Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

DT 125,RX125,KDX 125,KMX 125,CRM 125,TS125. Msm da je to to

EDIT:i posle nekog vreme skupis pare i kupis sm tockove

 

 

 

Inace svi od 125ccm 4t samo izgledaju kao SM, a sto se tice voznje nema veze sa SM, tako da na njima sm tockovi samo za pokazivanje sluze. Slicna star je i sa 2t ali ima izuzetaka kad od full crosa napravis sm, to vec lepo ide ali ne kosta 1000-1500e, vec puno vise.

 

Ovaj DEO mi nije NAJjasniji, kako to mislis da nemaju veze sa SM? Zato sto su slabi? Spori?

Pojasni malo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Jednostavno je vecina napravljena za rekreativnu voznju, pored toga sto imaju premalo snage imaju i smesne kocnice i ogibljenje, jedno je ciljano pravljen supermoto (koji ima na 125ccm preko 30ks) a sasvim drugo amaterska prerada starijeg motora od 9-10ks u sm, dodavanjem na njega felni 17 i to ne zicanih vec alu felni.

OVde nije bilo pitanje koji sm motor od 125ccm vec koji sm od 125 do 1100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Jednostavno je vecina napravljena za rekreativnu voznju, pored toga sto imaju premalo snage imaju i smesne kocnice i ogibljenje, jedno je ciljano pravljen supermoto (koji ima na 125ccm preko 30ks) a sasvim drugo amaterska prerada starijeg motora od 9-10ks u sm, dodavanjem na njega felni 17 i to ne zicanih vec alu felni.

OVde nije bilo pitanje koji sm motor od 125ccm vec koji sm od 125 do 1100e.

 

pa dobro,hvala vam na svemu,uzimam 99% 2t kao sto sam i do sad vozio,pa sad dal cu da imam para za preradu,dal necu,nemam pojma...ali ako ne budem imao,vozicu taj "hard enduro" koji budem kupio,najverovatnije tsr jedno 2 godine i posle nesto kao drz 400 sm...

pozdrav i hvala vam SVIMA jos jednom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Ne mora da pise brembo ili nisin da bi dobro kocilo ;) jeste da im ogibljenje nije vrhunsko Ali za stepenice je dovoljno

 

mora da se proba :):zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Al ste dosadni sa tim stepenicama. Verovatno da ces pet sest puta voziti po stepenicama i nikad vise. Ustvari mozes voziti samo niz stepenica ako je vise od 7-8 stepenika uz stepenice ( delje neces moci......) :staa: :staa: :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Sto se tice 125ccm imam iskustva samo sa takmicarskim kros motorima, imao sam ih dva, KTM 125 SX i KAWASAKI KX125, od ulicnih ENDURA davno YAMAHU DT125. Za voznju po ulici ako i preradis kros motor zaboravi... zbog mnogo razloga (prozvakano mnogo puta). Ali aj da ponovim najvaznije:

 

- ne mogucnost svetla,signalizacije i naravno registracije

- VELIKA potrosnja goriva i MAZIVA

- mala trajnost, pogotovo u SM voznji (gde SVAKO moze da tera PUN gas na pravcu, sto na terenu nije slucaj)

 

Od tih malih 4T navedenih gore imao sam priliku da pogledam i proucim XTX i Tomos SM,

koji mi se cine bas ok, sa prednosu naravno na YAMAHI. To sa sirinom gume NE treba da

te muci, sirina je adekvatna snazi ( zadnja guma je sira jer prenosi snagu na drum), a

motor sa UZIM gumama je AGILNIJI, LAKSE se obara, sto je NAJevidentnije u S krivinama...

Ti manji ako se ne varam imaju prednju gumu 110/17 i to je SASVIM upotrebljivo na transferu

tezine pred krivinu, jer kocenjem se tada tezina prenosi na prednji tocak i to je NAJtezi zadatak za prednju gumu.. (postoji jos jedna muka za prednju, o tome cemo ako udjemo posle u dublju pricu o tehnikama SM voznje) Ima cak verzija ODLICNIH SM guma za manje kubikaze, snage i tezine ... u dimenzijama napred 100, pozadi 130 koje se voze u TOMOS SM kupu u sloveniji... naravno DOT gume, sto ih cini pristupacnim i trajnim u ulicnoj voznji....

 

Da li mozes da mi kazes sta znaci DOT guma ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Al ste dosadni sa tim stepenicama. Verovatno da ces pet sest puta voziti po stepenicama i nikad vise. Ustvari mozes voziti samo niz stepenica ako je vise od 7-8 stepenika uz stepenice ( delje neces moci......) :staa: :staa: :staa:

Kako ko,niz stepenica(nisam brojao Ali kada budem prosao tuda dana brojacu) ja se spustam,a uz stepenice to je Malo zajebano Ali do 7-8 stepenika najvise posle je jako zajebano :D dosadni sa stepenicama?pa neko voli to neko ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

Posto si mlad neverujem da imas puno iskustva sa motorima a narocito ne sa sm :moto3:

Prvo treba dosta kilometara da pojedes da bi stigao do stepenica...evo cist primer...kada se penjes na stepenice jel mozes odmah sa provog stepenika da se popnes na 5-i?Naravno da ne...e pa tako i u zivotu,voznji motorom...polako stepenik po stepenik...korak po korak :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Posto si mlad neverujem da imas puno iskustva sa motorima a narocito ne sa sm :moto3:

Prvo treba dosta kilometara da pojedes da bi stigao do stepenica...evo cist primer...kada se penjes na stepenice jel mozes odmah sa provog stepenika da se popnes na 5-i?Naravno da ne...e pa tako i u zivotu,voznji motorom...polako stepenik po stepenik...korak po korak :zdravo:

 

 

vozim 5 godina motore,1,5 godinu sam vozio ctx-a,nisam silazio sa njega,pa bt-a,skuter 150ccm i tako...nije nesto puno iskustva ali siguran sam u sebe i znam da mogu da vozim motor od 20-25 konja...

a sa SM motorima nemam iskustva uopste,ali ih obozavam i ako ih nisam vozio...ali kad bih ga provozao siguran sam da bi bio jos vise vezan za sm...pa korak po korak i idem...4x motor od 50ccm,2x skuter(jedan 125,jedan 150ccm),1x 80ccm(ctx),sad 125 ccm,idem polako i znam sta zelim,mislim,kad bi sad imao 1500e ne bi odugovlacio nego bi odmah radio neku prepravku,naravno u SUPERMOTO...

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

a ljudi kakav je KLX300?msm vidm ne pise nista o njemu na netu,odrzavanje itd nema nista O.o

 

moja preporuka,wr250x ili drz400 sm..to je to! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

e,sto se tice prepravke,gledao sam na Leboncoin,to je francuski sajt za oglase raznorazne i nasao sam dosta Zicanih sm felni sa sve diskovima do 150e...ima ih puno do 150e zicanih.Nzm kakve su te felne posto su uglavnom sve sa raznoraznih Derbi-ja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Da li mozes da mi kazes sta znaci DOT guma ?

posto nema rbobana, ja cu da pojasnim-DOT gume je broj koji oznacava nedelju i godinu proizvodnje gume. npr DOT 1209- znaci 12 nedelja 2008 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

posto nema rbobana, ja cu da pojasnim-DOT gume je broj koji oznacava nedelju i godinu proizvodnje gume. npr DOT 1209- znaci 12 nedelja 2008 godine.

valjda 12 nedelja 2009 godine? :lol::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja