Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 12-13 septembar 2009, Mokra gora - planina Tara

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Evo i ja stigoh kuci, malo pre ostatka beogradkse ekipe.

 

Nadam se da je ucesnicima prijao ovaj vikend i pored nekih propusta na koje mi, na zalost, nismo mogli da uticemo. I pored kise, imalo se sta videti i meni bar, bilo je jako prijatno. Deo ekipe je standardan, deo sam upoznao ovog puta i zadovoljan sam sto se krug mojih BJB poznanika (opet) prosirio! :)

 

Neverovatno je da prilikom svakog BJB odlaska na Taru mora da bude kisovito, ove godine cak i vise nego prosle. U prvom delu puta, izgledalo je kao da cemo imati srece sa vremenom, prognoze su pominjale samo lokalne kise i pljuskove. Sa vojvodjanskim delom ekipe se po dogovoru sastajemo u kafani Platani, na izlasku iz Valjeva. Kafica sa ratlukom je neverovatno dobro legla jer su mnogi slabo spavali usled putne treme. Prijatno iznenadjenje je i nov asfalt koji pocinje nedaleko odavde i vodi nas do same brane buduceg akumulacionog jezera. Taje deo puta ce nam u povratku jos vise prijati. Negde na Debelom brdu, izmedju Valjeva i Bajine baste, prve kapi pocinju da nagovestavaju sta nas ceka. Prelaskom samog prevoja (1080mnv) na BB strani ukazuju se oblaci i magla koja se vuce uzbrdo, kaceci se za krosnje drveca.

 

Sledeca pauza je u Pasnoj ravni - neizbezne lepinje sa kajmakom su nam dale energije za nastavak puta.

 

48ewI_picture0041024x768.jpg

 

Odavde pocinje spust ka Bajinoj basti. Negde po serpentinama sustizemo autobus pun devojaka koje idu na svadbeno veselje u neko domacinstvo nekoliko kilometara ispod Pasne ravni.  Nastaje dzumbus u busu i kroz zadnje staklo smo mogli da naslutimo vrelu atmosferu koja je vladala unutra. Moram priznati da smo za budem vozili duze nego sto je normalno, ali moralo se dalje, mada je preticanje neverovatno dugo trajalo - skoro svako je hteo neko vreme da vozi iza busa.

 

D8gsW_picture0051024x768f.jpg

 

Prolazimo Bajinu bastu i posto nam se vreme uklapa, svracamo do manastira Raca. Poseta traje malo duze, jer se moralo prepricati sve oko busa, uz zakljucak da je bilo bolje da smo svratili na tu svadbu, umesto da se vijamo po planincinama. I polazak je bio usporen, jer su nam trubaci ispred najavilo dolazak "one" svadbe na vencanje, bas ovde. Hm... ipak, uz "Mars na Drinu" krecemo dalje ka Kaludjerskim barama.

 

Ovde imamo jedan od lokala za prenociste pa smo sacekali da se stanari usele, ostave nepotrebne stvari pa krecemo dalje, ka Kremni. Do tamo, neizostavno se mora posetiti kuca proroka Tarabica.

 

mZ0N1_picture0071024x768.jpg

 

Iza Kremne izlazimo na put Uzice-Visegrad pa skrecemo desno ka tunelu Sargan. Tunel je renoviran, osvetljen, asfaltiran, milina. Pored puta vidimo holandjanina na R1200GS i skoro svaki motocikl iz kolone ga pozdravlja :) sto je njemu bio znak da krene za nama. Dolazimo na pocetnu stanicu, gde se nalazi i motel Mokra Gora.

 

gpwkE_picture0201024x768.jpg

 

PIVMv_picture0211024x768.jpg

 

404.jpg

 

egUtc_picture0241024x768.jpg

 

cB5ef_picture0351024x768.jpg

 

Vrsi se razmestaj ljdui po objektima i tu dolazimo do organizacionog propusta: objekti su dislocirani u odnosu na sam motel i neki se nalaze na vise od kilometar hoda od mesta gde je zakazana vecera. Zao mi je sto je do toga doslo, ja nisam ocekivao da su objekti toliko udaljeni, a nisam ni ocekivao da je to tako velika smetnja - moj objekat je bio na 23km odavde. Ipak, stvar se resila nalazenjem privatnog smestaja u blizini motela Mokra gora.

 

NBwaQ_picture0251024x768f.jpg

 

JVUrp_picture0271024x768.jpg

 

z4E8D_picture0291024x768.jpg

 

iHyIA_picture0301024x768.jpg

 

R5trk_picture0361024x768.jpg

 

CWtPw_picture0371024x768.jpg

 

Doslo je i vreme za polazak voza Romantika na cuvenu Sargansku osmicu. Tesko da se ovo moze ikako opisati, to treba doziveti. Stari dobro voz uskog koloseka, neverovatno lepi predeli i sjajno drustvo, to morate doziveti. Nisam zapamtio sve detalje jer sam bio zauzet posmatranjem okoline, pruge, tunela... ali cini mi se da se radi o duzini 31.5km, sa 20 tunela, puno mostova, ukrstanja... i tri neverovatno lepe stanice. Svaka je lepa na svoj nacin, ali je stanica Jatare umetnicko delo, nadam se da ce fotografije preneti bar deo one lepote ovde.  

 

jtbl7_picture0431024x768.jpg

 

T71Sl_picture0511024x768.jpg

 

1J98u_picture0541024x768.jpg

 

0RBdP_picture0581024x768.jpg

 

WnUX7_picture0621024x768.jpg

 

OzBYw_picture0671024x768.jpg

 

kSFlL_picture0681024x768.jpg

 

rpQLw_picture0691024x768.jpg

 

CEII6_picture0711024x768.jpg

 

M3IQF_picture0931024x768.jpg

 

OZMHY_picture0971024x768.jpg

 

Yhmln_picture1041024x768b.jpg

 

M9jHp_picture1151024x768.jpg

 

opgjZ_picture1311024x768.jpg

 

jmWn7_picture1371024x768.jpg

 

u9t0b_picture1441024x768.jpg

 

uVlKt_picture1451024x768.jpg

 

qzFcp_picture1471024x768.jpg

 

0OVpT_picture1541024x768.jpg

 

Uh... mnogo slika, ima ih jos 10x ovoliko, jednostavno covek ne moze da se odluci sta da postavi, pa se zato izvinjavam onima sa sporijom konekcijom. Ako ovo niste posetili, ne znate sta ste propustili. Cak i po ovoj dosadnoj kisi je prelepo, mogu da mislim kako bi sve ovo izgledalo po lepom danu. Jedina zamerka organizatorima voznje Osmicom je suvise kratka pauza u Jatarima - samo 20 minuta nije dovoljno da se sve obidje, vidi i snimi, a kamoli da se popije kafa u predivnom objektu pored stanice. Voz inace ide do krajnje stanice bez stajanja, a u povratku staje na svakoj stanici, plus na jos nekoliko interesantnih mesta sa dobrim vidikom. Jedno od njih se zove Ludi kamen, pa ko jos nije stao na njega, eto mu prilike :)

 

Po zavrsetku voznje Osmicom, imali smo oko dva sata za "slobodne aktivnosti". Nas nekoliko smo posetili Mecavnik, popili kafu u fantasticnom kaficu, obisli opet sve ulicice i sokake ovog prelepog mesta i naravno po pljusku, vratili se nazad pred veceru.

 

b7KoM_picture2241024x768.jpg

 

Vecera je zakazana za 20:30 i tokom nje, odabrana komisija je probala tri vrste piva od kojih je ono koje odaberu trebalo da ponese naziv Bajkersko pivo. Ja pivo ne pijem, pa ne mogu da vam opisem kakva su, clanovi zirija su tu pa ce oni to uraditi.

 

pdoWS_picture2361024x768.jpg

 

PMTil_picture2451024x768.jpg

 

gI6Nu_picture2431024x768.jpg

 

b6m9g_picture2421024x768.jpg

 

Posle vecere - rekreativna voznja 23 km do naseg konacista na Kaludjerskim barama. Uslovi fantasticni - gusta magla koja dozvoljava samo 10m pogleda uz put, jaka kisa u isto vreme, moje Mitas gume :) koje ovo obozavaju... Renovirani tunel Sargan je bas prijao u ovakvoj situaciji.

 

Jutro pocinjemo kuvanjem kafe u nasoj reziji - kao i prosle godine, gazda Zoran nam je prepustio sve resurse svoje vile na raspolaganje. Nesto kasnije, dobijamo "komplet lepinje" - lepinja se premaze kajmakom, pa se prelije umucenim jajetom i zapece u rerni. Fantasticano!

 

Ekipa iz Mokre gore stize, pa zajedno odlazimo do manastira u sumi, odakle ide pesacka staza do Vidikovca. Meni tada puca sajla kvacila, pa sam ostatak puta vozio bez njega.

 

LW7si_picture2471024x768.jpg

 

4bDgQ_picture2531024x768.jpg

 

FWkmt_picture2581024x768.jpg

 

M3Wtl_picture2661024x768.jpg

 

dhxIa_picture2681024x768q.jpg

 

Spustamo se ka Bajinoj Basti koju uspevam da prodjem bez i jednog stajanja na semaforima :)  Debelo brdo u oblacima se uzdize pred nama kao Himalaji!

 

E8yT2_picture2751024x768.jpg

 

Ipak, pre uspona, svratismo na taj cuveni pasulj sa kolenicama... jedes kol'ko 'oces za 200 dinara, ili 300 dinara sa picem :) Uz pasulj salata od kupusa i odlicna lepinja seckana na kriske.

 

09AkD_picture2801024x768.jpg

 

PLWmT_picture2831024x768.jpg

 

xaQFT_picture2851024x768.jpg

 

kg4DO_picture2871024x768.jpg

 

ctVoi_picture2881024x768.jpg

 

Najedeni, sedamo na motore i po kisi polako uzbrdo. Put klizav i pun pukotina, tragova ulja... Nekako smo prosli, bez ikakvog problema. Pasna ravan, tocenje goriva i spust ka Valjevu. Pre samog Valjeva, setih se jedne proslogodisnje voznje, pa posto smo bili ispred planiranog vremena za put, svracamo u manastir Jovanja. Kako je sada prijao onaj novi asfalt, sa pocetka price... motori prosto lebde po njemu, to i nije voznja :)

 

BVuMm_picture2971024x768.jpg

 

ygHT9_picture2941024x768.jpg

 

WlxGJ_picture2921024x768.jpg

 

Sa ucesnicima voznje se rastajem na OMV u Celijama.

 

Eto, to je moje vidjenje ove kisovite voznje. Hvala svim ucesnicima i nadam se da cemo se opet videti, negde na tockovima...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima  koji su bili  na  ovoj vikend voznji,mogu  reci da  je bilo  super  jedino  kisa  je  mozda za  nijansku pokvarila  utisak  .Nadam se da   ce    sledeci put  vreme da  posluzi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako niste znali, kad vas napadne virus, direktno udara u centar za tugovanje :D

Tužni ste zbog toga što niste mogli sa drugarima na Mokru goru... >:(

 

Drago mi je da ste se lepo proveli, nisam ni sumnjao. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Novosadjani,Temerinci i Petrovcani su sretno stigli kucama.

Sta da vam kazem?-Kada cemo ponovo?! :)

Drago mi je sto smo upoznali jos forumasa,i videli se sa starim znancima.

Kisa jeste malo dosadjivala,ali sve ostalo je bilo sjajno!

Na putu kuci kisa nas je pratila negde do izmedju Ljubovije i Malog Zvornika,posle je na svu srecu odustala,cak je i sunce malo sinulo.

Slike malo kasnije.

Pozdrav za celu odlicnu ekipu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Za pamcenje. Sto rece neko, narednih mesec dana, baterije ce mi biti pune.

Dobra energija, veselo raspolozenje, dragi likovi, susret sa drugarima sa ranijih voznji, nova poznanstva......

Najavljuju lep oktobar, tako da me odmah upisete. Eto, neka bude 13. oktobar, isti broj 13  kako sam se i ovde upisao, a sto se destinacije tice, gde-god.....i po kisi i po snegu......

Slikice sutra.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Mokra Gora je bas bila mokra ovaj vikend ,ali dobrom drustvu ni kisa ne moze nista :)

pa evo da postavim i ja neke slike koje sam izabrao jer ih stvarno ima mnogo.

 

Evo ovako je sve pocelo

shhuR_bjbmokragora2009001resi.jpg

posle malog brifinga koji su svi pomno pratili krenuli smo ka Valjevu

ZoL9V_bjbmokragora2009004resi.jpg

 

ZjfD9_bjbmokragora2009025resi.jpg

 

Evo i prve pauze

XTi2e_bjbmokragora2009026resi.jpg

 

rQ064_bjbmokragora2009035resi.jpg

 

 

 

Sledece stajanje na debelom brdu (sipanje benzina)

3dTUm_bjbmokragora2009041resi.jpg

odlazak u manastir Raca

kkr0F_bjbmokragora2009045resi.jpg

cwReI_bjbmokragora2009046resi.jpg

 

 

 

dolazak na taru

fHqvu_bjbmokragora2009054resi.jpg

sa tare krecemo ka mokroj gori i usput posecujemo kucu tarabica

 

IFt4u_bjbmokragora2009061resi.jpg

 

zQrmk_bjbmokragora2009066resi.jpg

 

 

Dolazak na mokru goru

 

 

404.jpg

evo i holandjanina koji nam se pridruzio

La78n_bjbmokragora2009067resi.jpg

 

evo i NNTOM je ispunio svoj zivotni san da se vozi vozom (kako smo krenuli malo je falilo i da spavamo u ovom vagonu) ;D

7MUyb_bjbmokragora2009070resi.jpg

 

 

 

Kraj prvog dela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Drugi deo

 

polazak na voznju sarganskom osmicom

ebza6_bjbmokragora2009080resi.jpg

 

ehBmE_bjbmokragora2009084resi.jpg

 

 

 

Evo i konduktera koji je hteo da ga provozamo motorom, ali mu je nntom rekao da mora to da plati 500din koliko smo i mi platili voznu kartu

pa je onda odustao od voznje :)

MZk08_bjbmokragora2009095resi.jpg

 

T0gio_bjbmokragora2009096resi.jpg

 

 

 

i po meni jedna od naj lepsih stanica Jatare

4eZ4h_bjbmokragora2009113resi.jpg

 

adoBj_bjbmokragora2009114resi.jpg

 

 

 

posle voznje neki su otisli do drvengrada na kafu ,a neki do Visegrada na cevape ;D

U4FCN_bjbmokragora2009129resi.jpg

 

oihfi_bjbmokragora2009133resi.jpg

 

404.jpg

 

kasnije je usledila degustacija piva koju sam snimao pa cu napraviti filmic

 

posto smo ja i nntom komsije u kraju bili smo komsije i na tari (postavili smo satore jedan pored drugog)nntom kaze da sam toliko hrkao da ni jedan medved nije smeo da nam pridje ;D

g6gP9_bjbmokragora2009144resi.jpg

 

QNyMT_bjbmokragora2009142resi.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

 

nakon svega smo obisli i vidikovac do koga smo morali da pesacimo 659m(po gps-u)

XZXWn_bjbmokragora2009159.jpg

AzlW6_bjbmokragora2009161resi.jpg

 

manastir koji smo obisli u povratku

ikMAS_bjbmokragora2009167resi.jpg

 

pKFAL_bjbmokragora2009166resi.jpg

 

 

 

i na pumpi kod lajkovca smo se pozdravili i krenuli svako svojoj kuci

BPjrV_bjbmokragora2009168.jpg

Jedva cekam sledecu voznju ,ja i nntom spremamo satore sa krznom sa zimske ture ;D

 

imam i video materijala pa cu narednih dana napraviti neki filmic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Samo da se javimo da smo i mi stigli kući OK.

Jedino nas je kiša bukvalno UBILA poslednjih 25km do kuće. Dva puta za dva dana svaki komad garderobe mi je bio totalno mokar: gaće, čarape... SVE! ;) Siroti kišni kombinezon nije mogao da zaustavi ovakvo polivanje koje smo doživeli prvo neposredno pred spavanje na Mokroj gori, a drugo (još gore nego prvo) blizu kuće. Evo i sada pada prokletinja, ali nema veze, neka pada ;) Makar koliko se trudila, nije uspela da nam pokvari zadovoljstvo koje nam je pričinila ova vožnja i druženje sa starim drugarima. Ma šta da vam kažem, najbolji ste ;)

Šteta je jedino što smo za spavanje bili dislocirani u više udaljenih objekata, ali nema veze ;) Bar sam ostao mrtav trezan bez ijednog piva pre spavanja ;) Mesto za spavanje je bilo 20+ km udaljeno od večere, tako da mi pivo nije palo ni na pamet. Žao mi je što nisam učestvovao u ocenjivanju budućeg bajkerskog piva, ali šta je - tu je ;) Drugi put....

Slike ću postaviti sutra (sa posla, naravno ;) ), mada mi je strašno žao što mi je fotoaparat PONOVO ostao praznih baterija... Pre sledeće vožnje definitivno idem u kupovinu novih punjivih baterija...

Odoh na spavanje, sutra se radi...

Mnogo pozdrava svima koji su bili sa nama i veliko HVALA za divno osmišljeno druženje!!!

Oktobar je blizu ... smišljajte gde ćemo. Meni svejedno gde ćemo, može i na MARS, samo da se ide ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Mozda bi stvarno mogli na tu Suvu Goru  ;)? 200-300km su prave ture, lepo se navozamo,posle druzenje i pivo i sutra jopet ;D ;D kod bi moglo svaki vikend... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8146 postova

Stigli kuci, u BG od Orlovace uleteli obilaznicom (cisto da malo protegnemo motor :D), a u BG sunce i ljudi u kratkim rukavima...

 

Bilo je sjajno. Meni kisa ne smeta toliko, cak pomalo i volim da vozim po mokrom. Mada, zaista je bila dosadna na momente :D. Izvukli smo pouke sto se tice smestaja, ali to uopste nije toliko vazno.

 

Druzenje, motori, krivine, druzenje, klopa, druzenje ;) - sta coveku uopste vise treba.

 

Zahvalnost zasluzuju Lalajko, zato sto se iz ljubavi prihvatio nezahvalnog posla - organizacije; Dexterr - zbog strpljena na kraju kolone, Hacky - jer je leteo okolo kako bi svi bili bezbedni i Sale-lancia, zbog svega sto inace radi, a moje postovanje je najvise zasluzio zbog MAESTRALNOG vodjenja kolone na Ibarskoj u povratku: agresivno, brzo, a potpuno sigurno - tako se to radi!

 

Narocito ste sjajni bili svi vi koji ste vozili - kada je toliko pozitivne energije na jednom mestu, nista ne moze da pokvari zabavu!

 

PS: a ti BrmBrm - da nisi ti Petar Sulejic - poznatiji kao moja musterija sa skvosa :D :D - di se bre onoliki covek sakriva iza takvog nick-a;)? 'Ajde, cujemo se - stvarno se nismo videli sto godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

PS: a BrmBrm - koji si ti kad se ocigledno znamo ;)?

 

E tu je valjda i glavni problem ;)

Video sam mnogo starih drugara, upoznao sam i mnogo novih ljudi. Imena im (naravno ;) ) nisam svima popamtio, a još manje znam ko je ko sa foruma pošto se svako predstavlja imenom, a ne nickom sa foruma ;D . Šteta što nemamo neki vid identifikacije sa nickovima, pa da u kasnijim prepiskama ovde znam ko je ko.... Bilo je već reči o tome još na prošloj BJB vikend vožnji, no na žalost nije uspelo da se realizuje. Znam da je veliki trud potreban organizovati sve ovo, pa za ovakve detalje jednostavno nije bilo vremena. No, za sledeći put, možda bi i moglo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja