Jump to content

Moto Zajednica

GPS: Nosaci GPS uredjaja

Recommended Posts

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ljudi ajde okacite jos neko home made resenje za GPS. Uskoro trebam da pravim nosac i za sada mi se mnogo vise svidja varijanta da mi GPS bude kod vizira a ne na volanu i da se okrece zajedno sa njim.

Za sada sam najblize ideji touratecha. Sipka koja ide do vizira i preklopni mehanizam za navigaciju. Ideja je da on bude od lima oblozen nekom gumom unutara.

 

Ako moze neko da napise prednosti polozaja GPS na kormanu vs GPS iznad satova kod vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ako moze neko da napise prednosti polozaja GPS na kormanu vs GPS iznad satova kod vizira.

Ja ne vidim prednosti vec samo nedostatke montaze na korman. Neko ce verovatno reci da manje odvlaci paznju. Ja bih rekao da je bezbednije jer se ne skrece pogled.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Izostavio sam rec mane u '' prednosti i mane...''. Moje je misljenje isto da je bolje da stoji kod vizira a ne na korman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ne ulazeci u stvar ukusa - sta je kome lepse, razlika u montiranju na volanu ili viziru je u vibraciji koja je na viziru mnogostruko veca (zavisi i od modela motora-skutera), sto moze da utice i na trajnost samog uredjaja, preglednost, pa i samu funkicionalnost(ako treba da nesto pritisnes na ekranu u toku voznje, a on trese), pa do ne daj boze otpadanja(mnogo je sigurnija veza na volanu od bilo kakvog nosaca na viziru, pogotovo vakuum)-(ne saginji se po njega),

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

evo kako sam ja to rijesio...

Napravio sam sipku koja se usarafi na postojece sarafe od vizira,nista buseno itd.

Volan je slobodan,nema vibracija,na najboljem mjestu za pogled,zasticen od kise,iako nema ni veze jer je vodonepropusan,idealno mjesto

btw,Touratech je mama

 

3HXXV_nosac.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Meni je bilo zgodnije na volanu jer mi je bilo predaleko da dohvatim do vizira na GS-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Možda ovako?....

IMG_3034.jpg

IMG_3030.jpg

IMG_3033.jpg

IMG_3034.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ne ulazeci u stvar ukusa - sta je kome lepse, razlika u montiranju na volanu ili viziru je u vibraciji koja je na viziru mnogostruko veca (zavisi i od modela motora-skutera), sto moze da utice i na trajnost samog uredjaja, preglednost, pa i samu funkicionalnost(ako treba da nesto pritisnes na ekranu u toku voznje, a on trese), pa do ne daj boze otpadanja(mnogo je sigurnija veza na volanu od bilo kakvog nosaca na viziru, pogotovo vakuum)-(ne saginji se po njega),

:zdravo:

Pitanje je bilo korman ili iznad satova kod vizira, a ne sam vizir. Vizir sigurno vise vibrira, ali korman opet vise vibrira nego maska iznad satova. Bar je tako kod Transalpa.

 

@bmw

Taj tvoj nosac je definitivno najbolje resen nosac za navigaciju na motoru koji sam ikad video. Nesto slicno bi trebalo da se proizvodi! Od kad ga videh prvi put pizdim sto ne mogu nesto slicno da uradim na svojoj masini i nijedna druga varijanta me ne zadovoljava jer mi je taj tvoj referenca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo mog rešenja. Sve je "montažno - demontažno". Nalazi se iza vizira, nakačen je na nosače vizira. Senilo je i zaštita da ga neko ne mazne

u prolazu. Jedina prepravka će biti u dištancerima sa strane. Urežem navoj u njih i matice ne trebaju. Imbus 5 i skineš ga za 10 sec.

 

F85DC3FC-EC2C-D646-8CB3-2E7315183168_thumb.jpg

 

B99CB210-A056-4146-9A58-920A029BCFA2_thumb.jpg

 

Ima i ceo postupak izrade (prosto k'o pasulj) pa ako treba - javi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

a ima i ovakvih stvari, kod nas! http://www.svezamob.rs/?p=drzaci ovi nosači na vakum jako dobro drže, nema rupe koja može da ih odlepi... ja držim moju GoPro kamericu zalepljenu na vizir, na rezervoaru i gde god ima ravnih površina... inače jako dobar sajt sa gomilom potrebnih stvarčica...

 

Nikako vakumski meni je posle 20 min stajanja u garazi na motoru sam otpao xD ,sreca pa nisam stavio telefon i poso negde jedna rupice i ode sve u k..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

ja sam to uzimao na ebay cijena kompleta jedan i po evro sve s postarinom

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ovi drzaci za korman se dobijaju uz sve lampice za bicikle (prednje ili zadnje) koje ne kostaju vise od 300 din u radnjama, ja kupio.

 

A imam i stari drzac mobilnih telefona za kola....spojio ta dva i ........ eureka.

 

Slikacu , da Vam pokazem, za 300din imam i stop svetlo za bajs :lol: .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Jel postoji neki nacin da se dodatno obezbedi Ram Mount osim onog odvrtaca sa kljucem. Naime kolko vidim moto mount za zumo 6xx ima fiksirane kablove tako da skidanje celog dela do kugle ne dolazi u obzir. Da li ste uopste culi da je neko nekome odvrnuo Ram mount da bi uzeo to + prazan moto mount zuma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hvala Bogu ne a to hoce li neko skinuti, niko ti ne garantuje a i da je osigurano skrsice ga ili napraviti stetu. Kod mene na motoru stoji samo armatura nosaca, ostalo je demontirano jer izgleda robustno i privlaci paznju. Da ne privlacim morone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Pa da mene brine posto kod zuma stoji ceo mount vezan kablovima da neki genije ne pomisli da je to navigacija :)... Iako i ovaj ram mount plus baza kosta oko 110e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

Evo kako izgleda moj nosac mobilnog tj navigacije za motor. Srafi se na centrali sraf sistemom kao tegic (vrlo lak za montiranje i demontiranje svega 5 sekundi). Nosac ima 2 zgloba koji se stezu i olabavljuju samo jednim srafom sto je extra. Posto je guma u centralnom srafu na trouglu ne prenose se vibracije skoro u opste. Vrlo je cvrst. Do duse ovo je slika od prosle godine ali sam u medjuvremenu nabavio duplo tanju futrolu, ovo je bila za navigaciju neku sad sam uzeo za mobilni i mnogo je lepse sa tim. Posto postoji opcija da se menja ugao i duzina ovog sistema odlicna je za koriscenje i kad ides na put pa imas tank torbu samo je izdignes iznad torbe i super se vidi, kad nema torbe samo spustis telefon koliko god moze i nije toliko upadljiv. Super stvar jedino nije da se ostavlja na motoru posto moze lako da se skine. Bar ja kad idem negde ubacim u ranac. Na poslednjoj slici se vidi kako deluje sa tom novijom tanjom fotrolom za mobilni i sa sistemom za kacenje.

post-1771-0-30578400-1390286364_thumb.jpg

post-1771-0-74290200-1390286372_thumb.jpg

post-1771-0-24155400-1390286381_thumb.jpg

post-1771-0-08544700-1390286391_thumb.jpg

post-1771-0-70747000-1390286833_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Evo kako izgleda moj nosac mobilnog tj navigacije za motor. Srafi se na centrali sraf sistemom kao tegic (vrlo lak za montiranje i demontiranje svega 5 sekundi). Nosac ima 2 zgloba koji se stezu i olabavljuju samo jednim srafom sto je extra. Posto je guma u centralnom srafu na trouglu ne prenose se vibracije skoro u opste. Vrlo je cvrst. Do duse ovo je slika od prosle godine ali sam u medjuvremenu nabavio duplo tanju futrolu, ovo je bila za navigaciju neku sad sam uzeo za mobilni i mnogo je lepse sa tim. Posto postoji opcija da se menja ugao i duzina ovog sistema odlicna je za koriscenje i kad ides na put pa imas tank torbu samo je izdignes iznad torbe i super se vidi, kad nema torbe samo spustis telefon koliko god moze i nije toliko upadljiv. Super stvar jedino nije da se ostavlja na motoru posto moze lako da se skine. Bar ja kad idem negde ubacim u ranac. Na poslednjoj slici se vidi kako deluje sa tom novijom tanjom fotrolom za mobilni i sa sistemom za kacenje.

Imas li neki link (kontakt) gde si kupio?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

Jel neko pokusao sa ovim od 800 dindzi.... vodootporan sa nosacem za guvernal bicikle ???

 

Ja sam i za GoPro kameru uzimao dodatak za biciklu i radio je odlicno na motoru.

 

http://www.symbolin.com/www/singleitem.php?id=1196

Pa to sam ja nakacio na ovaj nazovimo nosac, zadovoljan sam kako drzi, nisam pokusavao da proverim da li je stvarno vodootporan, mislim tako deluje ali ne verujem da je 100% vodonepropustan.

 

@dankan Sve sam porucio sa www.dx.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja