Jump to content

Moto Zajednica

XLV1000 Varadero i motorno ulje ...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Prošle godine su mi u Varadera 1000 u nov motor na prvih 1000 kilometara ii na prvom servisu sipali  "Motorex" Top Speed 10W/40 full sintetikuu. U pitanju je Hondin servis u Boleču. Sada nakon 6500 kilometara, ja sam na debeli minimum, ulje mi je tačno na nivou minimuma. Pojeo je kilo ulja za to vreme i meni se čini da to ulje nije dobro za taj motor. Opet ubeđujem sebe, valjda oni iz servisa znaju šta je dobro za tu mašinu. Posle razmišljam, Top Speed, trkački motor na slici, full sintetika, zar to nije za motore sa većim brojem obrtaja i za R mašine.

 

Da li neko može objasni zašto je toliko potrošio. Dobio sam informaciju da je bolje da u motor sad sipam "Motul"  5100 polu-sintetiku 10W/40 jer već moram da menjam ulje na tu kilometražu.

 

Dajte neki savet, komentar, ja baš nisam stručan i neznam šta je nabolje da uradim

post-672-12879091816507_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Prošle godine su mi u Varadera 1000 u nov motor na prvih 1000 kilometara ii na prvom servisu sipali  "Motorex" Top Speed 10W/40 full sintetikuu. U pitanju je Hondin servis u Boleču. Sada nakon 6500 kilometara, ja sam na debeli minimum, ulje mi je tačno na nivou minimuma. Pojeo je kilo ulja za to vreme i meni se čini da to ulje nije dobro za taj motor. Opet ubeđujem sebe, valjda oni iz servisa znaju šta je dobro za tu mašinu. Posle razmišljam, Top Speed, trkački motor na slici, full sintetika, zar to nije za motore sa većim brojem obrtaja i za R mašine.

 

Da li neko može objasni zašto je toliko potrošio. Dobio sam informaciju da je bolje da u motor sad sipam "Motul"  5100 polu-sintetiku 10W/40 jer već moram da menjam ulje na tu kilometražu.

 

Dajte neki savet, komentar, ja baš nisam stručan i neznam šta je nabolje da uradim

 

Hayabusa nije trkački motor :P

 

Preporuka: Silkolene COMP4 15w-50

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

sipali su ti motorex zato što ga i distribuiraju, a sintetiku verovatno zato što je i najskuplja.. ;D

 

ja sam 0 - 33.500km na motulu 5100 i sve ok. ne primećujem da nešto potroši od zamene do zamene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Sipali full sintetiku u nov motor? Pa to su totalni debili. To se ne sipa ni kod R-ova. Prvih 1000 km se mašina razrađuje.

A sam si napisao koje je ulje za tvoj motor-polusintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

to ulje sto je na slici nije full sintetika a sto je zanimljivo nije ni polusintetika :)...uzimao sam to ulje od distributera prosle godine dok sam ga prodava i po njegovim recima kaze da je to 80% sinteticko ulje...trazio tada po internetu i naisao na isti podatak....motorex ima jos dva ulja u ponudi ima bas polu sintetiku i full sintetiku...dve godine koristim to koje si pokazao i prezadovoljna sam...uopste sam jako zadovoljan motorexom....full sintetiku i jeste najbolje sipati u nov motor a ne u motor koji je presao 20-30.000 + kilometara...  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

m900@

Ok, Hayabusa nije za trke ali je svakako više sportski motor nego Varadero, još ubacili i trkačku zastavu, pa naziv Top Speed, vidi se na šta aludiraju,  na motore sa velikim obtrajima, a Varadero vrti na 8800 maximum.

 

 

Pratim vaše odgovore, i u sve većoj konfuziji sam šta je sad bolje, jer Vam se odgovori totalno razlikuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Druže, filozofija oko ulja je veća nego filozofija jel bolja plava ili smedja riba....i svako misli da je njegovo mišljenje ono pravo. Samo mu sipaj novo ulje i menjaj ga na vreme i nemaš nikakve brige, a koje je marke i koje gradacije ti na tom motoru neće praviti veliku razliku, samo što će po mom mišljenju i iskustvu full sintetika npr.5w40  više da isparava na našim letnjim uslovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Druže, filozofija oko ulja je veća nego filozofija jel bolja plava ili smedja riba....i svako misli da je njegovo mišljenje ono pravo. Samo mu sipaj novo ulje i menjaj ga na vreme i nemaš nikakve brige, a koje je marke i koje gradacije ti na tom motoru neće praviti veliku razliku, samo što će po mom mišljenju i iskustvu full sintetika npr.5w40  više da isparava na našim letnjim uslovima. 

 

To i ja mislim, bitno ti je samo da ne mesas sintetiku i mineralna, sto puno trosi to je normalno, po hondinom uputstvu je normalno do 1L na 1000km, a i treba vremena da se karike ulegnu fino u stublinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

U Hondinom servisnom uputstvu preporučuju SAE 10/30W što znači da se toga čak ne pridržavaju i u ovlašćenom servisu čim su mi sipali 10/40W

 

Ne mogu da čekam, motor mi stoji, ne vozim se, sezona na izmaku, naručio sam Motul 5100 - 10/40W  to ću da sipam i završena priča

 

Nadam se da neće da prolupa sa tim uljem  ;D

post-672-12879091988256_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Dok je Motul original neće prolupati  ;D

 

a kako da znam da li je original ?  :)

 

a kako da znamo da li je bilo koje drugo orginal? kupi kod proverenog dilera i miran si !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

m900@

 

Pratim vaše odgovore, i u sve većoj konfuziji sam šta je sad bolje, jer Vam se odgovori totalno razlikuju

 

Pojasni malo šta se to totalno razlikuje i dali se razlikuje od drugih ili od mene samog ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

m900@

 

Pratim vaše odgovore, i u sve većoj konfuziji sam šta je sad bolje, jer Vam se odgovori totalno razlikuju

 

Pojasni malo šta se to totalno razlikuje i dali se razlikuje od drugih ili od mene samog ?

 

konkretno na odgovore, da u nov motor samo debili sipaju sintetiku a odmah zatim sledi odgovor da je u nov motor najbolje sipati sintetiku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Potraži malo po stranim forumima i vedećeš da za prvih 1000 km to jest za razradu mašine sipa se mineralno ulje.

A sad šta je, tu je. Izabrao si pravo ulje, pa ćeš videti. Samo da nije falš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Potraži malo po stranim forumima i vedećeš da za prvih 1000 km to jest za razradu mašine sipa se mineralno ulje.

A sad šta je, tu je. Izabrao si pravo ulje, pa ćeš videti. Samo da nije falš.

 

možda se ne razumemo, ja sam prvi put menjao ulje u servisu na 1000 kilometara, e sad šta je bilo u motoru prvih hiljadu kilometara to stvarno nemam pojma, to je sipano u samoj fabrici. Ja pričam za zamenu ulja nakon prvih 1000 km a ti od 0 do 1000 km  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Pa ako proizvodjac preporucuje 10w30 zasto odstupati od toga. Nov ti je motor, zazori su fabricki a ti sipas gusce ulje nego sto je predvidjeno. Ne zalazim sad u krajnje specifikacije svakog pojedinacnog ulja ali po meni, treba se pridrzavati preporuka proizvodjaca.  Ulja vece viskoznosti, moze ali ako je pregurao 100-150kkm. Ako hoces bolje ulje sipaj 5w30, kontorlisi redovno nivo ulja, pridzavaj se intervala zamene i uzivaj u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

E onda je to druga stvar. U prvom postu piše u nov motor i nakon 1000 km. Ali svakako za tvoj motor koji ne ide u tako

visoke obrtaje samo polusintetika. Čak ona sličica na polusintetičkom ulju ti sve govori. Nacrtan motor tipa Varadero, V-strom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Dok je Motul original neće prolupati  ;D

 

a kako da znam da li je original ?  :)

Pa ako ne prolupa - original je. ;D

 

 

 

Vise puta je pisano na ovu temu. Sipaj i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

m900@

 

Pratim vaše odgovore, i u sve većoj konfuziji sam šta je sad bolje, jer Vam se odgovori totalno razlikuju

 

Pojasni malo šta se to totalno razlikuje i dali se razlikuje od drugih ili od mene samog ?

 

konkretno na odgovore, da u nov motor samo debili sipaju sintetiku a odmah zatim sledi odgovor da je u nov motor najbolje sipati sintetiku ;)

 

Mislim da to totalno nema veze sa mojim postovima, a mislio sam da si pratio i moje postove u drugim temama sa problematikom ulja, pa me zanima gdje tamo nešto nije jasno.

Naime pišem isključivo sa aspekta struke i nemože biti dvosmislenih zaključaka već samo onako kako mora biti i kako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Pa ako proizvodjac preporucuje 10w30 zasto odstupati od toga.

 

to pitanje treba postaviti gospodi iz "Centra S" iz Boleča

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

m900@

 

Pratim vaše odgovore, i u sve većoj konfuziji sam šta je sad bolje, jer Vam se odgovori totalno razlikuju

 

Pojasni malo šta se to totalno razlikuje i dali se razlikuje od drugih ili od mene samog ?

 

konkretno na odgovore, da u nov motor samo debili sipaju sintetiku a odmah zatim sledi odgovor da je u nov motor najbolje sipati sintetiku ;)

 

Mislim da to totalno nema veze sa mojim postovima, a mislio sam da si pratio i moje postove u drugim temama sa problematikom ulja, pa me zanima gdje tamo nešto nije jasno.

Naime pišem isključivo sa aspekta struke i nemože biti dvosmislenih zaključaka već samo onako kako mora biti i kako je.

 

nema veze sa tvojim postovima, već na postove forumaša "cavailir" i "donmarkoni" o prvom servisu i sipanju full sintetike jer im se odgovori suštinski razlikuju ali i to smo rešili  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja