Jump to content

Moto Zajednica

TRANSALP 600 98.god....i sta posle toga

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Drugari,kolege,bajkeri...imam neki zulj i dilemu...jako sam se zaljubio u svoj motor i izuzetno mi odgovara....e,sad o cemu se radi,mota mi se po glavi da se menjam za nekog fazera  ili mozda nesto slicno,da je u touring stilu,al nisam pametan sta da radim,odnosno da li uopste nesto da radim?

Imate li neki savet,sugestiju...bilo sta da mi kazete vezano za moju problematiku...nije mi o glavu,i nije mi hitno...pola mene mi govori da se manem corava posla,a druga polovina kaze da dok ne probam-necu ni znati...

Vozam se uglavnom sa suprugom i bitno mi je da eventualni sledeci motor zadovoljava te,neke potrebe...toliko...rad sam da cujem misljenja...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Jako malo ce ti motora pruziti zadovoljstvo sa suvozacicem kao sto to mogu enduro motori, pogotovo TA. Ovo ti je pod broj jedan.  A pod broj dva nisi napisao sta ti je zelja, kakav stil, snaga, naked, touring sa maskom, duze voznje, kratki izleti......sve to ima sta i kako a opet cu se vratiti da ti skoro sve to vec radi TA. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Jako malo ce ti motora pruziti zadovoljstvo sa suvozacicem kao sto to mogu enduro motori, pogotovo TA. Ovo ti je pod broj jedan.  A pod broj dva nisi napisao sta ti je zelja, kakav stil, snaga, naked, touring sa maskom, duze voznje, kratki izleti......sve to ima sta i kako a opet cu se vratiti da ti skoro sve to vec radi TA. pozz

 

Snaga do 100 konja,ccm-a do 750..od kratkih izleta do duzih voznji,touring sa maskom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

To sto pitas je vise stvar ukusa tj licnih nekih teznji. Ti najbolje znas sta bi voleo da vozis i tu tesko da neko moze da ti pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Afrika ili ne diraj nista ;) cbr f posle TA mislim da bi se ukocio posle prvih 100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Jako malo ce ti motora pruziti zadovoljstvo sa suvozacicem kao sto to mogu enduro motori, pogotovo TA. Ovo ti je pod broj jedan.  A pod broj dva nisi napisao sta ti je zelja, kakav stil, snaga, naked, touring sa maskom, duze voznje, kratki izleti......sve to ima sta i kako a opet cu se vratiti da ti skoro sve to vec radi TA. pozz

 

Snaga do 100 konja,ccm-a do 750..od kratkih izleta do duzih voznji,touring sa maskom...

U tom slucaju upravo ono sto svaki od nas TAovaca ili ATovaca i prizeljkuje.....Varadero koji je ipak 1000ccm ili BMW GS 1200 koji je logicno preko 1000 ccm. Oni su ti prevashodno za udobne i sigurne puteve van grada po mogucstvu sto duze relacije mada voze ljudi i po gradu sto ja licno ne preporucujem.

Druga varijanta ti moze biti neki od naked-a sa maskom npr Honda Hornet ili nova Aprilija Mana 850(ima od 2008), SUzuki Bandit 600-650. Pricam ti iz iskustva jer sam to vozio i ponasalo se prilicno udobno i zahvalno na izletima ali opet ne mozes da ocekujes enduro osecaj. Ispod ovoga nikako ne smes ici jer ovaj tip motora predstavlja donju granicu udobnosti. To je neko moje misljenje a savet je da poslusas predhodne postove i uzmes sta valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Prvo Afrika, pa onda Varadero.

 

Ili odmah neki BMW. Na kraju ćeš svakako završiti jašući njega ;D

 

Nemoja 2 puta da mu kazes covek vec ima 2 Bmw u garazi (ali auta) i samo ceka da ga neko podgovori,ali tesko da ce da nadje neki Bmw do 750cm

Komso vozi to jos ovu sezonu,a posle cemo da vidimo

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ostace trandza sigurno jos dosta vremena,nego cisto tako malo razmisljam naglas i volim da cujem tudja misljenja,pogotovu iskustva i preporuke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

druze na ovom forumu se takva pitanja ne postavljaju,jer sta god da pitas dobice odgovor afrika i bmw su najbolji. Da li je pitanje sta da kupis ili koje ulje da sipas,koje gume da stavis ili bilo sta drugo da pitas opet isti odgovor,AFRIKA I BMW.  Nekom igrom slucaja ovde su se skupili ljudi koji misle da su to najbolji motori i sve se svodi na njih i dizanje njihovih cena. Po meni a i mnogim ljudima koji nisu ovde na forumu postoje mnogo zahvalniji motori za manje pare. Najbolja varijanta ti je da napravis neki uzi izbor i onda lepo odes i probas motore za koje mislis da ti odgovaraju. Ne znam zasto ovde niko nije pomenu V-Strom...imas ga u varijantama od 650 i 1000ccm....mozes da ga nadjes na manje para nego sto ovde neki cene  i vise od 10godina starije afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

druze na ovom forumu se takva pitanja ne postavljaju,jer sta god da pitas dobice odgovor afrika i bmw su najbolji. Da li je pitanje sta da kupis ili koje ulje da sipas,koje gume da stavis ili bilo sta drugo da pitas opet isti odgovor,AFRIKA I BMW.  Nekom igrom slucaja ovde su se skupili ljudi koji misle da su to najbolji motori i sve se svodi na njih i dizanje njihovih cena. Po meni a i mnogim ljudima koji nisu ovde na forumu postoje mnogo zahvalniji motori za manje pare. Najbolja varijanta ti je da napravis neki uzi izbor i onda lepo odes i probas motore za koje mislis da ti odgovaraju. Ne znam zasto ovde niko nije pomenu V-Strom...imas ga u varijantama od 650 i 1000ccm....mozes da ga nadjes na manje para nego sto ovde neki cene  i vise od 10godina starije afrike.

Mali strom je isto sto i TA samo malo jaci i ne vidim razlog prelaska na njega. Da je bilo pitanje pre nego sto je uzeto Ta...tu bih se dvoumio u savetu da li TA ili Mali strom. A sto se tice velikog stroma, cini mi se da su se vlasnici zalili da nije onakav kakav su ocekivali i da je 650 mnogo bolje uradjen i zahvalniji(to je neko generalno misljenje sto moze opet da se ispita). Nisam vozio ni jedan ni drugi pa da mogu da stavim i svoje ime ispred teoreme.

 

A forum nije ispostava Centra S i Radulovica vec ima dosta ljudi koji su nasli zasto je HONDA honda i zasto je BMW bmw( bar kad je rec o ovakvim modelima i namenama) ali ce ti takodje veoma mali broj njih reci nesto mnogo lose o drugim modelima i proizvodjacima.

 

Ljudi moraju da shvate da postoji razlika zasto su neki modeli (visoko-serijskih proizvodjaca) skuplji od ostalih i da se ne placa samo ime. A ako se i placa delom ime i marka....to ime je nekako moralo da dodje na cenu zar ne?   

 

Izvinjavam se sto sam ovako malo zapoceo raspravu ali prosto sam vise puta citao slicne poruke i nisam se izjasnjavao po tom pitanju i sad je puklo  ;D ;D ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa druze i ja citam svaki dan o afrikama i bmw pa sam takodje pukao. Znam mnogo ljudi koji su se kleli u bmw a onda kad su ga prodali odahnuli i zahvalili se bogu samo kad je otisao. Nisam ja rekao da su to losi motori ali moje misljenje je da precenjeni. Probao sam par afrika i u najmanju ruku sam bio ravnodusan. Jednostavno ne znam zasto je ljudi toliko izdizu iznad ostalih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4701 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne znam koliko si motora do sada imao , ali kad jednom počneš da menjaš, predješ tu crtu onda će te teško koji motor zadovoljiti na duže staze ,počinje doživotna potraga !!

  Možda je najbolje da i dalje uživaš sa TA i mirno spavaš, što bi reko Čola, ja tu ništa nebi diro!!!  Pozdrav  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Nemoja 2 puta da mu kazes covek vec ima 2 Bmw u garazi (ali auta) i samo ceka da ga neko podgovori,ali tesko da ce da nadje neki Bmw do 750cm

 

:) ... i posle svega, BMW!

 

Nema do 750cc, ali može da bira između F800GS i 1200ADV.

Imao sam prilike da provozam F800 i mogu samo da kažem toliko da ću ga jednog dana posedovati. Cena mi je, za sada, nedostižna, ali kada je BMW pravio motor, kao da su mene pitali kakav treba da bude :) Fantastičan na asfaltu, izvrstan za lakši offroad koji obožavam, kočnice su mu značajno bolje nego na Africi (a ona ima sasvim dobre kočnice), snage ima poprilično više od Afrike.... Uporedjujem sa Afrikom, a samo sa njom realno i mogu jer nju i vozim.

 

F800 mi je super za naslednika Afrike, a 1200ADV mi se čini kao da je blži Varaderu. Teži motor, može na blaži offroad, ali će to Afrika i F800 mnogo lakše odraditi. 1200-.tka i Varadero su fenomenalni motori za mnooooooooogo kilometara, prvenstveno sa suvozačem i na asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

pa druze i ja citam svaki dan o afrikama i bmw pa sam takodje pukao. Znam mnogo ljudi koji su se kleli u bmw a onda kad su ga prodali odahnuli i zahvalili se bogu samo kad je otisao. Nisam ja rekao da su to losi motori ali moje misljenje je da precenjeni. Probao sam par afrika i u najmanju ruku sam bio ravnodusan. Jednostavno ne znam zasto je ljudi toliko izdizu iznad ostalih motora.

Afrika je mit koji zivi mada je ja licno ne bih vozio jer mi glomazna i ruzna dok mi je TA odmeren ali sa manjkom snage nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

e kad se svi ispricase da ti i ja nesto kazem...

vozio KLR650,Pegaso 650,Honda Shadow,TA650,ZX6R, i sada V-Strom 650...

Kad prodas TA i kad kupis drugi motor onda tek shvatis sta si izgubio.TA - nije ni lep,nije ni jak,nije ni sklon kvarovima...

Jednostavno taj kvalitet koji ti Transalp daje neces naci u Stromu-odgovorno tvrdim.Naci ces ga u Varaderu ali...Tesko i poslusno govedo koje nije za grad nikako.Africa Twin - super motor ali godine ga stigle,da je pod staklenim zvonom stajao mora imati i korozije i problematicnih delova.BMW je prica za sebe-lepa i skupa,ko moze taj i uziva.Ja bih rado vozio 1200GS ali sam nizak za njega.

Sad vozim Stroma a moj Transalp je kupio moj komsa dve kuce dalje od mene,ponekad opet uzmem TA i provozam se i mogu ti reci da se bolje na njemu osecam.Jednostavno je dobar i to je to.Strom je za nijansu jaci,al *ebes snagu kad je kocnica ko igracka (u odnosu na TA) i nikako da je prebolim.Sve sad nekako vagam prema Hondi i to je to.

Kupi ti novijeg TA,650 ili 700 i uzivaj ! Moj sledeci motor mislim da ce biti ili TA700 ili GS ako nadjem nacina da ga bezbedno zajasem ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

e kad se svi ispricase da ti i ja nesto kazem...

vozio KLR650,Pegaso 650,Honda Shadow,TA650,ZX6R, i sada V-Strom 650...

Kad prodas TA i kad kupis drugi motor onda tek shvatis sta si izgubio.TA - nije ni lep,nije ni jak,nije ni sklon kvarovima...

Jednostavno taj kvalitet koji ti Transalp daje neces naci u Stromu-odgovorno tvrdim.Naci ces ga u Varaderu ali...Tesko i poslusno govedo koje nije za grad nikako.Africa Twin - super motor ali godine ga stigle,da je pod staklenim zvonom stajao mora imati i korozije i problematicnih delova.BMW je prica za sebe-lepa i skupa,ko moze taj i uziva.Ja bih rado vozio 1200GS ali sam nizak za njega.

Sad vozim Stroma a moj Transalp je kupio moj komsa dve kuce dalje od mene,ponekad opet uzmem TA i provozam se i mogu ti reci da se bolje na njemu osecam.Jednostavno je dobar i to je to.Strom je za nijansu jaci,al *ebes snagu kad je kocnica ko igracka (u odnosu na TA) i nikako da je prebolim.Sve sad nekako vagam prema Hondi i to je to.

Kupi ti novijeg TA,650 ili 700 i uzivaj ! Moj sledeci motor mislim da ce biti ili TA700 ili GS ako nadjem nacina da ga bezbedno zajasem ;D

 

 

Snaga nista vise samo snaga :'( :'( :'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

E, i ja sam vozio TA 2003 god i jeste igracka....ali samo igracka!

 

Ne svidja mi se, nema tu borbe, nema eksplozije.....nema uzivanja. Sisao sam sa njega i ne bih zeleo nikada vise da se popnem na taj motor.

 

Dugo vec razmisljam da se vratim na singl-cylinder...mislim da je to motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja