Jump to content

Moto Zajednica

Gume za enduro motore HAIDENAU K60 (odmila ih zovemo AjdeSad)

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Za RD04 ne znam, ali ja sam moju staru RD03 uvek vozio sa 130 gumom. Ako fabrika kaže 130, drži se toga.

 

Sorry, Popsy, uhebasmo te :D

 

niste me uhebali, ja samo rekoh da velka većina Afrikanaca sa RD04 teraju 140 pozadi (i vi znate za to) a kad sam rekao da će duže da traje mislio sam na K60 jel mi se čini da 140ca ima onaj ojačavajući centralni greben na šari a 130ca nema ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sigurno da duže traje. K60 Scout u dimenziji 140 je vala garantovano guma koja najduže traje :)

A 130-tka mi se čini boljom za off baš zato što nema taj srednji greben. A možda i grešim, bemliga. Meni tako bar deluje. Nisam nikad terao 130-tku. Dok sad ja imao RD03, K60 nije bilo kod nas da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Pazario sam na kraju 140-icu po preporuci B@neta, inace vrlo korektan prodavac. Gume još nisu montirane, sređuju se žbice i felne ali verujem da ću biti zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Ljudi el ima neko da hoce heidenau 80/100-21? Ja sam uzeo tu gumu pre oko 2000km, al mi felna mnogo siroka, prijala bi 90/90-21, motor mi lici na poniku... Voljan sam da se menjam ili da eventualno doplatim za novu opet , sta znam :zbunjen::lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ja sam danas upario K60 Scout (zadnja) sa Pirelli MT21 (prednja). Videcu za vikend kako ce se pokazati ta kombinacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ja mislim da je ta kombinacija bingo! Jedva cekam utiske.

 

U cetvrtak je test na brdsko brzinskoj asvaltnoj deonici Donji Milanovac-Majdanpek a petak, subota i nedelja na koje kakvim terenima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ja mislim da je ta kombinacija bingo! Jedva cekam utiske.

 

U cetvrtak je test na brdsko brzinskoj asvaltnoj deonici Donji Milanovac-Majdanpek a petak, subota i nedelja na koje kakvim terenima :moto3:

 

 

Uhhhhh, zavidim ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ja mislim da je ta kombinacija bingo! Jedva cekam utiske.

 

Ok, biće i Pireli :zvizduk:

 

 

Istorijski momenat i jos jedan izrazaj profesionalizma ! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Namontirao konačno obe gume i obe bacaju 1hmm.gif

Zadnju smo nekako i doveli u pristojno stanje (bar na oko) dok smo se sa prednjom otelili. Vulkanizer je vrteo glavom kad je video kako baca. Namestio ali je to po meni bilo neupotrebljivo za vožnju. Sinoć sam sa Đuntom pokušavao jedno 1,5-2 sata da je namontiram da legne što bolje (svuda isti razmak između linije na gumi i felne) i ispalo je bolje ali ne kako bih i voleo i kako bi trebalo. Večeras ih montiram pa ću videti kako će se ponašati u vožnji. Možda će sve leći bolje posle par stotina km, jbm li ga :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ma iskoči ona ali je razmak između crte na gumi i oboda felne nejednak, podmazivana baš dobro nego baca i to je bilo baš izraženo aksijalno (gore-dole) i radijalno (u stranu). Vrteli je na felni, lupali, zagrevali ali i dalje je problem izražen mada čini mi se nešto manje (gledali kod Đunte na stalku). Videću večeras kada je ponovo odnesem na balansiranje šta će mi reći. Inače felnu je Đunta centrirao i obzirom na godine ne može se reći da je loša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da li ste dobro očistili felnu sa unutrašnje strane?

 

Čime ste je podmazivali?

 

Gde se nalaze dve crvene tačke u osnosu na felnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Da li ste dobro očistili felnu sa unutrašnje strane?

 

Čime ste je podmazivali?

 

Gde se nalaze dve crvene tačke u osnosu na felnu?

 

A gde treba da glede te dve crvene tacke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma iskoči ona ali je razmak između crte na gumi i oboda felne nejednak, podmazivana baš dobro nego baca i to je bilo baš izraženo aksijalno (gore-dole) i radijalno (u stranu). Vrteli je na felni, lupali, zagrevali ali i dalje je problem izražen mada čini mi se nešto manje (gledali kod Đunte na stalku). Videću večeras kada je ponovo odnesem na balansiranje šta će mi reći. Inače felnu je Đunta centrirao i obzirom na godine ne može se reći da je loša.

Verujem da ste gumu proveravali komparaterom :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Da li ste dobro očistili felnu sa unutrašnje strane?

 

Čime ste je podmazivali?

 

Gde se nalaze dve crvene tačke u osnosu na felnu?

 

A gde treba da glede te dve crvene tacke?

 

Na ventil ;-)

 

I moj se vulkanizer mucio da je navuce kako treba ali je uspeo na kraju i ok je ispalo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Balansirana danas kod Joce (Profimoto), baca i dalje 3-4 mm ali kaze on to je Heidenau, nije Michelin. U voznji ne oseca ono malo sto sam se provozao, doduse nisam isao preko 70km/h, sutra cu da vidim kakva je prica na autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Nije jedini koji tvrdi da je Michelin bez premca, a da ti kazem iskreno previse muke je bilo sa Heidenau da bih dobio upotrebljive tockove. Ne tvrdim nista, niti pljujem vec samo iznosim svoje iskustvo, mozda mi je jednostavno zapao los primerak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

a sutra kad ti ne daj boze pocepa guma iznutra bice krivac verovatno djunta sto je nije strucno(profi) montirao, ili ti koji je nisi vozio kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Što se tiče Michelin-a kad neko otvori temu "Gume za enduro motore MICHELIN ANAKEE (odmila ih zovemo Najbolje) izneću svoje iskustvo.

 

Na Staroj planini, septembra ove godine, u sred ničeg promenjena unutrašnja guma, podmazana sa Palmolive sapunom i mineralnom vodom Knjaz Miloš sa ukusom limuna ( možda je u tome tajna ) i naduvana malim kompresorom. Iskočila iz prve.

img4495x.jpg

 

Sutradan negde na Homolju ista scena samo što je u pitanju prednja guma, Nivea sapun i obična voda, kompresor isti. Iskočila iz druge.

picture231y.jpg

 

Montirači obavezni.

 

Točkovi nisu balansirani ni kad su gume montirane u normalnim uslovima i ne trese ni pri 160km/h( kad uspem da ubedim austijsko smeće da ide toliko )

 

prim.aut. namenjemo svim profi i onima koji misle da jesu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Što se tiče Michelin-a kad neko otvori temu "Gume za enduro motore MICHELIN ANAKEE (odmila ih zovemo Najbolje) izneću svoje iskustvo.

 

Na Staroj planini, septembra ove godine, u sred ničeg promenjena unutrašnja guma, podmazana sa Palmolive sapunom i mineralnom vodom Knjaz Miloš sa ukusom limuna ( možda je u tome tajna ) i naduvana malim kompresorom. Iskočila iz prve.

img4495x.jpg

 

Sutradan negde na Homolju ista scena samo što je u pitanju prednja guma, Nivea sapun i obična voda, kompresor isti. Iskočila iz druge.

picture231y.jpg

 

Montirači obavezni.

 

Točkovi nisu balansirani ni kad su gume montirane u normalnim uslovima i ne trese ni pri 160km/h( kad uspem da ubedim austijsko smeće da ide toliko )

 

prim.aut. namenjemo svim profi i onima koji misle da jesu

 

 

Mnogo ti se buse gume na tako laganim terenima 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja