Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada 1200

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Odavno citam na netu o ovom motoru, ali kad sam video uzivo Multistradu 1200, odlepio sam. :)

Jednog dana, kad polovni postanu jeftiniji... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

imam levu plastiku od multistrade 2012 god .Bila polomljena vlasnik kupio novu a ja ovu sredio ali mrkak kapa da ce to nekom trebati ,bar ne u skorije vreme.Jel zna neko gde bih mogao da odradimnalepnicu dukati za tu plastiku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1649 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Koliko dugo niko nije pisao o ovoj Multistradi prosto neverovatno. Interesuje me da li ima clanova koji danas aktivno voze ili su vozili duže vreme ovaj model i dobro se upoznali sa njegovim vrlinama i manama, pa da se jave?


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1649 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ma samo da znamo ima li ih, pa cemo stupiti u kontakt. Može i pp ako nece ovde javno da pišu?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1649 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nisam je ja otvorio, ja je samo iskopao, jer mi je ovaj motor oduvek bio želja ali i velika misterija, sme li se upuatiti u igranku sa njim, srvisna mreža, delovi, cena odrzavanja itd?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Izvini na to sam i mislio gde je iskopa :)

I ja bi tu egzotiku rado posedovao,pa mi pada na pamet da je uzmem pored varadera,ali mi se ipak ne daje 7-8k za nesto sto ce biti motor za popodnevnu voznju. Ne kazem da je dukati los ali jednostavno je skupo nabijati mu kilometre. Citao sam dosta o novom V4 i koliko sam video odrzavnje je dosta jeftinije ali je on dosta skuplji. Jednostavno kao sto si rekao zelja i misterija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Korisničko iskustvo koje sam doživeo na Multistradi enduro, stavilo bi je visoko na listi potencijalnih budućih motora, ali po meni, desmo servis se radi previše često za touring motor, posebno ako se prelazi malo veća kilometraža.

Promenio član doktor
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1649 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nzm ni sam sta reći. S jedne strane tiha patnja koja je konacno dostupna sa cenom ali opet s druge strane taj Ducati koji je na glasu za jako tezak i skup sto se servisiranja tiče. Ali kapiram ako ubodes krsten primerak uredno odrzavan da nije neki bauk, a u cenovnom rangu sa Gs-om vazdusarom ipak debela prednost je na strani Multistrade.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni se sviđa i 1000DS pa sve do aktuelnog modela. Samo što... Ne bih voleo da imam motocikl i da zavisim od jednog servisa ili par ljudi oko održavanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Korisničko iskustvo koje sam doživeo na Multistradi enduro, stavilo bi je visoko na listi potencijalnih budućih motora, ali po meni, desmo servis se radi previše često za touring motor, posebno ako se prelazi malo veća kilometraža.

Doktore, znam da si putnik...ali ovde, od ovog modela, servisni interval je 24000km.

Na DSu je 12...ako se o njoj govori, nisam baš pohvatao konce. 

Istini za volju i na japanskim motociklima bi trebalo dići poklopac ventila takođe na 24K...ali je velika verovatnoća (ako nije neki malo nasviran agregat, neki R i sl.) da neće biti potrebe za ikakvom intervencijom.

Zato je često japanac prvi izbor.

Da imam love, k'o što nemam, uvek bi mi ovako nešto bilo izbor, mnogo pre....tu nekih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ух како је мени легао тај мотор када сам га пробао пре пар година.

 

Само једини проблем је био што нисам циљна група. Већ тада сам се полако пребацивао на стазу, да на путу не бих правио глупости. Чак сам и гледао, хмм ако је узмем па возим, жену не возим, не путујем... много добар, али штета, не треба ми.

 

Иначе много ми се више свидела 1200 за вожњу од нове V4, коју сам пробао беше пролетос и писао о њој у теми о Харлију Панамерика. Ваљда сам толико био под утиском старе, а нова ми делује превише тркачки за тај тип мотора.

 

Ево и те пробе, овековечио је.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1649 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ako sam se dobro edukovao taj desmo servis se radi na 30-ak hiljada, sto je oko 3 sezone moje voznje. Ako nebi bilo nekih drugih gremlina koji se pojavljuju to nebi bilo strasno, sumnjam da bi i za Bmw-a bilo nesto jeftinije odrzavanje. Za 10-ak godina njegovog korištenja valjda postoje serviseri koji su se edukovali za to redovno servisiranje, da nemora u ovlašćeni baš za sve na klepanje po ušima?
Zato bi voleo da se neko od vlasnika kontaktira jer info sa lica mesta sto se kaze mnogo znace

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Гледај, најбоље би било да планираш буџет за скуп сервис. Мада лако је то рећи.

Ако не мораш остану ти те паре у џепу. али да се једва простреш за Дукца, а после да немаш да га одржаваш је греота и за тебе и за мотор. Спада у категорију онога што кажу Енглези, да парафразирам : "Нисам довољно богат да бих куповао (одржавао) јефтино".

Све може да буде супер, а опет ако не буде проклињао би све живо, ако нешто крене наопако.

То је једна од марки где се не треба простирати даље од губера.

Уживање за вожњу, али све има своју цену.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Zdravo, posedujem 1200s 2015.godište, Bosch varijanta, to je prva godina kada je uradjen restyling i isključen Marelli.

Desmo seris se radi na 30hkm ili 5 godina za zamenu kaiševa ukoliko je manja km.

U ovlašćenom BurnOut servisu je cena oko 400-450€, dok se to može uraditi i za 300€ u nekom neovlašćenom, preko drugara, itd... Cena kaiševa sa zamenom je 100-150€, ostalo je paklen posao za uraditi sam, ali nije neizvodljivo. Potrebna je dijagnostika da se ugasi service lampica na tabli. Inače, motor je identičan po izgledu 1260s, većina delova odgovara. Kočnica je brutalna, snaga takodje, SkyHook vešanje radi savršeno. V2 vibracije su prisutne, ali to je jednostavno tako, na malim obrtajima zna da kljuca, mora u nižu. Lanac traje nekih 30hkm, gume fabrčka preporuka Scorpion Trail II i dan danas na novoj V4 i V2 su ugradnja (osim na Pikes Peak). Set guma je 380€ nakon ovog globalnog poskupljenja. Set pločica, uz malo snalaženja, često bude na akciji u IT, oko 80€ bez troškova slanja. Jedini nedostatak je quickshifter, ne postoji fabrička ugradnja, opcija je HealTech ali ne dozvoljava bez kvačila od 3. do 1. šaltanje...  Tu sam za pitanja :)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ima opcija i za bliper za 1200s ali je cena negde oko 700-800e. Nešto mi crv ne da mira, izgleda sam mazohista i moram da imam žabara narkomana u kući:lol2::jee: 748, 999 .... su opcije koje mi quarcu ne bi služile osim kao skulpture, tako da se lomim oko jedne 1200s jer jbgica:jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 896 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

A ako hoćeš da poseduješ Dukati, dođi kod mene prvo na kafu da popričamo, da ti ispričam moje pustolovine sa mehanikom i Dukatijem. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Gledam i tvoju, sa problematikom zvanom fantomski kvarovi Dukatija, velikim ovlascenim serviserom sam upoznat. Da znas da bih mogao da se spustim do KG-a, da popijemo rakijicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 896 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Moj je trenutno u fazi zvanoj spustio sam cenu na oglasu jer me nervira, uplatio sam vikend odmor u Turskoj ne bi li pobegao iz garaže (i motora) dok on izgleda ovako :takoje::

AIL4fc_Q7Uu89p5NnUtvkelP3kswNdBvDl7uU1U7ijsVycJ6hYUXBoEoaem3dolyqCkpZWLhhVckPaVJtUaJf0cYNHgfsnAM5vBCveM78gAwCqHr8tRSOXOO-RkDXIpBDD6NJb1rdTVKmLvHIGu7PZjZZZnckLTQxmcXOCXufn31mfCOfuPmgjhjfekj2tP5EpgViHGE4gBSZQlkxaxZlP3i0fSXwkc4r-9_E9pQKUvw_ScANjjhWVk-TGrTCmmmd67oUpExw9jji4UppT_Mftq3m9LT82dUQjTDcPOW-8g4cu5fMpxqGfhlV2VZUktfwcntvPKs5C3xoFQfwtMH9SSPl8YsHe1yLS63hBJByBnXZo3VEu7SYxdoXSmAyFNU8fZmo7_skduu4lsKzWRpNz_U93vwjXwmekTM45Ubm-HlKx4ezoBWmSV-prwIcLQmagoq0yBOnMBG9W2OWbf6oqnfyELztNgYuqA2q9dLJRBIPXteJxNQiAlOwg-5uC3jJCzrMFVUjnHwrmgq91xRlegEC6aHu-ZMG01SmJ0fpZ8WTKuAzKEorCb8WvgJVPozznEKJO4F1Fs0HOTwaUTIJuaRLKdZfAZxydzROw39xx9XBiAOMmBaMLU-czHklJcG3IBEvj2JlP9G6C6OTPJEhFOc0HiRLqp5fB6ZfE1rs9YCpIwdthnyYuV1PqZk8XdQzHzinpXsofLal1WH7SnSNWEYc9f1GG3nW0fcA0VRv_SbKL9j2uo5E6iK1Qsxkf9D82NOKrA0lFI7OwFlYcGFCHfOY_oj0VrIb9cPQPHL-5K5f77wGNELBej3SBs8OQ6hM0WJYlteEce_0YYHMfYAgdRlQAa4TrY_F7GadfFMixUpqjJ44gaGyuGl4esJy4brvh2q9zky5QRi8JUOuQh0zA2x9LmcfkrgV2EWNQiNl6N7o40MfGB96x2ovtD2VzH8Uw=w700-h933-s-no?authuser=1

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja