Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Treba samo kupiti motor u dobrom stanju ,najbolje nov ,odrzavanje za rekreativnu voznju nije uopste strasno ! Ulje vecina mijenja na 15 do 20 rh , godisnje rijetko ko prelazi vise od 100 ,120 rh to je 6 ,7 litara ulja ,toliko tacno potrosi i neki putni motor . Veci problem kod odrzavanja ovakvih motora (off road ,ne supermoto) su ceste izmjene lezajeva u tockovima (par puta godisnje) ,semeringa i ulja u viljuskama ,lanac i lancanici kod ekstremnije primjene se cesto mijenjaju i naravno gume .

Ko ne placa majstore ni generalno sredivanje motora nije bauk ,posle xxx radnih sati treba promijeniti klip (180 do 200e) lezajeve na radilici i bregastoj (150e) fazni lanac (70e)i jos nekih sitnica,ako ventili i cilindar nisu losi to je sve... Iskreno ja bih ga vozio i da se mijenja ulje na 2 rh i da je generalka svake godine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Treba samo kupiti motor u dobrom stanju ,najbolje nov ,odrzavanje za rekreativnu voznju nije uopste strasno ! Ulje vecina mijenja na 15 do 20 rh , godisnje rijetko ko prelazi vise od 100 ,120 rh to je 6 ,7 litara ulja ,toliko tacno potrosi i neki putni motor . Veci problem kod odrzavanja ovakvih motora (off road ,ne supermoto) su ceste izmjene lezajeva u tockovima (par puta godisnje) ,semeringa i ulja u viljuskama ,lanac i lancanici kod ekstremnije primjene se cesto mijenjaju i naravno gume .

Ko ne placa majstore ni generalno sredivanje motora nije bauk ,posle xxx radnih sati treba promijeniti klip (180 do 200e) lezajeve na radilici i bregastoj (150e) fazni lanac (70e)i jos nekih sitnica,ako ventili i cilindar nisu losi to je sve... Iskreno ja bih ga vozio i da se mijenja ulje na 2 rh i da je generalka svake godine :D

 

Nije problem menjati ulje na 15-20 sati, ali se tako od dobrog motora dobija los. Brze odlazi cementacija ne delovima i umesto da traje 10+ godina trajace 5-6. I onda kad ga treba prodati cvrc vencanica. I tako zbog ustede od 5-6 soma dindzi godisnje ide steta.

Inace kao sto enduro moze rekretivno da se vozi , moze i SM rekreativno da se vozi (znaci ne ono kuca poso, poso kuca nego bas SM voznja) i tad se nece redje menjati lezajevi, semerinzi, ulje u viljuskama, lanac lancanici... nego mozda i cesce.

Sto se 250ica tice SuperMint rece jok za SM i tu se slazem, ali za off su bar u nekoj mojoj kategoriji sposobnosti vise nego dovoljne, mozda cak i bolje nego 450ice, ako nista lakse su a isporucuju 30 i kusur konja. To da su za devojcice je brat Stevan objasnio na Erzbergu ostavivsi iza sebe gomilu 400ki i 500ki na yz250.

Poredjenje sa CBRkom mi uopst nije jasno kako je uradjeno jer su SM i taj F dva sveta koja osim dva tocka i cinjenice da postoji agregat nemaju drugih dodirnih tacaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

E ovako. Da se razumemo sto se ulja tice, ko vozi fulkros na stazi (zasta je inace i napravljen) moze da izsalta 5tu brzinu iskljucivo u retkim, jako retkim slucajevima, slabo gde je i u 4toj. Voze se druga treca uglavnom, dok se u SM (rekreativnoj ili svakodnevnoj nebitno) voznji vozi mnogo brze, cak do 150-160kmh (lancanik je u proseku 10% manji nazad)sto dodatno opterecuje masinu, te se delovi mnogo vise trose jer motor ima kratku suknju klipa i ne trpi gasiranje 4-5 kao u 1-2-3. Stoga zahteva cescu promenu ulja kod sm voznje. Prica tipa : "Mogu ja da se suzdrzim, vozicu ga 110-120-130" otpadaju odmah jer takav motor sam vuce ruku :)

Sto se GS-ovih komentara tice, ti si naveo da vozis exc, to je enduro koliko sam upucen, ja pricam o mx motoru, nezelim da zalazim dalje u tu temu jer se slabije razumem.

Sto se uporedjivanja CBR-Fa i 450MX-a tice, napisao sam samo da ne treba da misli da ce lako sa 450tkom kad je vozio 600, jer imam iskustva sa ljudima sa stavom : "STA JA VOZIM 750, STA MOZE TAJ 450, KO POLA MOG, LAKOCEMO S NJIM" i onda bude "U J***M TI ZIVOT KAKO OVO IDE"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Samo da pozdravim drugara Trax-a i da ga pohvalim što se opredelio za pravi put :)

 

Prodacu ti ja XTX-a kad budem kupio Dorsoduro 750 nekom ludom srećom :)

 

Slaba vajda nama stručnjacima od tih 2t i 4t mašina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Nije crno-narandzasti, crn motor, crna oprema :) Ja sam ga video par puta na zadnjem, al naj mi je bio u 29. novembra, znaci decko je lud :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1183 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Ako je Prestige, ne znam, ako je običan (crno-narandžasti), mislim da imam ideju :D Bio je na ovom forumu ranije.

 

Skoro sam siguran da nije crno-naradžasti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Evo kako izgleda motor koji bi ja voleo. Motor je prodat tako da nije reklama. Procitajte specifikacije delova :)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-CR-500af-SUPERMOTO-NOT-CRF-450-250-KTM-500-KX-RMZ-YZF-RR-APRILIA-SXV-SMR-/261089360837?pt=UK_Motorcycles&hash=item3cca237bc5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

u jbt ovaj xr SABIJA!!!

ja trenutno na dr-u imam gume za asfalt,s tim sto mi prednja nije 17 nego standard...

ozbiljno razmisljam na prolece da stavim zicane 17-ice.

ne znam samo dali zicane ili alu od nekog r-a?

e da i jos nesto...dajte mi savet sta jos moze da se nabudzi i dosteluje na njega da bude okoreli sm 3:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

zbicane felne... preskupo zaista, a po meni nista sem kozmetike ne dobijas, kad stavim

na papir, vise gubis... Livene felne = tubeless guma i sve prednosti iste, lakse odrzavanje,

peglanje itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kvarisa, kvarisa..... :staa2:

Zicane su zakon, skuplje jeste ali je to onda to ono pravo, udi po stepenicama, rupama i skokicima.... pije i livena ali dosta manje, jedina je prednost sto se LAKSE nabavlja i jeftinije je.... a NAZALOST to je uglavnom presudno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja