Jump to content

Moto Zajednica

Gume za enduro motore HAIDENAU K60 (odmila ih zovemo AjdeSad)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

samo da obavijestim kolege, sutra mi stize par hajdesad guma za moju afriku, hvala B@ne :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

samo da obavijestim kolege, sutra mi stize par hajdesad guma za moju afriku, hvala B@ne :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Evo ih jutros stigle od baneta :-) vidjecemo sad sta manjaca planina kaze :-)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

post-9865-13495276367632_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Evo ih jutros stigle od baneta :-) vidjecemo sad sta manjaca planina kaze :-)

 

Još kad dobiješ povrat poreza :aha: , šalji obrazac po nekom da ti vratim pare od poreza :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Evo je zadnja Scout u dimenziji 140/80 17 na Africi RD07 posle 12.500km,

od cega su oko 4000 offroad u svim oblicima koji moze da se nadje u Srbiji.

Ostalo je jos 5-6 milimetara sare po sredini.

 

 

 

Hajdi125.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Nase su 130 zadnje i nemaju tu srednju liniju :unsure:

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

evo montirane i malo isprobane extra su samo malo cudne u krivini imas osjecaj kao da motor sam pada u krivinu i sto nekako zna uplasiti malo

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

evo montirane i malo isprobane extra su samo malo cudne u krivini imas osjecaj kao da motor sam pada u krivinu i sto nekako zna uplasiti malo

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

 

Da, da isti slucaj sam i ja imao sa tim obaranjem, malo se naviknes, malo legnu gume i sve radi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

jel to dobro ili lose?? da. imao sam 140 na rd03 a ove su 130 i mislim sa su to fabricke mjere. pored toga ovo je drugi tip gume. prije njih imao sam tr91 sto je nebo i zemlja u izgledu sare

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Evo desilo se i to,

nas trojica iz kluba smo napokon kupili kod druga B@neta i postavili gore navedene gume na nase motore a oni su:

 

Honda Africa twin 650 RD03 model iz 1988

KLE 500 Kawasaki dobro znani.

XT660 Yamaha

 

i tako odlucismo da spojimo ugodno i korisno te danas napravismo mali djir ( cca 170 KM ) . Ruta je bila Random varijanta pa je na kraju ispalo Banja Luka-Stricici-Bunarevi-Sokolovo-Tomina Sanski most-Prijedor-Banja Luka

 

Makadamskih dionica je bilo cca 40 KM s tim da je veci dio od toga bio nocna mora jer se radilo tesko prohodnim kolskim putevima izlokanih poplavama sa bezbroj dubokih rupa,pa sta? rekao bi neko, ali problem je bio sto je bilo zamaskirano debelim slojem trave koja nije kosena sigurno 20 godina jer je pola tog kraja napusteno u glavnom.Slag na tortu daje gusto siblje i isprepleteno rastinje koje tjera koristenje sve zastitne opreme a posebno naocala jer jako lako ubode u oko a onda......Provlacenje kroz to sve se meni na pojedinim dionicama cinilo kao nocna mora, i nemoguca misija jer zbog nizbrdice i razlokanih puteva moras ici jako polako i drzati noge rasirene u slucaju padanja a s druge strane gomila granja i panjeva prijeti da zapne i baci te s mootora u najgorem slucaju i onda zbog toga moras dici noge na fuzastere i sl.....

Vjeran primjer efikasnosti korijenja i panjeva po putu je odcvikana metalna stopa sa moje copave nogare na africi, kao nozem odsjeceno..

Uglavnom istinsko mucenje i nas i motora a sto je najgore ogroman gubitak vremena, ali da se vratimo na pravu temu a to su gore spomenute gume. Danas smo gume isprobali u svim mogucim radnim uslovima osim sto nismo forsirali Rijeku!

 

Zakljucak je sledeci,

Gume su sasvim solidne moglo bi se reci i odlicne cak i univerzalne,a onda se pojavi meni mrska rijec ALI!

Ali u ovom slujacu znaci da ove gume nemaju sta traziti u blatu! Blato im je smrtni neprijatelj No.1 dovoljno je nekoliko metara kroz blato da se ove gume pretvore u dva neupotrebljiva ljepljiva valjka koji prijete da vas zbace s motora,dakle, svi buduci vlasnici ovih guma izbjegavajte blato! Naime problem koliko sam ja rezonovao u tome da je poprecni ramzka izmedju sara jednostavno premali i u expressnom roku blato popuni te poslovicno receno fuge i guma naprosto izgubi tzv. Grip ili efekat Kopacke za fudbal. U poredjenju sa igorovim mitasom E09 situacija je daleko bolja u korist mitasa na blatnjavom i rahlom propadajucem terenu.

Dosta sam kudio, red bi bio da kazem pozitivne osobine ove gume a ima ih pregrst a kao prvu bih naglasio da me odusevilo kako prednja guma uvjerljivo i sigurno koci na nizbrdicima po bilo kakvom materijalu osim blata naravno.

Penjanje uzbrdo, po makadamu, kamenju,sljunku pijesku, nabijenoj zemlji , mokroj travi je prava poslastica. I i Voznja cestom i magistralnim putevima je isto zadovoljstvo guma drzi ko luda jedino malo iritira padanje u krivinu kao da imam osjecaj da guma sama vuce motor u krvinu ali te vjerovatno zbog specificnih sara.Voznju po kisi nisam isprobao sa njom jer nikako da padne kisa :takoje: ali oskar ih ima malo prije nas i kaze da nema bitnijih zamjerki mada svima savjetujem da ne traze djavla po mokroj cesti da ne znam kakve gume imaju i samo polako ! Jedino nismo uspjeli pregaziti rijeku pa nemam tih iskustava a bice i toga nadam se !

Suma summarum je da je ovo jedna sigurna investicija za sve koji vole enduro stil voznje motora i nece imati nikakvih problema po srednje teskim i teskim terenima.

 

Evo slika ispod zorno pokazuje kako blato porazi ovu gumu na ovako bezazelnoj prepreci...

 

 

930CA564-FA67-534F-AB30-25F00493E131_thumb.jpg

 

(Renegade Moto club Banja Luka )

 

 

Hajd uzdravlju i puno sretne voznje :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja sam isto dosta dugo imao problema sa ovom gumom i blatom, dok nisam jednom prilikom poslušao iskusnije i smanjio pritisak u gumi (prednju na 1,5 a zadnju na 1,6) značajno se popravio grip na blatu mada ako je lepljivo blato u pitanju sve stoji da se brzo popuni i da onda mora da se kalkuliše sa njom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

"Penjanje uzbrdo, po makadamu, kamenju,sljunku pijesku, nabijenoj zemlji , mokroj travi je prava poslastica."

 

Čisto da dopunim kolegu Igora sa jednom fotografijom, u jednoj od opisanih situacija. U svakom slučaju, navedene gume su se pokazale kao odličan izbor.

post-26616-0-89150700-1350822402_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

zao mi je sto kolega oskar nije bio do kraja putovanja da iskusi brutalni test guma i jedno nesvakidasnje iskustvo kad ispitujes gume i prolazis na dva metra od gomile minskih polja kojih nije falilo....ako zelite adrenalin visit bosnia :D

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

zao mi je sto kolega oskar nije bio do kraja putovanja da iskusi brutalni test guma i jedno nesvakidasnje iskustvo kad ispitujes gume i prolazis na dva metra od gomile minskih polja kojih nije falilo....ako zelite adrenalin visit bosnia :D

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

 

Ne reče ti, pošto su drva ??? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav svima .

 

Spremam se da narucim od Baneta k74 tj.zadnju gumu . Interesuje me da li neko ima iskustva sa tom gumom . Traba mi za zesci offroad tj.cross guma tako da k60 otpada do proleca kada planiram da stavim komplet tih guma . K60 je ekstra vozio sam ih u svim uslovima i zato sam se odlucio za njih . Ali posto se vozim i po snegu i blatu tj. meni sezona tek sad pocinja za zesci offfroad moram da stavim k74 .

 

U pitanju je klx 650 pa ako neko zna nesto neka javi . Guma skroz izgleda ok i cena je sasvim pristojna tj.ekstra . Nego video sam na youtube-u kako su liku otpali svi kramponi po sredini . Zato sam i pitao da li neko zna nesto jer ovde kod mene je vise stenovit i tvrd teren pa da ne otpadnu pod nekim opterecenjem .

 

Hvala unapred .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sta mislite na koliko bi trebalo da se pumpaju cross gume na klx-u ? Nesto mi se cini da mi prednja non stop plese po putu . Da li je previsok ili prenizak pritisak nisam siguran . Mozda je i guma losa . Naravno proverio sam nema nikakvih luftova na motoru .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja