Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM Lc4 640sm

Jedno pitanje za upucene: Da li je kod lonaca od "karbona" oplata samo od karbon platna ili iznutra postoji i lim? Pada mi na pamet da kupim platno sa svim ucvrscivacima i katalizatorima i da napravim oplatu za svoj auspuh. Da li ce izdrzati temeraturu?

Nisam bas 100% siguran za karbonske auspuhe da li izmedju ima i lim ali mislim da na vecini karbonskih auspuha nema lim. Naravno da mozes da oblozis svoj auspuh karbonom ali moras da kupis ucvrscivace koji su namenjeni izlaganju visokim temperaturama :zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na mojoj Hondi imam fabrički lonac ispod kartera (collector box) i malo skraćene izduvne lonce koji su protočni. Prigušni je na jednom mestu malo šupalj (tačno ispod moje glave) i ume da mi izazove glavobolju posle duge vožnje, težak je oko 10kg i smanjuje mi klirens za dobrih 5cm pa bih voleo da ga izbacim i umesto njega stavim cevi istog prečnika kao izduvne grane, povezane jednom poprečnom identičnog prečnika, radi izjednačenja pod/pritiska izduvnih gasova.

Kako to sad izgleda :

 

p1010403.jpg

 

 

Pošto sad motor ima zvuk karakterističan za Hondu (izuzev te rupe na koju reži i zvoni), kakav zvuk ću dobiti posle? Da li će se povećati potrošnja i da li ću izgubiti snagu ili gušiti motor?

 

Takođe, ko može da mi napravi kupe slične ovima na slici, od lima ?

 

silencer_cone_19inch.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Angelo jedno pitanje hocu da pravim auspuhe sa drugom nema se para za kupovinu a imamo sav alat tj on ima. Imam kawu gpz 500s da li ynas kolika treba da bude perforirana cev ? cev ulazna je 4.2cm precnik topa je 10cm duzina 40cm. Koliki precnik te perforirane cevi da uzmem ? Hvala ti najlepse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Angelo jedno pitanje hocu da pravim auspuhe sa drugom nema se para za kupovinu a imamo sav alat tj on ima. Imam kawu gpz 500s da li ynas kolika treba da bude perforirana cev ? cev ulazna je 4.2cm precnik topa je 10cm duzina 40cm. Koliki precnik te perforirane cevi da uzmem ? Hvala ti najlepse

 

ako pravis jedan komad za GPZ500 dovoljno ti je fi 45-50mm sa promerom rupica od 3mm, ako stavis fi5mm tu je dublji zvuk ali bi onda prvi sloj vune trebao biti nezapaljiv moze celicna vuna , a ako radis 2 komada na motoru dovoljno ti je fi 35-40mm perforirana cev

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Pitanje za sve koji poznaju tematiku

Naime imam GPZ550 kome je prethodni vlasnik skinuo jedan auspuh a prepravili su grane da idu u jedan top.Medjutim mislim da su zajebali stvari jer su cev doveli pod 90 stepeni i zadnjih 10 cm pre topa idu sve 4 grane u jednu istog precnika.Top je od Suze gsxf 600 ali imam utisak do se motor previse greje zbog takve izvedbe.Sta mi predlazete? Najradije bi nabavio originalne ali sam ostao bez posla i tanak sam sa parama a imam sav alat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Angelo jedno pitanje hocu da pravim auspuhe sa drugom nema se para za kupovinu a imamo sav alat tj on ima. Imam kawu gpz 500s da li ynas kolika treba da bude perforirana cev ? cev ulazna je 4.2cm precnik topa je 10cm duzina 40cm. Koliki precnik te perforirane cevi da uzmem ? Hvala ti najlepse

ako pravis jedan komad za GPZ500 dovoljno ti je fi 45-50mm sa promerom rupica od 3mm, ako stavis fi5mm tu je dublji zvuk ali bi onda prvi sloj vune trebao biti nezapaljiv moze celicna vuna , a ako radis 2 komada na motoru dovoljno ti je fi 35-40mm perforirana cev

koliku rupicu da stavim da mi auspusi posto ostaju dva budu sto tisi u nizim obrtajima do 4000,5000 obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo malih izmena

.... morao sam da smanjim izlaz....

 

Nekadasnji izlaz od fi 45 smanjio sam parcetom cevi od fi 23...

Sto se tice performansi, motor je mnogo zivahniji s'obzirom da sad normalno "dise", bilje reaguje na gas a samim tim je i startniji.

 

Čekaj Boki, stavio si užu cev, ali koliko je ona dugačka? Da li ide celom dužinom auspuha ili samo jedan deo tj izlaz i ako je tako koliko je dugačka? Da li postoji protok izmedju te nove cevi i stare ili si zatvorio protok kroz staru, širu skroz do grane? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Ja sam radio auspuh za XT600, na leru radi fino i dubok je zvuk ali u obrtajima pocine da bude bucan i reze nije vise onako dubok, e sad grana je 42mm spoljasnja unutrasnja verovatno 38 po 2mm zid, tog promera je i rupicasta cev jedino sam na izlazu smanjio, stavio uzu cev nekih 4-5 mm, da se meni ne desava to zbog toga, kako bi bilo da ne suzavam na topu izlaz, da ide pun promer kako bi se cuo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

kod jednog i dvocilindricnog motora svaki protocni top je bucan da bi ga stisao trebao bi da odradis komoru od jedno 150mm i ono resto do 500mm tj 350 mm da bude protocni i onda bi trebao da bude tisi i obloga bi trebala biti najmanje fi 110 mm ako je protok do fi 50mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

kod jednog i dvocilindricnog motora svaki protocni top je bucan da bi ga stisao trebao bi da odradis komoru od jedno 150mm i ono resto do 500mm tj 350 mm da bude protocni i onda bi trebao da bude tisi i obloga bi trebala biti najmanje fi 110 mm ako je protok do fi 50mm

mislis ovako nesto:

post-5310-0-37515700-1347525261_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Evo malih izmena

.... morao sam da smanjim izlaz....

 

Nekadasnji izlaz od fi 45 smanjio sam parcetom cevi od fi 23...

Sto se tice performansi, motor je mnogo zivahniji s'obzirom da sad normalno "dise", bilje reaguje na gas a samim tim je i startniji.

 

Čekaj Boki, stavio si užu cev, ali koliko je ona dugačka? Da li ide celom dužinom auspuha ili samo jedan deo tj izlaz i ako je tako koliko je dugačka? Da li postoji protok izmedju te nove cevi i stare ili si zatvorio protok kroz staru, širu skroz do grane? :zdravo:

 

Napomenuo sam da je parce cevi tako da je samo na izlazu, nekih 5 cm-a je duzine. Ne postoji protok izmedju te dve cevi jer ne bi imalo svrhe onda stavljati tu manju...Razliku izmedju njih sam zapusio tako sto sam od komada sire cevi (koji mi je ostao prilikom izrade auspuha) napravio kao levak: brusilicom sam pravio zareze na jednom kraju sipkice i nakon toga nastale "zubice" kuckao cekicem ka unutra da dobijem precnik spoljnje ivice male cevcice od fi 23 i nakon toga sve to lepo zavario. Ne znam kako bi ti drugacije objasnio,nadam se da si razumeo. 1neznam.gif1zdravo.gif

 

I samo da dodam da evo posle 3000km koliko sam presao ove sezone ,do sad, lonac se odlicno drzi,nema nikakvih promena u zvuku. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Pitanje za Andjela:Posto je prethodni vlasnik preradjivao izduv na gpz550unitrak-u,upropastio fabricki 4u2 i napravio da ide 4u1 interesuje me kako da radim nove topove i da ga vratim na 4u2.Treba li da stavim cev za izjednacenje pritiska, koje dimenzije topa mi preporucujete i ostalo sto mi preporucujete?

Ne treba mi da bude bucan vec naprotiv tih,posto bas i ne uzivam u bucnoj voznji.Znaci moja zamisao je da utisam zvuk motora koliko je moguce i da zadrzim dubok zvuk bez onih visokih i reskih komponenti ako je to moguce.Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Ja sad pravim auspuh za mog zxra od serijskog skinutog sa yamahe r6,sve u svemu,skratio sam ga na 35cm,spoljni deo je aluminijumski precnika 130mm a unutra ide preforirana cev precnika 60mm,obmotana staklenom vunom,Sta mislite,koliko ce biti glasan otprilike? ne treba mi nesto mnogo glasno,hteo bi otprilike ovakav zvuk

Imas neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

hoce li neko reci meni kakav ja auspuh imam na mojoj aprili 125 rs motor mi ima 13.54kw i nece preko 130 km/h pa da li je to do auspuha ili nesto drugo nevalja kod mene jer kod ostalih koji imaju motor sa ovom snagom i ovim auspuhom i istim godistem ide oko 160-170 km/h evo i slike mog auspuha

da li ja mozda imam neku blokadu u aupuhu ili tako nesto

moze li neka pomoc

 

 

19B3C117-5C39-0D4B-8EF1-48CFC4BD5A65_thumb.jpg

 

EDF9E93E-EEB0-8E43-8DE2-2FF5567E0A23_thumb.jpg

 

944C9885-6761-7447-9DE9-C13E48972F17_thumb.jpg

 

A9C5B436-908A-EC44-9DDF-2A3D88ABA21D_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Negde sam procitao kako se prave auspusi za copere ali ne znam gde pa se nadam da mi vi ovde mozete pomoci. Trebao bi da zamenim auspuhe na qingqi qm 250 ( isti je kao i princ i kinroad ) a neki novi auspusi koje sam gledao su skupi pa sam mislio da ih nekako napravim.Sama duzina auspuha od 40 cm bi bila vec ok, ali mi nije toliko bitna koliko bi voleo da ima dosta dublji zvuk ali da se ne dere.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

hoce li neko reci meni kakav ja auspuh imam na mojoj aprili 125 rs motor mi ima 13.54kw i nece preko 130 km/h pa da li je to do auspuha ili nesto drugo nevalja kod mene jer kod ostalih koji imaju motor sa ovom snagom i ovim auspuhom i istim godistem ide oko 160-170 km/h evo i slike mog auspuha

da li ja mozda imam neku blokadu u aupuhu ili tako nesto

moze li neka pomoc

 

 

 

 

EDF9E93E-EEB0-8E43-8DE2-2FF5567E0A23_thumb.jpg

 

 

Jel to 2T masina? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima!

Imam kawasaki zzr 250c fabricki ima dva auspuha, zanima me da li bi mogao spojiti 2 u 1. i napraviti protecni auspuh, da li ce motor imati nekakvo gusenje ili izgubiti na snazi? jednostavno da li ce stetiti motoru? a pritom da li ce imati lep, dubok zvuk? koje bi dimenzije auspuha trebao praviti duzina debljina i koji precnik unutrasnje busne cevi?

Hvala na odg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Andjelo udaren mi je motor pa je tako i auspuh u problemu, tacnije probijen je skroz, znaci potreban mi je ovakav auspuh al sa jednim topom necu dva i da bude protocan da se cuje lepo :takoje: Moze cena na pm

 

http://img542.imageshack.us/img542/4329/j3zm.jpg evo slike kako je izgledalo sa dva a sad bih zeleo jedan jer je suvisno 2 kom na 1 klip i 150 ccm inace motor je keeway superlight 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja