Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Ni jedan ni drugi nisu za duga putovanja, krstareća brzina im je mala i udobnost kod KTMa nije na zavidnom nivou,zaštita od vetra skoro da ne postoji, XT je 40 kila teži od KTMa i slabija je za 6-7 ks, rezervorai su im mali, KTM 10L, XT 15L

 

Za grad brda doline i krivine - KTM.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

aa, da li je moguce napraviti listu koji supermoto su sa kracim tim intervalom odrzavanja, a koji su sa normalnim...?

Ovo pitam posto mi je sledeci motor DEFINITIVNO supermoto, ali nisam toliko upucen u sve to. Opet sa druge strane nemam nameru da uzimam nesto sto cu morati da stelujem svake dve-tri nedelje (to me podseca na staru jawu.. fuj). No razlog je i nebitan, bilo bi lepo da znaju ljudi sta uopste da gledaju po oglasima, a meni je ovo prvi od kriterijuma, naravno posle cene! :D

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

kod onih starih 2t masina je to odrzavanje bilo malo specificnije (za hladno vreme druge dizne, drugacije stelovanje, masine 30ak sati ostrog rezima, jedan put moze da prodje samo sa klipom i karikam, posle mora kompletnije...) Kod novijih 4t mislim da je ta razlika neznatna. Jedino sto pojedine fabrike iz nekih njima poznatih razloga preporucuju servisiranje na 5k km, neki na 8k itd. Ipak ce na trajnost najvise uticati uslovi eksploatacije. To je neko moje misljenje, mozda lupetam :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

XTX je tezak i mekan za jedan super-moto, ali je udoban. Ako ga malo vise drndas procuka lezaj na radilici

 

Mnogo kilovata na jednom letećem ležaju...

 

Kod Ktm-a, konkretno kod 640 LC4, fabrika preporučuje štelovanje ventila na ladnoj mašini na svakih 6000 km.

 

+ Redovno održavanje, dva filtera za ulje, ulje, itd...

 

Mada u poredjenju sa 450 smr, mnogo je zahvalniji za održavanje!

 

Edit:

KTM 450 SMR

Valve adjustments once a month,

oil change every week and filter every other week,

piston at 100 hours or so,

oil the chain and air filter,

and the occasional plug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

aa, da li je moguce napraviti listu koji supermoto su sa kracim tim intervalom odrzavanja, a koji su sa normalnim...?

Ovo pitam posto mi je sledeci motor DEFINITIVNO supermoto, ali nisam toliko upucen u sve to. Opet sa druge strane nemam nameru da uzimam nesto sto cu morati da stelujem svake dve-tri nedelje (to me podseca na staru jawu.. fuj). No razlog je i nebitan, bilo bi lepo da znaju ljudi sta uopste da gledaju po oglasima, a meni je ovo prvi od kriterijuma, naravno posle cene! :D

 

pozdrav

Japanci se tipično održavaju na 5000km, a ventili na preko 10000km.

Evropa (ktm, husky, husa, aprilia) su uglavnom na 1000-2000km, sa ventilima svaki drugi servis.

fabrički sm motori sa malim održavanjem su suzuki drz400sm, yamaha wr250x, xtx660, klx250sf, honda crf230m.

Malo više održavanja traže KTM LC4 agregati i Husqvarna sm610, sm630.

Dosta održavanja traže race ready mašine - svi agregati 450ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Japanci se tipično održavaju na 5000km, a ventili na preko 10000km.

Evropa (ktm, husky, husa, aprilia) su uglavnom na 1000-2000km, sa ventilima svaki drugi servis.

fabrički sm motori sa malim održavanjem su suzuki drz400sm, yamaha wr250x, xtx660, klx250sf, honda crf230m.

Malo više održavanja traže KTM LC4 agregati i Husqvarna sm610, sm630.

Dosta održavanja traže race ready mašine - svi agregati 450ccm.

Ilajdža, daj malo dodatnih infoa konkretno za LC4, šta je pod "Malo više održavanja"? KTM je na 5000 servisni interval

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: N.Becej
  • Motocikl: /

Na snimku kazes da snimatelj vozi dr 650 sm...interesuje me od kojeg motora je stavljao felne..posto bih i ja mog hteo da pocnem da preradjujem u supermoto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

imam xtx od 2009 i ja sam prezadovoljan ...ipak je to soft supermoto! sto se tice pouzadnosti je daleko ispred svih nabrojanih evo sad jedan decko radi servis na 50000 posto pratim jednu xt temu ...niko nije imao ozbiljniji kvar ...

drugi motor koji bi uzeo mi ne moze zameniti udobnost xtx-a a pravio sam jednom i 1200km i ok mi je proslo...mana mu jeste tezina i mogla je biti mnogo bolja prednja vila ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Japanci se tipično održavaju na 5000km, a ventili na preko 10000km.

Evropa (ktm, husky, husa, aprilia) su uglavnom na 1000-2000km, sa ventilima svaki drugi servis.

fabrički sm motori sa malim održavanjem su suzuki drz400sm, yamaha wr250x, xtx660, klx250sf, honda crf230m.

Malo više održavanja traže KTM LC4 agregati i Husqvarna sm610, sm630.

Dosta održavanja traže race ready mašine - svi agregati 450ccm.

Ilajdža, daj malo dodatnih infoa konkretno za LC4, šta je pod "Malo više održavanja"? KTM je na 5000 servisni interval

 

LC4 je malo napregnutiji agregat u odnosu na japanske jednocilindraše.

Zahteva češće servise kako bi doživeo kilometražu japanaca koji sa 5000km servisnim intervalima traju duuuugo.

LC4 640 i 690 su kod KTM-a agregati sa najmanje održavanja, ali nisu japanci, što zbog materijala koji se u njima koriste (masa ima prednost nad trajnošću), što zbog snage izvučene iz agregata.

Performanse imaju cenu, a to je najčešće više održavanja. Pod ovim ne smatram kvarove, već preventivne servise (ulje, filteri, štelovanje ventila)

U poređenju sa DRZ agregatom LC4 zahteva više održavanja. Ne drastično, ali više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

XTX all the way :) ja sam seljak covek, volim da mi bude lepo i udobno :) mislim da je za grad best buy...

jeste tezak i to nikako ne sporim... al vremenom ojacas pa ti ruke budu lepo nabildovane a kazu ribe to vole :)

 

jeste mekan, ali se to da kolko tolko srediti progresivnim oprugama 100e :)

fabricki auspus 11kg, aftermarket oko 3-4 tu malo steses na kilazi :) ne punis pun tank eto jos koje kilo :D

stage 1 i stage 2 filteri vazduha da malo prodishe :)

 

istina da racunica na kraju bude :grr: :grr: kud ne uzeh odma dorsoduro... al aj sad necemo da sitnicarimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Pozdrav svima :moto3: IMam jedno pitanje za vas iskusne. Vozim sportak Hondu CBR 600 FS, pa sam razmisljao da predjem na supermoto. Citao sam dosta o tome i gledao razne klipove. ZApala mi je za oko Husqvarna 610 SM, pa me zanima vase misljenje o njoj. Kako se ponasa i kakva je udobnost i da li moze sa njom da se krene na otvoreni put tipa oko 200 km :D. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Ako će ti Husky biti drugi motor uz Hondu, onda ok. Inače, 600fs ne bi menjao ni za jedan sm, sem za 990 SMT =)

 

Za putešestvije najmanje treba dva cilindra osim ako nisi mazohista :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Eh bilo bi lepo kad bih mogao da priustim jos jedan motor ali jbg 0plac.gif Razmisljao sma ja i o 990 i Aprilii Dorsoduro 750 ali su trenutno preskupe za moj budzet, pa sam hteo da pitam misljenje za neki manji supermoto :) Ostacu na Hondi za sad, hvala na savetu :moto3: Verovatno bi se pokajao kad bih uzeo neki manji supermoto :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja