Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

to je azbestni prsten.

mozes da probas i da iseces trake od tankog lima od konzerve od piva recimo i da namotas i da navuces katalizator i stegnes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Aaaaaaaaa vidis to mi nije palo na pamet1staa.gif

To je extra ideja i to cu probati... Sto znaci da cu morati pre svega popiti bar 3-4 limenke piva da imam materijala za rad1jee1.gif

Spojim lepo i korisno! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

E ljudi ovako, imam skuter 4T koga sam kitovao na 80 (stvarnih 72ccm), imam fabricki auspuh koji verovatno ima blokadu i zelim to da promenim. Lonac je ovakav

 

yTr2o_bt125t12rockyexhaust.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ovaj aluminijumski deo je samo maska (cilindar) koji se oslobadja razbusivanjem popnitni, a u njemu je lonac.

Zanima me da li mogu ovaj alu cilindar da koristim kao omotac lonca?

Da li uopste na ovakve (slabe) masine moze da se stavlja taj protocni lonac?

Koja je uloga katalizatora i zasto ga nema na protocnim?

I buni me jedna stvar koju ste spominjali na pocetku teme- db killer. Predpostavljam da je to neki prigusivac zvuka ali ne znam na sta mislite i ne vidim ga na slikama ako ga uopste ima? Hvala u napred, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislis da sve napakujes u aluminijumski plast ?moze ali aluminijum brzo oksidise.za pocetak zameni i cevku od krane,jako je mrsava tj malog protoka

a db killer je samo parce cevke sa manjim promerom na samom izlazu,koji utisa zvuk ako je potrebno da bude tisi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

E sad mi je jasno, to imam i ja na ovom fabrickom u obliku lulice. 0takoje.gif

Aha, onda necu, koristicu njegov plast a ovaj ce i dalje biti ukrasan deo.

A sto da menjam cev, pricali ste da ne valja da precnik cevi bude drugaciji od precnika na izlazu iz cilindra, ili sam pogresno shvatio?

Otvoricu ga danas pa kad zavrsim okacicu slike. I da li ako ga isecem samo sa gornje strane mogu da izvucem sve ili moram da ga secem i sa jedne i sa druge i jos uzduz? Pitam ovo jer ne znam da li su delovi unutra zavareni ili slobodni kao sto ste prikazali na nekim slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da je ta cev dosta tanja nego sto je izlaz na glavi,bar je tako bilo kod caleta na skuteru.

kada skines ovaj plast odrezi prednji i zadnji poklopac a onda sa strane razbusi heftove koji drze unutrasnja dekla,trebalo bi da se vidi,a onda bi uz malo srece trebalo da moze da se sve iskuca napolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Nije moglo drugacije nego ovako jer je bilo svuda zavareno (obelezeno crvenim):

 

nxboa_imag0196nt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I onda sam otvorio mrezicu da nadjem rupicastu cev...

 

 

s31rF_imag0199w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Da bi na kraju uspeo da sacuvam ovaj deo na koji se nastavlja izduvna cev ka motoru preko dihtunga

 

 

qPOoI_imag0203ct.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

E sad mi preostaje da napravim novi lonac...Precnik rupicaste cevcice je 20mm ( ovog parceta od 10mm sto sam ostavio) kao i precnik cele izduvne cevi. Precnik plasta je 100mm a duzina 300mm. Kolika treba da mi bude rupicasta cev u novom auspuhu? Zelim samo dubok zvuk,ne da se dere, koliko je to uopste moguce iz masine od 70ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

hm, ne znam bash, jel bila vuna, rece mi prosli vlasnik da je bila... ajd mozda nabavim neku sliku sa auspuhom od RS-a il mita pa da mi das neki savjet :)

 

 

p.s. jeste 2T masina.

 

batice u cvaju ide vuna, ali uzmi kamenu bolja je, ja sam dodavao kod mene isto na cagivi, malo ublazi ono pucanje kao po loncu, i ima onaj reski ludi zvuk... zvuk ti mnogo zavisi i od stelovanja da znas neka ti neko dobro ocisti i usteluje karburator i neces imati frke... pozzz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Nije moglo drugacije nego ovako jer je bilo svuda zavareno (obelezeno crvenim):

 

 

 

E sad mi preostaje da napravim novi lonac...Precnik rupicaste cevcice je 20mm ( ovog parceta od 10mm sto sam ostavio) kao i precnik cele izduvne cevi. Precnik plasta je 100mm a duzina 300mm. Kolika treba da mi bude rupicasta cev u novom auspuhu? Zelim samo dubok zvuk,ne da se dere, koliko je to uopste moguce iz masine od 70ccm.

 

Boki olicno si to slikao .. slikaj jos i slikaj kad budes sklapao jer ove slike i pregrade u auspuhu mogu da posluze ljudima koji bi da prave auspuhe ..

stavi neki metar pored dok slikas da bi ljudi imali uvid koliko je to odprilike veliko ... 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Znam Peco, nekoliko dana sam trazio po netu da nadjem slike i nista nisam nasao, zato sam se bacio na posao. Slikao sam dosta ali nisam hteo da kacim da ne bih gusio temu, kad zavrsim sve slikacu pa cu mozda otvoriti novu temu tipa "od starog napraviti novi". 0takoje.gif

Imam malih problema oko nabavke materijala pa se nadam ovih dana zavrsetku misije. Zato mi je jako bitno da mi neko sto pre odgovori na pitanje da li mogu da stavim rupicastu cev od 40 ili 45mm ako mi je 20mm izduvna grana. Ne znam da li to moze da naskodi motoru nekako. Premerio sam i izlaz na motoru koji je 22mm pa mi se ne isplati da se zezam oko pravljenja i krivljenja nove grane zbog 2mm razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Boki .

Probaj to sto si zamislijo da nacrtas na papir i slikas da bi ljudima bilo jasnije kako hoces da izgleda unutra i kakav je bio ...

 

to sto hoces deblju cev ne bi trebalo da utice posto je 4T ali je pitanje sta ostaje od starih elemenaa unutra .. baci ti to na papir da vide poznavalaci i upute te kako bi bilo naj bolje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

evo ti auspuh na takvoj masini ali od 50ccm radio sam komsiji pre 2 godine i fi protocne cevi je fi 33mm ,a mislim i fi 40i 50 mm ne bi bilo puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

E to mi je trebalo jer sam mislio da ce mozda biti preteran taj precnik za malu masinu, hvala Wice. 0takoje.gif

 

 

Peco, pravim auspuh po semi koja je vec objasnjena u ovoj temi tako da je sve vec jasno, samo koristim neke delove od starog... kad zavrsim sve cu objasniti.

 

Bravo Andjelo, sad imam pravi uzitak! 1care.gif Reci mi samo,jel dobio nesto na snazi i koliki je plast?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

plast ti je negdeisto kao na orginalu ja samradio fi 110mm a decko kaze da je motor samo startniji a krajnja brzina je ista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Nastavljaju se radovi... Konacno je nabavljen sav potreban materijal

 

bQEkD_imag0206osx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I polako je krenulo sklapanje 1Mina.gif

 

UZq2m_imag0207j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Onda je stavljena zica za sudove 0takoje.gif

 

vM4Bi_imag0208up.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nisam mogao da slikam dok sam stavljao kamenu vunu jer sam imao hiruske rukavice pa me mrzelo da ih skidam. Na kraju posle sklapanja auspuh izgleda kao pre misije fabricki. A sta se krije unutra, to samo zvuk govori! 1lol.gif

 

7cxg0_imag0215o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sad jos sledi poliranje za koji dan... Video klip sa zvukom okacicu malo kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Jedno pitanje za upucene: Da li je kod lonaca od "karbona" oplata samo od karbon platna ili iznutra postoji i lim? Pada mi na pamet da kupim platno sa svim ucvrscivacima i katalizatorima i da napravim oplatu za svoj auspuh. Da li ce izdrzati temeraturu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo i videa...Zvuk nije ni priblizan pravom ali bolje ne moze na vetru i preko telefona.

Ja sam prezadovoljan! 1oda.gif0takoje.gif

Svaka čast,nego kako se sad ponaša motor sa novim auspuhom u odnosu na fabrički ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Evo malih izmena koje su usledile posle prve voznje...(p.s. lepo je vreme pa nisam stigao ranije da okacim, razumete vec 1moto3.gif)

Posto je motor "budio" alarme po parkingu zbog dubokog zvuka koji nastaje prilikom voznje (to nisam mogao da predvidim sa turiranjem u mestu), morao sam da smanjim izlaz.... 1hmm.gif I to izgleda ovako:

 

 

Iw0O3_imag0216g.jpg

By boki45 at 2012-03-09

 

Nekadasnji izlaz od fi 45 smanjio sam parcetom cevi od fi 23...Do ove velicine sam dosao testiranjem razlicitih precnika cevi kako bi dosao do zeljenog rezultata jer sam od onih koji ne vole da se cuju par blokova dalje. 1oda.gif Da ne bi bilo zabune, zvuk je ostao isti, samo sam se resio tog dubokog zvuka koji je aktivirao alarme i sad je moguce voziti ga po gradu a da se ne okrecu svi ljudi (medju njima i nama dragi cika policajci 1moto3.gif )

Sto se tice performansi, motor je mnogo zivahniji s'obzirom da sad normalno "dise", bilje reaguje na gas a samim tim je i startniji. Ja sam prezadovoljan koliko sam dobio za ulozenih 500 kinti koliko me je ispalo sve. 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja