Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Posto Robert iz Ade nemoze da mi prepravi auspuh zbog njegove bolesti(nedavno mi javio),resio sam da to sam uradim pa kako ispadne!poludeh vise sto mi se motor bukvalno necuje0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

 

Na mojoj Hondi jos uvek stoji fabricki top,sa sve prigusivacem iznutra pa me interesujeje da li neko zna malo detallnjije da mi pojasni sta da mu uradim da se cuje kao pravi sportak,a ne ovako ko fen za kosu0plac.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

A jel si probao da se cujes sa Andjelom iz Bele crkve. Mislim da je bese "Munja Sistem" firma. Vidim po forumima da radi dobre auspuhe a jos bolje prepravke originalnih u protocne, za visestruko manje pare od gore pomenutog Roberta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja sam njakao sam, prepravljao sam neki drugi top, nisam hteo da kvarim fabricki...Mozes naci bilo koji otvoren top pa probati. Ima jos jedan lik u Adi sto pravi, firma se zove "Dragon Ada" pa i tu mozes da pogledas :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Andjela nisam zvao jos,a Dragona sam pitao za drugi top(prosle godine).Nisam ga pitao za prepravku!Sutra cu da zvrcnem Dragona iz Ade da vidim kolika je cena prepravke fabrickog u protocni a mogao bi isto i Andjela da pitam pa cu videti sta cu!Pozz1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Doslo vreme da i ja sredim auspuh na mojoj crnoj mambi,a posto se para nema ja i drugar odlucismo da ga sami napravimo!Evo kako sada zvuci!1care.gif1ooo.gif

Uzivajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Jel moze neko uputstvo kako ste preradili fabricki u protocan ?

Nameravam nesto slicno da odradim na suzukiju 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Moze naravno,nije problem!

Ja sam bio pomocni radnik a drugar idejni vodja i glavni majstor!

 

To je kompletno novi top napravljen!stari fabricki sam iseko!

 

Od materijala ti treba jedna prohromska cev(sam odredi duzinu cevi),precnik je dovoljan da bude 50mm,a debljina zida 1-1,5mm,filter od kombajna(znam da zvuci suludo ali je do 00 stvar),staklena vuna i karbon folija!

Izbusis cev tankom burgijom na sto vise mesta,oblozis je staklenom vunom,stavis je u filter,zavaris malo krajeve,oblozis top karbon folijom i to je to!

Kod mene je bilo jos nekih dorada oko grane i nastavaka za srafljenje posto mi je rep ispod guze1moto3.gif

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

I ja sam nesto cackao oko auspuha (ne tako strasno) pocelo je sve zamenom ne odgovarajuce selne . Pa sam onda,provalio da nosac zadnjeg lonca nije dobar , pa pravio novi , pa zamenio selnu , pa morao da skinem ceo auspuh i provalim da je ustvari taj nosac pukao i ne stoji na auspuhu. Pa sa ja to budzio i budzio i na kraju nabudzio :) i dobio ovo ....

 

 

 

 

 

 

neki od ovih linkova radi ali ne znam koji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mozda ovo nekome bude od koristi za eventualnu preradu, posto je top u SUPER stanju.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/99698-p-top-za-yamahu/page__gopid__1657196#entry1657196 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

dali je ubacivana staklena vuna u ove auspohe sto su radjeni Delkevic 8 mini sto ima video ima ljep zvuk stvarno ili je samo busna cjev unutra nema nista ako moze odg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Drugari imam jedno pitanje za Vas. Hteo bi sebi da napravim nov čunak za super tenere 750 e sad par stvari me zanima. Pošto bi hteo da mi čunak ima dubok zvuk, našto nalik ovog sa linka recimo od 50-te sekunde :)

šta mi savetujete što se tiče perforirane cevi, koji fi cev da bude koliko mm rupe? Isto što se tiče plašta koji fi da bude?

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pravio sam ja skorro za mog XL-a i ima bas dubok zvuk. Ne znam kako ces da resis deklove a sve ostalo mozes da nadjes u auspuh servisu u Mirijevskom bulevaru preko puta Merkura.

Ja dam deklove iskoristio od nekog starog Marvinga,preko perforirane cevi sam obmotao jedno dva kruga metalnu mrezicu za komarce posle to sve kao palacinku zamotao u vunu. Pricvrstio malo krep trakom da ne leti okolo dok se nabija u plast. Malo vise zezanja je bilo oko cevi od topa do grane ali je i to ispalo odlicno. U planu je neki pametan db killer i to je to.

Sad vidim da nisi iz BG, jbg

Promenio član malitomic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Kupio sam samo protocan top auspuha bez grane i hocu da ga nakacim na motor ali da bude slip-on, da mogu da skidam i vratim fabricki kada hocu.

 

Znaci treba prvo brusilicom da osecem fabricki auspuh. Na pocetak protocnog auspuha koji sam kupio da navarim siru cev od grane auspuha, duzine 5cm, da navucem top na granu auspuha i stegnem selnom. Moze li tako ili imate neku drugu ideju?

 

Problem je sto je na gabrickom auspuhu grana ukrivo.

 

 

 

A na ovom drugom je prava i kako to da odradim?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ne bih presekao odma na pocetku nego tamo gde krivina nije bas jaka, i onda bih samo nastavio tu malo siru cev koja bi bila malo duza cisto da pokrije taj nedostatak i pri vrhu bih je malo zasekao na par mesta, kad se stegne selnom da uhvati bas onako dobro :D E sad moze biti problem da ce nesto da dodiruje ili da bude preblizu nekom delu motora, zbog nedostatka te krivine...Onda ces morati da odneses negde da ti naprave isto tako neku krivinu na tom drugom auspuhu da bude identicno, a za secenje opet negde gde je najzgodnije da se nastavi.

Tako bih ja odradio, najbolje da sacekamo da se jos neko javi pa da vidmo sta drugi misle.

Pozdrav 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ako presecem dalje onda necu imati dole onaj deo gde udara centralni stender pa cu morati i taj deo da doradjujem i varim na ovaj novi auspuh, na starom ce biti taj deo jer cu ga oseci dalje kao sto si ti rekao. Bio sam u asupuh servisu nemaju cev koja bi se mogla stisnuti selnom, ako oni nemaju onda ne znam ko ima. Ili bi moglo kao sto ti kazes da se na kraj te deblje cevi ureze srazmreno cetiri "rupe" pa bi onda selna mogla da stisne, mada mislim da bi tu malo izlazio vazduh, mada nista strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja