Jump to content

Moto Zajednica

KonzulMoto "Marauder" Na Srpski Nacin

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Jel to kupac/narucilac trazio onolike alu poklopce preko menjaca i diferencijala?

Cini mi se malo "too much", ali videcemo kako ce to na kraju da izgleda.

Bravo za izvedbu u svakom slucaju!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Ma nalepnice su tu samo dok se ne zavrsi promocija a posle se naravno skidaju.

@boki.64 

Druze koliko je meni poznato motorcikli nemaju diferencijal pogotovo ne oni sa lancem :D

Za oaj motor mi se niko nije mesao ni za jedan detalj, narucilac mi je dao potpuno odresene ruke.

Strpite se do kraja pa cete videti kako ce sve to da izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Obzirom da fabricki ima nesto preko 300 ovaj nebi trebao da ima vise od 220.

 

Sta je toliko teze bilo u fabrickom stanju?  Mislim sto je sad laksi?

 

pozdrav

 

Vidi ako ti kazem da je samo auspuh imao preko deset kila i da sam sve sto je bilo celik zamenio aluminijumom bice ti jasno.

Nisam ga jos merio ali po nekoj proceni ako ga moj cale i ja mozemo sami skinuti sa onog sablona onda za sada nema preko dvesta, jos dok se napakuju ostale stvari nebi smeo da predje 220.

 

Znao sam da je Marauder teska bravarija, ali bas toliko da moze da mu se skine kilaze, nisam ocekivao.

 

Sve u svemu, osim sto ce fenomenalno da izgleda i ponasanje u voznji bi trebalo da bude mnogo lepse. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Lugano Svajcarska

Ni jednog trenutka nisam posumljo da ce od toga da ispadne neka skalmerija neko strasilo iz gagijeve radijonice takve stvari ne izlaze mislim da ce da bude prelijep a kraj radova se nazire ja sam bijo 4 puta do sada da ga vidim i opipam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ni jednog trenutka nisam posumljo da ce od toga da ispadne neka skalmerija neko strasilo iz gagijeve radijonice takve stvari ne izlaze mislim da ce da bude prelijep a kraj radova se nazire ja sam bijo 4 puta do sada da ga vidim i opipam

 

A ti si srećni vlasnik! Kako si se odlučio baš za Marauderov agregat?

 

Gosn Konzul biste li bili ljubazni kad nađete malo vremena da pojasnite taj  amortizer koji ste ugradili. Video je samo zagolicao maštu.

 

Jesu li  štapovi i mostovi ostali od Maraudera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Ni jednog trenutka nisam posumljo da ce od toga da ispadne neka skalmerija neko strasilo iz gagijeve radijonice takve stvari ne izlaze mislim da ce da bude prelijep a kraj radova se nazire ja sam bijo 4 puta do sada da ga vidim i opipam

 

A ti si srećni vlasnik! Kako si se odlučio baš za Marauderov agregat?

 

Gosn Konzul biste li bili ljubazni kad nađete malo vremena da pojasnite taj  amortizer koji ste ugradili. Video je samo zagolicao maštu.

 

Jesu li  štapovi i mostovi ostali od Maraudera?

 

He, samo ti zajebavaj.

E ovako stoje stvari, za vazdusno ogibljenje treba kompresor, vazdusni jastuk, regulator pritika koji iskljucuje i ukljucuje kompresor, nepovratni ventil i elektro ventil za trenutno i automatsko ispustanje dela ili svog vazduha iz sistema.Naravno i par releja kojima ce se rasteretiti instalacija motora. Ja nisam ugradio akumulator pritiska jer mislim da nije nepotreban kada je u pitanju jastuk male zapremine. kompresor sam to odradjuje za nekih 5-10 sec. Uz sve to sam ugradio i mono amortizer koji prakticno nosi celu tezinu motora a vazdusni jastuk sluzi da savlada samo nekoliko kilograma koji motor drze u donjoj poziciji i da nosi tezinu putnika.

U slucaju gubitka vazduha na nekom od spojeva regulator pritiska automatski ukljucuje kompresor i nadoknadjuje izgubljeno. Razmisljao sam da ugradim i nivelator koji bi bez obzira na opterecenje (jedan ili dva putnika) motor uvek drzao u istom nivou, nazalost na ovom motoru vise nije bilo mesta da se ugradi ni jedan ekser a kamoli neki sklop. U principu to nije ni potrebno jer vecina fabrickih motora imaju isto stelovanje amortizera i za jednog i za dvoje.

Nadam se da sam ti dovoljno razjasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ni jednog trenutka nisam posumljo da ce od toga da ispadne neka skalmerija neko strasilo iz gagijeve radijonice takve stvari ne izlaze mislim da ce da bude prelijep a kraj radova se nazire ja sam bijo 4 puta do sada da ga vidim i opipam

 

A ti si srećni vlasnik! Kako si se odlučio baš za Marauderov agregat?

 

Gosn Konzul biste li bili ljubazni kad nađete malo vremena da pojasnite taj  amortizer koji ste ugradili. Video je samo zagolicao maštu.

 

Jesu li  štapovi i mostovi ostali od Maraudera?

 

He, samo ti zajebavaj.

E ovako stoje stvari, za vazdusno ogibljenje treba kompresor, vazdusni jastuk, regulator pritika koji iskljucuje i ukljucuje kompresor, nepovratni ventil i elektro ventil za trenutno i automatsko ispustanje dela ili svog vazduha iz sistema.Naravno i par releja kojima ce se rasteretiti instalacija motora. Ja nisam ugradio akumulator pritiska jer mislim da nije nepotreban kada je u pitanju jastuk male zapremine. kompresor sam to odradjuje za nekih 5-10 sec. Uz sve to sam ugradio i mono amortizer koji prakticno nosi celu tezinu motora a vazdusni jastuk sluzi da savlada samo nekoliko kilograma koji motor drze u donjoj poziciji i da nosi tezinu putnika.

U slucaju gubitka vazduha na nekom od spojeva regulator pritiska automatski ukljucuje kompresor i nadoknadjuje izgubljeno. Razmisljao sam da ugradim i nivelator koji bi bez obzira na opterecenje (jedan ili dva putnika) motor uvek drzao u istom nivou, nazalost na ovom motoru vise nije bilo mesta da se ugradi ni jedan ekser a kamoli neki sklop. U principu to nije ni potrebno jer vecina fabrickih motora imaju isto stelovanje amortizera i za jednog i za dvoje.

Nadam se da sam ti dovoljno razjasnio.

 

Jesi. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Video sam motor na Uscu, jos prosle nedelje a tek sad video temu, nisam znao da se ovako nesto pravi kod nas. Vau !

 

Svaka cast na umecu. Jel treba mozda agnet za pregovore sa Discovery-jem  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Video sam motor na Uscu, jos prosle nedelje a tek sad video temu, nisam znao da se ovako nesto pravi kod nas. Vau !

 

Svaka cast na umecu. Jel treba mozda agnet za pregovore sa Discovery-jem  ;D

 

 

 

Pogledaj i ovu temu

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17819.0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Cini mi se da dosta tacaka, sto se rama tice radis otprilike,kanapom.Ima li to uticaja pri voznji takvog motora,mozda pri vecoj brzini ?

 

Maruder i veca brzina ne idu u istoj recenici.  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Ne meri se kanapom nista, samo se oznacava gde je centar, linija, da nebi bio kriv. Inace svaka cast i za onaj Harley, i za Maraudera, nemam reci.

na to merenje sam i mislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Pozdrav ljudi, ja sam jece zvanicno zavrsio sa grubim radovima na motoru i napravio jos jednu probu ogibljenja pred rasturanje pa evo pogledajte.

 

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Hteo bih da napišem nešto pametno, ali ne znam šta sem: bravo, bravo, bravo!  Samo tako nastavi i ne osvrći se na kritičare.  Svetu uopšte, a Srbiji konkretno, su neophodni umetnici koji umeju svojim rukama da stvore nešto originalno. Bravo, i samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Smatrao sam za sebe da sam "majstor" i da umem i da mogu sve da uradim. Al kad videh šta ovaj čovek radi ....!!! Evo pobego sam i sakrio se ispod kreveta (zbog sramote). Svaka čast prijatelju (bez obzira što dizajn nije po mom "ćefu").

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja