Jump to content

Moto Zajednica

4 imbecila i Avala ili ti zato na nas dizu hajke II

Recommended Posts

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

GPZ 1100, vozio ga je Roki /ako se dobro secam imena/ iz Kaludjerice, udario u pesaka /kasnije podlegao povredama/ i ubio sebe i devojku koju je vozio. Isao iz Masarikove sa 120, rezervoar pronadjen u kiosku kod Cvetnog trga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Ma ne sekiram se ič za te ludake koji ne poštuju ni svoj ni tuđ život. Brinem se za ljude kojima takvi mogu da unesreće ostatak života, počev od porodica pa do onih u koje se zabiju pri takvom mahnitanju.  >:(

 

Nego, nije zgoreg da ovde podsetim na priču čoveka koji je mene uveo u svet motociklizma: Gile - vlasnik prve Katane 1100 u gradu, stigla mu u kutiji iz Nemačke...Jedne pijane noći sjurio se 180 na sat Bulevarom JNA od JP pumpe na Banjici ka Komandi. Kod 'Kovača' drugi pijani lik izlazi golfom sa parkinga...Katana je prednjim točkom ušla u Golfa do poluge menjača a moj drugar završio sa 52 (da, dobro ste pročitali! - pedeset i dva) preloma, penisom koji je visio na jednoj jedinoj žilici i ko zna kakvim sve unutrašnjim povredama.

Epilog:

Gile nakon dvomesečne kome i dve preživljene kliničke smrti, nikad više onaj isti, povučen u sebe i okrenut filozofiji, a pravi raritet od motora koji je naknadno pazario - Suzuki GS1000 (1980), drži kao fetiš u garaži već 2 decenije kao uspomenu na neke davne dane.

Suvozač, videvši šta će da se desi, onesvestio se od straha sekund pre udesa, spao sa motora i malo se utumbao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Suvozač, videvši šta će da se desi, onesvestio se od straha sekund pre udesa, spao sa motora i malo se utumbao. :D

 

Citam post, sve vise i vise zgrozen i na kraju prasnem u smijeh.... :-X

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ima bisera i ovde, ali to je manjina...

 

;D

jel si mislio na nekog odredjeno???

:D

ili na licemere koji voze po ps-u ali samo dok pisu na forumu

 

Bas tako. Ja prvi ne vozim po PS-u,jer da vozim po pravilima motor mi ne bi ni trebao,kupio bih 20-to brzinku (biciklu) i cak i tada rizikovao da me kazne zbog prekoracenja brzine. Vozim jer volim adrenalin,uzivam tek kad on potece venama,sve ostalo je samo predigra do tog momenta. Ja sam takav,neko je bolji po tom pitanju,neko je gori. Nekome mozak ne funkcionise uopste u tim trenucima sto se tice alarma za  opasnost dok drugima alarm radi dok oblace odelo za voznju.Moj alarm je malo aktivniji od kako sam zavrsio ispod kamiona,od kako sam otac troje dece,od kako sam malo stariji. Mada,uz sve nabrojano moj alarm u glavi bi trebalo da radi bez prestanka ali adrenalin je cudo. Zavisnici od adrenalina bi mogli da se uporede sa ostalim zavisnicima. Da nije tako ne bih se ja jurcao sa klincima po Avali iako znam sta moze da donese takva voznja. Bar napisem ,nisam licemer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Poenta i licemerje....

Ako hoces "da spasis bar jedan mlaaadi i neiskusni zivot" onda po mom misljenju ne treba stalno ponavljati "uspori".

To im vec mama i tata pricaju svaki dan i jos prije nego sto je izmisljen internet.

Ako je neko dzanki, onda bi mu vise pomoglo jedno realno sagledavanje situacije ala doda.

Znaci "shvatam te Stojo, ali shvati i ti". Tek toliko da se razlabavi onaj "ma-de-meni-to-da-se-desi-feeling", tj. zabluda.

 

Mislim da jedna iskrena briga iskusnog bikera tipa "qq meni ne mogu se suzdrzati, pa cu nahebati" mnogo veci impakt ima od "uspori, budi dobar i to".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, briga mene za njih, problem je sto ce druge, ni krive ni duzne da unesrece. O tome se radi... Sa kojim pravom? Sa kojim pravom teraju drugog da ih nosi na dusi? Za njih je sve reseno, njihova odluka, njihova procena, njihova koza, glava. Zasto da se meni, tebi, takav mamlaz zabije u haubu ili da se sudarim sa takvim? Od toga sta ce sud da kaze nemam ama bas nista.

 

Ne postoji pravilo u saobracaju koje nisam prekrsio, daleko od toga da sam svetac, ali sam svesno uvek sebe dovodio u opasnost, a ne druge. Oko toga sam i potegao pricu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma, briga mene za njih, problem je sto ce druge, ni krive ni duzne da unesrece. O tome se radi... Sa kojim pravom? Sa kojim pravom teraju drugog da ih nosi na dusi? Za njih je sve reseno, njihova odluka, njihova procena, njihova koza, glava. Zasto da se meni, tebi, takav mamlaz zabije u haubu ili da se sudarim sa takvim? Od toga sta ce sud da kaze nemam ama bas nista.

 

Ne postoji pravilo u saobracaju koje nisam prekrsio, daleko od toga da sam svetac, ali sam svesno uvek sebe dovodio u opasnost, a ne druge. Oko toga sam i potegao pricu.

 

Pa i meni smeta ovaj jebeni vjetar u zemlji vjetrenjaca...

Ne moze klinac da odraste dok ne odraste, niti glup da bude pametan.

Pratis retrovizore, sklonis se u stranu i razmisljas o lijepim stvarima ili problemima koje mozes da rijesis.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Aj malo da ponovimo matematiku

 

Zaustavni put sa 100km/h do potpunog zaustavljanja je oko 40 metara!! (vreme reakcije + samo kocenje, koeficijent trenja asfalta 0,8, sto znaci da je asvalt dobar i  suv i da imate dobre kocnice i gume) Koliko sranja moze da se dogodi u tih 40m? Pa nek me neko ubedi da je bezbedno voziti po gradskoj guzvi 100km/h ili vise.

 

Nazalost, ne znam NIKOGA ko vozi motor po novim ogranicenjima, pa je bitno da bar budemo svesni svojih mogucnosti i mogucnosti samog motora. Fizika je neumoljiva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Aj malo da ponovimo matematiku

 

Zaustavni put sa 100km/h do potpunog zaustavljanja je oko 40 metara!! (vreme reakcije + samo kocenje, koeficijent trenja asfalta 0,8, sto znaci da je asvalt dobar i  suv i da imate dobre kocnice i gume) Koliko sranja moze da se dogodi u tih 40m? Pa nek me neko ubedi da je bezbedno voziti po gradskoj guzvi 100km/h ili vise.

 

Nazalost, ne znam NIKOGA ko vozi motor po novim ogranicenjima, pa je bitno da bar budemo svesni svojih mogucnosti i mogucnosti samog motora. Fizika je neumoljiva

 

Hajde malo da upraznjavamo medicinu:

Coveku koji zivi u danasnjem vremenu je obrtaljka u crvenom svaki dan. Ako ide nad prosecnom brzinom od oko 150km/h,nervira ga sef,zena ,ljubavnica,tasta i deca zajedno a ima predispoziciju labilne licnosti (pokazite ko nije labilan) i pri tome nema dobru samokontrolu ,tj ima lose kocnice, koliko sranja  moze da se dogodi kada mu pukne film??  Moze samo jedno -da spuca sebe u celo ili veliko sranje -- da zapali zgradu u kojoj stanuje sa sve stanarima. I neka mi neko kaze da je bezbedno ziveti u savremenom svetu gde se trkas sa vremenom,sa samim sobom!!

Sve je relativno,sve je moguce i nista nije kao sto izgleda. Samim sedanjem na motor rizikujemo mnogo. Svesno ! Setim se izreke coveka ciji je sin poginuo na motoru: Kada se rodite u ruke vam daju uverenje da ste zdravi i pravi i uzimaju onog dana kada umrete. Kada sednete na motor tad ispustite taj papir ,nisu vam ga uzeli ,sami ste ga ispustili. Da li cete ga naci zavisi od vas? Njegov sin nije uspeo. A mi ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jednom stečene kočnice u glavi se ne gube tek tako lako.... Teško je samo stići do njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Kad voziš R sve je drugačije, kao u matriksu, usporeno i sasvim lako. Kao u drugoj dimenziji.

A da neki ljudi voze, to stoji. Za to ne trebaju samo OO potrebno je i znanje.

sjajna konstatacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Aj malo da ponovimo matematiku

 

Zaustavni put sa 100km/h do potpunog zaustavljanja je oko 40 metara!! (vreme reakcije + samo kocenje, koeficijent trenja asfalta 0,8, sto znaci da je asvalt dobar i  suv i da imate dobre kocnice i gume) Koliko sranja moze da se dogodi u tih 40m? Pa nek me neko ubedi da je bezbedno voziti po gradskoj guzvi 100km/h ili vise.

 

Nazalost, ne znam NIKOGA ko vozi motor po novim ogranicenjima, pa je bitno da bar budemo svesni svojih mogucnosti i mogucnosti samog motora. Fizika je neumoljiva

 

Hajde malo da upraznjavamo medicinu:

Coveku koji zivi u danasnjem vremenu je obrtaljka u crvenom svaki dan. Ako ide nad prosecnom brzinom od oko 150km/h,nervira ga sef,zena ,ljubavnica,tasta i deca zajedno a ima predispoziciju labilne licnosti (pokazite ko nije labilan) i pri tome nema dobru samokontrolu ,tj ima lose kocnice, koliko sranja  moze da se dogodi kada mu pukne film??  Moze samo jedno -da spuca sebe u celo ili veliko sranje -- da zapali zgradu u kojoj stanuje sa sve stanarima. I neka mi neko kaze da je bezbedno ziveti u savremenom svetu gde se trkas sa vremenom,sa samim sobom!!

Sve je relativno,sve je moguce i nista nije kao sto izgleda. Samim sedanjem na motor rizikujemo mnogo. Svesno ! Setim se izreke coveka ciji je sin poginuo na motoru: Kada se rodite u ruke vam daju uverenje da ste zdravi i pravi i uzimaju onog dana kada umrete. Kada sednete na motor tad ispustite taj papir ,nisu vam ga uzeli ,sami ste ga ispustili. Da li cete ga naci zavisi od vas? Njegov sin nije uspeo. A mi ???

 

Jel si se ti nekad polupao na motoru, onako zesce? Ja jesam , pa sam imao 5 meseci da odmaram i da razmisljam i o takvim filozofijama koje ti pises. To sto ces ti da ,,ispustis papir,, to je jedno, a to sto ces da sjebes nekog drugog, to je sasvim drugo. Ja sam jedva ostao ziv zbog tudjeg izdrkavanja u saobracaju i jedno znam, da sam tada mogao da ustanem sahranio bi ga tu gde je bio, pa preporucujem svim ,,brzim momcima,, da uspore bar kada mene obilaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ja sam jedva ostao ziv zbog tudjeg izdrkavanja u saobracaju i jedno znam, da sam tada mogao da ustanem sahranio bi ga tu gde je bio, pa preporucujem svim ,,brzim momcima,, da uspore bar kada mene obilaze.

 

To je upravo poenta Mišinog razmišljanja tj ove teme... Ali dok se ne opečeš na mleko, ne duvaš ni u jogurt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mene su odavno ucili da treba da se cuvam drugih u saobracaju,70% udesa se desi tudjom greskom... :) :)

meni vec 3 udesa sve bre zbog drugih,niti sam se zakuco u nekog niti banderu ili bilo sta zbog sebe i svoje nepaznje brzine itd,sve su me drugi zakucavali,ponekad neznam dal da dodam gas il da panicno kocim,gledam juce u bgd,u palvusu za volanom,telefonira,ide u traci do nas,uporedo,niti gleda put sevrda levo desno,moja zena trubi,ma boli nju pi..... i tako da natrcis na kretenku,da te pokosi,i da najebes zbog nje,jos ispadnes kriv,a ona je telefonirala svaleru,frizerki kome vec.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

da sam tada mogao da ustanem sahranio bi ga tu gde je bio, pa preporucujem svim ,,brzim momcima,, da uspore bar kada mene obilaze.

jel ovo znaci da ako te ja obidjem postenom brzinom da ces da me srusis? ili samo pretis svima koji te obilaze i idu brze od tebe?

ovo je nevidjeno licemerje, ne znam zasto se trudite bilo sta koga da naucite, oni koji divljaju a tek su uzeli motor nece se smiriti ili dok ne zavrse u bolnici ili ne umru ili nikada

i sad bi vi da im glumite mamu i tatu? ako vec hocete pravite svoju decu i njih vaspitavajte lepo jer samo tako cete pomoci

ovima nema pomoci

doda i ghost mile su lepo objasnili a ko nije shvatio to nece nikada ni shvatiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Aj malo da ponovimo matematiku

 

Zaustavni put sa 100km/h do potpunog zaustavljanja je oko 40 metara!! (vreme reakcije + samo kocenje, koeficijent trenja asfalta 0,8, sto znaci da je asvalt dobar i  suv i da imate dobre kocnice i gume) Koliko sranja moze da se dogodi u tih 40m? Pa nek me neko ubedi da je bezbedno voziti po gradskoj guzvi 100km/h ili vise.

 

Nazalost, ne znam NIKOGA ko vozi motor po novim ogranicenjima, pa je bitno da bar budemo svesni svojih mogucnosti i mogucnosti samog motora. Fizika je neumoljiva

 

 

Hajde malo da upraznjavamo medicinu:

Coveku koji zivi u danasnjem vremenu je obrtaljka u crvenom svaki dan. Ako ide nad prosecnom brzinom od oko 150km/h,nervira ga sef,zena ,ljubavnica,tasta i deca zajedno a ima predispoziciju labilne licnosti (pokazite ko nije labilan) i pri tome nema dobru samokontrolu ,tj ima lose kocnice, koliko sranja  moze da se dogodi kada mu pukne film??  Moze samo jedno -da spuca sebe u celo ili veliko sranje -- da zapali zgradu u kojoj stanuje sa sve stanarima. I neka mi neko kaze da je bezbedno ziveti u savremenom svetu gde se trkas sa vremenom,sa samim sobom!!

Sve je relativno,sve je moguce i nista nije kao sto izgleda. Samim sedanjem na motor rizikujemo mnogo. Svesno ! Setim se izreke coveka ciji je sin poginuo na motoru: Kada se rodite u ruke vam daju uverenje da ste zdravi i pravi i uzimaju onog dana kada umrete. Kada sednete na motor tad ispustite taj papir ,nisu vam ga uzeli ,sami ste ga ispustili. Da li cete ga naci zavisi od vas? Njegov sin nije uspeo. A mi ???

 

Jel si se ti nekad polupao na motoru, onako zesce? Ja jesam , pa sam imao 5 meseci da odmaram i da razmisljam i o takvim filozofijama koje ti pises. To sto ces ti da ,,ispustis papir,, to je jedno, a to sto ces da sjebes nekog drugog, to je sasvim drugo. Ja sam jedva ostao ziv zbog tudjeg izdrkavanja u saobracaju i jedno znam, da sam tada mogao da ustanem sahranio bi ga tu gde je bio, pa preporucujem svim ,,brzim momcima,, da uspore bar kada mene obilaze.

Upoznacu te sa mojim ortopedom,fin lik. Skidao mi kost sa drugog dela tela da bi mi napravio levu ruku. Inace ,ortoped vozi Afriku i Hondu XX. Kada sedne na Hondu vecina nas ovde je decija igra u odnosu na njega.  Dr.Aleksandar Djurdjevic je ime mog ortopeda i covek je najzasluzniji sto nisam batalio motore posle udesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Citam zadnji svoj komentar ,tj odgovr na kolegin komentar i nista mi se ovo ne svidja . Vec prelazi u ono :ciji je duzi i ko je vise puta!!!

Svako je prica za sebe i neka tako ostane. Svima zelim srecu na drumu i van njega.

Pozdrav !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

 

Citam zadnji svoj komentar ,tj odgovr na kolegin komentar i nista mi se ovo ne svidja . Vec prelazi u ono :ciji je duzi i ko je vise puta!!!

Svako je prica za sebe i neka tako ostane. Svima zelim srecu na drumu i van njega.

Pozdrav !!

Tako je care. Ovo je mesto za druzenje a ne za svadju. Sretno na putu, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
Upoznacu te sa mojim ortopedom,fin lik. Skidao mi kost sa drugog dela tela da bi mi napravio levu ruku. Inace ,ortoped vozi Afriku i Hondu XX. Kada sedne na Hondu vecina nas ovde je decija igra u odnosu na njega.  Dr.Aleksandar Djurdjevic je ime mog ortopeda i covek je najzasluzniji sto nisam batalio motore posle udesa.

 

Sasa iz urgentnog centra. Legenda, i mene je opravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedna stvar je kad neko `prepisa` kolonu ili pegla i obara do retrovizora, a skroz druga kad ulece u nepreglednu krivinu u suprotnom pravcu i racuna na to da ce neko da mu se skloni(u toj situaciji taj ga mozda bas nije ni video). Moj burazer se jednom tako sklonio liku koji je skroz prosao njegovom trakom(ni jedan ni drugi nisu vozili bas sporo), majmun ga je skroz izgurao sa puta a burazer je zavrsio tako sto je uzduzno klizao jedno 30m po bankini i ipak nije uspeo da ga izbegne nego ga je zakacio levim retrovizorom.

E samo pomislite sta ce uraditi u sledecoj slicnoj situaciji, sigurno se ce malo skloniti, to znam, ali da opet bezi sa puta...

Tako da tu ima puno vise iskusavanja sudbine nego bilo cega ostalog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Nema veze sto vi smatrate da imam mali k*** ali ja i dalje vozim 50 - 60 pa kako god.

 

Ma neee....To ti poraste kad nabijes preko 8-10000 obrtaja radilice,stavis Akrapovic ili Yoshimuru i krenes u turu zvanu :" OD KAFIĆA DO KAFIĆA DA ME VIDI 100 PIČIĆA... ;) ;D ;D

Šalu na stranu i ja sam cepao bajk kad sam bio malo mlađi ali na sigurnim delovima puta .Ovde je čovek naveo primer da su ovu uleteli tako da su ugrozili druge..U tome je valjda poenta. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Šalu na stranu i ja sam cepao bajk kad sam bio malo mlađi ali na sigurnim delovima puta .Ovde je čovek naveo primer da su ovu uleteli tako da su ugrozili druge..U tome je valjda poenta. :)

ali takve nema sanse da pokusas nauciti ili ubediti da to ne rade, dok god ne bud 2m ispod zemlje a to je cinjenica

i ko god mislio drugacije vara se, takvi likovi nemaju dovoljno mozga da to shvate a vi jos ludji sto ne shvatate tu cinjenicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja