Jump to content

Moto Zajednica

Тешка несрећа код Краљева - погинули младић и девојка из Београда

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: far away

U kuriru je izasao bas potresan  :'( clanak.

STRASNO :'( :'( :'(

???ZASTO??? :'(

da,da evo linka i pogledajte samo komentare traze da se zabrani voznja motora..ooooo Boze

 

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/sahrana-umesto-svadbe-45625.php

 

ps Marija i Mare pocivajte u miru i da su vam shiroki putevi nebeski

 

Ostavila sam komentar na  kuriru pod imenom Maca,sramota je sta tamo ljudi pisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Slazem se da bi trebalo otici na mesto nesrece i postaviti vence i zapaliti svece.

 

@spettacollo: Zasto bi postavljali obelezje BJB-a? Bolje da se organizujemo da napravimo(kupimo) neku tablu sa nekim natpisom vezano za bezbednost motociklista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Strasno!!! I dalje sam pod utiskom nesrece ... Ova tragedija po ko zna koji put slikovito prikazuje stanje nacije i njen prosecan IQ.Imbecil od novinara sa terminom "zakucali", budaletina koja bi da zabrani i ukine motocikliste,samozvani "vestaci", mediji.. ..to su isti ti profili kao i pijana stoka za volanom kamiona koja je i ubila ovo dvoje mladih ljudi ... Zato, kushuj stoko bezrepa kada nemas nista pametno da kazes!!!!  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Da malo pojasnim ovu ideju oko posete mestu nesreće, a i da postavim početnu tačku oko eventualnih dogovora. Samu ideju je dao kolega na Markovoj sahrani, kome sam na svoju žalost i sramotu zaboravio ime, znam da vozio CBR-ku. To je bio njegov spontani odgovor na moj komentar koji sam dao kada smo krenuli sa sahrane i videli da napolju život teče svojim tokom, a koji je glasio: kao da ništa nije ni bilo. Siguran sam da smo svi u sebi rekli da Marka i Mariju nećemo zaboraviti, da ćemo im opet posetiti grob, ali život ume na čudne načine da nas odvuče na drugu stranu. Ovaj predlog mi je zvučao kao dobar način da ih sigurno ne zaboravimo. Ukoliko budemo znali tačno mesto nesreće mislim da nema šanse da tuda prođemo a ne stanemo i njih se setimo.

 

Kao što rekoh, ovo je samo početni predlog. Ukoliko urednici smatraju da ovo treba nastaviti na nekom drugom mestu, molim da prebace post i otvore temu gde treba.

 

To mi je palo na pamet, za plocu se naravno slazem, ali bi pametnije...... kao sto si vec rekao......da napravimo posebnu temu za takvu organizaciju.

 

Crni flor ne skidam do daljneg  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Da malo pojasnim ovu ideju oko posete mestu nesreće, a i da postavim početnu tačku oko eventualnih dogovora. Samu ideju je dao kolega na Markovoj sahrani, kome sam na svoju žalost i sramotu zaboravio ime, znam da vozio CBR-ku. To je bio njegov spontani odgovor na moj komentar koji sam dao kada smo krenuli sa sahrane i videli da napolju život teče svojim tokom, a koji je glasio: kao da ništa nije ni bilo. Siguran sam da smo svi u sebi rekli da Marka i Mariju nećemo zaboraviti, da ćemo im opet posetiti grob, ali život ume na čudne načine da nas odvuče na drugu stranu. Ovaj predlog mi je zvučao kao dobar način da ih sigurno ne zaboravimo. Ukoliko budemo znali tačno mesto nesreće mislim da nema šanse da tuda prođemo a ne stanemo i njih se setimo.

Dalje, nntomov predlog sa spomen pločom je sasvim OK, s tim što treba videti da li same porodice žele to da urade ili možda jednostavno ne žele da bilo gde stoji takva ploča. I ne samo to, šta god da se dogovorimo moramo da proverimo sa porodicama da li se oni slažu, ili imaju neku sugestiju i tsl. Što se tajminga tiče, bilo na 40 dana bilo ranije, može kada god se dogovorimo, samo da imamo na umu da mnogo ne odlažemo da nam se plan ne izjalovi.

Što se samog obeležja tiče, kao što rekoh i ne mora ploča, može bilo šta, mogu i dva velika BJB logoa na steni na samoj krivini. Naravno, ako gazde nemaju ništa protiv korišćenja logoa u te svrhe.

Kao što rekoh, ovo je samo početni predlog. Ukoliko urednici smatraju da ovo treba nastaviti na nekom drugom mestu, molim da prebace post i otvore temu gde treba.

 

Naravno da bi se sve radilo u dogovoru sa roditeljima. To je samo predlog, a kako gde i da li , to je na ostalima da se resi i dogovori. Takodje i ostalo, tj da li ce biti mermerna ploca, da li ce biti  30x30 ili 50x30 ili ce biti neki natpis sa porukom vozacima , da li ce biti postavljen logo BJB-a, to su sve stvari o kojima ce se vec odluciti kako dolikuje ovom nasem sastajalistu i verujem da ce se naci odlicno resenje.  I kao sto opet rece nas uvazeni kolega spettacollo, ako je potrebno da se otvori druga tema neka se  postavi  link da bi se preusmerili svi oni koji su dosli da izjave saucesce , a eventualno ne procitaju za ovu inicijativu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Da malo pojasnim ovu ideju oko posete mestu nesreće, a i da postavim početnu tačku oko eventualnih dogovora. Samu ideju je dao kolega na Markovoj sahrani, kome sam na svoju žalost i sramotu zaboravio ime, znam da vozio CBR-ku. To je bio njegov spontani odgovor na moj komentar koji sam dao kada smo krenuli sa sahrane i videli da napolju život teče svojim tokom, a koji je glasio: kao da ništa nije ni bilo. Siguran sam da smo svi u sebi rekli da Marka i Mariju nećemo zaboraviti, da ćemo im opet posetiti grob, ali život ume na čudne načine da nas odvuče na drugu stranu. Ovaj predlog mi je zvučao kao dobar način da ih sigurno ne zaboravimo. Ukoliko budemo znali tačno mesto nesreće mislim da nema šanse da tuda prođemo a ne stanemo i njih se setimo.

Dalje, nntomov predlog sa spomen pločom je sasvim OK, s tim što treba videti da li same porodice žele to da urade ili možda jednostavno ne žele da bilo gde stoji takva ploča. I ne samo to, šta god da se dogovorimo moramo da proverimo sa porodicama da li se oni slažu, ili imaju neku sugestiju i tsl. Što se tajminga tiče, bilo na 40 dana bilo ranije, može kada god se dogovorimo, samo da imamo na umu da mnogo ne odlažemo da nam se plan ne izjalovi.

Što se samog obeležja tiče, kao što rekoh i ne mora ploča, može bilo šta, mogu i dva velika BJB logoa na steni na samoj krivini. Naravno, ako gazde nemaju ništa protiv korišćenja logoa u te svrhe.

Kao što rekoh, ovo je samo početni predlog. Ukoliko urednici smatraju da ovo treba nastaviti na nekom drugom mestu, molim da prebace post i otvore temu gde treba.

 

Naravno da bi se sve radilo u dogovoru sa roditeljima. To je samo predlog, a kako gde i da li , to je na ostalima da se resi i dogovori. Takodje i ostalo, tj da li ce biti mermerna ploca, da li ce biti  30x30 ili 50x30 ili ce biti neki natpis sa porukom vozacima , da li ce biti postavljen logo BJB-a, to su sve stvari o kojima ce se vec odluciti kako dolikuje ovom nasem sastajalistu i verujem da ce se naci odlicno resenje.  I kao sto opet rece nas uvazeni kolega spettacollo, ako je potrebno da se otvori druga tema neka se  postavi  link da bi se preusmerili svi oni koji su dosli da izjave saucesce , a eventualno ne procitaju za ovu inicijativu.

 

I ja mislim da bi bilo dobro otvoriti novu temu povodom gore pokrenute inicijative. Ali da to uradi nekog od admina i da je odmah ucini ''lepljivom'', ili kako se vec kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Ideja  jeste lepa i slažem se u potpunosti, ali što se tiče spomen ploče treba imati na umu ovo

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:223125-Drum-bez-krajputasa

Ovo je kao što vidite stari članak, i novi zakon je već stupio na snagu, naravno po tom pitanju se ne radi ništa, ali ko zna kada će "ovima gore" da padne na pamet da sprovedu neku akciju sprovođenja zakona...bilo bi jako bolno da njihovi najbliži dobiju nekakvo rešenje o uklanjanju ili šta već...ili ne daj bože neku kaznu zbog spomen ploče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Kod mene u Obrenovcu vec vise od 50 godina postoji Acina krivina, i pobodena viljuska sa kormanom motora na kome je stradao, uz malu plocu. Vec su jednom pokusali da je uklone, prilikom rekonstrukcije puta. Zakon je zakon. Tuzno je sto postoje razlozi da se takva obelezja postavljaju pored puteva. Ali mene ona uvek opominju, kad god ih vidim. Bilbordi i svetlece reklame pored puta zakonodavcima nisu smetala. Mozda moze da se smisli i nesto drugo, sto nece moci da potpadne pod zakonom predvidjenu klasifikaciju. Ali, da li je red da ovde nastavimo da razgovaramo o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

A šta mislite da umesto ploče skupimo pare i da na par bilborda pre i posle mesta nesreće iduće leto  postavimo bilborde koji će obaveštavati vozače automobila da malo obrate pažnju na 2 točka???

 

Mislim da bi i pokojnici pre glasali za takve akcije nego za tužne ploče koje svake godine obidje samo najuža rodbina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Moжда ће звућати чудно али шта мислите о споменику на коме би био мотор са момком и девојком, негде на ибарској не неком проширењу. Где би ми направили пар клупица и место да људи могу да одморе (или га једноставно направити где све то већ постоји) и посветити га свим палим мотористима ....Онда то не би била плоча крај пута или спомен плоча коју би могли уколонити. Место би могли редовно посећивати и одржавати.... верујем  да је јако скупо али исто тако верујм да би се паре нашле већ негде....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

:'(  :'(  :'(  :'(

SVAKI PUT KAD POMISLIM NA MARKA KRENU MI SUZE......IDEALNO STVORENJE......MOJ "SEF BIVSI" , SVAKI PUT JE UMEO DA ME ISKRITIKUJE A ISTOVREMENO DA SE NASMEJE STO GA TAKO ZOVEM......UZASNO SAM PONOSNA STO SAM POZNAVALA NEKOG KAO STO JE ON...... :'( :'( :'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Saucesce porodici,rodbini i prijateljima.

Nisam poznavao pokojne kolege ali sam se strašno potresao.Tuga.

Neka vas andjeli čuvaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Sad se vratih sa mora i citam ovo i kad sam pogledao putopis koji je napisao, video sam da je to decko koji nas je svake godine slikao u skoli. Ove je bas bio na fazeru i ja sam pokusavao da ga nabedim da ga proda. Velika steta. Saucesce porodici i prijateljima! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja