Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova

Pozdrav narode, zeleo bih da prepravim fabricki auspuh na Hondi Hornet 600, spolji precnik top-a je fi 130 i duzine 55-60 cm, zanima me koliki fi preforirane cevi da stavim da bi mi bio dosta bucan, probao sam sa cevi fi 35 i bio je tih gotovo kao fabricki... Zanima me da li ce fi 50 biti dovoljno na tu duzinu top-a...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja sad da pravim auspuh,ubacio bi prvo jednu trecinu fi 45,aonda nastavio sa fi 50-55 do kraja,normalno sa perforiranom cevi.Kod mene je fi 50 celom duzinom,i dere se ko lud,pa cu kad odem na odmor da pravim db killer,mnogo se dere!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kod mene je na cbr bilo fi 55 celom duzinom i bio je ok zvuk ,stim da sam radio i skidajuci db killer, sada se taj lonac vozi na cbr 900 bez kilera,vec 2 godine i covek je zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma ja sam od original auspuha prepravio na protocni,posto su se komore raspale unutra.Ubacio sam perforiranu cev fi50(sam sam busio rupe fi3,5mm posto nisam nasao hromovu perforiranu) i kraj izduva sveo na fi45.Nije on toliko bucan,ali ja cu probati da ga jos vise utisam,ne volim bucne motore!To je razlog.A sa manjeg fi na pocetku kao sto sam rekao oko 1/3 pa nastavak sa sirom cevi pospesuje se brze izbacivanje izduvnih gasova.To nije moja teorija,nego sam gledao neke original auspuhe,njihov presek i obicno tako radeYoshimura....Nalbolje da pitate Andjela,on ih radi profi,i on sada radi neke konusne iznutra i kaze da su mnogo bolji...On je pravi covek za postavljanje tih pitanja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

kod mene je na cbr bilo fi 55 celom duzinom i bio je ok zvuk ,stim da sam radio i skidajuci db killer, sada se taj lonac vozi na cbr 900 bez kilera,vec 2 godine i covek je zadovoljan

Da li govoris o auspuhu sa pocetka teme, u njemu je preforirana cev fi 55? Ako je u pitanju naj top, odlicno se cuje... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ljudi kako je najbolje da se isece izduvni deo na auspuhu , znaci na kraju suzenje, a pritom da se ne iskrivi ili bas osteti. U pitanju je prohrom i to bas deblji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kod mene je na cbr bilo fi 55 celom duzinom i bio je ok zvuk ,stim da sam radio i skidajuci db killer, sada se taj lonac vozi na cbr 900 bez kilera,vec 2 godine i covek je zadovoljan

Da li govoris o auspuhu sa pocetka teme, u njemu je preforirana cev fi 55? Ako je u pitanju naj top, odlicno se cuje... :care:

da da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Mene zanima jedna stvar : Trenutno nemam para za nov top za moj Suzuki ( ima samo Leo Vince i GPR a skupi su ) pa bih samo fabrickom topu skinuo DB-kiler. Ako skinem DB-kiler jel mora jos nesto da se izvadi npr. ona vuna , ili sta je vec , jos neka cevka ili samo skinem DB-kiler i to j to ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ako ti je fabricki, ja mislim da moras sve da povadis iz njega i stavis samo perforiranu cev i okolo izolaciju.Cek ti masina 4t ili 2t ? Ako je 2 t nemoj da se igras...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

ako ti je fabricki, ja mislim da moras sve da povadis iz njega i stavis samo perforiranu cev i okolo izolaciju.Cek ti masina 4t ili 2t ? Ako je 2 t nemoj da se igras...

 

4 t i fabricki auspuh. A tu cev i izolaciju vec imam unutra ,pa bih samo izvadio kiler i nista vise ali nisam siguran da moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Moze sve da se raskupusa :D. Veruj mi. onda nije tesko da se odradi ako imas potreban alat

 

Ja sam bre magistrirao rasturanje predmeta :zvizduk: ( poceo od malih nogu , do dan danas ) , ali kad treba da se sastavi onda ima i viska i manjka .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo da ozivim temu malo, hocu da napravim auspuh za Sprint pulser 125 imam fabricki koji ima katalizator pa ga dosta gusi i slabije se cuje, e sad...nabavio sam zadnji lonac od yuga 55 on je malo kraci u odnosu na onaj fabricki, unutra je perforirana cev dalje ne znam sta ima valjda ima i vunu i sto je najbitnije uz jedan mali dihtung savrseno pase na izduvnu cev od pulsera kao da je pravljen po meri...jos bih ubacio neki DB killer i to je to, nego zanima me da li smem to tako da ostavim, neki majstor mi je rekao da moram da vodim racuna o gasovima koji se vracaju u motor itd...

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/38/eyk5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Eto vidis to nisam znao, jel moze da se izvadi bez secenja ili nekog rasturanja? Sta ce biti ako ga ne budem dirao, zvuk je mnogo jaci, a jos ga nisam vozio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ma uplasio me lik kad je rekao da ne moze bilo kakav auspuh da se stavi, da mora sve lepo da bude proracunato inace motor nece ici nikako...Ovih dana cu ga probati kad sve uklopim, a ne treba mi glasnije nikako od ovog cak bi mogao i malo tise da bude, danas probao malo samo da provozam, pedesetak metara, ljudi gledaju i krste se kasnije okrenem i vracam se sve me sramota da dodam gas vozim ga na leru onako xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Не би било лоше да појачаш мало смешу на карбу, да добија више горива, иће још боље. То уради ако ти пуца из ауспуха кад пустиш гас.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo par slika zakacio sam ga na motor ali jos treba da se smirgla od nazad i neku nalepnicu da stavim ali u sustini nece se videti od maske, za sad se cuje dosta jako kad dam gas jos nisam napravio DB killer nego samo cep

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/843/dc7w.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/829/4k06.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/703/7fqi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo ga i klip...nije neki kvalitet motor se cuje mnogo bolje uzivo i to pogotovo kad krenem od 1-4 brzine nego ovako u mestu, DB Killer je ubacen i to sa platnom na kraju koju treba da zavarim, cuje se preglasno bez njega nije prijatno ni meni, a ni komsijama ovako mi se vise svidja i jos samo da poradim oko estetike i bice pravi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Одлично си направио, требао си снимити како звучи док је мотор под оптерећењем, тј док га возиш... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja