Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Treca slika, ono u cosku iznad tt-a :jee4::jee3: jos uvek ja ne mogu da se odvojim od R-a a ono u cosku se cini kao dobar cbr.

 

@bokilic sigurno nekom odavde trebaju, ne bi bilo lose da ubacis sliku a cena na pp koga intaresuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Pa na pp da ne bi ispalo da je oglas,reklama( i da ces da zaradis ``silne pare na teret foruma``) i bilo izbrisano od strane administratora, znas kakva je politika foruma.

 

Inace lep TT.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Ljudi, jel zna neko nesto vise o "TERRA MODENA 198"? Osim sto izgleda, po meni, najbolje od svih SM, na papiru ima ludacke performanse a svakako ima ludacku cenu, a niko ga ne pominje... Jel u opste vredan pomena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

FMX i SMC a evo i jednog rasnog sm motora :lol:post-13054-0-00452100-1355341658_thumb.jpg

Nema snagu i siroke zajebane gume ali sit se sa njim navozah.

 

ee,pa to mi recii..posto trazim motor od 125 ccm do 1100e,vidjao sam par komada,samo ih sad nema..jel su prestali da se proizvode?ima delova kod nas,i gde moze da se nabavi motor,ima neko ko uvozi pa prodaje?kakav je motor ovako,kakve su kocnice,veshanje,zvuk? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

@lasko Motor nije los, vecina delova na njemu nema veze sa Tomosom, felne su italijanske, masina je kao na ybr125\xtx125, plastike su preuzete od yamahe yz125 1997. Mnoogo je mali potrosac. Sto se tice zvuka, na njemu je bio Race ada, super se cuo. Kocnice su solidne, prednja iznad proseka za ovakav motor a zadnja sasvim solidna. USD napred a pozadi problem :( da bi se stelovao amortizer zadnji, mora se skidati sa motora i tako skinutog nas dvojica smo ga jedva nastelovali da valja. Naravno ne sa alatom predvidjenim za to, jer nije mogao da ga pipne, vec sa papagajkama od metar. Sve u svemu bolji je od quingqui 125\200 modela i sasvim solidan 4t motor. kada ga kupis izgleda prilicno jeftino ali kada se ulozi, dobija se bas lep motorcic.Do 90 vuce lepo, a preko 95 ne prelazi na ravnom.Sada je u vlasnistvu clana sa foruma Voja95 on mu je stavio far od ktm-a i jos dosta toga estetski ulepsao.post-13054-0-06583700-1355346437_thumb.jpgpost-13054-0-85613800-1355346356_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

@lasko Motor nije los, vecina delova na njemu nema veze sa Tomosom, felne su italijanske, masina je kao na ybr125\xtx125, plastike su preuzete od yamahe yz125 1997. Mnoogo je mali potrosac. Sto se tice zvuka, na njemu je bio Race ada, super se cuo. Kocnice su solidne, prednja iznad proseka za ovakav motor a zadnja sasvim solidna. USD napred a pozadi problem :(da bi se stelovao amortizer zadnji, mora se skidati sa motora i tako skinutog nas dvojica smo ga jedva nastelovali da valja. Naravno ne sa alatom predvidjenim za to, jer nije mogao da ga pipne, vec sa papagajkama od metar. Sve u svemu bolji je od quingqui 125\200 modela i sasvim solidan 4t motor. kada ga kupis izgleda prilicno jeftino ali kada se ulozi, dobija se bas lep motorcic.Do 90 vuce lepo, a preko 95 ne prelazi na ravnom.Sada je u vlasnistvu clana sa foruma Voja95 on mu je stavio far od ktm-a i jos dosta toga estetski ulepsao.post-13054-0-06583700-1355346437_thumb.jpgpost-13054-0-85613800-1355346356_thumb.jpg

 

Mozda bi pomoglo da se rastereti zadnji kraj podizanjem uvis, time se smanji pritisak opruge

i lakse vrsi podesavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

a jel se tomos sm i dalje proizvodi?jel bi mogao jos nekako da se pojaca?neki k&n,drugi karburator?da li bi mogao da se pojaca nekako preko ventila(izvinjavam se sto sam glup,ne razumem se u 4t bas toliko :) ) ...

pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

a jel se tomos sm i dalje proizvodi?jel bi mogao jos nekako da se pojaca?neki k&n,drugi karburator?da li bi mogao da se pojaca nekako preko ventila(izvinjavam se sto sam glup,ne razumem se u 4t bas toliko :) ) ...

pozdrav :zdravo:

Ne proizvodi se vise koliko ja znam, moze da se pojaca, to je uvek opcija ali koliko se isplati stvarno ne znam.Ide sasvim dobro i bez pojacavanja, ja sam iskreno vise vremena provodio na njemu nego na gsxr600, nekako je bio motor za svaki dan, do ortaka, do prodavnice...mali potrosac, odrzavanje litar ulja i jedna svecica. Kada sam ga kupovao razmisljao sam izmdju nejega i Husqvarne sm125 2000god. Vozen je u apsolutno svim vremenskim uslovima i nikada nije zakazao ili se pokvario.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mislim da je taj TOMOS SM idealan za prve korake... i cenom, i kvalitetom i troskovima odrzavanja!!!

Ja sam ga samo gledao, agregat proverena prica.... pun POGODAK!!!!

 

PLUS veliki PLUS mala potrosnja!!!

 

StefiVa ako si se igrao sa prenosima, prenesi neko iskustvo ovde!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Mislim da je taj TOMOS SM idealan za prve korake... i cenom, i kvalitetom i troskovima odrzavanja!!!

Ja sam ga samo gledao, agregat proverena prica.... pun POGODAK!!!!

 

PLUS veliki PLUS mala potrosnja!!!

 

StefiVa ako si se igrao sa prenosima, prenesi neko iskustvo ovde!!!

 

pa neznam,mozda on,mozda sachs x road,ili neka prerada 2t,ali tesko da ce da bude prerada zbog love...

eeee,daaa...sa kojim prenosom najbolje ide,mislim,da ne ide previse sporo,a da ima dovoljno snage,koji je taman? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Mislim da je taj TOMOS SM idealan za prve korake... i cenom, i kvalitetom i troskovima odrzavanja!!!

Ja sam ga samo gledao, agregat proverena prica.... pun POGODAK!!!!

 

PLUS veliki PLUS mala potrosnja!!!

 

StefiVa ako si se igrao sa prenosima, prenesi neko iskustvo ovde!!!

 

pa neznam,mozda on,mozda sachs x road,ili neka prerada 2t,ali tesko da ce da bude prerada zbog love...

eeee,daaa...sa kojim prenosom najbolje ide,mislim,da ne ide previse sporo,a da ima dovoljno snage,koji je taman? :zdravo:

Nisam se igrao sa prenosima, pa od prilike najbolja je kombinacija za njega je ona na njemu, mada ako bi izvukao malo vise snage iz njega mogao bi da stavis i veci. Sto se tice sach x road, ja ga ne bih uzeo iz razloga: Nema USD vile,sa alu felnama je tezi nego 125ice sa zicanim, izduvna grana ide ispod motora i tesko da ces moci da sidjes niz neku vecu podzidu,stepenik. Isto glupo resenje je uradjeno na xt660x a o Ktm 690 duke3 da ne pricam, on ne moze ni na malo veci ivicnjak da se popne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Pa dobro KTM duke 3 nije bas klasican SM, isto kao i na primer dorsduro. Imaju talijani neko ime za takve motore ali ne mogu ga se setim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

neverujem da je sachs toliko nizak...gde dohvati on dohvatice i svaki enduro od 125...

e jedino je glupo sto je auspuh ispod,mogli su da rese to sa strane ili sta ja znam...ali za njegovu namenu ja mislim da nema gde ni da dohvati :stabre:

pazi ivicnjake i tako to mora da pretrci bez problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Pa dobro KTM duke 3 nije bas klasican SM, isto kao i na primer dorsduro. Imaju talijani neko ime za takve motore ali ne mogu ga se setim

Sve su to "strada" motocikli.

Ali isti 'talijani imaju i VOR :moto3:

06_vor_smrc570.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja