Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
6 minutes ago, Marko81 said:

 

Karbove si radio kod g-dina unuceta u plani ako se ne varam? Znaci da ti je odlicno sredio karbove?

Moji ce morati na reviziju izgleda, nema druge...

Karbove je radio pokojni Boris Hodinj, thePainkiller ovde na forumu. I uradio je za 2 dana ono što smo godinu dana vukli tamo vamo.. bog da mu dušu prosti.

Sada kad bih imao problem sa karbovima slao bih u Veliku planu u servis Unuče, definitivno.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 S

Pozdrav svima. Da li je neko skoro menjao lanac i lančanike na kamili? Ako jeste da li je možda neko uspeo da nadje varijantu da se umesto nitovane spojnice koristi ona druga spojnica koja omogućava da se lanac skine bez skidanja točkova (mislim da je majstori žargonski nazivaju šnala)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@Djole_ na žalost (ili na sreću, jel) još nisam radio ništa na lancu i lančanicima, ali siguran sam da će neko već dati odgovor na tvoje pitanje.

A moje pitanje za sve je, da li neko ima možda negde u nekom budžaku ovakav šaraf, za ručice kvačila i kočnice? Ja imam samo jedan, ne znam koji andrak je to prethodnom vlasniku smetalo...

 

20210816_213437.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Djole_ stari lanac presijeces brusilicom na jednoj nitni, ne znam sto bi skidao tocak. Novi stavis normalno, dal snalu ili nitnu ne znam sta te zapravo muci, pa hoces da ga skidas cijela?@Novola to ti bilo koji strugar moze napraviti, na kojoj ti strani fali?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 S

@BigorMa ja sam mislio nov da stavim sa šnalom. Da nov lanac ne nitujem, nego da se stavi ta spojka, pa onda kasnije da mogu da ga skidam skroz kada ga perem. Stari će svakako brusilica da skine 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa iskreno ja bih ga stavio sa snalom, kao fazon da je snala slabija ali nije ko zna kakav obrtni moment na njoj pa da je pokida. Mada kod skidanja bi morao svaki put paziti da ne ostetis ili pogubis Oringove, a i unutra se dobija ona mast koja mi lici na litijumsku, pa ne znam hocel biti pametno nesto drugo posle stavljati.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4068 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Meni nije poznato da postoje spojnice za lanac koje se mogu skidati, ispravite me ako sam u zabludi.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Bigor said:

na kojoj ti strani fali?

Na kvačilu..landara ko da će da otpadne svaki čas...

Videću sa strugarom jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4814 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS
Pre 8 sati, Novola je napisao:

Na kvačilu..landara ko da će da otpadne svaki čas...

Videću sa strugarom jbg.

Verovatno su ti rupe u ručici i nosaču ručica jajaste. Možda se se probuši veća rupa i da strugar napravi novi šraf po toj novoj meri...:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4814 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS
Pre 12 sati, Djole_ je napisao:

Pozdrav svima. Da li je neko skoro menjao lanac i lančanike na kamili? Ako jeste da li je možda neko uspeo da nadje varijantu da se umesto nitovane spojnice koristi ona druga spojnica koja omogućava da se lanac skine bez skidanja točkova (mislim da je majstori žargonski nazivaju šnala)?

Kada kupuješ novi lanac, traži da ima takvu spojnicu. Ponekad u pakovanju budu i jedna i druga. Kao navodno, lanac 520 sa otvorenom spojnicom ide do 50ks. Ja sam na Steneri imao otvoren. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, srbac said:

Verovatno su ti rupe u ručici i nosaču ručica jajaste. Možda se se probuši veća rupa i da strugar napravi novi šraf po toj novoj meri...:takoje:

Verovatno da jesu, u pravu si, a i trenutno je neki običan šaraf pa onda šeta ručica do mile volje :)

 

Evo sinoć bio do električara, pregledali malo akumulator (još se drži), stavili utičnicu 12v, stavili nove halogene sijalice, ali jebena sirena mi pravi problem pa to ti je. Kad su upaljena duga svetla prosto ne može da radi! Kad stojim u mestu, opet neće da radi! Radi samo kad ga vozim na obrtajima i kad ne rade duga svetla,  znači nema dovoljno struje za sve potrošače.

Moraću da vratim onu staru kmečalicu malu fabričku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4068 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Nebi bilo loše primjerit napon na bateriji i otpor na dinami


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004
Pre 12 sati, Novola je napisao:

Evo sinoć bio do električara, pregledali malo akumulator (još se drži), stavili utičnicu 12v, stavili nove halogene sijalice, ali jebena sirena mi pravi problem pa to ti je. Kad su upaljena duga svetla prosto ne može da radi! Kad stojim u mestu, opet neće da radi! Radi samo kad ga vozim na obrtajima i kad ne rade duga svetla,  znači nema dovoljno struje za sve potrošače.

Moraću da vratim onu staru kmečalicu malu fabričku...

I ja sam vratio fabričku sviraljku samo sam je štelucnuo na onom šrafiću i sada je extra glasna.

Hoce da ne radi kada je ugasen motor duže vreme, kao lepi ali na upaljen super radi.

Elem, kupio sam nekog kineza sa alija. Kako je ono odvratan zvuk, strava odvratno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Moja stara (fabrička) se raspala nešto, pa je u kanti završila. Imam trenutno isto neki čajniz ali svira do jaja, bila je u dva tona, ali tek to nije radilo, pa smo morali jednu skinuti. Evo sad i ova jedna izgleda prejaka za motor.. ne znam ni sam, čudno mi je sve to.

Kanda će biti da je i do akumulatora malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4847 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada bi znali samo koliko sirena povuce struje, ko ima satic za napon neka obrati paznju, ne sviram vise ni kada treba. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa u pravu si, ja nisam mogao da verujem kad sam video.

Onako odokativno, ako bih umesto halogenih sijalica koje, kad su obe upaljene odvuku tonu struje, ubacio LED koje troše mnogo manje, da li bi možda rešio taj problem? @bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Iskreno, na to najviše i sumnjam. Akumulatoru je oznaka kao da je onaj fabrički, ne usuđujem se ni da pomislim da mu je 30godina i da nije nikad zamenjen.

Ali lepo vergla, nikad nije davao znake da je loš.. jebem li ga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Interesantan video za nas kojima škripi zadnji amortizer. Na kanalu ima još mnogo videa koji sadrže praktične savete vezano za ST. Imate i prevod na engleski. Fino je.

 

 

 

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam to sve rasturao, sasuse se iglicasti lezajevi, pa sve morao sredjivati. Dobro ga zatrpao mascinom i ocistio na osovinicama tebrupice da mogubpodmazivati nesmetano. Podmazao mazalicim i opet poceo skripati za koji mjesec. Ponovo sve podmazem mazalicim ma kakvi, cim pokisne ili negdje vidi vode 9n skripi, pa ga onda posle nekog vremena prodje.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7041 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uuu pa generalno i zadnje oslanjanje se servisira. To što niko to ne radi, drugi par opanaka.

 

Ja sam skoro izmenjao sve ležajeve i semeringe pozadi. Ukupno 8 ležajeva. Mogu vam reći da nije mali posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Stavljena LED lepetrika, sija puno, puno bolje nego ranije. Sirena uredno svirućka, utičnica 12v radi po pravilu službe. Žičica koja se malo odlemila sa reglera, prepakovana. Stanje redovno!

 

Možda mi mogla svetla da se podignu još malo gore, šta mislite? Ali snop super koncentrisan na put i dovoljno obasjava i pored da se sve sjajno vidi.

 

 

20210818_212419.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja