Jump to content

Moto Zajednica

Nova vojna vreca za spavanje, da li se isplati za 1.500 din + ptt

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

koliko moze da bude teska vreca, da znam postarinu, ima donji gumiran deo, za sva godisnja doba, vreca je nova.

ako se isplati da uzimam?

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Koristio sam tu vojnu vrecu vise puta, i moj ti je savet da je zaobidjes. Bolje dodaj jos para, za 4-5k din. se moze kupiti odlicna, firmirana i proverena vreca, a ta razlika u ceni nije vredna jutarnjeg bola u bubrezima ili plivanja u sopstvenom znoju. Da ne komentarisem to sto je ogromna i teska ko tuch...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Jeste teška, jeste malo veća po dimenzijama, al' ja sam u njoj lepo spavao na -20 ºC :)

E sad ne znam koje su šanse da bude nova = ne korišćena... Na vojnom otpadu ima dobrih za 500 din + hemijsko čišćenje 500 din.

Ako jeste nova, pazri, makar bih ja pazario ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja imam dva komada i zadovoljan sam,jeste teska i jeste velika ali je i topla ,moja preporuka,postarina aks-om je oko 300-400 din

ja sam uzimao na bubanj potoku po 750 din,jedna je kao nova a druga u dobrom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ja bih je takodje zaobisao. Posedujem jedan komad i jedva da sam je mozda dva tri puta koristio. Preglomazna, preteska i pretopla za vecinu prihvatljivog temperaturnog opsega za opusteno kampovanje radi kampovanja.  :)

Za malo vece pare nova, manja, laksa i bar meni daleko prijatnija vreca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Imam je,koristim je i prezadovoljan sam! Kad se lepo spakuje i ne zauzima mnogo prostora! Jedino sto imam i dusek na naduvavanje pa njime apsorbujem neravnine na terenu! Uzimaj! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

što se  motora tiče... ako vas je dvoje, dve vreće oduzmu mesta za oho-ho drugih stvari... ako si solo, dobar izbor :)

 

Upravo tako.

Ako se možeš protegnuti za 40ak evra, uzmi neku bolju (puno manju i komforniju) vreću. Tako ostaje puno više mesta za druge stvari. Sa druge strane, ako si u stisci s parama i retko kampuješ, uzmi tu jeftinu i uživaj. Mada, za leto ima jeftinih vreća koje nisu vojne i i dalje su lakše i manje od vojne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Ukratko:isprobano par "firmiranih" vreca (timberland,nekerman,sealand,neka iz Metroa) u svim vremenskim uslovima (ribolov),vojna se pokazala neuporedivo bolja,ili ja nisam naisao na kvalitet ;)...Proizvodjac je Jumko Vranje,ako je to - to,neces se pokajati.Sa njom ne koristim nikakav podmetac,bubrezi se jos ne zale  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U vojnoj vreći sam prenoćio najmanje hiljadu puta. Zamerke su na gabarit i na težinu. Sve ostalo je dobro.

Ne mogu da vršim poređenja sa drugim vrećama, jer osim vojnih druge nisam ni koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Zato prespavajte u npr. McKinley,Ferrino ili slicnoj vreci od 40-50e (na ne pominjem Salewa-u ili skuplje modele Ferrina), pa ce vam biti jasno o cemu govorim. Dok sam se aktivno bavio biciklizmom, morao sam da sa sobom nosim minimum vrecu na bajsu (po nekad i sator), pa sam dosta puta spavao samo u vreci. Samo cu reci da mi je svanulo kada sam nabavio drugu vrecu, i zbog tezine i gabarita (mislim da je bila teska cca. 900 gr.), a i zbog samog kvaliteta boravka. Ne kazem, spavao sam i ja u vojnoj vreci (dosta puta prokuvao), ali se sada za relativno mal novca (oko 50e) moze uzeti izuzetna vreca, i tek se onda oseti razlika ;). Evo i linka sa predlogom (nadam se da nije zabranjeno):

 

http://www.iglusport.rs/katalog/details/65/26/vreĆe-za-spavanje/ferrino-lightec-550.html

 

Ili se prosetaj do Novog Merkatora (Intersport)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

U Temerinu na vojnom otpadu je ako se dobro secam 800 dinara, neotpakovana, ali dosta matora. Meni se ne dopada sto je ogromna kada se spakuje i nije bas najsrecnije resenje za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Da,to je onaj site gde lopatica za picu kosta 40evropskih,al je brend,bato!!!Vreca ispade cela filozofija...A moram reci i ovo:''vojna'' je za sve sezone i za sve temperature,dok su ove koje si spomenuo uglavnom sve za +10 stepeni pa navise.A na istom sajtu, moze se kupiti i pamucna (citaj:protiv prokuvavanja) podvreca za oko20e... ;)

Moje neko razmisljanje je da je bolje da prokuvam nego da se zaledim...Nesic,1.500din po meni nije mnogo,ali je odluka ipak tvoja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

meni je ta vreca super ne kazem da nema bolje ali spava se i na vlaznoj travi bez problema a sto se kuvanja tice Pa nemoj da je zakopcavas do grla.To sto je malo teza isto ne nosis je na ledjima 5 km a motoru ta tezina sigurno nista ne znaci(smrsaj 1 kg i eto resenja ;D ) sto se tice velicine meni je bas dobra sto je veca jer se mogu u njoj okrenuti i na stomak i na ledja bez problema a ne kao u ovim malim gde nemogu da se  mrdnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

7 god. isQstva:

 

Vrućina -

Godinama kampujem (gotovo uvek leti) i nije mi nikad bilo vrućina u vojnoj, naprosto kad ogreje i zagreje sunce - ja otkopčam rajfišlusss  ;)  Neretko sam spavao i NA njoj tj. služila mi je kao dušek.

Gumirani omotač je nepreje.iv protiv vlage dok je koristiš i protiv "kišnjenja" dok je nosiš (naravno kad naučiš kako da je spakuješ lepo)  ;D

Svi koje znam da koriste ove markirane, ali svi... koriste i podlošku ili bar neki dušek, tj moraju i njih da tegle! Nikad ništa nisam stavljao ispod vojne a kampovao sam jednom 25 dana sa sve burom, olujom i Nojevom provalom oblaka.

 

Gabarit -

Vel'ka jeste iz prostog razloga što je topla i udobna - to zahteva materijala, ali ako je spakuješ po vojnički nije mnogo veća od ovih stranjskih, moUdernih (nisam služio vojsku, a pakujem je za medalju!! toliko o userfriendly novotarijama brendiranih brendova  :P ) - teža jeste, ali ni to nije dramatično.

 

Naravno ovo važi samo ako je upoređuješ sa istom klasom drugih vreća, tačnije allseason varijante, to jest sa vrećama za sva četiri godišnja doba. Koliko znam naša vojska nema zasebno letnje i zimske varijante  ;) a mekinli, ferino i taki, naravno - žive ljudi od toga i prave razne vrste za razne ljudove. Neko ko neće da otvara rajfišlus, kupiće letnju za leto, a allseason (što je vojna) za zimu  ???

 

Cena - Soma i po đunti mi deluje mlogo, tj ranije su se prodavale za deset maraka, pa kasnije 10jeuropeja, a kako kažu gorepotpisani ima i jeftinije.. Ja kao veliki fan i dugogodišnji juzer vojne,dao bih do somčeta dindži i to za ovako matoru ko što je moja (klasa '75. - znači pazi kad je starija od mene a ja sam mator konj)  I JOŠ JE K'O NOVA! na kraju sezone je samo bacim u vešmašinu... ;) ...milina

 

Sve ovo gore što sam ja proživeo 7 godina u vreći :D moja devojka je ispratila poslednjih 4 god.  8)

(  :-* )

Eto... a ti javi svoja iskustva šta god da kupiš - nekom će značiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Evo da i ja dam svoje mišljenje,

Kupio sam u merkuru vreću za 2200, kao za + 10, u Crvenki na skupu sam se smrzao kao pi..a, ok , nije loša za toplije vreme ali sigurno nije za ispod 15C˙, pa se ja odlučim za vojnu, pazario sam dve u Zvizdaru kod Uba na vojnom otpadu za 1000din, polovna jeste ali je kao nova , oprao u mašini i spavam kao janje + podloška i bog da te vidi.

 

Moja topla preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vojnu vrecu sam koristio par godina, vise puta. Njena najveca prednost je gumirani sloj odozdo, tako da moze da se spava direktno na travi. Za sve ostalo je losija od drugih vreca. Teska, neudobna, velika. Pre dve godine sam kupio vrecu u metrou koja je isto topla kao vojna, a duplo manja i laksa kad se spakuje, a neuporedivo udobnija.. Platio sam je 1200 din. Ima kao kapuljacu, koja moze da se stegne oko glave, pa idealna za hladnije noci, nema gde da ulazi hladan vazduh.

 

Inace, svaka vreca ima svoj temperaturni opseg u kom je konforna, pa nije sve jedno kakvu cete vrecu kupiti i na osnovu toplote je uporedjivati sa vojnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Evo da i ja dam svoje mišljenje,

Kupio sam u merkuru vreću za 2200, kao za + 10, u Crvenki na skupu sam se smrzao kao pi..a, ok , nije loša za toplije vreme ali sigurno nije za ispod 15C˙, pa se ja odlučim za vojnu, pazario sam dve u Zvizdaru kod Uba na vojnom otpadu za 1000din, polovna jeste ali je kao nova , oprao u mašini i spavam kao janje + podloška i bog da te vidi.

 

Moja topla preporuka

 

Hmm, +10? Bitne su dve stvari.

 

Prvo: kada nije baš 30 stepeni, važno je imati dobru podvreću. Bez podvreće često bude hladno i u toplijim vrećama. Kao podvreća poslužiće običan kineski dušek na naduvavanje, tvrd sunđer, ili fensi podvreća na naduvavanje (30ak evra). Ovo poslednje daje najbolji odnos izolacije, udobnosti i (male) veličine.

 

Drugo: vreće obično imaju naznačenu zonu kada su potpuno OK, a kada je malko hladnije. Obično piše kao "comfort zone" i sl. Na mojoj ultramaloj i ultralakoj letnjoj vreći (pakuje se malte ne u veći džep) je comfort zone na nekih 20 stepeni. Može kao izdržati do 10, ali se tada podrazumeva da spavaš u nekom toplijem odelu.

 

Ja sam krenuo od najjeftinije varijante, pa video šta mi smeta i za koliko novaca mogu da se još protegnem, pa sam tako vremenom kompletirao kamp opremu. Verovatno je vojna vreća savim OK za početak, pa ćeš dalje videti. Sve je to u principu dobro, meni je jebeno kad treba spakovati i devojku. Tu nastaju problemi (ima to i svojih čari), ali to je već druga priča. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Oke hvala svima, nisam ja neki kamper, cisto bih uzeo vrecu za onako do 5-6 dana mozda na nekom jezeru i tako. Sve bi islo na motor tako da nije problem nosnja, skoknucu do buvljaka pa da vidim ponudu.

 

Hvala  svima jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Vojna vreca je odlicna, a sto se pakovanja tice na KLE su stale dve + sator + ja i moja lepsa polovina + sve ostalo.

 

EAUhw_pakovanje.jpg

 

Pakovali smo ih bez presavijanja jer nismo stigli da na vreme obezbedimo nosace i kofere, na koje bi inace pakovali po jednu vrecu sa svake strane.

Preporuka, doduse za upola cene jer toliko kostaju na vojnim otpadima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Ma,da,mislim,besmisleno je pricati o nekim tamo vrecama,kad je ondasnja treca po redu vojna sila u Evropi prihvatila yumko kao osnovnog i jedinog proizvodjaca za artikle te kategorije... Mada,ima i tu podkategorija...U prethodnom postu sam zaboravio da naglasim da posedujem vrecu koja je bila namenjena komandnom kadru...A prasinarske vrece se mogu spakovati u flasu od fante,sto je moj kolega ribolovac i koristio kao paking prostor...A nikada se na nju nije pozalio...

Uvek stoji da mozete kupiti vrecu od par kila dinara i reci da se zove tako i tako,ali kad je budete upotrebili,seticete se ovog posta...

A na motoru,2kg razlike u tezini ne znaci nista,ali ce zato bubrezi biti vecno zahvalni...Ko nije ribolovac,ne zna sta je jutarnja rosa,a bas bih volio da se pohvale vlasnici one vrece od 10 kila dinara kako su se proveli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja