Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

+1

 

Sto se tice sijalica, Osramove sam uzeo preko eBay-a od nekih Engleza, a LED ovde kod mene prodaju par za 10 evra ovih najacih, a ima i jeftinije, moze vec od 200-300 dinara po komadu da se nabavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Pa i ja kontam da je najbolje drzati se fabrike, ali cisto da cujem necije iskustvo ako je bilo ko to radio. Mislil sam da si uspeo da nadjes ovde, pa reko da vidim gde.. Gledao sam juce na ebay samo me mrzi da cekam.. Za koliko ti je stigla sijalica?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ma isplati se, jeftinije je, meni proslo bez carine, a cekao sam mozda 10-15 dana, jer ide mnogo brze kad se salje iz Britanije i generalno evropskih zemalja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ja sam napravio najgotivniju poziciju, ovakva tamno orange zica svetleca obmotana oko fara unutra i probija tamno orange svetlo po ivicama, izmedju fara i maske, mozda imam neku sliku negde mozda ne :) , totalno ql je bilo...
http://www.kupujemprodajem.com/svetleca-zica-5m-17220622-oglas.htm?filter_id=20550191
svetleca zica... ova na k/p je u plavoj boji...
A inicijalno sam hteo da mi to bude umesto one LED Diode od alarma ali nije moglo jer malo struje dolazi na onu LED preslabo za svetlecu zicu, moralo se prepravlja dosta toga i da se budzi tako da ta ideja nikad nije ni realizovana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Jel nekome  motor trosio  10 L na 100 km?  Meni se javio taj problem .. vec 2 puta sipam i neveruijem ... nacin voznje nisam menjao  a zna da mi trozi  oko 4.5 L. Jos jedna stvar koju sam primetio je da  rub oko auspuha je  crn. i zna nekada da mi padne ler  ako je motor hladan . Svakako mu  za dan 2 radim servis pa ako  znate na sta da obratim paznju. i sta  dovodi do tolike potrosnje. Svaki savet dobro dosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Nista nije dirano niti skidano. Tek cu sada da ga skinem zbog filtera za vazduh. Presao sam 5000 km od kako sam ga kupio i sada mi je kilometraza tacno na 25k meni se cini da na toj kilometrazi treba svasta nesto da se radi, kako fabrika kaze. Malo pre mi jedan mehanicar rece da ne sagoreva svo gorivo zato na auspuh izlazi crni dim.Kontam da je filter za vazduh katastrofa. To cu tek da vidim. Samo da nije nesto oko elektonike jer ni sam neznam sta svega tu ima kamoli adekvatnog majstora u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Momci i dalje na prodaju zadnji blatobran, nisam ga slikao ali ako hoce neko slikacu. Cena ce biti smesna, po dogovoru naravno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 k5

Gde ima da se nadje sediste za er6n i koliko kosta, ne treba mi fabricko nego kao versys-ovo ili nesto tako slicno, da bude bolje za suvozaca od ovog fabrickog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Boban sedista bg ili stiv dizajn nis. 50-80 e kosta da se sredi sediste, nalik na bagsterovo ili po tvojoj zelji. Ja sam sredio moje kod stiva 55 e je bilo . Mnogo udobnij i za tebe i suvozaca i vise nema onog bola u jajima :lol:  Ili jednostavno bagsterovo 300-400e + da kupis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

e da samo za tvoj model i er6f tog godista se pasu sedista, za versysa i nove modele nije isto sediste, lici ali nije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Od januara nisam bio u zemlji i danas probao da upalim motor koji je bio u grejanoj garazi ali kad pritisnem prekidac samo stekce (klikce) nece da upali. Valjda je akumulator ?

 

Koliko kosta akumulator nov i da.li se uopste moze dopuniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

@B.S , jeste to je akumulator. Trebalo bi da moze da se dopuni, osim ako nije bas crko. Mada msm da je bolje kupiti nov svakako. Ne secam se tacne cene akumulatora, ali recimo da je oko 4-5k. Ja sam za moj motor kupio u Motoghost-u pre 3god i jos sljaka  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

S obzirom na to da sam povredio koleno ko za k**** bas sad kada je vreme prelepo za voznju, uzeo malo da sredjujem hladjenje. Pustao mi je na dihtungu kucista termostata, pa sam resio da rastavim kompletan rashladni sistem.

 

To se pokazalo kao dobra odluka, jer je neki najlon/ostatak najlonske kese bio u ventilatou, pa sam ga rastavio i sredio sve. Sada me boli koleno da bih ugradio, tako da cu morati neki drugi dan :/

 

 

hladnjak_zpsavm3rgyu.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

nije 4-5k meni prosle god kad crko stator rekli vise cenu neku oko 9-10k..... I dopunjuje se. Pazi samo ako je gel akumulator on se ne dopunjuje , ako je klasicni dopuni mu destilovanu vodu i ostavi otvorene cepove dok je na punjacu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

ljudi, vidim da je pisano o cimanju motora na nizim obrtajima ali ipak da pitam jos jednom kako i sta, naime imam kawu er6n 2007 godiste i primetio sam da cima na nizim obrtajima kada hocu da uravnotezim gas, kada kazem nize obrtaje mislim 3 - 3.5 hilj rpm. kako resiti i u cemu je problem ? prvo sam mislio da su svecice problem al isam citao tu da ljudi pricaju i o prljavim injectorima. svecice su u njemu original iridiumske a motor je presao 27 000 km ne verujem da ih treba menjati ? 

 

ako su injectori problem koje sredstvo preporucujete a da ne ostetim nista u motoru :) nisam strucan bas pa bih voleo misljenja sugestije kako ovo resiti.

 

da napomenem motor pali redovno, i na leru radi perfect. ali cimanja ima na nizim obrtajima to je sigurno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

wyns ljubicasto na Nis-ovoj pumpi imas oko 700-800 dinara. Mislim da je kolega spomenuo da moze da bude i do sonde ako je prljava..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ja sam ih menjao na dan kada sam uzeo motor, sto je bilo oko 19-20 hiljada km. Po uputstvu kazu da treba da se menjaju na 12.000 km :)

 

Servisni%20interval_zpsge4bwb42.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ja sam ih menjao na dan kada sam uzeo motor, sto je bilo oko 19-20 hiljada km. Po uputstvu kazu da treba da se menjaju na 12.000 km :)

 

Servisni%20interval_zpsge4bwb42.jpg

 

thanks, koje si stavio ? iridijumske ili obicne ? i kako ti ide sa obicnim ako si te stavljao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Originalne NGK CR9EIA-9 su iridijumske i kada sam trazio da li ima neka bolja varijanta/alternativa dosao sam do zakljucka da ne treba nista da se gleda osim originalnih NGK, tako da sam ih uzeo.

 

Rezime: Mema poente da se eksperimentise kada su NGK CR9EIA-9 fabricka ugradnja, a uz to nisu ni posebno skupe cca. 1250 din po komadu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja