Jump to content

Moto Zajednica

Dje evropa, a dje smo mi

Ko ima prednost?  

123 članova je glasalo

  1. 1. Ko ima prednost?

    • A
      101
    • B
      21
    • Ne znam
      2


Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dakle rustvo evo jedan test da se ustanovi udaljenost izmedju evrope i nas.

Na jednom Holandskom moto forumu koji broji 85.000 i kusur clanova, jedan clan je postavio sledecu dilemu:

 

Ko ima prednost:

(Zeleno je trava koja djeli smjerove glavnog (horizontalnog) puta.)

Foto-FU7QQPV4.jpg

 

 

Onda je doslo do nesuglasica, pa je postavljeno glasanje. Rezlutate Holandskog glasanja postavljam za koji dan,

a u medjuvremenu bi mi ovdje mogli da glasamo, pa da usporedimo nivo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

hmmm

 

po jednom od osnovnih pravila bi trebalo da je A onaj koji ima prednost. A sa druge strane B je vec u raskrsnici, dok je A tek u pripremi da se ukljuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

hmmm...da  ;D

 

Mozda ne bi bilo lose da se diskusija povede nakon objave rezultata.

Ovako se "utice na svjedoke", tj. kvari se cistoca rezultata.

 

S druge strane i holandjani su debatirali za vrijeme glasanja. Kako hocete....  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Onaj koji skreće levo a ima ispred sebe trougao je uvek najgori od sve dece, tj. mora sve da propusti (ovde B).

 

To što je B već u raskrsnici i možda po nekom pravilu ima prednost, to mačku o rep. Neka fala, ja bih sačekao, jer posle od tumačenja specijalnih saobraćajnih slučajeva u bolnici nemam ništa.

 

Glasam za A, makar bilo i pogrešno, jer se tako čuva glava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Mile, malo si zakuvao u startu.  ::)

 

Trebalo je samo da postavis pitanje "ko ima prednost", a kad se zavrsi glasanje da pominjes dilemu.

Ovako, mnogi ce se se zamisliti i postavljati sami sebi pitanja tipa:  Sta ako?... On je vec?... A kako ce on?... itd.

Postoje znaci i situacija je cista. Dilemu imaju samo oni koji su nesigurni. 

 

Mene interesuje kakve ima veze udaljenost nas od Evrope?  Pravila su valjda svugde ista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Izvinite ali ovde je suvisno komentarisati  i uopste voditi debatu... Naravno da prednost ima A. Po nekim komentarima bih rekao da za vas B uvjek ima prednost, posto ce B uvjek "uci u raskrsnicu" a A ce samo malo ocesati istu  ???

Mislim da je MILE postavio ovu temu iz sprdnje, sto naslovom pokazuje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

 

Glasam za A, makar bilo i pogrešno, jer se tako čuva glava.

 

hkhm....pitanje nije "kako se cuva glava".  ;)

A ima prednost, makar i suprotno pisalo u pravilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Mile, malo si zakuvao u startu.  ::)

 

Trebalo je samo da postavis pitanje "ko ima prednost", a kad se zavrsi glasanje da pominjes dilemu.

Ovako, mnogi ce se se zamisliti i postavljati sami sebi pitanja tipa:  Sta ako?... On je vec?... A kako ce on?... itd.

Postoje znaci i situacija je cista. Dilemu imaju samo oni koji su nesigurni. 

 

Mene interesuje kakve ima veze udaljenost nas od Evrope?  Pravila su valjda svugde ista.

 

 

 

Za mene nema dileme, ali kad sam vidio koliki procenat vozaca (motora!!!) ne zna ko ovdje ima prednost, smrzao sam se.

Pa sam htio da vidim koliki je taj procenat kod nas i tako usporedim "gdje smo mi, a gdje oni" po pitanju ovakvih banalnih stvari iz

teorije o saobracaju....(btw, naravno da su pravila ista).

 

Ne mogu da zamislim losiji rezultat ovdje, pa ce to onda da pokrene nove diskusije tipa

"Kad mi dostignemo evropu u saobracajnoj kulturi i to, onda ce tek procvjetati ruze"....  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

A ima prednost kako god okrenes, B sece putanju u slucaju da A ide pravo i kraj.

Ovde su raskrsnice kao za debile i to nije slucajno, ne moras da razmsljas. U par navrata sam naleteo na raskrsnice kojima nisu radili semafori, pa to je za neverovati. Ali statistika im kaze drugacije, cifre se progresivno smanjuju iz godine u godinu, znaci neko ipak razmislja na pravi nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

A ima prednost bez razmisljanja..................jedino moze biti obratno ako je B taxista a A motociklista onda ima B jer je jaci i bezobrazniji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Jedno pitanjce, ovi zuti znakovi za pravo prvenstva stoje za pravac zapad-istok, a ne za deo raskrsnice, kada si u njoj ? jer ako je tako onda taj zuti romb vazi za vozilo B?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovakva je raskrsnica Vojislava Ilica sa Ustanickom. Npr. kad ides V.I. od Medaka, a skreces u Ustanicku levo, propustices vozila koja idu V.I. od Krsta i skrecu u Ustanicku na svoju desnu stranu. Znaci A!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jedno pitanjce, ovi zuti znakovi za pravo prvenstva stoje za pravac zapad-istok, a ne za deo raskrsnice, kada si u njoj ? jer ako je tako onda taj zuti romb vazi za vozilo B?

 

Zuti romb je na horizontalnom putu (istok zapad).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Za mene nema dileme, ali kad sam vidio koliki procenat vozaca (motora!!!) ne zna ko ovdje ima prednost, smrzao sam se.

Pa sam htio da vidim koliki je taj procenat kod nas i tako usporedim "gdje smo mi, a gdje oni" po pitanju ovakvih banalnih stvari iz

teorije o saobracaju....(btw, naravno da su pravila ista).

 

Ne mogu da zamislim losiji rezultat ovdje, pa ce to onda da pokrene nove diskusije tipa

"Kad mi dostignemo evropu u saobracajnoj kulturi i to, onda ce tek procvjetati ruze"....  ;D

 

Iskreno, davno sam bio po Evropama, ali nosim negativne utiske u vezi samog znanja tamosnjih vozaca.

To ne vazi podjednako za sve zemlje zapada, a i ja ne volim da generalizujem. Samo tako osecam.

Imam utisak da se ljudi vrlo lako nadju u problemu kod banalnih situacija, i tada samo podignu upitno obreve

i sirom otvore oci - sta cemo sad !?! A posto niko ne zna "sta cemo sad", onda cekaju silne servisne slusbe

da im odgonetnu zagonetku. Pretpostavljam kakav ishod ocekujes od ovog glasanja, a takodje pretpostavljam

kakav je ishod bio tamo u NL.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

A ima prednost bez razmisljanja..................jedino moze biti obratno ako je B taxista a A motociklista onda ima B jer je jaci i bezobrazniji....

 

a sad  ;D ;D:

 

GroteFoto-NJELWPWP.jpg

 

 

Baba Zineti uvek ima prednost.......hahahahahah bravo Mile jesi me nasmejao......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja