Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

e,da vas pitam,koji je bolji za supermoto voznju?mislim koji ima bolju ciklistiku,FMX ili XTX?FMX je dosta jeftiniji pa zato pitam

XTX je definitivno ozbiljniji od FMX-a. FMX ima vazdusno hladjenje, desava se da se pregreje, cajger mu je analogni. A i slabiji je od XTX-a. Jedina prednost su mu usd vile i mislim da je laksi.

 

A i jedan i drugi su daleko od ozbiljnog supermoto-a ali i takodje dovoljno dobri da zadovolje potrebe nekog ko nije profesionalac.

 

@Chris 95-Moguce je ograniciti snagu motoru i takav motor registrovati ali samo uz odradjen atest, do sada je moglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Pa ako je to. Moguce onda bolje da uzmem Tatin thundercat da s ogranici snaga i imam motor koji poznajem znam sta je sve radjeno na njemu i ko nov je,à supermoto pa stace mi sachs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

Pa ako je to. Moguce onda bolje da uzmem Tatin thundercat da s ogranici snaga i imam motor koji poznajem znam sta je sve radjeno na njemu i ko nov je,à supermoto pa stace mi sachs

 

 

 

 

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Nzm meni je drz nekako mali ok sto je registracije jeftinija Ali registracija i ne igra neku ulogu,vise mi se svidja FMX. I msm da ce to biti moj izbor,jest da da drz ima 48 konja i digitalni sat Ali za Malo kesa kupim koso i eto resenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Nzm meni je drz nekako mali ok sto je registracije jeftinija Ali registracija i ne igra neku ulogu,vise mi se svidja FMX. I msm da ce to biti moj izbor,jest da da drz ima 48 konja i digitalni sat Ali za Malo kesa kupim koso i eto resenja

 

koliko sam se nacitao,savetujem ti da ne kupujes fmx.-a,nego uzmi drz-a i cepaj samo njega,bez R-ova i tako to...bice ti dovoljan samo drz...ili uzmi pa za manje para preradi motor u sm,da ti ne bude mali kao drz i da bude kakav ti god hoces...uzmes za 2000e motor i za 1500 bogami,mislim da mozes da ga lepo sredis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

to o cemu ti pricas je cist sminkeraj! DRZ ima vodeno hladjenje i nije u uopste tako mali kao sto izgleda... Al ako ti je stalo vise do estetike onda uzmi fmx.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

koliko ja vidim i po stranim forumima mnogi savetuje da se uzme FMX kao traje vise i lepsi sve to stoji ne kazem da je drz los Ali i nema ga po oglasima,à te prerade pa ne bih bas da kupujem felne viljuske pa kod majstora à ako se ne menja viljuska bice previse mekano,kazes Motor za 2000+1500 à za 2500 fmx sa malom KM,i sto mi ne savetujes FMX?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Nzm meni je drz nekako mali ok sto je registracije jeftinija Ali registracija i ne igra neku ulogu,vise mi se svidja FMX. I msm da ce to biti moj izbor,jest da da drz ima 48 konja i digitalni sat Ali za Malo kesa kupim koso i eto resenja

Veruj mi nije lako ugraditi kosso na FMX, ja sam sa drugarom radio, posto ima analogni cajger koji radi na sajlu, a na zicanoj felni nema mesta gde bi se postavili magneti pomocu kojih meri brzinu pa je morala i busilica da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

DRZ ima i u supermoto varijanti ali za te pare koje traze za njega mozes vec da uzmes KTM a tebi KTM ne bi odgovarao zbog konjaze. Zato nemoj bacati pare za nesto sto se tesko prodaje kao sto je DRZ, kupi FMX ako vec kupujes i vozaj ga i uzivaj. Vadusar jeste ali ti nema sanse da ga toliko pritisnes da se pregreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

Nije bitan posto gledam u cajger jedini da vidéo da li je ostalo goriva ;)

 

uuuuuuuu jeeee...bajkeru,a ogranicenje,obrtaji nista to?1jezik.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Nije bitan posto gledam u cajger jedini da vidéo da li je ostalo goriva ;)

Pa na FMX imas slavinu i kad se ugasi ti prebacis na R i vozis. Bolje nego lampica :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

e da stefi sad me podseti kad si spomenuo rezervu...znam da nije tema ovde al usput,juce mi nestane corbe prvi put od kad imam motor,ja prebacim na rezervu on stane,ugasi se skroz...ja verglam on ni da makne?jel moguce da sa slavinom nesto nije kako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Moguce,sad Sam bas gledao ideju koju mi je lasko dao da se iz enduro pretvori u sm,ni to nije losa ideje i mogu da sredim Motor kako ja hocu Ali tu postoji jos jedna dilema koja je najbolja osnova za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Nalijes pun pre voznje i ako izdrzis da ga teras do zadnje kapi - onako kako se tera SM motor,onda si pravi profesionalac :care: ( nevidim svrhu pokazivaca nivoa goriva na rezervaru od 7 - 15 lit zapremine na SM i hard enduro )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

e da stefi sad me podseti kad si spomenuo rezervu...znam da nije tema ovde al usput,juce mi nestane corbe prvi put od kad imam motor,ja prebacim na rezervu on stane,ugasi se skroz...ja verglam on ni da makne?jel moguce da sa slavinom nesto nije kako treba?

Moguce da je do slavine, jesi li siguran da si je dobro okrenuo,a moguce da dobro ne zatvara pa ti vuce i gorivo iz rezerve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja