Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5833 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

 

 

Pa moze i na tu stranu prema RU ili Fruska Gora,jer vidim da je "alexanto" iz NS-a pa da se nadjemo negde na sredini,ipak je on za sada jedini iz tih krajeva.

 

    Gde god da padne dogovor ja sam tu - jedino ako me posao ne spreči (fotograf/snimatelj)

Daljina skupa nije problem...ni vremenski uslovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Sta cu ja onda sa 1.95 da trazim :)

Silver Wing,burgman..

 

Gledaj fotke velikih GP-skutera, i gledaj da deo gde se spuštaju stopala ima oblik skije iz jednog zaobljenog dela (npr. kao na X9), nikako dve odvojene površine kao na Nexus-u. Kad smo već kod toga, X9 je odličan izbor, pouzdan znam (sa drugog foruma, www.x9ownersclub.co.uk) da ga voze ljudi tvoje visine i viši. Oslonac za leđa može da se pomera napred-nazad, a može i da se skine (čime se dobija maksimalna dužina sedišta).

 

U svakom slučaju, X9 je dovoljno dobra i pouzdana mašina, moja preporuka je 250cc agregat, a ergonomija je veoma individualna stvar i trebalo bi da probaš, možda ti legne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Vidim da ste me iskulirali za voznju, daj onda makar da se nadjemo na picu... Dajte lokaciju, moze malo van grada, da ne sedimo na pumpi, nego neka priroda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5833 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Vidim da ste me iskulirali za voznju, daj onda makar da se nadjemo na picu... Dajte lokaciju, moze malo van grada, da ne sedimo na pumpi, nego neka priroda.

 

 

Kao što rekoh ja sam za gde god da padne dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ako se vlasnik skutera (italijanski poštar) pronađe među vama, sledeći put kada ga vidim ću uši da mu iščupam. Danas oko 16h pravac Košutnjak Skojevsko naselje i Eko pumpa gde je sipao gorivo, vožnja bez kacige, po sredini puta (inače je tu put jako širok) prolazak kroz crveno kod crkve... Mali je toliko bio napaljen da kada sam pokušao da ga obiđem autom, zatvarao mi je put, pritom je delovao jako nesigurno na mopedu. U jednom trenutku svog ludila se zateturao i zamalo pao ispred mene, pa sam mu napravio malo rastojanja i gledao budalu kako sebi pokušava da napravi mesta u crnoj hronici. Ostalima koji se ne ponašaju ovako izvinjenje za off i veliiki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Vidim da ste me iskulirali za voznju, daj onda makar da se nadjemo na picu... Dajte lokaciju, moze malo van grada, da ne sedimo na pumpi, nego neka priroda.

 

 

Kao što rekoh ja sam za gde god da padne dogovor.

 

Evo zgodne prilike! Vikend, nije daleko, ima kafić ... a izgleda da će i vreme da bude lepo...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=61277.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Jel J.Costa jos uvek dobro funkcionise?! Koliko si presao sa njom?!

 

Za sada je sve OK! Pa tek mu je 21.000 .... (mada sam na istoj kilometraži morao da menjam originalni varijator).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Evo zgodne prilike! Vikend, nije daleko, ima kafić ... a izgleda da će i vreme da bude lepo...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=61277.0

 

Bio sam vec tamo, ne mogu da kazem da je put interesantan, ali domacini su vise nego ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5833 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Planirao sam za nedelju vožnju do Segedina ali ako dogovor stoji - dolazim.

U Segedin mogu kad hoću...Red bi bio da se upoznamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Vrsac-Pavlis
  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

sada odes na izmeni,

pa onda oznacis liku ( prevuces peko linka mis sa stisnutim levim klikom ) ispod znaka za Italic imas ikonu umetni sliku

Tu kliknes i onda si car.

 

;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

To je tako uradjeno zbog grejanja,tj. ventilacije jer kada stavis nogu na gornji deo osetis topao vazduh,a ako ti ne treba grejanje spustis noge dole... I jos nesto ne razumem zasto toliko potenciras pricu o X9 kad je skuter izasao pre 10 godina i pomalo je demode... Ja sam samo postavio sliku Nexus-a nisam ga velicao kao da je savrsenstvo... Svaki ciga svoga konja hvali,ali ti ga brate pretera.

 

Nema nikakvog "hvaljenja konja", samo dajem kompletan odgovor. Čovek od 195cm pita na koji skuter može da se smesti - na Nexus ne može sigurno. Ja ne mogu da sedim na njemu sa 189cm, volan mi udara u kolena u oba položaja nogu. Takođe, zapazićeš da nigde ne kritikujem Nexus - to je sjajan skuter, ali nije projektovan za visoke vozače. Da čovek ima 20 cm manje, bio bi opcija za kupovinu, ovako nije.

 

Izduv za topao vazduh je odavno standard na svim GP skuterima, kao npr. i na "demode" X9... Izduv je tačno iznad te skije, tako da ti topao vazduh duva u nogavicu i u kolena (i to veoma efikasno - znam jer vozim skuter do prvog snega). Svoj skuter sam dobro upoznao za godinu dana druženja, ima i prednosti i mane, ali sve što sam rekao je potpuno tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5833 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Jel J.Costa jos uvek dobro funkcionise?! Koliko si presao sa njom?!

 

Za sada je sve OK! Pa tek mu je 21.000 .... (mada sam na istoj kilometraži morao da menjam originalni varijator).

 

Kad već spomenuste...Da li kod nas neko zastupa ?

Vrlo sam zainteresovan da  obradujem Atlantica.

 

Ništa od okupljanja ...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ja sam ga nabavio kod KDM-a ali je to bilo pre dve godine. Nisam siguran da ih i dalje imaju ali možeš da se raspitaš. Njihov baner imaš u zaglavlju.

 

Što se tiče okupljanja, izgleda da će vreme biti kao u mom potpisu pa bi zaista bilo šteta propustiti priliku ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja