Jump to content

Moto Zajednica

DIGNIMO GLAVE

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kod mene je krivina, blaga, brza, a na njenom kraju je prodavnica, pa pravac. Isparkiravam se, zmigavac dajem da cu da se ukljucim na put, gledam u retrovizor, nema nikog bar 200m iza. Cujem ga! Nabadam kocnicu i baja prolece pored mene sa 120- 150 nemam pojma i nestaje u daljini. Da ga nisam cuo, bio bi mi u gepeku ili bi me sljustio sa boka. Taj ne bi preziveo. I sta, ja sam njemu oduzeo prednost? Koju bre prednost? Ako vozis k`o muva bez glave, pa naravno da ces se zabiti u nesto.

Tacno tako - samo sto to ne bi smeo ovde da napises a da te ne napadnu svi redom (u ovom slucaju je ok jer se to nije desilo a i sto vozis motor)

a i sa ostalim se slazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pa, zar prekoracenje brzine nije prvi prekrsaj, uzrok zbog kog nije mogla da se kompenzuje druga greska, ona vozaca automobila. A ako gledamo logicki, prvo motor ide prebrzo, pa potom auto sece put, te motor ne moze da se zaustavi. Niko ne dodaje gas ako vidi da mu se auto isprecio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

pa jeste

 

ali isto tako je i prekoracenje minimalne dovoznjene brzine od tog vozaca kad se isparkirava pola sata a za to vreme zatvori traku

 

tj ne bi trebalo ni da se parkira na takvoj lokaciji ako ne moze normalno da se isparkira bez ugrozavanja ili zaustavljanja saobracaja - tu treba staviti znak zabranjenog parkiranja PRE nego sto neko pogine

 

a kad je na otvorenom slucaj i ako neumes da procenis brzinu motora jer nisi ocekivao da toliko brzo ide ti lepo sacekaj da prodju SVI koje vidis ili cujes, koliko god daleko bili pa se onda bezbedno ukljuci (jer je upravo rec bezbedno najvaznija pri ukljucivanju u saobracaj)

 

hocu da kazem da je prekoracenje brzine prekrsaj ali manji od oduzimanja prednosti jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

....Uobičajena potrošačka korpa koja se uzima za prikaz standarda,kretanje cena itd.uzima se po spisku stvari ko zna od kad a uzimaju se artikli iz direkcije za robne rezerve gde su cene skroz šašave i jer se odnose na predmete kojih nema u prodaji ili ih pak niko ne kupuje tako da nemaju veze sa realnošću.....

 

bas napamet....a gde nadje kalodont u robnim rezrvama, jabuke i slicno pobogu?

Ja se slazem da statistika nikako ne sme biti jedina merodavna i da se mora oprezno sa njom, ali samo joj treba naci meru i argumentacija koju ima statistika je tu. Nema potrebe a je toliko bas anuliramo, da sebi dozvolimo i ovake izjave. Za zainteresovane, proracun potrosacke korpe se vrsi na osnovu izvora o kretanju cena na malo na trzistu (parametri za obracun inflacije), a cena na malo nema u robnim rezervama.

 

Ma i ovo je smesno, uz svo duzno postovanje prema osecanju potrebe da se ucini nesto. Samo treba gledati po forumu, toliko je toga vec radjeno, toliko toga se realizovalo sa ovakvim ili onakvim odzivom, svega vec tu ima. Tesko da ista moze da uspe kada se pojavi neki crni vikend u kome strada nekoliko motociklista, a kao sto rece Dexter, upravo ove godine skoro sve do sada svojom krivicom ili bar sa visokim ucescem svoje krivice.

 

Ne odgovaraju sadasnje aktivnosti?

Dobar izgovor, nema sta. Sve dosadasnje aktivnosti rezultat su predloga upravo sa foruma.

 

Svima se nama desavaju slicne stvari us aobracaju svakodnevno. Od nas ne zavisi da li ce se te stvari desavati, vec od ostatka saobracaja uglavnom (pritom ne mislim na ekstremne slucajeve ruskog ruleta pojedinih motociklista), ali od nas zavisi dobrim delom ishod tih situacija. To valja imati na umu pre pocetka bilo kakve aktivnosti ili njenog predlaganja.

 

Ja licno vidim kao jedino mozda delotvornu strategiju, pracenje sudjenja po ovom ucinjenom delu, pa ukoliko se desi neka sramna presuda vozacu kola, da se pod hitno krene u mirni i veoma usporeni proces demonstriranja na motorima ispred Palate (tamo je emsno nadlezni sud za ovaj slucaj), a posle ulozene zalbe, u narednoj epozodi mozda i intenziviranje takvog protesta u vidu spore voznje sa jasnim transparentima. Naravno, bude li zimsko doba, obuceni u moto-opremu i kacige, pravo ispred zgrade Suda recimo....

 

Ipak, i to je samo za slucaj da presuda bude sramna (nekakav uslov, odmah vanredno ublazenje itd.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav,

Ja licno vidim kao jedino mozda delotvornu strategiju, pracenje sudjenja po ovom ucinjenom delu, pa ukoliko se desi neka sramna presuda vozacu kola, da se pod hitno krene u mirni i veoma usporeni proces demonstriranja na motorima ispred Palate (tamo je emsno nadlezni sud za ovaj slucaj), a posle ulozene zalbe, u narednoj epozodi mozda i intenziviranje takvog protesta u vidu spore voznje sa jasnim transparentima. Naravno, bude li zimsko doba, obuceni u moto-opremu i kacige, pravo ispred zgrade Suda recimo....

 

Ipak, i to je samo za slucaj da presuda bude sramna (nekakav uslov, odmah vanredno ublazenje itd.).

Odlicna ideja

ali presuda ce biti sramna i blaga samo ako krivac ima nekog jakog na dobrom polozaju

a ako ga ima onda tesko da ce i javnost o tezini presude saznati tj ako moze da smanji presudu oda moze to i da zataska

 

zato nam trebas ti da pratis i da nas informises  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

kad smo vec kod informisanja

sta bi sa sinom nekog mudonje iz nisa koji je pregazio coveka

 

jel to bilo pocetkom ove godine

 

evo nasao sam temu

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25998.40

 

 

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=50420&sectionId=39

jos malo pa je proslo godinu dana, od udesa-ubistva

 

taman da vidimo dokle je stigao sud sa procesom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Povodom price o prevelikoj brzini protiv oduzimanja prednosti i sl...

 

'94 godine sam kao putnik bio ucesnik u prilicno jezivom udesu dva automobila, ali neverovatno, bez posledica za bilo koga. Sedeo sam na zadnjem sedistu BMW-a koji je iz pravca NBG isao preko Brankovog mosta ka gradu. Vozac se nije obazirao na molbe 'putnika' da uspori. Negde na sredini mosta sam pogledao na 'cajger' jer mi je bilo krajnje neprijatno zbog brzine, i video 160 km/h. Pri 'izlasku iz krivine' (blago desno, uzbrdo, prema zelenjaku) ugledali smo belog keca kako se okrece polukruzno preko pune. Ne znam koje je brzina bila  trenutku udara, ali kec se okrenuo za 360 stepeni, oba coveka iz njega su ispala, a gepek mu je bio uzi od 1m posle udarca. Nekim cudom osim par ogrebotina, nikom nista se ozbiljno desilo.

 

Na sudu - svaki vozac je ucinio prekrsaj koji je vodio ka udesu. Majstor iz keca se okretao gde ne sme, a mi smo isli tolikom brzinom da on nije mogao da nas vidi na bezbednoj udaljenosti.

Epilog - majstor iz keca placa kaznu zbog prekrsaja, a 'nas' majstor ostaje bez dozvole na 6 meseci zbog sumanute brzine. Za sudar kao takav, obojica su krivi, tj nijedan konkretno.

 

Hvala bogu pa je BMW imao 4 tocka i karoseriju - u suprotnom, bila bi prica za crnu hroniku, a za sudar i dalje niko ne bi bio kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ovo mi bas nema mnogo smisla. Zar za prlazak preko pune ne ide dozvola??? :o

 

E vidis, ja sam do pre dve-tri godine bas zbog ovog slucaja bio ubedjen da ne ide, a onda mi rekose neki panduri da ide, a onda opet prosle godine kod Ljiga sam preticao na punoj, i pandur mi nije spomenuo gubitak dozvole (za kaznu smo se dogovorili).

 

Nemam pojma...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Pricamo o zakonu, a ne tumacenju i sprovodjenju istog od strane policajca. Ipak je tu sudija potkovaniji zar ne, a ti navodis presudu. Dakle, sta pise u zakonu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Pricamo o zakonu, a ne tumacenju i sprovodjenju istog od strane policajca. Ipak je tu sudija potkovaniji zar ne, a ti navodis presudu. Dakle, sta pise u zakonu?

Zar je bitno sta pise u zakonu,ako uvek postoji olaksavajuca okolnost koje se moze primeniti. Do skora je pisalo da kaciga mora da se nosi, a u novom je ispravljeno da mora na glavi da se nosi. Neki su probali da se uzvuku na pricu nosio sam na ruci pa nije proslo kod sudije, zakon da bi se pravilno primenjivao ne moze biti dvosmislen. Kacigu nosite zbog svoje bezbednosti ali i zbog drugih jel u sudaru bez kacige postoji sansa da drugom upropastite zivot tako sto vas ubije, bez obzira da li on bio kriv ili ne, iz istog razloga se i propisuje zakonom upotreba pojaseva.

 

Po vama jel su prekrsaji (naravno kad vozite motor)

 

provlacenje izmedju kola koja idu u dve kolone

preticanje preko pune (ili skoro pune tocak po liniji) do pesackog za prvo mesto na semaforu

voznja u gradu preko dozvoljenog ogranicenja (veoma lako u prvoj brzini)

voznja zutom rezervisanom trakom

 

Moram priznati da i sam ne postujem dovoljno sve propise, ali i kad postujem onda mi taksita svira da vozim brze, kad stojim uz desnu stranu trake staju pored mene.

Nisu Nemci disciplinovan narod jel su takvi rodjeni nego je zakon izuzetno rigorozan cak i za bacanje pikavaca.

 

Zakon vazi za sve bez obzira na broj tockova, sad sto se neke stvari tolerosi i sto kultura saobracaja u ostalim zemljama drukcija to je za drugu pricu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Epilog - majstor iz keca placa kaznu zbog prekrsaja, a 'nas' majstor ostaje bez dozvole na 6 meseci zbog sumanute brzine. Za sudar kao takav, obojica su krivi, tj nijedan konkretno.

 

Hvala bogu pa je BMW imao 4 tocka i karoseriju - u suprotnom, bila bi prica za crnu hroniku, a za sudar i dalje niko ne bi bio kriv.

     

             To se zove OBOSTRANA krivica gde je prekršaj podeljen po težini samog prekršaja a obojica su KRIVI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

To se zove OBOSTRANA krivica gde je prekršaj podeljen po težini samog prekršaja a obojica su KRIVI

 

U redu je to, ali je l' bi to bila uteha da je motor bio u pitanju umesto jednog od dva vozila? Jer, motoristi bi verovatno sili na sahranu, a krivica 'podeljena'...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Sto se tice taksista i njihovog organizovanja to je potpuno druga prica, auto je njihovo radno mesto i u vecini slucajeva rade u gradu, tako da im je lako da se skupe i podrze prijatelja. Sa druge strane vecina nas koji vozi motore radi i da se skupimo radi pomoci je redak slucaj, cast izuzecima i UFF-u koji ocigledno drzi svoj reon.

Ne mozete sa prijateljima da se dogovorite oko vidjanja a ne organizovati skup koji ce nesto uspeti da promeni, ne postoji takva svest kod nas ili je vec svima muka. Sto ne znaci da ne treba probati i zeleti, podrzati onog sto zeli nesto korisno postici. Licno mislim da ovde nema sansi nesto postici bez batina i represije, ali kad u Norveskoj obrazuju decu bez batina znaci da je sve moguce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

ide dozvola za punu,bar kada sam se rapitivao skoro,jer se to smatra kao fizički odvojena traka za kretanje vozila iz suprotnog smera,nešto kao da pređeš ostrvo pa peglaš u kontra smeru.

E sad to je sad na drotu da odluči šta će da te rebne.

Elem ,peglam ja 4 točka niz venac prema  Irigu kad neko davljenje na pola spusta .

Gledam,čekam  gasss i obiđem smarače koji su zategli iza tarktora kad dole na izlasku ,dva drota izlaze na put ,meni sve jasno......

Gore je kao kolega u žbunju video tj slikao šta sam uradeo ,to je baš prekrašaj ..tralalal

Rekoh ok aj piši da se razilazimo.Dok on piše čuješ motorolu, A6  stiže vadi ga.

Kolega mlađi reče ok, a čuješ a jesi li zaustavio plavi karavan misleći na mene,pomislih sjebao sam se.

E sad glavni deo.

Kolega stariji pita mlađeg po kom, kako glasi član za moj ućinjen prekršaj.

Kolega mlađi u rebusu.Uzima ćitat i razbira nešto i kao ovo je.

Kolega stariji piše ..rekoh mogu da pročitam šta piše  u vama dragoj knjizi.

Kolega mlađi kaže izvoli.

Čitam i neverujem

Obilaženje na uzbrdici (a ja  na spustu)na nepreglednoj oštroj krivini.....

Reko kolega ovo nema veze sa ovim,a  još nisam rtd da obilazim uzbrdo na krivinama

Kolega stariji gleda u kolegu mlkađeg i ovaj kao da da piši to je to ???

Kolega stariji napisa sve to i  reče ajd potpiši .

Kolega nek vam potpiše to kolega mlađi.

Doviženja prijatno ;)

Nije mi još stiglo ,al sam čuo da može da ide dozvola na tri.

p.s

Bilu su ok prilikom cele priče,nije bilo cimanja,smaranja,tj najviše su bili komični.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

To se zove OBOSTRANA krivica gde je prekršaj podeljen po težini samog prekršaja a obojica su KRIVI

 

U redu je to, ali je l' bi to bila uteha da je motor bio u pitanju umesto jednog od dva vozila? Jer, motoristi bi verovatno sili na sahranu, a krivica 'podeljena'...

 

Verovatno, mada sudije uzimaju gomilu stvari u razmatranje, lancia bi mogao blize da objasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

To se zove OBOSTRANA krivica gde je prekršaj podeljen po težini samog prekršaja a obojica su KRIVI

 

U redu je to, ali je l' bi to bila uteha da je motor bio u pitanju umesto jednog od dva vozila? Jer, motoristi bi verovatno sili na sahranu, a krivica 'podeljena'...

    Tačno i to jeste žalosno, u opšte smrt u udesima ne bitno ko je šta vozio,ali zakon ne razdvaja motor od auta, prekršaj je prekršaj, da je tvoj "vozač" išao po propisu 50-60 kec bi do vašeg dolaska završio prekršaj , ili bi vi uočili prepreku na putu i prilagodili vožnju uslovima puta.......odnosno stali...ovako manje više izgleda rezon prekršajnog sudije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Dobro, hajmo onda napisati letak za naše kolege Bajkere, tako što će mo im prikazati statistiku nesreca i navesti naše greške  pa na raskrsnicama prvo njima deliti letke....hajde da sebe edukujemo, mada i ovaj forum i te kako za to služi..Nemojmo se učiti na svojim greškama jer prva, sledeća može biti fatalna!

Ponoviću, nije sve crno, nije sve ni belo...svi grešimo a kada se u jednoj nesreci saberu greške, ishod je fatalan, normalno pre po motoristu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

institut deljene (obostrane) krivice je relativno mlad u sudskoj praksi, bar kad je rec o masovnijon upotrebi. Naime, problemi sa njime nastaju kod isplata steta, procesi su dugi, sa vise ulozenih zalbi, i skupi. Na stranu situacije u kojima osiguravajuce drustvo nece da isplati onog drugog, dok njegovog ne isplati ono drugo drustvo, vija maca rep....

 

Ipak, po mom licnom misljenju, ovo je najpravedniji sistem proglasenja krivice, i to sve dok se uzimaju u obzir i vestace iskljucivo prekrsaji koji su doveli do udesa. Primera radi, ako motociklista nije nosio kacigu ili mu je istekla vozacka dozvola, to ne moze da utice na sam udes, ali njegova prevelika brzina ili neosvetljenost u kombinaciji sa uslovima puta (krivina pomocu koje se znatno skracuje vreme uocavanja motocikla u momentu ucinjenja prekrsaja od strane vozaca kola). Naravno, kao i sve, nasi subjekti pravosudnog sistema na celu sa advokatima, ali i korumpiranim sudijama a ponekad i tuziocima, sve uspeju da iskvare i okrenu kako ne valja.

 

Sta je dobitak a sta gubitak od primene instituta deljene krivice?

Pa ukoliko je motociklista zgresio u presudnom delu (slucaj D.Ikodinovica po vise osnova), ali do udesa nije moglo doci bez ucesca drugog ucesnika (u istom primeru vozac Yuga koji krece u obilazenje traktorskog skupa vozila bez proveravanja da li je ta radnja bezbedna), onda bi sistemom deljenje krivice Ikodinovic kao vecinski ali ne i apsolutni krivac, dobio verovatno isto sto je vec dobio, i to istim sistemima kojima je to vec dobio, dok bi vozac Yuga takodje dobio odredjenu kaznu, svakako primereniju onome sto je on ucinio u ovom slucaju. Cim to ne primenimo, unapred smo abolirali sve ucesnike u saobracaju koji ne gledaju u retrovizore ili gledaju, ali procenjuju prema nekim svojim, kasnije se ispostavi tragicnim standardima procene.

 

Neprimenjivajnem sistema deljene krivice, prakticno otvaramo sezonu lova na svakog motociklistu koji vozi prebrzo jer po iskazanoj sudskoj praksi neprimenjivanjem sistema deljene krivice, cim brzo vozi, ja sam unapred oslobodjen bilo kakve krivice, pa sto bih onda pazio?

 

Ovo smatram velikim problemom i licno se jako zalazem bas za sistem deljene krivice. U sudaru motocikla i kola/kamiona/traktora sigurno je da su sanse za prezivljavanje motocikliste u odnosu na ostale ucesnike navedene, manje za bar 30-40 puta ako je verovati evropskim proracunima. Sistem deljene krivice bi zaista bio odlicna preventiva tragicnim posledicama ukoliko bi se primenjivao cesce, bez obzira na samu skupocu i duzinu trajanja procesa u kojima se primenjuje. Svaka simplifikacija vodi do apsolutne krivice i za trajnu posledicu ima kreiranje ponasanja vozaca cetvorotockasa kao da su u zakonskom smislu povlasceni u odnosu na motocikliste. A posledice takvog stava prilikom paljenja cetvorotockasa i silaska sa trotoara u saobracaj, nazalost su nam svima poznate....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Dobro i logično obrazloženje!

Primer...U nesreći koja se desila ja sam kao suvozač prošao nepovređen iako je taj deo auta bio uništen a sestra koja je bila u ne oštecenom zadnjem delu je imala više preloma. Vozač je kažnjen jer vozio prebrzo pri datim uslovima puta i izgubio kontrolu nad upravljanjem. Mogla je biti i moja sestra jer se nije vezala a postoje pojasevi i na zadnjoj klupi.

 

Još nešto...Mnogi od nas Bajkera poseduju i automobil....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

@ozn

Citas li ti prijatelju temu il odgovaras samo radi odgovora? Konkretno naveo si masu nekih primera... ubacio babe,zabe,Norvezane na kraju zvao i Lanciu da ti objasni. Meni je jako drago, ako je tebi sve jasno. Al meni nije jasno sta si ti hteo da kazes u zadnjih nekoliko postova. Sem, ako nije po onom sistemu "ja imam svoje misljenje i ne slazem se sa njim".

 

Konkretno.

Vozilo radi polukruzno na punoj liniji, na njega nalece vozilo sa brzinom u prekoracenju.

Epilog koji navodi "4 tocka i karoserija", a koji se odvija u sudnici u kojoj sudi sudija  po zakonu, a ne pise policajac na ulici je presuda. Koja glasi kako? Procitaj u postu "4 tocka i karoserija".

 

E ta prica po meni nema smisla cak i u situaciji deljenja krivice, odnosno arsin kaznjavanja. Prelazak preko pune je ekvivalent prolasku kroz crveno. Dakle, ko je vecinski krivac? Pusti, batine, taksiste, Norvezane...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

@jokso

Posto je po tebi prelazak preko pune ekvivalent prolasku kroz crveno,

a sta je onda prekoracenje brzine u naseljenom mestu 3X? pokusaj ubistva? za pocetak onih u vozilu.

Ova prica je vezana za automobile, a po meni onaj ko vozi u prekoracenju 3x bilo da vozi auto ili motor je jednako odgovoran.

Posto tebi to nije isto znaci ok je voziti brzo ako se nista ne desi.. pa sve bi bilo ok i da niko nije udario u ovog sto pravi polukruzno.

Zato je i posteno podeliti krivicu, a ne da se izvuce onaj ko je "manje kriv".

 

Prica u vezi taksita je vezana za postove na prethodnim stranama.

 

Nadam se da sam sve pojasnio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

@ozn

Uh... Brate, gde sam ja pisao da prekoracenje nije prekrsaj? U kom delu citata koji si naveo, kao i u onom citatu ispred?

 

U zakonu je izvrsena kategorizacija prekrsaja po njihovoj tezini. Logicno je tvrditi da u tom slucaju nije podjednaka krivica za ucinjena dva prekrsaja iz razlictih kategorija. Zar ne?.

 

Ako te dobro razumem, u ovom slucaju to je pola-pola po tebi? Cak i da je tako,a u najludjem tumacenju i ne znam kakvim okolnostima(sem pijanstva), radi se o tome da je bolje prosao onaj "preko pune" od "onoga u prekoracenju". Kad vec moram da ti prepricam, jer neces da procitas post "4 tocka i karoserija".

 

Ne zelis da procitas vezane postove koje sam naveo, sam postavljas pitanja i odgovaras umesto mene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

@jokso

Ja nisam sudija a za tebe ne znam, njegovo diskreciono pravo je da odluci, naravno uz postovanje zakona.

Sad da li su kako je u postu napisano obojca krivi tj nijedan konkretno, mozda je onom iz keca ta kazna gora nego 6 meseci oduzete dozvole, to sudija odlucuje.(u odlucivanju se uzima istorija prethodnih prekrsaja)

Ako za prelazak preko pune ode dozvola, isto tako i za 100% prekoracenje ode dozvola, a ovde je u pitanju dosta vece prekoracenje, nov zakon to tumaci kao nasilnicku voznju i najstrozije kaznjava.

U ostalom ne vidim smisao dalje rasprave, misljenje je kod d... svako ga ima.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

mozda ovo bude uklonilo nerazumevajne:

 

da bi deljena krivica postala objektivna procena, neophodno je izaci iz matematickog modela od 100%.

Neophodno je odmeravati krivicu po principu da ona moze ici do 2 X 100% pri cemu svako snosi svoj deo krivice onako kao da je on jedini krivac. Tek tada deljena krivica ima smisla, kao i pojam vecinskog krivca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja