Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

podloske da ne budu sve iste debljine ??? druze ne znam u kojoj gvozdjari kupujes i ko radi te srafove ali to ne sme da se desi. Ja radim u italiji na proizvodnji srafova i nisi svestan kakve sraf i podloska sve kontrole kvaliteta prodju da bi izasle iz fabrike. kupi kvalitetan sraf bar 10.9 kvaliteta i podloske, obavezno neki loctite da se ne bi odrvtali i teraj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

sad gledam neku apriliu sa prozora , po sredini guma nova a sa strana poderana do kraja...ko god je vozi vozi je muski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Nece raditi sa podloskama. Lancanik, kao i disk, ne drze srafovi, nego trenje izmedju glavcine i lancanika (diska). Srafovi

samo obezbedjuju silu da to trenje bude dovoljno. Da ne ulazim sad u pricu o smicucim naponima, jednostavno, telo srafa ne

moze da izdrzi toliku silu, a povrsina dodira sa platnama se visestruko smanjuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Da onaj obod unutar lancanika drzi dosta kao na tocku od auta sto krug drzi centar a srafovi pritezu. Mada na nekim automobilima toga nema. Probaj pa ako pokida srafove pokidao je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

bas zbo tog napona na srafovima sam ja mislio da od starog lancanika napravim podlosku iz jednog dela al ce tako da ode mnogo zadnji lancanik van pravca prednjeg :/

 

ipak cu morati ja da pripremim sve sto sam planirao i da slikam pa cu postavim slike pa da cujem misljenja strucnjaka, samo jos da nadjem vremena za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

vozim hondu cbr 600 f3, kupio sam je 14 Juna ove godine. skoro sam orao neku njivu u Topoli sa malim crossom od ortaka i jos ste me vi ovde izlozili, tako da definitivno sledeci bajk koji budem kupio ce da bude sm :D

Jedan drug ima teneru, a drugi xt, u krivinama sam uvek poslednji, gledam njih kako se igraju po gradu a ja kao konja da jasem pa moram da ga obuzdam. uvek sam stisnut i pod nekom tenzijom,a oni se sprdaju.

 

s'obzirom da sam prvi put seo na crossa, posle treceg kruga sam se opustio i poceo da divljam i zabavljam :D

lvg9s.jpg

2z7g21l.jpg

1jum81.jpg

nije to to ako ne zavris u drugoj njivi xD

120gep5.jpg

i posle svega ovoga sam zamislio da imam neki cross od bar 250 cc do 450 :D ijao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

hahahahah ta ti je dobra :D istina xD

izguracu jos ovu sezonu sa cbr-kom, a sl. sezone...:moto3: ili honda 450 ili yamaha 250 :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

samo polako, ne znam koliko iskustva imas i koliko si upucen, al znaj da te masine nisu jeftine za odrzavanje, a sve preko 250ccm je suvise prgavo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

slusam te :) nisam bas najbolje upucen, zato i jesam u ovom topiku da saznam nesto vise o tim masinama. ja sam izrazio svoju zelju... e sad, za sta cu se na kraju odluciti, videcu kad saznam nesto vise :Mina:

 

i reci mi da li mislis mozda za yamahu xt 600 da je 'prgava' i u kom smislu prgava?

pitam zato sto sam nju vozio, tj. dao mi je drug da probam, pa mi ona i ne deluje bas toliko prgava :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

 

Mislim da si poprilicno promasio temu... Ali dobro, neki urednik ce vec naci mesto... nego takmicarski kako kazes 250ccm 4T ti je masina rezervisana za decu do 14 godina i to iskljucivo devojcice, ne dozvoli da ti se drugari smeju, nemoj da gledas ispod 450ccm, ili jos bolje, 250 ili 300 dvotaktni! Posle 600f-a, i to ce da ti bude sprdnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

e sad te bas ne kontam, ovi gore kazu da su prgave od 250 pa na gore a ti sad kazes da su za devojcice... :/

i sto bi mi se smejali drugari? sto nisam frajer jer ne vozim 3000cc?? ili? ne kontam...

lepo sam rekao da nisam upucen i pokusavam da skontam kakve su masine i koliko bi mi bilo dovoljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa sobzirom da se ozbiljni sm motori dobijaju prepravljanjem bas takmicarskih kros motora, i nije toliki off... ja na zalost nisam imao iskustva sa hard enduro i full cross masinama, ali sam slusao iskustva drugih i pratio malo sta se pise po forumu. Koliko znam i ghostMile je sa R-a nekog presao na CRF450 pa ga je prodao posle nedelju dana i kupio kx125. Mozda bi neki hard enduro poput yamahe wr450f mogao da prodje al bih ja pre probao sa necim od 250 ako bih se odlucio za stokilasa. Ako planiras da ti taj motor sluzi i za voznju po gradu i za oranje onda bolje da trazis nesto poput yamahe ttr(ili neki drugi tt) i xt, honde xr 600 ili 650, eventualno klx650 i ne znam dal sam izostavio jos neki... Zasto? Manje su zahtevni za odrzavanje, veci su servisni intervali, duzi je vek motora(na hard enduro se radi generalna na nekih 80 radnih sati ako se ne varam) i mnogo ce te jeftinije kostati voznja po gradu sa njima. Ako pak odlucis da kupis nesto samo za njivu, mozda bi bolje bila neka 2t masina(kazu da su jeftinije za odrzavanje od 4t)... Vidim da temu prati i gavrolini i jos nekoliko iskudnijih kolega koji su daleko bolje upuceni u sve ovo nego ja pa se nadam da ce ti malo detaljnije objasniti kako stvari stoje kod kros motora, a i da mene isprave ako sam nesto pogresio! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

MX masina u sm voznji po gradu, ho ho ho, na 5h po 1.2-1.4 l ulja. Delovi kostaju boga oca a mnogo se vise trose u SM voznji. Ako je u pitanju 4t. Ako je cvaja u pitanju, to vise nije to, nema cari. Nije zanimljivo voziti 2t supermoto kao 4t supermoto, ako hoces full kros da prepravis u sm onda kupis 450f®. 250 4t, ma bezi to nemoze da se odrzava ni u kros voznji. Usput za pravu preradu moraces da izdvojis 1500-2000e. Felne zicane neces naci ispod 400e (nove) onda tu su diskovi, 10% manji lancanik, drugo ogibljenje, prednji kocioni sistem.. . . Predlog KTM 450SMR ako bas hoces 450 i zlih 65 ks. Sto se tice gore navedenog odgovora kako je 250 za devojcice do 14 godina mogu da kazem samo da je 250 za momke do 16 i devojke do 18 po FIM PRAVILIMA u TAKMICENJIMA. A prepooruka ako zelis samo da se igras po gradu XTX 660, KLX neki vec preradjen, WR400F i slicno . . .

Nadam se da sam pomogao, a imam i crf na prodaju ako te zanima :D

PS. nemoj da te tesi to sto vozis 600 f4, ne mozes da zamislis dok neprobas sta je 65 ks u 130kmh u 450 masini :) Sta znaci kad nesmes da zavrnes gas (naravno u SM verziji je ubijeniji jer je manji lancanik). Drugar ima wr400f , enduro + sm felne , mozda te i to zanima

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Uh , u zadnje tri godine sam zaboravio da uradim bar 5 generalki i 30 ,40 zamijena ulja ...jel treba sad da odjednom uradim svih 5 ili moze jedna po jedna !?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Uh , u zadnje tri godine sam zaboravio da uradim bar 5 generalki i 30 ,40 zamijena ulja ...jel treba sad da odjednom uradim svih 5 ili moze jedna po jedna !?

Bravo drug,bravo

 

Upravo tako :takoje:

 

svi sve znaju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Uh , u zadnje tri godine sam zaboravio da uradim bar 5 generalki i 30 ,40 zamijena ulja ...jel treba sad da odjednom uradim svih 5 ili moze jedna po jedna !?

 

urpavo sam zato i rekao da me ispravite tamo gde gresim... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

uh, pa i da uzmem crf hondu ili tu yamahu wr, sad ste mi ulili strah oko toliko skupog i cestog servisiranja :ups:

 

sad bas citam o njima 'While many modern performance four-stroke dirt bikes have been criticized for excessive rebuild costs and short motor lifespans' to kazu za yamahu

 

a za hondu - 'They are considered among the best motocrossers of their class, and have been a leading seller since their introduction'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja