, odlicno me je sluzio udoban i dobar za voznju. ako mene pitas jedina mana mu je cesto crkavanje dihtunga glave tj. ispumpavanje zbog jednog cilindra i velike kompresije (ako ga ne vrtis i ne vozis na visljim obrtajima neces imati problem). a sto se tice frajlaufa neredovna zamena ulja, sipanje jeftinih i nekvalitetnih ulja i beskonacno izverglavanje dovodi do kvara. sto se tice reglera postavljen je na losem mestu gde nema adekvatno hladjenje pa oce da dodje do crkavanja. ja sam konkretno imao problem samo sa dihtungom, a sto se tice mehanickog dela agregata monogo su izdrzljivi, vidjao sam ih sa kilometrazom i preko 100000km. nadam se da sam ti malo pmogao sa informacijama iz prve ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

kao što kažu, ako ga akaš, ima da crkne. moja aprilia ide 120km/h ispod 5000 obrtaja tako da ako ga neko prži preko 6000 obrtaja, onda je kupio pogrešnu vrstu motora. tu pucaju dihtunzi glave. školski primer je član sszgo kome se to desilo - rubrika: vozili smo, aprlia pegaso.

 

što se tiče dugog verglanja, meni se to nikad nije desilo, motor mi upali posle jedne sekunde, nebitno koja je temperatura, naravno povučeš sauh kada je hladan. moj savet da ga uvek pališ sa sauhom ako ga ostaviš tipa 2 sata. italijani su lepo odradili sauh pored ručice za kvačilo i ne moraš da se savijaš kao kod nekih motora.

 

struja. kada je majstor električar video moje elektro-instalacije, bio je u fazonu, kako su ga napravili, kako može ovde ne znam 3 žice, a ovde 4..bla bla. u aprilia temi u podforumu motori je objašnjeno šta treba da uradiš da bi rešio sve te probleme. u pitanju je neko dodavanje žice, nešto što ne košta više od 100 dinara i naravno neko da ti to uradi. meni je to uradio arakis i još uvek se bahće oko neke druge stvari. znači, struja je problem i tu nema rasprave, kažem iz ličnog iskustva. ako odeš kod arakisa u labaratoriju i kažeš mu uradi mi aprilia "zahvat", on će znati bolje od tebe šta treba da uradi. kažeš mu takođe da ti pregleda sve instalacije, ako je nešto korodiralo, otkačilo se, preti da se otkači itd. uradiš to i miran si do kraja života sa svojim pegasom. poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Evo, upravo izvodimo operativni zahvat na otvorenoj Apriliji. Ništa posebno, laki kvar koji se može desiti svakome. Pomahnitali mu magneti. Sređuje se za vrlo malo para i uz malo posla (kad znaš)  :D

 

Sve u svemu (začin C) sasvim dobar motor i koliko vidim mnogi se slatko navozaše njime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Što se mog Pegasa tiče, za dve ipo godine jedini problem koji sam imao je pregorevanje dva namotaja na statoru. To sam rešio tako što mi je brat (elektromehaničar) premotao kompletan stator (što i nije neki veliki posao) i radi k'o bombona. Letos išao do Rima i natrag bez ikakvih problema. Na auto putu sa nas dvoje i oko 60-ak kila prtljaga 120-130 na 5000 obrtaja. A sad mu je punih 18 godinica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Moj je presao 57.000 bez ikakvih problema i otavranja masine (znam iz pouzdanih izvora),samo sam mu posto se regler pregreva ispod sedista doveo "buzir crevo" ispod bocne plastike sa malim levkom koje usisava vazduh i hladi ga tako da nema vise pregrevanja.

Da i davac pritiska ulja mi je crkao sto se moze desiti na bilo kom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

elektronika i frajlaufi crkavaju ko popizdeli,jes lepa i udobna al nikad je nebi uzo,imo sam ponude vrlo jeftine 99 god za 1500 evra i nisam hteo ,na kraju sam transalpa uzo 88 god. dao 1300 i miran

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6470 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kazu Aprilija ne valja.

Pa iskreno i nije neka.KO se vozi lagano i uglavnom solo,mozda i prodje bez vecih problema.Narocito tih toliko pominjanih vezanih za glavu.

To sto je u Srbiji normalno,da se ceo motor rasturi i sastavi za 100,200 evra to je druga prica.

Zbog tih kako kazete problemcica,tipa regler,namotaji,davac pritiska,glava....mnoge su otisle iz Italije put inostranstva.Ljudima se jednostavno ne isplati da se sa time zezaju.Nema ovde komsijskog majstora ili pase i suraka koji se "razumeju" da uz klopu i pivce citav dan zavrcu i odvrcu.

Kad dodje do toga da stalno nesto treba da se srafi,to se prodaje.Radni sat majstora,narocito za motocikle,ovde se naplacuje minimum 30 evra.Mnogo je i za "truli" zapad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Cekaj, kaze mnogo je cak i za truli zapad... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6470 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...30 evra radni sat? Ovo ću da zapamtim... :D

I da proveris ako hoces.

Specijalizovane radionice,recimo za Ducati,kad mu doteras npr. 1098 naplate i vise.

Tuga je sto se u dzep majstora,ne vlasnika,slije samo + - 6,7 evra-neto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

sta je cudno da je radni sat 30 jura?

 

pa i kod nas nije nista manje u vecini servisa...

 

 

sto se tice pegaza

 

dihtung glave

frajlauf

struja

 

prva stavka se lako jeftino resava

 

druge dve su drasticno skuplje

 

lakse ti je da uzmes motor od koga ne beze svi redom , zar ne?

 

reci bivseg vlasnika pa ti vidi...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Aprilia valja,odlican je to proizvodjac,evo novi rsv4 uze titulu u wsbk. Samo je problem sto na pegasu je samo natpis  aprilia i nista vise. Da su mozda sami pravili agregat i ostalo mozda bi motor i vredeo necemu,ovako je golo g....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

a ima rotaxovu masinu,bas me cudi kako ti frajlaufi crkavaju i dihtunzi,izgleda  da to rotax namerno pravi tako lose...dosadili im Talijani :D :D :D :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

a ima rotaxovu masinu,bas me cudi kako ti frajlaufi crkavaju i dihtunzi,izgleda  da to rotax namerno pravi tako lose...dosadili im Talijani :D :D :D :D :D :D

ma jok bre...samo je rotax sam po sebi krs...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

100% je krs..... :D

 

Rotax Products...

-Marine engines

-Snowmobile engines

-ATV engines

-Motorcycle engines

-Kart engines

-Industrial engines

-Aircraft engines

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Zaboravio si UAV engines, ugradjuje se i u predatore, a oni imaju obicaj da lete satima i danima, bez prekida...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa to ti je Aircraft engines...

Sad bez zajebancije kao neko ko je totalni zaljubljenik u avijaciju, koja je zamislite skupa pa mogu sebi da priustim samo UL varijantu(sto je opet bas jeftino) i paraglajding, mogu da kazem da je tu Rotax apsolutni vladar i da nista ne moze da mu prismrdi, a isto da su neke komponente osetljive na akanje, tj. mora sve da se radi po propisu i da se ne obilaze predvidjene procedure(do duse u vazduhoplovstvu svuda vazi to pravilo) i pogodite sta, ti motori rade savrseno u najkriticnijim situacijama koje su bar deset puta opasnije nego na motoru

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

sto opet ne znaci da je agregat u pegasu dobar i da je komplet motor dobar. Niko ovde ne kaze da je rotax kao firma los,samo taj agregat u pegasu nije bas najbolji kao ni sve ostalo na tom motoru

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja