Jump to content

Moto Zajednica

TRANSALP 600 98.god....i sta posle toga

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Snaga mu fali definitivno... ali moze da se preboli ako si bez suvozaca

Da se razumemo odmah...ne propagiram nista, govorim samo svoje misljenje.

 

 

Elem, nije u pitanju samo snaga.....za mene je taj motor beskarakteran.

A tokom godina bavljenja motociklizmom, na neki nacin sam otisao u krajnos', i poceo da postujem tezinu kod motora, kao i sve osobenosti koje tezina donosi....ulazak u krivinu, lezanje, osecaj sigurnosti, itd.

Meni je TA dobar bajk za pocetak bavljenja motorima, kao i dobar prevoz za zene. Lagan, intuitivan, oprasta greske vozaca...JbG.

Nisu to stvari koje mene zrace!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

ok ljudi...sad vec pricamo....ja sam nov...vozio sam pre 20 godina i tad mi je vrh karijere bio kr1-s od celih 250 kubika...pa presao na automobile i imam nekih 40kg vise  :'( i kupio sam TA za lagani ponovni ulazak u svet motora...e sad,ponekad mi je mekan  ;D a ponekad mi bas ta udobnost prija...vozim se sa suprugom uglavnom i izuzetno sam zadovoljan...e sad,nekad bih dao i malo gasa i voleo da budem tvrdji  ;D i ocu da se j...m a da mi ne udje...neodlucan sam skroz i pomalo me privlaci neki fazer 600 tu oko 2000-2002.god,odnosno taj neki touring fazon...i,da,da ne zaboravim...asfalt mi je ipak nekih 98% voznje....eto,idemo dalje,pomagajte drugovi...vise nista ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Snaga mu fali definitivno... ali moze da se preboli ako si bez suvozaca

Da se razumemo odmah...ne propagiram nista, govorim samo svoje misljenje.

 

 

Elem, nije u pitanju samo snaga.....za mene je taj motor beskarakteran.

A tokom godina bavljenja motociklizmom, na neki nacin sam otisao u krajnos', i poceo da postujem tezinu kod motora, kao i sve osobenosti koje tezina donosi....ulazak u krivinu, lezanje, osecaj sigurnosti, itd.

Meni je TA dobar bajk za pocetak bavljenja motorima, kao i dobar prevoz za zene. Lagan, intuitivan, oprasta greske vozaca...JbG.

Nisu to stvari koje mene zrace!

 

Delimo potpuno isto misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Snaga mu fali definitivno... ali moze da se preboli ako si bez suvozaca

Da se razumemo odmah...ne propagiram nista, govorim samo svoje misljenje.

 

 

Elem, nije u pitanju samo snaga.....za mene je taj motor beskarakteran.

A tokom godina bavljenja motociklizmom, na neki nacin sam otisao u krajnos', i poceo da postujem tezinu kod motora, kao i sve osobenosti koje tezina donosi....ulazak u krivinu, lezanje, osecaj sigurnosti, itd.

Meni je TA dobar bajk za pocetak bavljenja motorima, kao i dobar prevoz za zene. Lagan, intuitivan, oprasta greske vozaca...JbG.

Nisu to stvari koje mene zrace!

Lagan? Ako mislis na lakocu voznje onda da. Predvidljiv je motor ali zar to i nije cilj svakog od vozaca. Pa ja kao motorista upravo i zelim da znam tacno kako ce se ponasati motor a ne da me iznenadi onda kad je vrag odneo salu? Mozda sam ja kontra shvatio sustinu voznje motorom?!

Ima i druga stvar. TA moze da se vozi i na drugi nacin i da donese prilicno zabave. Nije mu tesko da u grupici od nekoliko KTMova, Fazera, Horneta bude potpuno ravnopravan clan cak i vise nego sto bi se ocekivalo sto Avalskim putem sto urbanog podrucja. Opet naglasavam da mu fali snage ali tek na otvorenim pravcima i autoputevima.

Mislim da sve zavisi od vozaca i smatram da su neki motori mozda i napravljeni da ti daju dozu nesigurnosti jer upravo ona daje adrenalin. Ducati je odlican trkacki motor ali te kad se "nadje i razume" sa svojim vozacem. Opet postoje i ovi drugi koji su mirni ali ako ih teras na svojstven nacin, mogu da ti pruze puno osmeha-believe me :)  TA se zato i predstavio kao UNIVERZALAN motor te nekome odgovara a nekome ne. I to je to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@stefgi

potpisujem svaku tvoju rec !

 

U rukama Mandusica Vuka - svaka puska bice ubojita !

Nikad necu zaboraviti putovanje ka Trebinju,dva R-a 1000,Strom i ja ih pratim bez velike muke a cepamo ko da nas djavo juri !

Problem je autoput definitivno ! A suvozac-je visak  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

@stefgi

potpisujem svaku tvoju rec !

 

U rukama Mandusica Vuka - svaka puska bice ubojita !

Nikad necu zaboraviti putovanje ka Trebinju,dva R-a 1000,Strom i ja ih pratim bez velike muke a cepamo ko da nas djavo juri !

Problem je autoput definitivno ! A suvozac-je visak  ;D

Ma koliko god gay zvucalo al vidim da se potpuno razumemo hahah....cak i tvoj avatar razumem ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

  TA se zato i predstavio kao UNIVERZALAN motor te nekome odgovara a nekome ne. I to je to....

Ti si ocigledno ljubitelj...i to je OK. :)

 

Kad se kaze Univerzalan, to znaci da odgovara svima...a ne nekom da, a nekome ne.

 

Ja se i slazem sa tobom da su ga pravili da bude "univerzalan", zato mi i jeste bezlican i beskarakteran.

 

Svima dobar, nikome poseban!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Svima dobar, nikome poseban! e bas tako ! To je jedna verna i dobra mazga koju moras zavoleti jer je bas takva kakva jeste !

OBAVEZNO pogledajte ovaj sajt www.partireper.it  !

E onda ce Vam biti jasno sta je TA.

Inace Gionatu je nudjen novi Transalp na poklon od Hondinog predstavnistva u IT ali nije zeleo...posle saobracajke Motato je uradio polupani motor i on sa njim nastavlja obilazak zemljine kugle !

Sprava je za postovanje,svaki R ti izmami osmeh na lice kad ga poteras bez daljnjeg...ali kad se na R-u nadjes recimo na putu od Loznice do Ljubovije e onda zajaucem i kazem LEPI MOJ TA !  ;D

Nema ga ali ga volim svim srcem !

PS.TA je stariji 3godine od Stroma-trosio je samo benzin.Strom trosi i ulje i benzin i moje zivce ! Selna na hladnjaku popustila-curi antifriz! Prednja viljuska u spoju ima lufta-dotezi lezajeve,kocnica ko da je pokvarena-stavljaj creva igraj se do ludila itd.

A TA - zavrtis globus rukom,opalis prstom u neku tacku i krenes bez razmisljanja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja lično Stroma ne bih nikada vozio. Daleko od toga da je to loš motor, ali mi se ne sviđa njegov izgled. Da li je nekome nešto lepo ili nije, vrlo je individualna stvar i o tome zaista nema smisla raspravljati. Meni se, recimo, uopšte ne sviđa ta izduženost koju Strom ima kada ga gledaš iz profila. Rezervoar i prednja maska mi uopšte ne deluju kao jedinstvena celina, već kao da ga je neko sklepao... E sad, nekome se baš to tako dopada i to je sasvim OK :)

Jednostavno, motor koji mi se ne dopadne na prvo gledanje, da u sebi kažem "vidi kako je dobar", me "ne radi" i nema tu neke hemije koja bi me privukla da ga imam. Nisam ga čak nikada ni uzjahao, a nemam ni želju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

  TA se zato i predstavio kao UNIVERZALAN motor te nekome odgovara a nekome ne. I to je to....

Ti si ocigledno ljubitelj...i to je OK. :)

 

Kad se kaze Univerzalan, to znaci da odgovara svima...a ne nekom da, a nekome ne.

 

Ja se i slazem sa tobom da su ga pravili da bude "univerzalan", zato mi i jeste bezlican i beskarakteran.

 

Svima dobar, nikome poseban!  ;)

Rekao sam da to sto je univerzalan nekome odgovara a nekome ne. A univerzalan nije isto sto i odgovara svima ali je veoma slicno sa svima/vecini dobar.

Za ostalo se delom slazem i tu nema sta mada ih je dosta kojima je poseban  http://transalp.org/phpbb2/ http://www.facebook.com/pages/Honda-Transalp/46370036886?ref=search ili gomila drugih  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Ni meni se ne svidja motor koji izgleda kao "zaostvstina  proslog stoljeca", i za koji je cak TA izmislio sklad i lepotu  :) , ali...

 

U ovoj temi nije igra: "Opleti po tudjem motoru", vec nesto sasvim drugo.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Au, Yomane, što si se pa ti našao prozvanim? ;D

Nisam mislio ništa loše, a ni najmanje da "opletem" po tudjem motoru ;)

Tek posle tvog posta sam pogledao koji motor ti stoji u profilu .. i pazi bogati... STROM! ;) Sorry ako si se našao pogodjenim, nije mi to bila namera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pa ni meni Jageru nije jasno kako si se ti pronasao u mom postu...  ;D

Ja nikoga nisam explicitno pomenuo!  :P

 

Aj da ne Ofujemo vise covekovu temu. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

posle toga neshto novije ...  ::) razmislish a kupish srcem znachi honda a dal ce biti TA , AT , VFR , Varadero to nema veze ni sa kim od nas vec sa tobom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kao što mnogi rekoše TA je veoma pouzdana raga, samo odlučiš gde ćeš i bez ikakvih problema te odveze stotinama km daleko. Sad za vikend izvitlah sa suprugom skoro 600 km, samo sam ujutro proverio nivo ulja, sve ok i brmmmmm :D. Pouzdan, dovoljno snažan, udoban. ipak, samo da ima malo više konja...e tu treba da tražiš zamenu :D 750 kubika je već dosta jače, hiljadarka bi baš bila taman :D...a registracija, potrošnja goriva +2 litra?

 

Samo, kako ćeš po gradu, po makadamu, travi sa hiljadarkom? Nikako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam baš shvatio šta ti ne odgovara na ovom (TA) motoru, niti koje bi kriterijume taj drugi motor trebalo da ispuni.

Čini mi se da tebi treba (najmanje) još jedan motor uz ovaj koji imaš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Druze, vozim TA 600 98`......ne mogu reci nesto u vezi ovog motora sto vec nije receno......Odlican i pouzdan motor.....zadovoljava moje kriterijume kao sto su malo duze ture, bez ikakvih problema da se spustim tamo-vamo po makadamu, losem putu....odlican za dvoje.....takodje potrosnja goriva odlicna za to sto dobijas!!! nemam nameru da ga menjam.....osim mozda za mladjeg.....pozdrav Jovan!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Jedino objektivno glediste ovde je ono koje je Yoman napisao. Transalp je dobar u svemu, ali samo dobar, ni u cemu odlican. Snage za tu kubikazu nema nesto mnogo, kocnice sasvim prosecne, potrosnja prosecna... kvalitet ne dovodim u pitanje.

Ne znam zasto se ovde Africa i Transalp smatraju 'otelovljenjem Hrista'...

U poredjenju sa velikom vecinom drugih motora iz iste kategorije, a da ne pominjem neke druge, Transalp losije lezi, losije koci, losije izgleda, vise trosi, tezi je... ko ne zahteva puno od motora, ne vozi ostro, imace samo reci hvale za transalpa, i sluzice ga celog zivota bez ijedne greske. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sad ce da me ne voli pola foruma kad ovo napisem.  ;D

 

Ubedljivo najdosadniji motor koji sam imao priliku da provozam (doduse 2003 godiste, 650 verziju).

 

Svideo mi se far na njemu. Lepo svetli.

 

Sto se ostalog tice, kocnice nisu nesto, teziste nije neko, ciklistika takodje,  od agregata sam dosta vise ocekivao, al ne vuce nesto posebno.

 

Van puta ga i nisam isprobao, mozda gresim, ali rekao bih da je tek malo sposobniji od  "asfaltnih"  motora.

 

Sto se tice kvaliteta, i pretostavljam touring-a, nema greske, ali sve ostalo je prilicno mlako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Moje vidjenje je da TA i AT mozes vise "maltretirati nego bilo koji drugi motor, smatram da gaze i preko 150.000....Motor je radjen da te nikada ne ostavi.......ne zelim da uvredim nekoga ko npr vozi TDM-a ili recimo KLE-a.... smatram da za neke relativno male pare, bolje ne mozes dobiti....ovde ne vazi izreka koliko para - toliko muzike.......uostalom, cekam da se ukljuci jos ljudi koji voze TA......Prodato preko 180.000 ovih 600v....nista vise necu reci...Sto se Agregata tice, malo je "lenj" dok ne uleti u obrtaje... ali i dalje moze solidno da povuce......sto se kocenja tice ne dopadaju mi se on pre 97 sa 1 diskom napred, ovaj od 98`  do 00` je po meni prava stvar... Dobar za Touring, solidna zastita od vetra, nije za neki zesci offroad ali licno sam ga terao "malo zesce", jedina stvar sto je motor bas tezak za takve stvari.......tako da je bolje drzati se asfalta......sve u svemu ljudi HONDA JE TO :DDDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Ajde kad smo vec krenuli sa offovanjem da zaoffujem i ja,mada i nije bas skroz off (al' ga i napisa svaka mi cast)

Vozim Transalp-a '99 godiste i interesuje me da li ga vredi menjati za noviji model od 650?Da li se tim novijim modelom dobija nesto bolje osim lepsih plastika?Kad sam kupovao ovaj model zelja mi je bila ovaj od 650,ali nije bilo vremena $$$$.Sad sam sakupio nesto para pa nesto kontam da prodam ovaj moj i uzmem taj.E sad interesuje me ko je vozio oba modela da mi kaze da li taj od 650 vredi 800-1000 ili koliko vec evra vise?

Hvala unapred

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Vozim Transalp-a '99 godiste i interesuje me da li ga vredi menjati za noviji model od 650?

 

NE. Moje lično mišljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sto se tice TA ili AT, neka ti merilo bude cena polovnih motora u inostranstvu. Ima puno sajtova (ako ne znas, reci napisacemo ti), proveri kako se krecu cene motora iste kategorije, iste kubikaze, pa vidi.

 

Vozim Transalp-a '99 godiste i interesuje me da li ga vredi menjati za noviji model od 650?

 

I ja sam se lozio da ovoga MOGA ('98), menjam nekim mladjim,... ali osim pokazivaca za gorivo (koji je neprecizan, a nema slavinicu za rezervu), sedista koje je (cinimi se) malo sire, ravnog cepa na rezervoaru (bitno za tank torbu), automata za cetiri zmigavca, mozda jos par sitnica i TRI konja vise, shvatio sam da to i nije neka promena pa sam odustao i nemam problem sa tim. E sad mozda bih razmisljao o TA700, ali o tome u nekom drugom broju.  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja