Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

Procitah temu od pocetka, vidim da ima raznih misljenja o SM. Ja imam Monnier Hondu CRF 450 2001god. sa orginalnim Hondinim felnama za SM a posedujem i orginal kros felne sa gumama. Razlika je prilikom montaze SM tockova, je da se ubacuju dodaci na kljestima od kocnica, posto su na ovim tockovima veci diskovi,i drugi zupcanici za prenos.

Licno od kad je posedujem presao svega 20 km. jer je jako neudoban za sedenje, sto se tice agregata to je prava raketa za voznju. Gore napisah Monnier Honda jer se tako vodi u papirima, to je firma koja proizvodi specijalne ramove za kros trke u Svajcarskoj, mnogo lakse od orginala i jedina koja izdaje atest za tako preradjene Hondine SM u Svici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

kako mislis neudobna za sedenje :stabre: . Pa ni ne treba da bude udobna....

Druze znam al po neki put treba spustiti dupe na sediste, :neznam: :neznam: inace nisam iz price ekstremnih vozaca valjda i godine malo utcu na sve to :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Za monnier sam cuo ali koliko sam razumeo oni rade prepravku u supermoto i prave statore.... nisam cuo da imaju laksi ram od fabrickog, jer je on maksimalno lak 99kg za motor od 450cc je dosta lagano. Inace rekao bih da bi STEPH znao najvise da kaze na temu supermoto crf-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Jok, TDM-ov mi je imao preveliku glavcinu... Ovaj put malo uza felna 3.5 od GSXF-a 750, prednja Ducati Monster, isto 3.5

 

Gume 120-150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Na originalnim tockovima stoje dve nove off-gume, one jednostavno cekaju da budu pravilno potrosene :) . Sto se tice

cene prerade, glavna stavka je kupiti tockove, troskovi prepravke su dosta manji... I naravno, pitanje je kolko daleko

hoces da ides... Ako vas interesuje, napisacu vam koko sve to ide, pa mozete pokusati i sami. Ovo je meni treca prepravka

i mislim da nije preterano komplikovano napraviti da se to kotrlja. E sad, ako zelite da to bude bas-bas dobro, ima tu

sitnica... Kako stoje stvari, u narednih par meseci ce se produkcija udvostruciti ;)

 

Evo dosadasnjih kreacija

 

30022_1428495949229_1137723601_1539858_5697970_n.jpg

 

i da ne poverujem, ali nemam komplet sliku drugostvorenog :)

 

421700_3266260492194_1137723601_3589819_1008311914_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Na originalnim tockovima stoje dve nove off-gume, one jednostavno cekaju da budu pravilno potrosene :) . Sto se tice

cene prerade, glavna stavka je kupiti tockove, troskovi prepravke su dosta manji... I naravno, pitanje je kolko daleko

hoces da ides... Ako vas interesuje, napisacu vam koko sve to ide, pa mozete pokusati i sami. Ovo je meni treca prepravka

i mislim da nije preterano komplikovano napraviti da se to kotrlja. E sad, ako zelite da to bude bas-bas dobro, ima tu

sitnica... Kako stoje stvari, u narednih par meseci ce se produkcija udvostruciti ;)

Pravis kvada od XR ?

:lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Svaki put se kanim da slikam, medjutim, nema tu mnogo sta za slikanje, a i kad su masne ruke... Samo

je sustina lepo meriti. Na oba para tockova, distance diskova i lancanika od sredine felne mora biti

ista! To naravno ako neko zeli da se tockovi lako i brzo menjaju. Kod prednjeg tocka je u sustini lako,

nadjes sredinu fabricke felne, izmeris koliko je udaljena od kraja caure i juris istu dimenziju na sm

felni. Drugi distancer je jednostavno popunjenje do pune dimenzije. Ako ide drugi disk, nosac celjusti

se namesta kako mora, bolje to, nego distancere pod disk stavljati... Na zadnjem tocku je dodatni posao

naci gd etreba da stoji lancanik, posto lanac mora u pravcu da bude, a sve ostalo, kao i na prednjem, tj

caura po caura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

a ja bas razmisljao da napravim neki odstojnik da udaljim malo lancanik od tocka posto mi na 150 gumi lanac cese gumu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

pazi, u sustini, par mm nije problem ako su prednji i zadnji lancanik van pravca. Drugar je radio jednog

KLX-a, znam da je tesno, ali mi se cini da bi 150 trebalo da prodje lagano... pre bi ceo tocak pomerio koji

milimetar desno nego sam lancanik (inace ni pomeranje tocka iz centra nije neki faul...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

e ovako sam nesto razmisljao, ako bih na ono sranje na koje se pricvrscuje zadnji lancanik prvo stavio podloske pa onda lancanik tako bih lancanik udaljio od gume za debljinu podloske, al me brine sto bih tako ono srefove izlozio uvijanju i vecem riziku da puknu. Pa bi idealno bilo kad bih mogao neki stari lancanik da obrusim(skinem zube i jos malo mesa da ne smeta glavnom lancaniku) i da njega iskoristim kao "distancer" ili ti podlosku. E sad me samo brine dal bi to bilo suvise odmaknuto od tocka, tj dal bi smetalo zbog pravca izmedju prednjeg i zadnjeg lancanika???

 

Nadam se da ste me bar pola razumeli sta sam hteo reci i pitati :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

upravo zato i pitam, podloske ako kupim ne mora da znaci da ce sve biti iste debljine, a i malo ce veci pritisak da trpe srafovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja