Jump to content

Moto Zajednica

KonzulMoto "Marauder" Na Srpski Nacin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Stvarno fenomenalno!  Nekoliko pitanja:

 

1. Za prednju viljušku jesi stavljao nove štapove ili si iskoristio originalne?

2. Za koliko stepeni si pomerio prednju viljušku?

3. Jel' ram ceo nov ili si iskoristio deo starog?

 

Još jednom, sjajno!

 

Viljuska je njegova fabricka, sto se ugla tice nikada ga ne merim tako da  neznam, jedino sto me zanima kada formiram ugao viljuske jeste predtrag.

Ram je skoro ceo pravljen ostali su samo neki delovi koje je bilo apsurdno praviti kada ih vec ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

.....sve je to lepo od strane Konzula, svaka cast za trud i ostalo umece, ali moram reci jos nesto,

taj novi motor naravno vise nije Marauder, imam utisak da je suvise dugacak, da je manevrisanje nocna mora, da je buduci sic/sediste  krajnje spartansko,udobnost 0(nula), sediste u odnosu na original najmanje smesno, pogledajte tu zadnju gumu gde to moze da se vozi osim na pravcu, a u Srbiji bas ima takvih puteva....i na kraju zar neko bas voli da se vozi na ovakvom motoru?

ispravite me ako gresim sa strane normalnog korisnika/ljubitelja motora koji voli da se lepo vozi ....a sa ovakvim

modelom jako tesko .

pozdravljam Konzula jos jednom za svo umece, al verovatno da ima musterija koji vole ovakvo.....i covek lepo radi...

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

POzz,

 

Idologija pravljenja i koriscenja ovakvih concept motorcikala malo drugachija od cruzinga ....

Podrzavam sve pohvale Konzulovom umetnichkom radu ..

 

LJuti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

.....sve je to lepo od strane Konzula, svaka cast za trud i ostalo umece, ali moram reci jos nesto,

taj novi motor naravno vise nije Marauder, imam utisak da je suvise dugacak, da je manevrisanje nocna mora, da je buduci sic/sediste  krajnje spartansko,udobnost 0(nula), sediste u odnosu na original najmanje smesno, pogledajte tu zadnju gumu gde to moze da se vozi osim na pravcu, a u Srbiji bas ima takvih puteva....i na kraju zar neko bas voli da se vozi na ovakvom motoru?

ispravite me ako gresim sa strane normalnog korisnika/ljubitelja motora koji voli da se lepo vozi ....a sa ovakvim

modelom jako tesko .

pozdravljam Konzula jos jednom za svo umece, al verovatno da ima musterija koji vole ovakvo.....i covek lepo radi...

pozdrav

 

Sve je to tacno sto si napisao,ali mislim da neko ko kupuje ovakam motor ima u posedu (najmanje) jos jedan moto tako da ce mu ovaj sluziti za krace voznje i za kurcenje po gradu.Neznam kako vi,ali bi ga ja rado posedova pa makar mi bio i jedini motor

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Još jednom svaka čast... prelepa đunta. Svaki motor ima svoju namenu, pa tako i ovaj  ;) jedva čekam korman da vidim kakav je ispao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ovo je preljepo, bravo. Na koju foru od komada lima dobijes ovako lijep oblik zadnjeg blatobrana? Na prvim slikama je izlupan vjerovatno gumenim cekicem, a onda se lijepo ispegla, kako ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Kako si zadnje krilo (koje je u pocetnoj fazi delovalo kao havarisano) doveo do krajnje forme ?! :o

 

Ovo je preljepo, bravo. Na koju foru od komada lima dobijes ovako lijep oblik zadnjeg blatobrana? Na prvim slikama je izlupan vjerovatno gumenim cekicem, a onda se lijepo ispegla, kako ako nije tajna?

 

Jbg niste njegov nivo , odgovara samo na postove ljudi koji bi mogli da mu prosire biznis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha XT500

Ja sam skoro citao ovu temu-Custom Harley Davidson made in Serbia, i na nekoj od 20-tak strana ima i slikana "masina" kojom covek ravna lim i pravi te lepe obline. Mislim i da je ta masina rucni rad isto... ::)

Svaka cast za radove! :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ovo je preljepo, bravo. Na koju foru od komada lima dobijes ovako lijep oblik zadnjeg blatobrana? Na prvim slikama je izlupan vjerovatno gumenim cekicem, a onda se lijepo ispegla, kako ako nije tajna?

 

Dobija se pomoću mašine koja se zove engleski točak (english wheel).

http://www.motorsportsinnovations.com/Bvile-pics/bs%20english%20wheel.jpg

http://www.etcracingprograms.com/images/videos/tank%20images/english-wheel-smoothing.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Da budem iskren meni se vise svidjalo na prvoj slici kad je bio original.KONZUL je stvarno majstor,skidam kapu zna posao,ali ja ne volim ovu vrstu motocikala,cini mi se da je vrlo neudoban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Svako ima pravo da mu se nešto ne sviđa, naravno, ali mi se čini da neki od vas ne kapiraju poentu čopera.  Čoper je umetničko delo, pokretna skulptura od metala.  Ni jedan nije pravljen da bude udoban ni da ima poboljšane vozne karakteristike, već da bude unikatan.

 

Ko hoće da mu dupetu bude udobno, kupi maxi skuter. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Pozdrav ljudi.

Samo da razjasnimo par stvari, nisam ovu temu kao ni prethodnu podigao da bih sebi lovio nove musterije i bez toga ih imam dovoljno. Jedini razlog je zelja da sa ljudima dobre volje podelim ono u cemu uzivam dok radim. Da sam sebican kao sto je to rekao "BRACO " sigurno nebih po forumima kacio detaljne slike kako je svaki komad napravljen nego bih verovatno pricao kako je sve to neka posebna nauka. Za mene nije i mislim da tu nema sta da se krije imas ideju kako to treba da izgleda uzmes cekic i lupas dok ga ne napravis.

Da se batalimo toga evo par tehnickih detalja koje sam jos na pocetku obecao.

Marauder je jedan od komplikovanijih zahvata sa kojima sam se do sad bavio za razliku od Harleya ima vodeno hladjenje, dva karburatora za svaki cilindar posebno od kojih je prednji na naj nezgodnijem mogucem mestu (sa gormje strane cilindra). Karburatori su vakumski tako da moraju da imaju kutiju filtera sa tacno proracunatim otvorom za primanje vazduha kako bi uopste mogli da rade, ima gomilu instalacije koja na ovakvom motoru mora da bude sakrivena ima mislim devet sajli sto za gas sto za sinhronizaciju karburatora sto za sauh.

Vidim da su neki komentarisali kako ce biti neudoban i ne za duge relacije, e pa grese, na ovom motoru je ugradjeno vazdusno ogibljenje i samo u stanju mirovanja ce izgledati kao da je krutas cim se da kontakt on se podigne i amortizuje kao svaki fabricki motorcikl. Ugao prednje viljuke izgleda velik ali je radjen po proracunu i daleko je od granice preko koje motor postaje nestabilan na bilo kojim brzinama. Sto se zadnje gume tice samo onaj ko nije vozio siroku gumu ili bar nije seo i porazmislio malo moze da kaze da se ona vozi samo na pravcu. Guma ima profil kao i svaka druga pravljena za motorcikl nije kockasta kao na kolima.

To je sve za sada uskorocu da okacim jos slika pa cemo da pricamo.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Svako ima pravo da mu se nešto ne sviđa, naravno, ali mi se čini da neki od vas ne kapiraju poentu čopera.  Čoper je umetničko delo, pokretna skulptura od metala.  Ni jedan nije pravljen da bude udoban ni da ima poboljšane vozne karakteristike, već da bude unikatan.

 

Ko hoće da mu dupetu bude udobno, kupi maxi skuter. ;)

 

BRAVO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da ne preterujemo s tim umetničkim aspektom, ogrmna većina su kič. I unikatnost je kod većine problematična. Manirizam, pa

ko ga koliko razvuče. Ako pod čoperom podrazumevamo - predebela zadnja guma, dugačka prednja viljuška, "suzast" rezervoar...

Razumem - majstor pravi šta mušterija zahteva a mušterija mora da ima samo jednu stvar a to nije ukus. Ne govorim o ovom

Konzulovom, još nije gotov pa ni ne znamo kako će da ispadne.

Ako mi se ne svidi paziću šta pričam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Vidim da su neki komentarisali kako ce biti neudoban i ne za duge relacije, e pa grese, na ovom motoru je ugradjeno vazdusno ogibljenje i samo u stanju mirovanja ce izgledati kao da je krutas cim se da kontakt on se podigne i amortizuje kao svaki fabricki motorcikl.

 

:o

 

Ajde molim te, kad nađeš vremena, opiši malo detaljnije taj uređaj! Palim se da pravim custom motor a još više se palim na "fancy" vešanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Da ne preterujemo s tim umetničkim aspektom, ogrmna većina su kič.

...

 

Nekome kič, nekome cool, u svakom slučaju jeste umetnost, a da li ti se sviđa takva umetnost ili ne je stvar ukusa. ;)

 

...

Ako pod čoperom podrazumevamo - predebela zadnja guma, dugačka prednja viljuška, "suzast" rezervoar...

...

 

Čoper, od engleske reči čop (chop) što znači seckati, znači onaj koji je iseckan.  Pravi čoper je kada majstore uzme običan fabrički motor, iseče sa njega sve što mu se ne sviđa, stavi nove delove koji mu se više sviđaju, a koje je ili sam napravio ili iseckao sa nekog drugog motora, i onda na kraju dobije unikatan motor.  Da li ima debelu gumu ili ne, dugačke vile ili ne, majmunski korman ili ne, je nebitno.  Čoper nije motor koji ima određen definisan izgled, već unikatan, iseckan motor.

 

Ovo što Konzul pravi su stoprocentno pravi čoperi.  Bez šminkeraja, bez foliranja, bez kupovine gotovih delova koji se samo sklope, već prava majstorija i umetnost.  Da sam Predsednik Republike dao bih mu orden.  Novine stalno drve o nekakvim Srpskim brendovima, kajmaku, pršutama, a skoro niko ne zna šta je to stvarno brend.  Evo vam ga brend ovde – pravi, izvorni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Čoper, od engleske reči čop (chop) što znači seckati, znači onaj koji je iseckan.  Pravi čoper je kada majstore uzme običan fabrički motor, iseče sa njega sve što mu se ne sviđa, stavi nove delove koji mu se više sviđaju, a koje je ili sam napravio ili iseckao sa nekog drugog motora, i onda na kraju dobije unikatan motor.  Da li ima debelu gumu ili ne, dugačke vile ili ne, majmunski korman ili ne, je nebitno.  Čoper nije motor koji ima određen definisan izgled, već unikatan, iseckan motor.

 

 

Ako sam dobro razumeo "choper" je kada se od postojećeg motora napravi nešto drugo, i ne mora

generalno da liči na Easy Rider-a (da skratim opis). To jest mogu da iskasapim mog SV-a i od njega

napravim nešto slično priloženoj fotografiji i onda bi to bio "choper"?

 

p.s.      Ovo je Roland Sandsov motor

p.p.s.  Znam da ovaj nije pravljen od postojećeg motora, uzeo sam ga kao primer za oblik.

post-8130-12879058343984_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

U mom selu ovo nije čoper nego custom.

 

Čoper je tužni pokušaj kada uzmeš tenk od harlija i seckaš sve bez čega možeš ne bi li sa 50 konja i skoro bez kočnica mogao de se mrdaš i staješ koliko toliko živahno.

 

Ovo nije seckanje nego pravljenje svakog pojedinačnog dela prema željama mušterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Za sve prerade se koristi engleski termin "custom", termin "chopper" direktno je vezan za klasu kruzera, uglavnom Harlije s kojih su da bi bili brzi i agilniji skidali sve sto nije bilo neophodno, a ono sto nisu mogli da skinu (sediste, rezervoar) pravili su manje. Neki primjerci nisu cak imali ni satove, a rjetki su skidali cak i prednji ili zadnji kocioni uredjaj. Ono sto oni iz OCC-a prave jedva da ima neke veze sa tim, ono su "custom"-i kao i ovaj Marauder, koji mi se usput da dodam veoma svidja iako se ne "palim" na taj tip motora. Samo nastavite, izvrstan rad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Uh, opasna fora. Šta iva kad ga "napumpa"? Jel ima neki ventil koji se zatvori ili ga pumpa održava na ptrebnom pritisku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja