Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Evo jedno pitanje i od mene!

Sta se desava sa povratnim gasovima kod home made auspuha?

Zar ne treba se jedan deo gasova vraca u motor i ako da,kako to izvesti?

Jos jedna stvar.

Sta se desava sa potrosnjom goriva,zamenom tog auspuha umesto fabrickog? O kolikom porastu potrosnje se radi?

na ovoj apriliji je ostaop orginalni rezonantni izduv samo je top  prigusivac zamenjen nema nikakvih problema sa radom motora i povratnim gasovoma samo i mnogo bolje povlaci ..................................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

moze malo p[odici potrosnju ali ne previse.spoljnji plast stavi kako ti odgovara,a perforirana cev nebi trebala da bude sira od 60mm znaci od 50-60mm sta nadjes,i da ima sto vise sto sitnijih rupica

evo ja sam uradio top a bice montiran ovih dana  sa dimenzijama  plast fi 110mm  ulaz fi 50mm a perforirana i izlaz fi 80mm  duzine 200mm  nesto slicno ovome a i zvuk  cucemo............................. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Gracanica

Pozdrav....i ja sam sklepao nesto na svoj Keeway Speed 150.Morao sam raditi novu granu i stavio sam promjer iz glave motora gotovo duplo veci nego sto je bio na orginalnom auspuhu, pa me zanima da li bi to moglo skoditi motoru sta???

post-11987-12879092368955_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

jel moze neko da mi kaze dimenzije ovakvog auspuha i sta ima u unutrasnjosti istog:

hvala unapred

 

Ja mislim da tu nema nista unutra,nego samo busna cev.

 

Mada u ovakvim malim ulicnim ima neki mali prigusivac.

 

Ja planiram da za moju yamahu napravim nesto ovako,za skupove i slicne dogadjaje,da malo brunda ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

jel moze neko da mi kaze dimenzije ovakvog auspuha i sta ima u unutrasnjosti istog:

hvala unapred

 

Ja mislim da tu nema nista unutra,nego samo busna cev.

 

Mada u ovakvim malim ulicnim ima neki mali prigusivac.

 

Ja planiram da za moju yamahu napravim nesto ovako,za skupove i slicne dogadjaje,da malo brunda ;D.

ovako nesto sto proizvodi zvuk od 125dB ...........     
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Gracanica

I kako se ponaša, je li glasan, tih, utiče li na vožnju, snagu itd?

Pa ima za mene fin zvuk...ne previse glasan...sto se tice voznje mislim da sad ima malkice bolje ubrzanje  :) Postavio bih video ali ne znam kako  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako je šira cev trebalo bi da ima nešto malo više snage na visokim obrtajima, ako nisi prećerao za tu kubikažu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Pozz svima. Planiram da preradim izduvnu granu na mojoj mašini i ceo top da bude otvoren sistem. E sad agregat je 1 cilindar 250cc 4T, pa bih molio nekoga da mi kaže koji promer perforirane cevi bi bio najbolji unutar topa da stavim za tu kubikažu. Presek cevi izduvne grane planiram da ostavim isti koji je nekge oko 35-40 mm nisam siguran.

 

Sad pitanje je da li perforirana cev unutar topa trebala da bude manja, ista ili veća u preseku od cevi izduvne grane?

 

Hvala unapred na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

aha pa i ja sam kontao da bude ista ali opet možda i malo uža plašim se da možda previše otvoren sistem ne bude previše za njega?

Ja i nebih da se on sad tu dere ko nenormalan samo da dobijem malo kvalitetniji zvuk koji je dubok ali ne i bučan previše. E sad oće li to biti sa malo većim otvorom ili manjim i koliko razlike od izduvne grane 5mm, 10mm.... više, manje?

 

Hvala na savetu evo ako može još neki detalj  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sto je veca perforirana cev, dublji je zvuk. Sto je plast veci i duzi (tj sto vise ima izolacije) zvuk je slabiji. Eto ti neke smernice, pa kombinuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawsaki ZX7R

Pozdrav drugari i sve pohvale na izradi auspuha...da se nadovezem na temu i pitam nesto u nadi da ce te pomoci jer vidim da ste koristili materijale koji i mene zanimaju.Imam Suzuki GSXR 1100 I ima neki budzeni auspuh koji se meni nesvidja i koji je jako bucan pa sam kupio Leovince top i sad dosao do problema a to je izduvna grana od izduvih cevi do topa koja nije ok i mora da se prepravi jer je predebela i nemogu da zavijem top od nje.Mene zanima dali tu granu mogu da napravim od alumiziranog lima<moja je bila prohromska>i kakav je taj lim na temperaturama dali menja boju i dali se nesto vremenom desava sa njim jer ga nebi farbao,lepo izgleda i da se ispolirati do visokog sjaja i znam da nerdja ali neznam dali mozda vremenom zuti ili nesto slicno.Ako je neko imao iskustva molim za savet...hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

aluminizirani lim ne rdja i ostaje sivkast pod uslovom da nigde nije ostecen sloj prilikom obrade tj savijanja.ja sam onaj auspuh u prvom postu radio od tog lima.

e sada njega ne mozes polirati do visokog sjaja,jer dok uglacas povrsinu skinuo si i povrsinski sloj aluminijuma i rdjace.

prohrom mozes da poliras,mada on vremenom od temperature malo pozuti ali se problem resava povremenim poliranjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

pozz vozim Burgmana 400cc 2003.....i planiram vec duze vreme da napravim auspuh......pa sam resio da vas pitam za savet......da li neko moze da mi uradi skicu mera npr na Paint-u kako da napravim....a da pritom dobijem dobar jak zvuk tipa ovog

....a da ne steti motoru.....unapre hvala////cackanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Pozz svaka cast na izradi auspuha i izgleda i zvuci kao nezdrav :).

Ja sam juce skinuo auspuh sa TDM-a i sad imam problem da ga vratim. Reci mi da li mozda znas sa cime mogu da oblozim cev koja ide iz motora i ulazi u katalizator? Posto je precnik cevi iz motora manji za 2-3mm od otvora na katalizatoru, cime mogu da tu razliku popunim? Da li to moze sa teflon-trakama u kombinaciji sa tecnim teflonom ili ima neka druga bolja varijanta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

napravis cauru na strugu koju razrezes i navuces ili savijes prsten od alu lima

 

To moze u dva sloja a tanji alu lim pa da ga rucno savijam? Inace sad sam biu u Yamaha servisu i lik iz prve skonta sta mi treba (sto mi govori da dosta ljudi to kupuje tj. da cesto to rikne i onda auspuh zvuci odvartno) i kaze da to malo parce nekog creva koje je neka 4cm u precniku i duzine 4cm kosta skoro 20e!? Strasno kako klepaju po usima0ljut2.gif

Hvala na savetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja