Jump to content

Moto Zajednica

DIGNIMO GLAVE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Trešnja

U subotu, 19. septembra je bio defile kroz Beograd i podela letaka, pa zašto niste došli?

 

Bilo je pedesetak motora u defileu, uglavnom ljudi koji dolaze na sve akcije i deljeni su leci kojih još uvek ima.

 

To je bilo najavljeno dve nedelje ranije, pa je opet odziv bio takav kakav je bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak
Ako misliš da na drugi način možeš okupiti 300-400 bajkera, bez bureta piva i crknute životinje na žici, u zemlji Srbiji onda si se debelo posvađao sa psihologijom. To je naša defektologija karaktera...prvo da se dobije pa tek onda da se pruži a i to ako može da se izbegne.

Zemunac, ozbiljan si?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

a) Wolverine...nije ti Dexter izbrisao post...stoji i dalje na svom mestu...

b) Ljiljo...među prvima sam se prijavio ne upisujući se jer sam mogao praviti samo gužvu a ne i dati krv, no povreda me je zakucala u krevet na duže.

c) Bojane, niko ne diže bune osim što se Đunta raspitivao za datum sahrane i mogučnost da se nešto učini a Koča poželeo da učestvuje u vožnji koja bi trebalo skrenuti pažnju ostalim učesnicima u saobračaju.

 

Istina je da ne možemo prevaspitati ni svoje  redove, da imamo kolege koje svojim makinama ugrožavaju tuđe živote. Međutim nikada se neću složiti sa ljudima koji samo čute ili im smeta i dlaka u jajetu ako neko drugi osmisli akciju a oni ne predlažu ništa  bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ako misliš da na drugi način možeš okupiti 300-400 bajkera, bez bureta piva i crknute životinje na žici, u zemlji Srbiji onda si se debelo posvađao sa psihologijom. To je naša defektologija karaktera...prvo da se dobije pa tek onda da se pruži a i to ako može da se izbegne.

Zemunac, ozbiljan si?

 

 

Neko reče 'izacice 50-60 ljudi a to je smešna cifra'. Pa dobro 300-400 neće i zar trebamo opet odustati...Iskreno, sumljam da je moguče izvestitoliki broj ljudi na ulicu iz tog razloga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Ako misliš da na drugi način možeš okupiti 300-400 bajkera, bez bureta piva i crknute životinje na žici, u zemlji Srbiji onda si se debelo posvađao sa psihologijom. To je naša defektologija karaktera...prvo da se dobije pa tek onda da se pruži a i to ako može da se izbegne.

Zemunac, ozbiljan si?

 

 

Neko reče 'izacice 50-60 ljudi a to je smešna cifra'. Pa dobro 300-400 neće i zar trebamo opet odustati...Iskreno, sumljam da je moguče izvestitoliki broj ljudi na ulicu iz tog razloga!

Ne mislim na broj, vec na defektan karakter, pivo, mrtve zivotinje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sve ovo i jos vise se radi na nivou AMS. Pojedinacne akcije mogu samo da "razvodnje" stvar. O detaljima i konkretnim akcijama cete biti obavesteni na vreme.

 

Odlicno je sto je sve vise ljudi spremno da se ukljuci u akciju, samo dobro treba paziti da ne bude kontra produktivna. Zivimo u takvom svetu gde skupo mogu da se plate akcije koje nisu dobro osmisljene, koje su ishitrene ili nedorecenih ciljeva ali i nacina.

 

Svi mi imamo iste ciljeve, samo treba da se usaglasimo oko nacina za postizanje istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Mišo tvoje reci vec imaju smisla ali se pitam a gde je AMS prošle, pretprošle godine. Siguran sam da znaš da i pored njihovih akcija  i popravki više puteva ova godina nosi približan bro stradalih. Ali slažem se da smo zajedno jaći da ne trebamo smetati jedni drugima.

 

Joksa, pa sam si rekao da zaobilaziš skupove.....pa na svakom je pivo glavna tečnost uz mesište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Zemunac, tu smo mi već par godina, ali mlad si na forumu , pa ćeš naučiti , polako... Dizali su se ovde ustanci na sva zvona, pa neće ljudi ni do Sremčice da se dovuku, ispod časti im, šta li? Za davanje krvi dodje par desetina, broj raste, ali gde su ostali? Nemojte pred rudu, nemojte da ispiraju usta s nama. Pa samo prebrojte po crnoj hronici koliko je motociklista izgubilo život isključivo tudjom krivicom!!! Poražavajuće mali broj, u odnosu na ove druge! Svake godine ista priča, kako na početku tako i na kraju sezone! Više od par stotina bajkera na jednom mestu može okupiti samo 10-ak skupova u sezoni, da ih ne nabrajam, upravo si obrazložio i zašto! Eto, pojavite se jednu subotu popodne, na jednom od tih deset, pa predložite i povedite, imaćete gratis redare :). (Morate ih vratiti pre koncerta).  Svako ko misli da može da okupi i povede više od nekoliko stotina bajkera, predstavivši im pravi cilj, pa još promeni nabolje bilo šta u javnosti, je ili debelo neobavešten i neiskusan, ili heroj nacije (ako uspe). Pa samo medju sobom nismo mogli da se složimo oko zahteva za umanjenje troškova registracije! Te konjaža, te kubikaža, te taksa, te namet, te porez, te vrednost!  Ajd sad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Nov na ovome, svega pola godine ako ne i manje ali na drugom tri, tako da se nešto iskustva prikupilo ali biću iskren, ne baš pozitivnog povodom zajedničkih akcija!

Ne znam...samo sam želeo nešto dobro, humano. Bolje kada razmislim statistika krivice u nesrećama sa motorima nije baš na strani bajkera jer i pri klasičnom oduzimanju prednosti, motori su mahom išli prebrzo. Samo za jednog bajkera od prošle godine stoji da nema ni malo krivice ali to je retkost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

A gde da nabavimo pionirske marame? ;)

Prevedi, molim te!

Davno sam prestao da verujem u bajke. Navescu ti praktican primer, a ti zakljuci sam.

 

Ljudi skacu sa mostova, setaju bombe preteci da ce se ubiti, seku svoje prste u sudnici... I?... Koga boli qrac sto oni krvare? Sta su dobili?

Sa druge strane od sacice izvitoperenih, a bezobraznih, trese se ceo grad i vlada.

Sa trece strane grupa ekstremnih shebe tu sacicu izvitoperenih.

 

Sta je rezultat? Il je bitna lepota igre, hebes rezultat?

 

Koji je rezultat deljenja letaka(ne kazem da ne treba, al samo kao prateci deo uz konkretnu akciju) i davanja krvi?

I onda dodje vuk i pojede crvenkapu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Imas dosta ideja na forumu. Izdvoj i stavi na glasanje, odatle ces videti gde imas najvecu podrsku, a ujedno i osetiti moto zajednicu. Izuzev, ako "nemas" ambiciju da kreiras nacin razmisljanja istoj, sto je mislim preambiciozno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ne bi da neko pomisli da podsticem na naselje (jos uvek nijedan konflikt u saobracaju nisam morao tako da resavam)

ali otac koji se ubio kad je cuo da mu je sin poginuo je trebao prvo da ode da ubije vozaca automobila koji je sinu oduzeo zivot

 

time bi sigurno spasio zivot jos kojem bajkeru jer bi i ostali vozaci culi na vestima sta moze da im se desi kad prave polukruzna okretanja preko pune linije

 

to je mnooogo efikasnije od bilo koje akcije i deljenje bilo cega

samo sto kosta zivota ili zatvora onog izvrsioca  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto ne znam ljude,neću da se mešam u diskusiju.Čini mi se da idemo preširoko.Neko spomenu letke,flajere.Ajd nek neko sroči jedan mali tekst u smislu da smo mi na 2 točka u hendikepu zbog tih -2, da nas svaki dodir povređuje,ranjava, da molimo da nas vide,tolerišu,razumeju itd, da mi ne ugrožavamo nikog, da nikad nijedan motor nije usmrtio pešaka...da statistike govore, pa navesti broj nesreća i procenat krivice automobila...a i da ih upozorimo na sankciju, jer povreda nije isto što i šteta.Ajd da svako odštampa pa metemo u džep i brate  dok smo na semaforu ili se gurkama između dve kolone, delimo kolegama uz obavezno da ih uljudno zamolimo da pročitaju i uz izražavanje zahvalnosti.Masa ljudi misli da mi možemo u svakom trenu na trotoar da se sklonimio, da stanemo, ne kapiraju da nam je svaka promena mnogo teža i opasnija nego u autu i da svaki kiks vodi padu.Ne mora da bude veliko okupljanje.Dovoljno je da se na mnogo mesta nađe po par motorcikala, upadljivo, i da dele flajere po desetak minuta, ovde onde, koliko ko ima vremena da odvoji za to.Zamislite recimo raskrsnicu kod Londona,stane jedno 5 motora sa upaljenim migavcima u slepo među ostrvo, i nas nekoliko sa fluo prslucima i kacigama dajemo automobilistima flajere do čekaju na crvrno.Eto odma televizije.Ili,zastane se na parking, mete pod brisače desetini automobila.Ljudi, niko neće to mesto nas i za nas, taman da svi izginemo.Ne znam šta čekamo, neku tranziciju, privatizaciju...naše svesti.

 

JEL NEKO ČUO ZA SAHRANU ILI JE BIRIJADA ZNAČAJNIJA U OVOM TRENUTKU, KAD JE I TREĆI MOTORISTA NASTRADAO NA ISTI NAČIN,POLUKRUŽNO OKRETANJE, NAŽALOST SMRTNO.

 

 

Ps.Davno nisam dečko,hvala na komplimentu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Da, to se bese zove krvna osveta, ako se ne varam?

ma neka se zove kako hoce ne kazem da je ispravna stvar za uraditi ali kazem da bi imala efekta jer ako je oko za oko zub za zub onda cu da gledam dvaput pre nego sto tebi slujano zub izbijem jer mi posle ne vredi "izvini nisam te video"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ispravka;

Motociklisti jesu par puta usmrtili pešake...

Ove godine jedva da je 10% dvotočkaša poginulo isključivo svojom krivicom.

Au Joksa, de će ti duša?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Ispravka;

Motociklisti jesu par puta usmrtili pešake...

Ove godine jedva da je 10% dvotočkaša poginulo isključivo svojom krivicom.

Au Joksa, de će ti duša?

Trenutno razmisljam o telu.

Koliko je izlomljeno tudjom krivicom?

Koliko je poginulo vecinskom tudjom krvicom?

 

P.S. Iz ranijih postova u drugim temama vidi se da sam kritican prema nasem cinjenju i ne cinjenju, kao i ponasanju u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cuj, malo mi je muka od ponavljanja toga kako nas ubijaju, masakriraju, lome, sateruju itd... Svi su puni pameti, samo im akcije, koje se organizuju nesto nisu po volji, pa nece da ucestvuju. Ok, njihovo pravo.

 

E, sad, hajde da pogledamo malo kako se koja nesreca desavala. Vozim podjednako dugo i motor i auto, te mogu da bolje sagledam /kao i skoro svi vi/ situaciju sa obe strane.

 

Koriscenje,odnosno ne koriscenje retrovizora i zmigavaca. Tacno, ogroman procenat vozaca oba vozila ih ne koristi. Znaci, ni onaj u kolima cesto ne zna gde je motorista krenuo.

 

Jel postujemo ogranicenje brzine, tacnije, da li vozimo tako da smo u mogucnosti da zaustavimo motore ili ih dovoljno usporimo da sudar, ako do njega dodje, bude pri sto manjoj brzini? Retko. Ni u gradu, a posebno van grada.

 

Koliko ih je ove sezone poginulo, pa citamo da su bili sjajni momci, samo nisu nosili kacige.

 

Zabio se u neosvetljeni traktor. Ok, a koliko je isao, ako mu snop fara nije dovoljan da bi se zaustavio?

 

Ono sto je stvarno van naseg dometa samoocuvanja je kad neka budala prosisa na crveno i pokupi motoristu. Kad se neko isparkirava u rikverc, pun gas. Ima situacija u kojima su vozaci automobila krivi da krivlji biti ne mogu, ali, ogroman procenat nesreca se desio jer smo MI vozili tako da se nismo brinuli za svoju bezbednost.

 

Kod mene je krivina, blaga, brza, a na njenom kraju je prodavnica, pa pravac. Isparkiravam se, zmigavac dajem da cu da se ukljucim na put, gledam u retrovizor, nema nikog bar 200m iza. Cujem ga! Nabadam kocnicu i baja prolece pored mene sa 120- 150 nemam pojma i nestaje u daljini. Da ga nisam cuo, bio bi mi u gepeku ili bi me sljustio sa boka. Taj ne bi preziveo. I sta, ja sam njemu oduzeo prednost? Koju bre prednost? Ako vozis k`o muva bez glave, pa naravno da ces se zabiti u nesto.

 

Istina je, vise ni ono pogled oci u oci ne znaci da vozac/ica/ nece spokojno da vam presece put, iako vas vidi ali ne registruje. Istina je da sam prestao da brojim i da se strecam sto uredno prolazim kao treci izmedju majmuna koji preticu nekog iako me vidi da mu idem u susret.

 

Svaka smrt je tragicna, ma kakva ona bila, ali, nemojmo u isti kos da trpamo one koji su prekrsili gomilu zakona razuma i one koji su ni krivi ni duzni zavrsili na groblju ili u bolnicima. Ko je isao dve glave i zabio se u bilo sta, pa nije mi ga nesto zao. Trebalo je da racuna na to. Zao mi je onog ko je prosao sa 40 na svoje zeleno, a mandriil ga pokupio.

 

Zato, svaku od nesreca prvo treba detaljno prouciti, videti ko je zaista kriv, pa onda praviti procene i procente. Za sada mozemo da se trudimo da se zastitimo na nacine koji su nam dostupni /cak i zakonom obavezni, mada je zakon nebitan,bitan je razum/, da i mi malo vise razmisljamo o tome sta neko ispred moze da uradi i da ne ulecemo u riskantne situacije, da i mi malo naucimo da se ponasamo u saobracaju,  a ne da stalno kukamo i da su nam uvek drugi krivi.

 

A posebno mi se smucilo da slusam kako je normalno da mi vozimo prebrzo, da je normalno da ne nosimo kacige, da je normalno da u sred guzve tockarimo. A kad se nekom iz nekog od tih razloga nesto desi, svi k`o besni RIPuju, kukaju, pljuju vozace kola i jos je neumesno reci da je motorista bio kriv ili lud pa napravio neku nesrecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ajd da ne teoretišemo o statistici.Ona ume jako vešto da iskrivi podatak.Navešću primer.Uobičajena potrošačka korpa koja se uzima za prikaz standarda,kretanje cena itd.uzima se po spisku stvari ko zna od kad a uzimaju se artikli iz direkcije za robne rezerve gde su cene skroz šašave i jer se odnose na predmete kojih nema u prodaji ili ih pak niko ne kupuje tako da nemaju veze sa realnošću.Pričam napamet, al izbacimo iz analize brzinu kao posledicu smrtnosti.Jeste ovaj poginuli naleteo na auto, jeste možda brzina posledica smrti, ali uzrok i krivac je automobil, jer se on podmetnuo pod motor, nevažno za raspravu, jel bilo velike brzine.Dalje,ne interesuju nas nesreće i pogibije koje su se desile samostalno uzrokovane samim motoristom.Nas interesuje broj saobraćajki u kome su učestvovali auto i motor i procenti bez povreda,sa lakim,teškim i smrtnim posledicama, te odnos vinovnika,započinioca krivice a ne sa pridodatim faktorima koji umanjuju i dele krivicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja