Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Tema je OK, naravno da uvek ima NEsuglasica, ali FORUM za to i sluzi... Ovde je poenta u druzenju, razmeni iskustva i pomoci... Licno nemam SM sada, to znaci da nemam mesta u rubrici?? Naravno da imam... i to isto kao i onaj koji ga nikada nije imao!! Predpostavka

kad je zasao u temu i resio da napise neku rec zanima ga ili voli SM!!!

Volim da pogledam svaku preradu, sliku, iskustvo sa voznje... ako mogu dam savet!!!

Rad sam i da pokazemo ponesto, uvek ima neko ko zeli nesto da nauci... i JA stalno ucim,

skupljam iskustva. Da li vozim na prednjem, zadnjem ili srednjem tocku je iskljucivo moja

stvar, kako na to gleda publika na ulici je njihova stvar, vozim za sebe i zbog sebe!!!!

Naravno trudim se da odaberem vreme i mesto... sa MIN rizikom prvenstveno za mene, pa onda i druge...

 

P.S. mislim da majstor kvarisa je odavno trebao da promeni NICK u majtor prepravisa!

:jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

PH SUPERMOTO BELICA mislim 2005 ili cak 2008 ??

fabricka HUSQVARNA SM610 sa DOT gumama

 

P.S. pre ce biti 08 jer je motor bio 06 .. :)

post-132-0-09349600-1355073654_thumb.jpg

Promenio član rboban

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Da li mozes da mi kazes sta znaci DOT guma ?

posto nema rbobana, ja cu da pojasnim-DOT gume je broj koji oznacava nedelju i godinu proizvodnje gume. npr DOT 1209- znaci 12 nedelja 2008 godine.

 

Pod dojmom DOT sam mislio na gume koje su homologirane za ulicnu voznju,

DOT (Department Of Transportation), znaci ne TRKACKE... :takoje:

 

P.S. naravno pricao o oznakama datuma proizvodnje je ispravna

 

Hvala ! I ako mozes da mi kazes kako se zove ta guma koju koriste Tomosi posto su te dimenzije i za moj motor ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Gume su ContiTwist SM imas link:

 

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/motorcycle/themes/motorcycletires/supermoto/twist_sm/twistsm_en.html

 

Imas u dve smese, SPORT ti je meksa, bolje drzi ali i krace traje...

 

A uvoznika imas u NS, da ga NE raklamiram... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Inace pisao sam vec negde o razlikama izmedju sportskih guma za obicne i SM motore:

 

Da ponovim NAJvaznije:

 

- sportske su namenjene za motore sa dosta vecom i tezinom i snagom

- samim time teze ce se UGREJATI na SM motoru

- SM je predvidjena za upotrebu sa unutrasnjom (iako pise i njoj TUBELESS) tanje su zice i lakse se deformise...

...

 

Naravno moze i obicna a ne SM da se dobro vozi, ali je bolje.... Nazalost vreme

u nas je takvo da retko ko i vozi nove, a kamoli bira.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Gume su ContiTwist SM imas link:

 

http://www.conti-onl...twistsm_en.html

 

Imas u dve smese, SPORT ti je meksa, bolje drzi ali i krace traje...

 

A uvoznika imas u NS, da ga NE raklamiram... :zdravo:

 

Hvala za sve ovo. Nasao sam uvoznika i videcu da ih nabavim za leto ( cak su i jeftinije od trenutnih Pirellijevih )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

e,rbobane,posto vidim da si vozio husky-a sm610,jel si vozio ktm-a lc4 640 sm?i,ako jesi,koji je po tebi bolji? :zdravo:

 

Vozio vise puta jesam, ali nisam ga posedovao...NAJbolji drug ga je imao tad i bilo je da li da kupim LC4 od njega ili 610SM... pa sam dosta testirao... Taj LC4 agregat nikada mi nije jasan bio.... TRESE kao lud, jos vise me zbunjuje sto je to navodno za ulicu... nejasno mi je i to da npr. EXC trese tri puta manje, a takmicarski je.. Po meni je HUSKI mnogo bolji motor u svim segmentima... manja tezina, upravljivost, LC4 je mozdca malo i jaci

po nekom osecaju vuce... Reperi su se promenili kad su izbacili 690, gde su sredili te proklete vibracije i povecali znatno snagu... HUSKI ima novi agregat 630 koj NAZALOST jos nisam probao, ali koliko mogu da provalim

na slikama izgleda kao iz 510... ( povecane kubikaze). ZA te dve godine koliko sam vozio SM610 nisam imao ni jedan kvar, a ima i jos jedan u obrenovcu ovde koji je promenio dva vlasnika i jos se vozi bez problema... moj je promenio dva vlasnika posle mene... mislim da se vratio u BG ponovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

sm 610 je laksi za 9 kg cini mi se od lc4,znam da je za off to jako bitno i oseti se narocito kad krene na stranu,u blatu i to...ne znam kako se kod sm-a to oseti to na asfaltu,znam da nije drasticna razlika ali me zanima da li se ipak oseti na klizanju u krivini?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

To na slici je 610...

A to sa tezinom je za diskusiju, neki proizvodjaci daju suvu tezinu tkz. DRY-WIGHT kao podatak tezine, sto je suludo po meni, naravno da ga neces voziti suvog vec sa uljima, rashladnom tecnosti i gorivom... KTM je problematican i u davanjima podataka o snazi, ili je ne deklarisu ili daju podatak za zatvoreni tj. hologirani model...

A tu rezliku sam prvenstveno rekao iz mog osecaja u voznji, a kolika je realna razlika u tezini ne znam, iskopace vec neko ovde ko ima vremena... Inace za primer kad sam smrsao 10kg, popravio sam vreme za 2 sec... :nanana: tako da to ispade NAJbolji tuning!!!!!! Trenutno sam u guzvi nekoj pa odgovaram zbrda-zdola ali se nadam da ce te pohvatati sta mislim....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

e,rbobane,posto vidim da si vozio husky-a sm610,jel si vozio ktm-a lc4 640 sm?i,ako jesi,koji je po tebi bolji? :zdravo:

 

Vozio vise puta jesam, ali nisam ga posedovao...NAJbolji drug ga je imao tad i bilo je da li da kupim LC4 od njega ili 610SM... pa sam dosta testirao... Taj LC4 agregat nikada mi nije jasan bio.... TRESE kao lud, jos vise me zbunjuje sto je to navodno za ulicu... nejasno mi je i to da npr. EXC trese tri puta manje, a takmicarski je.. Po meni je HUSKI mnogo bolji motor u svim segmentima... manja tezina, upravljivost, LC4 je mozdca malo i jaci

po nekom osecaju vuce... Reperi su se promenili kad su izbacili 690, gde su sredili te proklete vibracije i povecali znatno snagu... HUSKI ima novi agregat 630 koj NAZALOST jos nisam probao, ali koliko mogu da provalim

na slikama izgleda kao iz 510... ( povecane kubikaze). ZA te dve godine koliko sam vozio SM610 nisam imao ni jedan kvar, a ima i jos jedan u obrenovcu ovde koji je promenio dva vlasnika i jos se vozi bez problema... moj je promenio dva vlasnika posle mene... mislim da se vratio u BG ponovo.

Prvi put da cujem pozitivne komentare u vezi kvarova na sm610. Moj drugar ga je kupio novog na sajmu pre 2 godine, redovno je odrzavan i znao je da izda, od tad je promenio 2 vlasnika i ista prica, stalno po servisima. Sto se tice LC4, nista bolja stuacija, takodje bolesljiv motor. Sto se tice okretnosti i upravljivosti to je na strani sm610, dosta je manji, vizuelno je u odnosu na lc4 kao motor od 125ccm. Lc4 ima dosta vise snage, jednom recju brutalan motor. Ni jedan ni drugi nisu losi, samo su razliciti.

 

 

Ne znam da li je pominjan u supermoto temi ali ako nije sramota, brutalan i ne prevazidjen

SxV550

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Vrhunski motor, doduše malo problematičan :)

Probao sam jedan sxv450, zamalo da ga kupim. To valja imati kao treći motor, za neko izdrkavanje na stazi pa i ako crkne nije šteta, spakuješ na prikolicu i kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja