Jump to content

Moto Zajednica

XLV1000 Varadero i motorno ulje ...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Otkazao sam naručeni Motul 5100 i ipak nastavljam Motorexom. Kupio sam Motorex Top Speed 10/40 i sipaću ulje koje je bilo u motor od samog početka. Dobio sam uveravanja od majstora kome verujem da je to odlično ulje za moj motor, i što je bitno 100% original.  

Malo je skuplje ali neću da razmišljam a možda je i ovo presudilo:  

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=55987.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ko su dileri za Motorex ulja?? Postoji li neka prodavnica gde postoji veliki izbor tih ulja?

 

Gde si ti uzeo ulje?

 

dragane, dragane, obavešten si kao komšija iz Belanovice koji voli mačke.. ;D ;D ;D

 

http://www.centars.rs/motorexm.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ja sam kupio u "Centar S" servisno odeljenje u Boleču, Smederevski put 2a, tel. 011/806-2462 . Oni su i zastupnici Motorex-a

 

4 Litre Motorex-a Top Speed 4T  = 5000 din.

 

1 litra = 1250 din.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kad smo se vec dotakli ulja i u ovoj temi, da pitam za iskustva sa HC hidrokrekovanim uljima. Obico se prodaju po razlicitim cenama i brendovima a najlakse ih je raspoznati po mirisu i bolji, mirisu na preradjeno ulje (paljevinu) a boja im je braonkasta kao recimo dobro poznati vinjak. Evo bas danas sam uzeo 5L za auto 5w40 sm/cf norme, pise da je sinteticko. Pretpostavljam da je baza od preradjenog ulja a aditivi i dodatci razni sinteticki. Brend je zaista no-name (Techno) a razlog je zato sto hocu da ga uporedim sa prethodnim Esso Ultron koje je duplo skuplje a istog mirisa i ukusa ;D. Naravno poredjenje ce biti svedeno samo na pracenje potrosnje, zaprljanosti i osluskivanje rada motora. Ima li neko iskustva sa tim jeftinim preradjenim uljima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Kad smo se vec dotakli ulja i u ovoj temi, da pitam za iskustva sa HC hidrokrekovanim uljima. Obico se prodaju po razlicitim cenama i brendovima a najlakse ih je raspoznati po mirisu i bolji, mirisu na preradjeno ulje (paljevinu) a boja im je braonkasta kao recimo dobro poznati vinjak. Evo bas danas sam uzeo 5L za auto 5w40 sm/cf norme, pise da je sinteticko. Pretpostavljam da je baza od preradjenog ulja a aditivi i dodatci razni sinteticki. Brend je zaista no-name (Techno) a razlog je zato sto hocu da ga uporedim sa prethodnim Esso Ultron koje je duplo skuplje a istog mirisa i ukusa ;D. Naravno poredjenje ce biti svedeno samo na pracenje potrosnje, zaprljanosti i osluskivanje rada motora. Ima li neko iskustva sa tim jeftinim preradjenim uljima?

 

HC ili MC ulja ne smrde na paljevinu i nisu reciklirana, a postoje reciklirana ulja koja se nude na tržištu, ali nisu ni blizu po kvaliteti HC/MC uljima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

OK, ja sam cuo od prijatelja koji je tehnolog, da se ta reciklirana takodje krekuju da im se ubacuje vodonik radi ne znam cega...dodaju aditivi, fitriraju itd. Ali u praksi sta znaci nisu ni blizu kvalitetu HC/MC ulja, Moj auto je sporohodna masina 2L , vozi se u proseku na 2500 do 3000 obrtaja, kapiram da mu ne treba mnogo. Ako su ta reciklirana ulja losa da li treba samo smanjiti interval zamene na recimo 5000 hiljada ili ih uopste ne koristiti. Koliko vidim na kantici stoji vw505.00 i recimo mb229.3.

MAda ako se tako gleda, ako sa duplo skupljim uljem vrsim zamenu na 10kkm a ovim na 5kkm onda sam na istom >:(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Da oživimo temu. Da li neko pouzdano zna ko je u Srbiji Generalni zastupnik Motul ulja ? Kad kupim i sipam da budem 100% siguran da nije falš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što, ne umeš da ukucaš na "Google"? Generalni uvoznik i distributer je MASS.

 

Nije Motul jedino ulje, imaš bar 5 drugih brendova koji su možda i jednako dobri za manji novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nisam, nego možda post zvuči rogobatno. Motul je u top 3 što se ulja tiče samo što su ponekad i x3 sa cenama :D Jednim delom cene kupuješ ulje a drugim delom prodaju duševni mir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA
On 11.2.2022. at 13:32, drmilan_ je napisao:

Sto si takav @Alekre? Lepo covek pitao, i ja bi pre pitao ovde nego na googlu jer tamo izbaci milion jednu stvar, a mozda ga bas i google doveo ovde u ovu temu.:)

Ajde ti dežurni filozofe, ukucaj u Google i pokaži mi šta ti je sve izbacio na prvoj strani. 

Promenio član Bobanfox

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 2/11/2022 at 12:16 PM, Bobanfox said:

Da oživimo temu. Da li neko pouzdano zna ko je u Srbiji Generalni zastupnik Motul ulja ? Kad kupim i sipam da budem 100% siguran da nije falš.

Ja sam ga pre nedelju dana, zajedno sa ostalim potrosnim delovima za servis, porucio iz Louis-a. 

 

Dodao bih da sam jednom u Varadera sipao Castrol GP i secam se da mi se nije dopalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja