Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Dal' su normalne ove budaletine !?

 

Cena za Srbiju:

s1.png

 

 

 

Cena za Bosnu i Hercegovinu:

b1.png

 

Shipping za Srbiju 132 evra! >:(

 

Hocu da kupim ove sw-motech bar back rajzere za teneru. Kod nas na oglasima nema nista! Moram ovako. Da li ima nekog iz BiH ko je u mogucnosti da mi ovo kupi?

Poslacu mu novac a meni ovo nije hitno, pa moze da ponese ako dolazi sa Srbiju ili posalje po nekom ovde.

 

 

 

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Pozdrav drugari, kao sto sam reko odluka je pala na Super Teneri.

Utorak polozio A kategoriju, sreda islo se kupovati neka oprema i cetvrtak Bg kod naseg @marko07 po ST. 

Moram napisati da sto se tice Marka, covek kakav se retko srece, lak za kokunikaciju, iskren, stvarno sve pohvale za saradnju s njim, i jos jednom hvala I ovde. Cekao me je preko 2 nedelje dok polozim I ako je mogo da proda odmah, poslao snimak motora gde se vide ogrebotine koje se uzivo I ne vide, da ne spominjem mali servis, tacan izvestaj od majstora, pun rezervoar, dok smo trazili kofere naisao je na cizme koje mi je odmah poklonio uz obrazlozenje uzmi ih ako su ti male pokloni na forumu itd..

SVe preporuke za saradnju!

Promenio član Beovulf
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

E sad sto se tice motora, uzivo sigurno dosta lepsi, iskreno ja sam bez majstora kupio motor, jer sam imao sve izvestaje od Mareta koji su se ispostavili tacni I za sada Bez I jedne greske.

Prva voznja I susret sa bilo kojim motor odmah po Bg-u i bez obzira na gabarite motora bez i jednog problema, odmah posle Bg pravac nazad autoput do Pirota 300km, poslednjih 100tinak km po mraku. Jedino cimanje bilo nemam jos uvek dozvolu za A kategoriju nije upisana, pa bila malo frka kad se sretnu organi reda.(kazna 120 000 I jos po nesto)

Motor do Pirota Bez i jedne greske, potrosnja se svela na oko 5l cak mi se cini i ispod toga malo da je, 15km po bg-u I oko 85km Po auto putu (120-150)

 

Ovo je samo da se i zvanicno uclanim u klub ljubitelja Yamahe xtz 750 Super Tenere.

Evo par slicka, u planu je samo  3 4 nalepnice, mozda zamena farova vizir mi se cini da bi trebao malo doraditi zbog vetra i po jos neke sitnice da bude po mom ukusu.

Tako da prvi susret sa motor, bez dokumenta, voznja po Bg-u po autoputu(guzva kakvu ne pamtim)  sasvim zadovoljan da ne ulazimo odmah do najsitnijih detalja jedini problem bio kad sam video tablu Pirot 24km samo proslo kroz glavu steta sto nije 104km da se jos malo druzimo.

IMG_20220721_195107.jpg

IMG_20220721_210748.jpg

IMG_20220721_232531.jpg

IMG_20220721_232506.jpg

IMG_20220721_232409.jpg

Promenio član Beovulf
  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1565 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja mislio da je u Pirotu od endura samo Afrika dozvoljena :D
Šalu na stranu, baš lep motor!
U zdravlju se vozio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 3 sati, Milanezi je napisao:

Imaš ih u Burnout-u po kataloškim cenama, ne treba da poručuješ od preko.

Nema, kontaktirao sam ih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
On 16.7.2022. at 20:42, Bigor je napisao:

Vidi ne mozemo mi znati sta si sve cackao, ne bi bilo lose da skines slavine sa rezervoara i ocistis ih, a i sam rezerviar da malo isperes.
Jeste vakum pumpa i ako su karburatori bili prazni treba mu malo vremena da navuce gorivo, a 9nda proradi kako treba.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Bice da sam izmesao creva, tako da pripisacemo problem mojoi retardiranosti. Hahahah Izvinjavam se na kasnijem odgovoru, bio prepun obaveza.

Elem, namesti, sve sljaka kao sat. Danas pala i turica od laganih 574km u cugu. Beograd-Banja Luka - Drvar. Malo ce moratibdabse dosteluje, i verujem da cu morati tube i iglice itd. da menjam obzirom da mi je potrosnja oko 7l/100km.l, ne mogu spustim ispod.

Evo i par slika.

IMG_20220722_180856.jpg

IMG_20220722_194032.jpg

IMG_20220722_191929.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pada mi na pamet da slucajno nisi izmjesao crijeva na pumpi, drugo ako puca onda je siromasna smesa, a ne bogata. Provjeri svjecice opet. Mozda je i sito koje se nalazi na ulazu u karb puno neke stroke, pa zbog toga nema dovoljan protok.
Kada budes radio izbaci i poneku sliku da vidimo sta bi moglo biti problem.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока


Ova si post trebao citirati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Ova si post trebao citirati emoji3.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Taj sam i hteo al' skontah kada sam vec napisao sve. Mrzelo me da ispravljam. Hahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
2 hours ago, Lazar93 said:

Bice da sam izmesao creva, tako da pripisacemo problem mojoi retardiranosti. Hahahah Izvinjavam se na kasnijem odgovoru, bio prepun obaveza.

Elem, namesti, sve sljaka kao sat. Danas pala i turica od laganih 574km u cugu. Beograd-Banja Luka - Drvar. Malo ce moratibdabse dosteluje, i verujem da cu morati tube i iglice itd. da menjam obzirom da mi je potrosnja oko 7l/100km.l, ne mogu spustim ispod.

Evo i par slika.

IMG_20220722_180856.jpg

IMG_20220722_194032.jpg

IMG_20220722_191929.jpg


kakav ti je to zadnji blatobran? st tvoje godiste su imale tako nesto

 

image.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
Pre 8 sati, sasha. je napisao:


kakav ti je to zadnji blatobran? st tvoje godiste su imale tako nesto

 

image.jpeg

Da ti budem iskren i ne znam. Izgleda kao fabricki, nije budzen. A inace, ova moja ST se vodi kao '96, a po svemu bih rekao da nije to godiste. Jer je prva farba na njoj, sve oridjidji nalepnice na njoj itd. a koliko vidim po ovim semama nema Chesterfield sema boja '96.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Da ti budem iskren i ne znam. Izgleda kao fabricki, nije budzen. A inace, ova moja ST se vodi kao '96, a po svemu bih rekao da nije to godiste. Jer je prva farba na njoj, sve oridjidji nalepnice na njoj itd. a koliko vidim po ovim semama nema Chesterfield sema boja '96.
Na nekim tržištima su zbog lokalnih zakona znale imati te dugačke blatobrane.
Sjećam se da sam osamdesetih kao klinjo na moru znao viđati R motore sa stražnjim blatobranima ko na apencu .

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4014 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja imam Chesterfield 89g koji je prvi put registriran 93g, u papirima se vodi 93g, pod tim se ne podrazumjeva godina proizvodnje nego prva registracija.


Lazareva XTZ je oriđiđi Chesterfield, kladim se daje uvoz iz CH.

Na svojoj sam demontirao taj produžetak blatobrana koji je po novom CH zakonu nepotreban.

Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
pre 48 minuta, el classico je napisao:

Ja imam Chesterfield 89g koji je prvi put registriran 93g, u papirima se vodi 93g, pod tim se ne podrazumjeva godina proizvodnje nego prva registracija.


Lazareva XTZ je oriđiđi Chesterfield, kladim se daje uvoz iz CH.

Na svojoj sam demontirao taj produžetak blatobrana koji je po novom CH zakonu nepotreban.

Poslato priko Ténéré

Jeste uvezena 2011 iz CH. :)

I ja sam pretpostavljao da je ista prica, '89 a reg. '96. Ili je neko budzio nesto po papirima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750

Kokiko sam iskusio licno nanpar vozila uvezenih iz CH agencija UVEK upisuje godinu proizvodnje bez obzira sta pose u CH kao datum prve registracije (Erste zulasung). Smanjili minod 1-3 godine kako na kom vozilu.

Mozda za motor nije tako , nisam uvozio motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750
On 7/22/2022 at 10:58 AM, Beovulf said:

Pozdrav drugari, kao sto sam reko odluka je pala na Super Teneri.

Utorak polozio A kategoriju, sreda islo se kupovati neka oprema i cetvrtak Bg kod naseg @marko07 po ST. 

Moram napisati da sto se tice Marka, covek kakav se retko srece, lak za kokunikaciju, iskren, stvarno sve pohvale za saradnju s njim, i jos jednom hvala I ovde. Cekao me je preko 2 nedelje dok polozim I ako je mogo da proda odmah, poslao snimak motora gde se vide ogrebotine koje se uzivo I ne vide, da ne spominjem mali servis, tacan izvestaj od majstora, pun rezervoar, dok smo trazili kofere naisao je na cizme koje mi je odmah poklonio uz obrazlozenje uzmi ih ako su ti male pokloni na forumu itd..

SVe preporuke za saradnju!

Drago mi je da si zadovoljan, jos draze mi je bilo kad si uvece javio da si stigao bez problema :)

Zelim ti da te lepo i dugo sluzi i da se navozas sa njim daleko vise nego sto sam ja.

Svakako mi je plan da se vracam u grupu za par godina kad se malo sredi situacija sa sitnom decom a do tada ce biti skuter za po gradu i mozda neka kraca voznja(da ne spominjem ovde marku ali model je Sh :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
On 7/22/2022 at 8:55 AM, vedran said:

@Novola kakav ti je ovo display na lijevoj strani?

Ja sad tek pitanje videh, oprosti mi pape.

To je mali Koso voltmetar, pokazuje temp i vreme, zgodna stvarčica, uglavnom zbog napona akumulatora.

 

Danas je recimo pokazao temperaaturu u jednom trenutku 46.6°c! Pošto smo u sred male moto ture Bg-Golubac-Kladovo-Donji Milanovac-Beograd nismo mogli topliji dan odabrati. Gosn @nafetS može da posvedoči. Da ne bi Srebrnog jezera i kupanja, skapali bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Da posvedočim.
Istina.

Sutra šmekamo cice u Milanovcu na plaži, parkiramo Teneru do vode i mi ladimo :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Zanima me na koliko bi trebao biti pritisak u gumama?

Zadnja guma Pireli Scorpion rally 140/80r17 prednja 90/90 21

Pored toga imam ovaj dodatni vizir ali cini mi se da mu fali jos neki cm kad vozim na auto putu ima vetra spustim glavu 4 5 cm nema uopste pa bi voleo da ga peoduzim malo jer moze na ovaj da se doda jos jedan onaj sa stipaljkama kao ili da se skine ovaj a stavi neki drugi veci

 

I kako pravilno I gde se meri nivo ulja u motoru?

 

IMG_20220727_132946.jpg

IMG_20220727_132942.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Za pravilno merenje i pritisak ce se javiti el classico :)

Sto se vizira tice ja pokusao da uzmem vec, ali "cuveni" Ivan sto radi vizire mi je odrzao nekoliko predavanja iz fizike, hemije, biofizike i staroslovenske kulture tako da sam nakon toga resio da taj poklonim na forumu ako mi bude smetao a nadjem nekog drugog da mi pravi...

Covek je napricao toliko nekih prica gde je za pocetak tvrdio da ne moze da uradi vizir na nacin koji sam pitao a pritom neko na foumu je kacio bas takav vizir koji je on pravio pre par godina...

Ali se ispostavilo da mi je po gradu bio ok pa je na tome i ostalo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 591 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Jelse to meni samo “meščini” ili je Deki malo kala na vagi???


Poslato priko Ténéré
Moro sam, nije tela kamila preko 160.sad je opet kao nekad, ako zatreba i 180+

Super Ténéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 6 minuta, Nebojša S je napisao:

da se ne lažemo, i manje troši kada je lakša ..:takoje:

To mogu da potvrdim iz ličnog primera. Od kada sam skinuo 22 kila potrošnja mi se sa nas dvoje i tri kofera na nekih 4 - 4,5 soma obrtaja ne prela vrti oko 5,5 do 5,7 litara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja