Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

evo i ja sam skupio sve komponente za podmazivach u domacoj radinosti !! Necu se upustati u slozeni sistem vec koliko vidim fini primitivni ali na ovom forumu provereni :CHANTRICAELEKTROVENTILSLAVINICA sistem.

Nasao sam i ventil koji se koristi u pneumatskim sistemima za finu regulaciju kapanja i za koji dan gruvam to na Bety !Ne prelazim ja mnogo i nije problem da joj shtrcnem lanac redovno ali nek ima nece da skodi ....a ako ne shkodi znachi da pomaze ;)

slicke u prilogu..da i cena naravno prava Grunfovska ,posudica nova 150d, crevca razna 150d(kupio vise vrsta da eksperimentisem) ventil regulator 300d i polovan benzinski BRC elektroventil dobio dzabe od drugara koji radi ugradnju plina,rachvice dve po 30d mrzi me da budzim kad postoji tako nesto

post-4745-035746500 1293363020_thumb.jpg

post-4745-008291000 1293363039_thumb.jpg

post-4745-003920200 1293363054_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

hteo sam da pravim sistem po vasem sistemu :) ,al sam video kode drugara na Varaderu koji je uvezao iz Engleske sistem za podmazivanje,ali nema kapalicu,nego je probusen stitnik lanca i crevo je "dovedeno" iznad i direktno kaplje odozgo na lanac.Bocica se nalazi iza registracije i verovatno ima neku pumpu koja vuce ulje.To me ne zanima je cu praviti sa prirodnim padom,al me zanima koliko je to podmazivanje efikasno da ulje kaplje odozgo na lanac. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12283 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Postoje neki sistemi kod kojih se tako postavlja kapalica ali većina ostalih proizvođača kažu da je najbolje kapalicu priljubiti uz lančanik na donjoj strani tako da kap maziva padne i na lanac i na lančanik koji centrifugalnom slom tu kap rasporedi na više članaka lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

sistem kada kaplje sa gornje strane nije bas dobar,jer mislim da se mnogo brze otresa,dok ovako dole se nakapava uz ivicu lanca i lancanika tako da dok dodje iz te tacke do gornje svo vreme je u dodiru i sa lancem i lancanikom,i lancanik omogucava bolje razmazivanje na dodirnim povrsinama.dok u prvom slucaji se dobar deo otrese dok dodje do lancanika

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

zasto komplikovati sa elektroventilima kada moze kapaljka od creva za infuziju iz bolnice.ima tockic za regulaciju protoka,slobodan pad vec ima od kantice do lanca .mnogo je jednostavnije,bar po meni i tako cu ja napraviti uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12283 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da može ali ćeš jednom da zaboraviš da isključiš protok pa će svo ulje da iscuri, drugi put da zaboraviš da uključiš... ;)

 

Samo zbog toga se stavlja elektroventil - daš kontakt on pusti protok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

tako sam se plasio da cu zaboraviti da se vezem i upalim svetla kada sednem u auto pa sam se brzo navikao.

mislim da ni ovo nece biti neki problem.

bitno mi je da to sto sam zamislio moze da radi.mislio sam da ne moze drugacije nikako, samo sa elektroventilom.

sto jednostavnije ,to bolje,bar po meni.hvala arakisu na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma bitno je da redovno kupuješ dnevnu štampu kako bi imao dovoljno novina da podmetneš pod lančanik za slučaj da zaboraviš kapaljku :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

To sam i ja pomisli da kad bih je stavio iznad lanca,da bi je centrifugalna sila brzo "otresla".

 

 

@Boba Vet(vlazan) :D

Nije uopste komplikovano sa elektro ventilom kao sto mislis,a posle 300 km i par piva zaboravis i motor :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

tehnički teško izvodljivo, ali najbolje mesto za podmazivanje kako svetac kaže

 

u 90% slučajeva sam gledao kako kolege špricaju lanac sa spoljne strane zadnjeg lančanika, što je po meni "pola pije - pola šarcu daje" , sva mast brzo izleti napolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12283 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mehanički je teško izvodljivo strpati cev podmazivača i sve to dobro učvrstiti na prednji lančanik ali, priznajem, to je mnogo elegantnije rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ljudi kako se podeshava koliko kapi da kaplje? ja zavrnem ili odvrnem onaj mali ventil na el.ventilu ono kaplje jednako :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

taj ventil na el ventilu sluzi samo da u slucaju kvara el magneta rucno otvoris ventil znaci kada nema struje ventil treba da bude zatvoren,i u tom polozaju ostavi tockic.

a posle ventila dodajes mali ventilcic od akvarijuma recimo ili one ventile za pneumatiku ,kako je neko vec pomenuo i pomocu njega regulises kapanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: crna gora,podgorica
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 IE

E ugradih i ja ovo cudo i zasada kaplje :takoje: jos nisam probao u voznji,pa ne znam kako temperatura utice na vrijeme kapanja(sada je oko minut ipo),ali u sustini sada sve funkcionise,ventil,protok ventil,VAKUUM!!!e kako me namucio...naime,pri pustanju u rad,koristio sam SAE-90,koje je toliko gusto da mu ni vakum ne moze nista :zbunjen: sve sam provjerio,spojeve,crijeva..sve.skinem crijevo,stavim prst na vrh,ono ulje i dalje kaplje!promijenio sam ulje,ubacio SAE 20w-40,i sad sve funkcionise savrseno :care: je li ok ovo ulje sipati i je li smjesa resenje za SAE-90,posto vidim ljudi ga koriste???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ili testerol (ili lancol - i jedno i drugo je za lanac motorne testere) i po strukturi bi bilo SAE 100 ... zimi teže curi pa se savetuje mešanje sa SAE90 ali leti je extra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Kupite u louisu ili pegazu scotoiler-ovo ulje . Ima i za zimu i za leto . Ja sam to stalno sipao i mnogo je bolje nego sae 90 ili za testere . Jos ako ti je bocica na nekom mestu gde se greje dok vozis a posle i gradska voznja , nikad neces da nastelujes da kaplje stalno isto . A original ulje je kako na toplom tako na hladnom . Moja preporuka a nije ni skupo . Bar to stavite original da bi radilo kako treba . I kod mene je na motoru domaca radinost ali ulje original .

 

Pozdrav !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel prob`o neko, da upotrebi motorčić što gura vodu za brisače kod auta? vid`o sam od punta, oko 1000din, lepo izgleda. da li bi uopšte bio odgovarajući za tu namenu? da gura ulje, u kombinaciji sa nekim elektroventilom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

jel prob`o neko, da upotrebi motorčić što gura vodu za brisače kod auta? vid`o sam od punta, oko 1000din, lepo izgleda. da li bi uopšte bio odgovarajući za tu namenu? da gura ulje, u kombinaciji sa nekim elektroventilom.

 

 

Pumpa za brisače ima jako veliki kapacitet ne da bi podmazao lanac već bi junački podmazao i gumu.. Pa bi bilo :bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

al` ulje je veće gustine, ne bi mogla da se vrti toliko brzo, odma` manji protok. ne bi se ni vrtela sve vreme, samo koliko je potrebno, pola sekunde-eksperimentalno bi se utvrdilo. i opet elektro ventil da otvori samo kad treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ajd i ja da napisem koju..

 

Na oba motora je ugradjivan sistem lako cemo.. i to sa nekim budjavim plavim el. ventilom.. Na hondi me je sve to smorilo.. tako da sam sve pocupao i nastavio sa sprejem.. tocak je stalno musav..ulja na sve strane i potrosi brzo cantru..

Generalno mislim da je problem u nemanju adekvatnih selnica za crevca.. + su crevca za normalne kucne uslove, a motor je izlozen raznim Kepojebinama.. visokim, kao i niskim temperaturama.. ulazi fals vazduh i zbog toga ostavi baricu po iskljucivanju kontakta..

Koriscenje vezica hoce ume da pravi problem, ali nije obavezno..

Druga stvar koja me sada nervira je konstanto spadanje buksne sa klemeta el.ventila.. sad ce cika Rajko da je zalemi.. pa nece imat kud..

pri provlacenju kroz siblje oce sve da spadne ili se odkaci dole dovod.. a sama kapalica mi je kao hiroglifa.. i moje skromno misljenje je da trebaju dve kapaljke sa obe strane lanca..

 

Danas sam gledao po buvljaku opremu za hidrauliku, crevca i slavine ima.. ali neki bolji elektro ventil nisam uspeo da nadjem..

 

Letos je isao testerol.. ali cim je zahladnelo morao sam ga mesati sa redjim uljem.. jer drugacije nece da krene po ladnoci..

 

Sada radim prece stvari na motoru.. ali ako me i dalje bude zajebavao.. uturicu Skotaojlera..

svi koji ga imaju su zadovoljni..samo cena boli.. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@lug

 

A sta ce ti pumpa kad gravitacija radi svoje ? Tu pumpu i elektroventil bi morala da kontrolise neka elektronika. Sto se vise komplikuje veca je mogucnost da nesto otkaze.

 

@vlajko

 

Ocigledno ti nije namesteno kako treba cim te toliko jebavalo. Ja vec na 3 svoja motora imam taj automatski podmazivac i NIKAD ni jedan problem nisam imao. U stvari imao sam u pocetku sa rezevoarom za ulje, dok nisam pronasao dovoljno jak i izdrzljiv rezervoar (od ulja kvacila za ladu nivu). A pretpostavljam da znas kako i kuda sve vozim motor, kad kod mene nista nije otpalo i iscupalo se sigurno nece ni kod nekog ko je mirniji vozac i vozi po asfaltu.

 

Najbitnije je odabrati dobro mesto za bocu, ventil i sprovodjenje creva, jer ako se to ne uradi kako treba eto potencijalnih problema. Ako se jedna sitnica na brzinu uradi, eto posle problema. Takodje cevcica mora da usrafi, ono pritezanje vezicama ne pije vodu na duze staze, pomeri se iglica pre ili kasnije. Ja zavarim usice na cevcicu, pa je usrafim na zgodno mesto (ovbicno stitnik lanca ispred zadnjeg lancanika. Zato sam prestao da ugradjujem drugima INSIS, ako ugradim brzo ljudi imaju problema, a da ga ugradjujem ceo dan kao sebi mi ne pada na pamet :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jeste Aco.. svima oce da radi semo mene zajebava . 0plac.gif

 

mnogo manje bi se drndao da sam prskao samo sprej na 500 km i zdravo.. na cb-u ima centralni sender i lakse je nego samo sa copavom..

 

Ima zgodna posuda za AT ulje u traktorima :moto3: jeftina je, ima poprilican kapacitet, i taman staje..

 

Isprobacemo tehniku zavarivanja pojasni malo "zavarim usice na cevcicu"?

 

U tom besprekornom zaptivanju je i fora.. ostalo radi gravitacija i mazivo..

 

Cak mi je padalo napamet da iskoristim stitnik lanza na mz-u..koji odlicno radi posao..maze se tovatnom mascu..i traje cele godine.. skoro pa ko kardan :jee: nego tesko da moze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja