Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nikad bolje uloženi novci!

Daj samo fotku konačnog proizvoda, red je da se obeleži.

Moja, poređenja radi, nakon 1000e inicijalne kupovine, i 3000e ulaganja:

Screenshot_20220503-161813_Gallery.thumb.jpg.e68cf5f08cf389e9387fc485a2cc33b1.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 18 minuta, Novola je napisao:

Nikad bolje uloženi novci!

Daj samo fotku konačnog proizvoda, red je da se obeleži.

Moja, poređenja radi, nakon 1000e inicijalne kupovine, i 3000e ulaganja:

 

 

 

 

Skupilo se i tebi dosta para. Doduše imao si stvarno jeftin ulaz, ali malo pomalo...

Odlično je ispala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

pozdrav, zanima me kakav je motor super tenere xtz 750 za duza putovanja?
jel mu to lezi ili ipak gledati neki drugi motor tdm ili tako nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3980 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni je odličan, sve paše.
U dvoje sa topcase-om tijesno, nema pomijeranja tamo vamo.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja sam mislio da mi je udobno na njoj, dok nisam provozao drugi motor. Ima mesta, može se, ali sigurno da ima boljih izbora za put u dvoje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 9 minuta, Novola je napisao:

Ja sam mislio da mi je udobno na njoj, dok nisam provozao drugi motor. Ima mesta, može se, ali sigurno da ima boljih izbora za put u dvoje.

 

Kolko sam skužio, ima u tebi blizu dva metra, tako da nisi mjerodavan. :)

Ja ju vozim pošteno tek zadnja tri tjedna, imam i jedno putovanje od blizu 400km, tako da sam možda još pod dojmom.

Meni se čini, jako udobna, mekana, ne umara. Čini mi se da bi mogao bez većih problema raditi i 500km dnevno. Potpuno drugačiji karakter od Ducatija, iako sam i s njime proljetos bio do Žabljaka i nazad.

U petoj na 4000 okretaja ide oko 100 km/h, što je sasvim ok za magistralne ceste. Po autoputu 120-130 bez greške.

Iznad 4000 se jave neke vibracije, nešto uđe u rezonanciju, pa onda opet iznad 5000 bude manje. Ne znam kako je na drugim Tenerkama.

Evo, to je moje mišljenje. Ima tu puno iskusnijih kolega, pa možda da ti oni nešto napišu...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Za samog vozača je odlična, što Vedran kaže udobna, mekana, prijatna za vožnju.

Za dvoje je definitivno neudobna, vozač mora da se natakne na sam rezervoar, noge budu široko zbog širine rezervoara. Prepone se zamaraju, leđa, ruke. Valjalo bi joj duže i šire sedište ali tu nema prostora za promene. Sigurno da može da se putuje i u dvoje, ali definitivno ima boljih opcija.

 

Promenio član Novola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
1 hour ago, Beovulf said:

pozdrav, zanima me kakav je motor super tenere xtz 750 za duza putovanja?
jel mu to lezi ili ipak gledati neki drugi motor tdm ili tako nesto?

Tesko da ce tdm biti bolji za putovanja od xtz 750. Vozio sam pre par godina xtz i znam da mi ostao u secanju kao krupan motor, pre neko vece sam probao tdm 900 Pa to je bas maleni motor, sitan, mesta nema nesto, mada ja sam 190 cm, u svakom slucaju xtz je bolji izbor sto se tice putovanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sve zavisi od sjedista, moje ima bas losu podlogu ali sam i sa takvim vozio i po 600km u danu. Prepravka je oko 100 evrosa samo treba pogoditi sta kome pase, a ostalog sto se tice ja nemam nikakvih zamjerki.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Za samog vozača je odlična, što Vedran kaže udobna, mekana, prijatna za vožnju.
Za dvoje je definitivno neudobna, vozač mora da se natakne na sam rezervoar, noge budu široko zbog širine rezervoara. Prepone se zamaraju, leđa, ruke. Valjalo bi joj duže i šire sedište ali tu nema prostora za promene. Sigurno da može da se putuje i u dvoje, ali definitivno ima boljih opcija.
 
Ja sa hanumom nemam bas problema oko prostora, ne znam, jedino sto mi je kofer pomaknut maksimalno u nazad, pa mozda zbog toga.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Hajde da ne palamudimo i filozofiramo.

Sve zavisi od gabarita vozača i suvozača!

Kad sam pre nepunu godinu dana imao dvadeset kila više, odnosno tovar i dvadeset bilo nam je malo tesno. Sva sreća što je moja lepša i nadasve pametnija polovina skromnih gabarita pa se nismo zlopatili, a sad su nam, kada sam se stesao, sedište i prostor taman. 

Promenio član Arso
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što je čovek manje mase utoliko lakše. 

 

Bar kad je pitanje izbora motora za putovanje, tu treba gledati vešanje i kočnice pored ergonomije. To su stvari koje mnogo zamaraju ako nisu adekvatne. Za guzicu lako, staneš na svaka dva sata i nema frke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Ipak sam dao prednosti xtz-u pored tdm-a. Svakako su planirana duza putovanja 600-700km u ptavcu ali pored toga svakodnevnica je magistrala i makadam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako hoces udobnost onda Bavarca, vozio sam ih nekoliko i svi su bili nekoliko puta udobniji od Tenere, samo plivaju, a o kocnicama i da ne pricam. Istina takva im je i cijena odrzavanja, da ne kazem bezobrazna ali sigurno previsoka.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4602 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, Beovulf je napisao:

Ipak sam dao prednosti xtz-u pored tdm-a. Svakako su planirana duza putovanja 600-700km u ptavcu ali pored toga svakodnevnica je magistrala i makadam. 

@Alekrena aparatima. Neće ti nikad oprostiti što nisi uzeo najbolji motor na svetu (TDM). :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3980 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Kolko sam skužio, ima u tebi blizu dva metra, tako da nisi mjerodavan. 
Ja ju vozim pošteno tek zadnja tri tjedna, imam i jedno putovanje od blizu 400km, tako da sam možda još pod dojmom.
Meni se čini, jako udobna, mekana, ne umara. Čini mi se da bi mogao bez većih problema raditi i 500km dnevno. Potpuno drugačiji karakter od Ducatija, iako sam i s njime proljetos bio do Žabljaka i nazad.
U petoj na 4000 okretaja ide oko 100 km/h, što je sasvim ok za magistralne ceste. Po autoputu 120-130 bez greške.
Iznad 4000 se jave neke vibracije, nešto uđe u rezonanciju, pa onda opet iznad 5000 bude manje. Ne znam kako je na drugim Tenerkama.
Evo, to je moje mišljenje. Ima tu puno iskusnijih kolega, pa možda da ti oni nešto napišu...
 

Ako bilo kad zaželiš udobno custom sjedište javi se kod Vlade Čigir-ShadowSC, Miroševačka cesta 121 ZG


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 18 sati, vedran je napisao:

Kolko sam skužio, ima u tebi blizu dva metra, tako da nisi mjerodavan. :)

Ja ju vozim pošteno tek zadnja tri tjedna, imam i jedno putovanje od blizu 400km, tako da sam možda još pod dojmom.

Meni se čini, jako udobna, mekana, ne umara. Čini mi se da bi mogao bez većih problema raditi i 500km dnevno. Potpuno drugačiji karakter od Ducatija, iako sam i s njime proljetos bio do Žabljaka i nazad.

U petoj na 4000 okretaja ide oko 100 km/h, što je sasvim ok za magistralne ceste. Po autoputu 120-130 bez greške.

Iznad 4000 se jave neke vibracije, nešto uđe u rezonanciju, pa onda opet iznad 5000 bude manje. Ne znam kako je na drugim Tenerkama.

Evo, to je moje mišljenje. Ima tu puno iskusnijih kolega, pa možda da ti oni nešto napišu...

 

Sve zavisi od ličnih afiniteta i navika. Recimo moj pokojni drug Pero Rep i Bato kocka (čovek nimalo zanemarljivih gabarita) su osamdeset druge na XT 500 išli u Švicu na FIM reli, a dimenzije XT 500 se ne daju porediti sa STenere. Ja sam recimo na ČZ enduro 250, a oni stariji verovatno pamte kakve je vibracije, od kojih ispadaju plombe, stakla iz naočara i kolicno sedište je imala, sa sapatnikom vozio od Čačka preko Šargana, Tjentišta i Petrovačkih strana do Zelenike, nekih 380 kilometara i to ne jednom.

Evo na primer nas dvoje sa tri kofera smo 2019. sa kamilom obišli Transilvaniju i prvi dan smo lagano zgazili 475 kilometara bez da smo se preterano umorili.

Meni recimo na STeneri odgovara široki kros upravljač, i trebalo bi mi vremena da se naviknem na upravljč TDM - a ili recimo nekog nejkeda poput XJR - a. Tu je i položaj sedenja kao na kros motoru koji mnogo manje umara, a što opet zavisi od gabarita vozača, 186 visine i tadašnjih 115/120 kila žive vage. Osim toga i sedište igra bitnu, ulogu pa se ispostavilo da nam je Bobanovo sedište pasovalo ko dupe na nošu.

Da skratim, mnogo je udobnijih motora za duga putovanja, ali meni su STenere ili stara Afrika po meri, kao što nekome odgovaraju niski kruzeri poput Harlija, Šedou, Maraudera.. Dakle sve ovo o čemu razglabamo zavisi od vozača, njegovih gabarita, afiniteta i navika. 

 

IMG_7198.jpg

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Momci, treba mi isavet gde da teram STenaru za mali servis i da bace pogled sto malo losije pali ujutru? Upali na saugh posle malo truda a nakon toga uvek na pola kljuca... Idealno Karaburma i taj kraj ali generalno BG. 

Ne treba mi Bokilic ili neko ko je bas u toj prici posto verujem da nije nista spec a resio bih to sto pre ako je moguce. Inace su karbovi sredjeni prosle god i zamenjeno sve sto je trebalo pa kontam da je neka glupost u pitanju(ca pocetak znam da imam filter goriva koji koliko znam nije potreban).

 

Inace nakon 2 god sredjivanja motora i svega doslo je vreme da se ipak rastajemo- premalo vremena, beba, druga na putu... Shvatio sam da jedino sto cu iole voziti narednih par godina je neko skuterce 125+ kubika a kad se to sve sredi videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Na saug i treba da pali prvo paljenje cak i kada je 30⁰. E ako ni tako nece onda ima problem

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

To je lepo cuti, cini mi se da je ranije to islo lakse ali jos bolje :)

A servis? Cisto neko da promeni ulje i filter i baci pogled, imam tj cudan trip da kad prodajem nesto zelim da sredim sve da taj neko uzme i uziva koliok god je to moguce..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Gradiška-BiH
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750

Evo da se i ja javim. Po prvi put sam napravio neku turneju.

Presao sam okruglo 460 kilometara.

 

Malo skrenuo u Hrvatsku do aerodroma Zeljava a ostalo sve po BiH.

 

Motor se odlicno ponasao.

 

potrosnja nesto veca. Malo iznad 7 l. Putovao sam sam.

A26804D2-8475-48C0-9F9E-75F14FA38D19.jpeg

3EECB367-9E59-4D44-8349-547341CD108C.jpeg

Promenio član sinisab
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja